Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 41,2%
  • erkek

OY: 9 52,9%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,9%

• Ankete Katılan
    17
Ay ben de canım çekerse 1-2 cips yiyorum ya kola içmedim ama canım da istemiyor, cips konusunda zaten çok sık tüketirdim şimdi zorluyor :KK43: bi portakal suyu sıkayım o zaman 🫶🏿
Evet ben de normalde şimdiye kadar kola hiç içmedim onu istesem de tüketemiyorum ama pişmemiş qıdalardan başka her şeyi tüketiyorum😂 git canım afiyet olsun ben de makarna yiyorum yoğurtlu😂😂

Güzel anne adayları.. hepinize sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanızı diliyorum 💐 benim bu grupta da sürem bu kadarmış. Yine olmadı. Dün vedalaştık yavrumla. 6+1 de kalmış, ileri gitmedi. Normalde 9 olmam gerekiyor şu an. Kalp atımı duymadık hala. Artık yapacak bir şey yok. Uzun bi süre de dinlenmeye çekilirim artık vücut yoruldu, zihnim yoruldu. Duygularım yoruldu, bi Şubat'ta düşük bi şimdi düşük. Var mı bi tecrübeniz tavsiyeniz hanımlar ?

Güzel anne adayları.. hepinize sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanızı diliyorum 💐 benim bu grupta da sürem bu kadarmış. Yine olmadı. Dün vedalaştık yavrumla. 6+1 de kalmış, ileri gitmedi. Normalde 9 olmam gerekiyor şu an. Kalp atımı duymadık hala. Artık yapacak bir şey yok. Uzun bi süre de dinlenmeye çekilirim artık vücut yoruldu, zihnim yoruldu. Duygularım yoruldu, bi Şubat'ta düşük bi şimdi düşük. Var mı bi tecrübeniz tavsiyeniz hanımlar

Çok üzüldüm inşallah en kısa sürede yeri dolar😔 1.5 yılda 4 kayıp yaşadım içinizi ferah tutun🙏🏻 Tüm tetkiklerinizi yapın ve ısrarla tüm anne adaylarına söylüyorum iyi kadın doğumlucular da söyleyip yönlendirir pıhtılaşmanızı 12 hafta ara ile kontrol edin benim bebeklerin kalbi o yüzden durmuştu 😔 çok geçmiş olsun yeniden Rabbim size şefaatçi eylesin inşallah 🙏🏻

Çok üzüldüm inşallah en kısa sürede yeri dolar😔 1.5 yılda 4 kayıp yaşadım içinizi ferah tutun🙏🏻 Tüm tetkiklerinizi yapın ve ısrarla tüm anne adaylarına söylüyorum iyi kadın doğumlucular da söyleyip yönlendirir pıhtılaşmanızı 12 hafta ara ile kontrol edin benim bebeklerin kalbi o yüzden durmuştu 😔 çok geçmiş olsun yeniden Rabbim size şefaatçi eylesin inşallah 🙏🏻
Amin sizlerin de zormuş gerçekten.. hep pıhtıdan dolayı mı kaybettiniz, gemetik vs demediler mi, veya üçten sonra araştırmaya yönlendirdiler mi

genetik dahil hepsi temiz çıktı sadece gebeliğimi bilmeden kan vermiştim sınırda pıhtılaşma pozitiflik vardı Hematoloji ilaç gerek görmedi ramatoloji ilaç kullan dedi peritonolog ile görüş paylaştılar ve ilaçlarım çok şükür eksiksiz reçete edildi elhamdulillah ilk defa 10. Haftaya ulaştık

Pıhtılaşma nasıl bakılıyor kuzum? Ben tam kan tahlili verdim orda çıkar mı?

Güzel anne adayları.. hepinize sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanızı diliyorum 💐 benim bu grupta da sürem bu kadarmış. Yine olmadı. Dün vedalaştık yavrumla. 6+1 de kalmış, ileri gitmedi. Normalde 9 olmam gerekiyor şu an. Kalp atımı duymadık hala. Artık yapacak bir şey yok. Uzun bi süre de dinlenmeye çekilirim artık vücut yoruldu, zihnim yoruldu. Duygularım yoruldu, bi Şubat'ta düşük bi şimdi düşük. Var mı bi tecrübeniz tavsiyeniz hanımlar ?
Umarım en kısa zamanda hayırlısı ile kucağinıza alırsınız çok üzüldüm. Geçmiş olsun

Pıhtılaşma nasıl bakılıyor kuzum? Ben tam kan tahlili verdim orda çıkar mı?
Yok canım bunu ramatoloji veya Hematoloji uzmanları istiyor. Dahiliyeden yeşil alan açıp gidebilirsin. minikbikusumolsa minikbikusumolsa sizde psikolojik ve bedensel olarak kendinizi hazır hissettiğinizde ilk önce bir genetik doktorundan eşinizde beraber randevu alın kanlar 1-2 ayda çıkıyor. O sonuçlara istinaden dahiliyeye tekrarlayan düşükler için hematoloji ile görüşmek istediğinizi söyleyin ona randevu alın Hematoloji gerekli tüm tetkikleri ister zaten kan veriyorsunuz 25 gün sonra çıkıyor kontrol bi daha veriyorsunuz o da 25 gün eğer pozitiflik olursa bi kaç ay bakıyorlar. İçiniz rahat etmezse ramatolojiye de mutlaka gidin işin ehli o alan. Ailede romatizma öyküsü olması da önemli

Yok canım bunu ramatoloji veya Hematoloji uzmanları istiyor. Dahiliyeden yeşil alan açıp gidebilirsin. minikbikusumolsa minikbikusumolsa sizde psikolojik ve bedensel olarak kendinizi hazır hissettiğinizde ilk önce bir genetik doktorundan eşinizde beraber randevu alın kanlar 1-2 ayda çıkıyor. O sonuçlara istinaden dahiliyeye tekrarlayan düşükler için hematoloji ile görüşmek istediğinizi söyleyin ona randevu alın Hematoloji gerekli tüm tetkikleri ister zaten kan veriyorsunuz 25 gün sonra çıkıyor kontrol bi daha veriyorsunuz o da 25 gün eğer pozitiflik olursa bi kaç ay bakıyorlar. İçiniz rahat etmezse ramatolojiye de mutlaka gidin işin ehli o alan. Ailede romatizma öyküsü olması da önemli
Tamam kuzım sağolasın ❤

Keşke kötü tecrübelere istinaden bunları bilmeseydim. Ama gittiğim ilk yer ilk gebeliklerde böyle olur dedi önemsemedi. İkincisinde de böyle oldu. Üçüncü düşükten sonra bu kadar da olmaz diyip genetik birimine başvurduk araştırma hastanesinde mükemmel bir genetik hekimine denk geldik o kadar anlayışlı ve zarif bi kadındı ki Allah ondan razı olsun inşallah🙏🏻 Sonuçlarım temiz çıktı ama içim rahat etmedi dahiliyeden rica edip Hematoloji ile görüştüm. Başta kızdı sizin istediğinize göre olmaz tetkikler dedi. Durumu izah ettim çaresizliğimden yaşadığım bedensel ve duygusal travmadan bahsettim 3 düşük üst üste normal olamaz dedim genetik testleri de gösterince istedi tetkik. Sonuçlar çıktı sınırda pozitif. Bu anlamlı olmaz bi daha bakalım dedi ama ben 2 haftalık hamileymişim. Hemen peritonog buldum. Dozu az verdiği için bi daha kalbi durdu. Derhal doktorumu değiştirdim. Bu sırada yine boş durmadım romatoloji hekimine başvurdum Allah razı olsun o da çok iyi bir hekimdi yakın takip edelim sakın gebe kalma dedi ocaktan marta kan verdim mayıstada kontrol kan verip karar verecekti tedaviye ama ben nişanda hamile olduğumu öğrendim. Hemen ilaç başla ve kadın doğumcu ile görüş dedi şuan iyi bi peritonolog takibindeyim ve tedavim sürüyor 12 haftaya kadar elim kalbimde olsa da miniğin kalp atışlarını görünce yatışıyorum. Hamilelik başlı başına çok kutsal ancak yaşayan çeken bilir 🙏🏻 Allah hiç birimizin emeğini boşa çıkarmasın işinin ehli vicdanlı hekimlere denk getirsin🙏🏻

Kızlar İnternet araştırması insanı hasta ediyo şahsen ben öyle çok stres yaptım herşeyi kendime çok yanlış doktor ne derse o
Ahahah kesinlikle internete bakarsak baş ağrımasının nedenini tümör der karın ağrısı dersin kanser der ondan dediğin gibi çok itibar etmemek gerekiyor akışına bırakmayıda öğrenmek lazım

Merhaba kızlar hamilelik nasıl gidiyor, benim iştahım arttı ama her şeyi yiyemiyorum bu arada 2 haftadır et yemeklerini görmeye tahamülüm bile yok pişirmeye asla, yağda soğan kızartamıyorum günümü meyve sebzelerle, kuru ekmekle, suyla ya da sebze yemekleri çorbalarıyla geçiriyorum sürekli bulantım var oturup ayağa kalktığımda daha fazla, kızartma kokusuna hiç tahamülüm yok🥲🥲
ben de hamileliğin basından beri var 10. haftam bitiyor hala gecmedi sicak sulu yemek yiyemiyorum corba dahil. Sıcak içecek içemiyorum çay kahve bitki çayı hiçbirsey. Et ancak biftek olursa biraz, balık asla, tavuk snitzel seklinde cok az yiyebiliyorum onun dısında soguk mezeler ve salataları yiyorum kısır patates salatası vs gibi. Kahvalti da tam yapabiliyorum. Icecek olarak sadece limonata :) Boyle bir cikmazdayim 😅

Maya takvimi var mesela yaşınız ve hamile kaldığınız ayı topluyorsunuz çift ise kız sonuç tek ise erkek çıkıyo 😆 bunu da deneyelim
Benimki kız oluyor 29+3 32 oluyor sonuç zaten çindir yüzüktür kız diyor ama kese şeklime erkek dediniz bakalım hangisi tutacak😅

cok gecmis olsun hem dinlenin hem tum testleri yaptirin pihtilasma genetik troid hepsi. Rahim sekline de bakiyor kadin dogum uzmanlari. Genetik test esinize de yapilsin o da onemli. Ben bir de 6 ay dinlendirmistim kendimi tum testleri yapip ne eksiklik varsa onu cozup ilerlemek en iyisi. 6 ay sonunda gebe kalmadan degerlenirinize de baktirisiniz demir vs hersey iyimi diye. Saglikli yumurta uretimi icin detoks beslenirsiniz duzenli uyku sigara varsa birakirsiniz.

X