2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    289
Benimde başladı, benim saçlarım öncedende dökülürdü ilk kızıma hamile kalınca dökülme durdu hatta 9 ayda gürleşti, kendine geldi. Doğumda annem bile şaşırdı ne güzel olmuş saçların demişti. Ama bebe 3 aylık olunca saçlarım dökülmeye başlamıştı. Belki duymuşsunuzdur bebek 3 aylık olunca annenin saçları dökülür derler... Annem falan hep öyle dedi. Ben yine de dermetolağa gittim. Hatta o da aynısını söyledi demedi mi büyüklerin dedi 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️O zaman ne verdi hatırlamıyorum ama işe yaramadı saçlarım avuç avuç döküldü.
İkincide saçlarımın dökülmesi durmadı ama azaldı. Ve 3 aylık olunca arttı.
Bu hamileliğimde dökülme durdu ama iyileşme çok olmadı. Ve 15 gündür dökülme hızı arttı yine çünkü bebem 3 aylık oldu 🙈🙈
Ağzım açık okudum. 😳
Benim ezelden saçlarım dokulurdu gebelikte özellikle son zamanlarda durmuştu. Doğum sonrası da dokulmeyince dedim bedenimdeki eksik olan neyse iyilesti galiba ama son 1 aya yakındır hunharca dökülüyor. Ve bebem 4. Ayına girecek 10 güne 😳 kimse de demedi ilk defa duyuyorum 3 aylık konusunu. 3 aylık olması ile ne hikmeti var acaba

Bizim Minik 3 aylık oldu. ❤️
Dun kontrolü vardı 700gram almış bu ay 5700 olmuş.
Rota aşımızi olduk, gaz için baya azalmış gazi dedi karnindan baktı..
Göz randevusu aldık, göz muayanesi olsun dedi doktorumuz haftaya göze gideceğiz.
Sünnet yerimizde şükür iyiye gidiyor 2 haftayı geride bıraktık 🎉
Rabbim tüm yavrulara sağlık versin hepsi hayırlı evlat olsunlar ❤️🤲🤲✨amin
Masallah canim amin 🙏🏻🙏🏻
Meme + mama gidiyordun dimi benim gibi

3 aylıkta saç dökülmesini bizim büyüklerde söyler. Çocuk anneyi tanımaya başlayınca annenin saçı dökülürmüş ama nedense ben inanmazdım şimdi saçım inanılmaz dökülüyor

Ağzım açık okudum. 😳
Benim ezelden saçlarım dokulurdu gebelikte özellikle son zamanlarda durmuştu. Doğum sonrası da dokulmeyince dedim bedenimdeki eksik olan neyse iyilesti galiba ama son 1 aya yakındır hunharca dökülüyor. Ve bebem 4. Ayına girecek 10 güne 😳 kimse de demedi ilk defa duyuyorum 3 aylık konusunu. 3 aylık olması ile ne hikmeti var acaba
Hiç bir fikrim yok ama bebeklerin bizi sömürmesine bağlıyorum 🤣🤣🤣 artık ne var ne yok 3 ayda bitiriyorlar.

Demir hapı işe yarıyor mu M Madamu ?Yakın zamanda kan değerlerime baktırmıştım d vitamini düşüktü.Sözde damla aldım hala kullanacağım.😄🙃cevabın için teşekkür ederim😘 🙏
Sağlık ocağının verdiği demir hapları çok düşük oluyor ben o yüzden solgar aldım kısa bir süredir kullanıyorum azaldı diyebilirim eskisi gibi çok dökülmüyor d vit damla mutlaka kullanın 🌸

Sağlık ocağının verdiği demir hapları çok düşük oluyor ben o yüzden solgar aldım kısa bir süredir kullanıyorum azaldı diyebilirim eskisi gibi çok dökülmüyor d vit damla mutlaka kullanın 🌸
Solgarın kaç mg demir? Ben feramat 100mg kullanıyorum ama hiç faydası olmadı sanki devamlı başım dönüyor hala uyusuk sersem gibiyim

90 cc mama verıyorum mama dan 1 saat sonra canı isterse emıyor öyle canm
Ben gece 90verince kusuyor :KK43: 60 içiyor en fazla 2 saat sonra da uyanıyor 90içsbilse uyur ama kusuyor anlamadım napcam sende iki çocuk var bi de valla Allah güç kuvvet versin bir akıl ver bana :KK43:

Bebeğim iki aylık oldu burnu sümük dolu genizede akıyo.çekiyoruz filanda ama sürekli üretiyo tıkanıyo huzursuz oldu nasıl geçiyor bi çözimü varmı ?:KK43: Ayyy bitmedi bebişlerimizin sınavı kıyamam kolik çıktı tam ilaçlarla düzene sokuyoruz kabuzlık tam diyoruz zeytinyapıyla çözüyoruz birde burun tıkanıklığı

Bebeğim iki aylık oldu burnu sümük dolu genizede akıyo.çekiyoruz filanda ama sürekli üretiyo tıkanıyo huzursuz oldu nasıl geçiyor bi çözimü varmı ?:KK43: Ayyy bitmedi bebişlerimizin sınavı kıyamam kolik çıktı tam ilaçlarla düzene sokuyoruz kabuzlık tam diyoruz zeytinyapıyla çözüyoruz birde burun tıkanıklığı
Aynı sorun bizde de var 6 mayısta kbb randevusu aldım bakalım ne diyecek :KK43:
Nebülizatör yapıyorum serum fizyolojikle burnunu da çekiyorum ama hep tıkalı genzi dolu

X