Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    5
Benim okuduğum bazı makalelerde 2 günde bir bir kat artması değil de 0.66 kat artması da normal deniyordu. Bir de sanıyorum gün geçtikçe 2 katı şeklinde artmıyor. Benim ilk başta daha katlanarak artarken sonra artış biraz daha azaldı. O nedenle bence vajinal ultrason yaptırın. Benim 5+1 iken doktorlar karından bebeğin kesesini göremedi, çünkü kanama alanı varmış. Bir de ultrason cihazına göre de değişiyormuş.
Evet yarın vajinal bakmasını da isteyeceğim çünkü dün kanama alanı var demişti bende de

Evet yarın vajinal bakmasını da isteyeceğim çünkü dün kanama alanı var demişti bende de
Çok geçmiş olsun. Kanama alanınız varsa bol su için(günde 3 litre kadar), tuvalet ve yemek harici kalkmamaya özen gösterin. Ayaklarınızın altına bir yastık koyup öyle uzanın. Bir de doktor Progestan verecektir. Bol C vitamini alın. Benim 5+1'de kanama alanım 2.2×1 cm idi ve yeniydi. 6+1'de gittiğimde çok az da olsa küçülme olmuştu. Kanama alanı düşük riski demek. O yüzden çok dikkatli davranın. Doktorlar işlerinin doğası gereği bizim kadar duygusal değil. Düşecekse düşer, bebek yoksa yoktur nazarıyla bakıyorlar. Siz moralinizi yüksek tutun. Benim de çok moralim bozulmuştu hala daha çok iyi değilim. Benim moralimi yükselten şey en son Allah ne derse o olur boşuna geriliyorum varsa bebeği etkiliyor düşüncesi olmuştu. Siz de öyle düşünmeye çalışın. İnşallah hayırlısı ile bebeğiniz sizinledir.

Kaçıncı çocuk: 2.
Sat:6 nisan
Tahmini doğum tarihi :11 ocak
Kese görünümü :07.05.2024
Kalp atışı :henüz belli değil
benide eklermisiniz)

Kızlar günaydın 🥰 bulantısı başlayan var mı aranızda. Benim ilk gebeliğimde çok bulantım olmuştu, bunda henüz başlamadı daha doğrusu hafif oluyor gibi ama hemen bişey atıştırarak bastırıyorum bugün 6+3 olduk inşallah başlamaz 🙏

Çok geçmiş olsun. Kanama alanınız varsa bol su için(günde 3 litre kadar), tuvalet ve yemek harici kalkmamaya özen gösterin. Ayaklarınızın altına bir yastık koyup öyle uzanın. Bir de doktor Progestan verecektir. Bol C vitamini alın. Benim 5+1'de kanama alanım 2.2×1 cm idi ve yeniydi. 6+1'de gittiğimde çok az da olsa küçülme olmuştu. Kanama alanı düşük riski demek. O yüzden çok dikkatli davranın. Doktorlar işlerinin doğası gereği bizim kadar duygusal değil. Düşecekse düşer, bebek yoksa yoktur nazarıyla bakıyorlar. Siz moralinizi yüksek tutun. Benim de çok moralim bozulmuştu hala daha çok iyi değilim. Benim moralimi yükselten şey en son Allah ne derse o olur boşuna geriliyorum varsa bebeği etkiliyor düşüncesi olmuştu. Siz de öyle düşünmeye çalışın. İnşallah hayırlısı ile bebeğiniz sizinledir.
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun desteğiniz o kadar iyi geldi ki ❤️🤲🏻 Dediklerinize dikkat edeceğim yarın güzel sonuçlarla gelirim insallah Rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın

Kızlar günaydın 🥰 bulantısı başlayan var mı aranızda. Benim ilk gebeliğimde çok bulantım olmuştu, bunda henüz başlamadı daha doğrusu hafif oluyor gibi ama hemen bişey atıştırarak bastırıyorum bugün 6+3 olduk inşallah başlamaz 🙏
merhaba bende 6 haftalıgım benm de ıkı gundur vardı . doktroum prizin diye bir ılac verdı . dün ve bugun kullanmdm . şimdilik iiz . çalıstıgım ıcın için uyku yapyr diye ıcmedım . :) midem bulanınca limon tadıyorum . yada bır ıkı damla sıkıp içiyrm . bastıryor. bu şekılde durdu :)mide bulantım .

Benim sizinle aynı 6+3, ben bir kez şiddetli kustum sanıyorum geçen cuma idi. Bulantım ve baş dönmem var. Ellerimde kuruluk var. Bir de çok erken uykum geliyor.

Benim sizinle aynı 6+3, ben bir kez şiddetli kustum sanıyorum geçen cuma idi. Bulantım ve baş dönmem var. Ellerimde kuruluk var. Bir de çok erken uykum geliyor.
Uyku hali bende de var, aman bulantı kusma olmasında uyku hali olsun napalm ☺️ . Biraz limona tuz döküp yiyince o azaltıyor bulantıyı, ben bir önceki gebeliğimde öyle yapıyordum

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun desteğiniz o kadar iyi geldi ki ❤️🤲🏻 Dediklerinize dikkat edeceğim yarın güzel sonuçlarla gelirim insallah Rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın
ultrasonda kanama alanı olunca peki vajinal kanama da gördünüz mü? tuvalette vs? yoksa sadece ultrasonda mi görüldü. inşalllah bebiş çok sağlıklı ve sizinledir 💘🧿

Yok hayır hiç kanamam olmadı henüz sadece dün Dr um söyledi
Hiç ultrason fotoğrafı var mı? Onda ölçüyorlar kanama alanını. Oradan ölçüsünü görebilirsin. Bebek büyüdükçe o da zamanla küçülüyor. Doktorların nedenini ve kesin tedavisini tam olarak bilmediği bir şey.

X