Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    211
Amin inşallah canim doğal akışı bozdum diye belkide ama yapacak bir şey yok onu riske atamazdim doktorda dedi risk artıyor diye giderek şeye de kızdım madem öyle niye şimdi suni vermiyon bana dimi ille 39ya
şimdi 3ünde giidnce bebiş kendi gelmezse önce suni mi denicek yoksa direk sezeryan mı canım?

İnan heyecan yok hayal kırıklığı var ne biliyim üzüldüm sebepsiz
Niye üzüldün önemli olan sağlıkla kavuşmak bak sulti tutti sulti tutti iyi ki sezaryen oldum diyor sen bence en doğru kararı verdin hiç üzülme son günlerin heyecanını yaşa tadını çıkar öyle düşün normal olsa daha çok zorlanacaktın daha çok dikişin olacaktı belki sen bebeğin için en doğru olanı yaptın için rahat olsun💕

Kilosu 3700 olmuş kızlar sancı da çıkmıyor doktor 2 seçenek sundu haftaya gelirsem suni ile normal doğum veya sezaryen bende dedim ki ben 3800 üstü normal doğurmak istemiyorum riske atmak istemiyorum evet kilosu artınca risk artıyor dedi sezaryen tarihi verdi 05.05e bende o tarihi istemedim 03.05 istedim kendimce sebeplerden ötürü.. birde her hafta benim 200 alıyor bi geçen hafta 100 almıştı yani kızlar 3900 ile normal doğum yapmak istemedim sancı da yok bir şey yok diye bebegimi riske atmak istemedim şimdi kan verdim tekrar nstye girdim 03.05te saat 8.30da sezaryen gircem maşallah bebeğinde gelesi yok @melegim can sulti tutti sulti tutti gulumsebebek gulumsebebek @kubiskubiskubis golden-snitch golden-snitch @Mavi070707 O ozgeeeee1 Runam Runam _Ravzaa_ _Ravzaa_ mia2023 mia2023 Begonya2 Begonya2 ve diğer anneler yazamadığım kim varsa özür dilerim kızlar kafam çok dolu
İçinden nasıl geliyorsa onu yap canım hiç canını da sıkma biz istediğimiz kadar plan yapalım bebişler karar veriyor nasıl geleceğine günün sonunda kavuşmuş olacaksınız öyle ya da böyle♥️

Kızlaar bebişim de bende iyiyiz şükür. Tam 3 kilo 49cm doğdu. Bırakınca ağlıyor memede uyuyor başladık şimdiden 😂 Rabbim hepinizin yardımcısı olsun sağlıkla kavuşun hepiniz bebişlerinize inşallah
Oyyyy hayırlı olsun canım benim analı babalı büyüsün inşallahhh😍😍 ağrın çok mu sütün hemen geldi mi durumlar nasıl😍

Kilosu 3700 olmuş kızlar sancı da çıkmıyor doktor 2 seçenek sundu haftaya gelirsem suni ile normal doğum veya sezaryen bende dedim ki ben 3800 üstü normal doğurmak istemiyorum riske atmak istemiyorum evet kilosu artınca risk artıyor dedi sezaryen tarihi verdi 05.05e bende o tarihi istemedim 03.05 istedim kendimce sebeplerden ötürü.. birde her hafta benim 200 alıyor bi geçen hafta 100 almıştı yani kızlar 3900 ile normal doğum yapmak istemedim sancı da yok bir şey yok diye bebegimi riske atmak istemedim şimdi kan verdim tekrar nstye girdim 03.05te saat 8.30da sezaryen gircem maşallah bebeğinde gelesi yok @melegim can sulti tutti sulti tutti gulumsebebek gulumsebebek @kubiskubiskubis golden-snitch golden-snitch @Mavi070707 O ozgeeeee1 Runam Runam _Ravzaa_ _Ravzaa_ mia2023 mia2023 Begonya2 Begonya2 ve diğer anneler yazamadığım kim varsa özür dilerim kızlar kafam çok dolu
Riske hiç gerek yok bence de canım, günü de belli artık için de rahat. Diğer türlü ne zaman gelecek belli değil. Suni sancı verecek bu sefer kilosundan ötürü acil sezaryen dese senin için travmali bir doğum olacak. İyi yapmışsın tarih alarak. Sağlıkla gelsin miniğin 🙏🏻

Son düzenleme:
Aslında 5.5.24 daha güzel tarihmiş. Ben o tarihi istemiştim ama beni denk getirmek istedigi bi yogun bakım doktoru varmış o yüzden 3.5i verdi bana da. Hemen hemen aynı vakitlerde olacak doğumlarımız 🤗
Bence de cok zorlamamak gerekiyor. Evet normal olsa belki daha iyi ama hem beklemek hem bebegin irileşmesi durumu riskli hale getirebilir. Birde suni sancıyı aldıktan sonrada yine normal olmayıp sezeryana dönme ihtimali var. Sanırım bende aynı kararı verirdim. Hayırlısı ve kolay olan olsun hakkınızda, sağlıcakla kavuşursunuz inşallah 🤗

Sağol canim siz böyle dedikçe içim rahatlıyor çünkü ister istemez yanlış karar vermekten korkuyorum.. eşim bana bıraktı kararı
Canım ya hiç moralini bozma bence , hem başının ve kilosunun haftasına göre önde olduğunu söyleyip hemde kararı sana bırakması çok saçma zaten. Ben sağlığın ticari amaçla yapılmasına çok sinir oluyorum. Yani bir sorun varsa sezeryan yaparsın yoksa normali beklersin. Neden kararı hamile zaten bebeği için herşeye katlanacak , yeterki sorun çıkmasın diyen annelere bırakırlar .
Bebek aşağıya inmemişse belki suni sancı ile seni yormak istememiş olabilir yada uğraşmak istememiş olabilir .
Sen çok yoruldun , doğdu doğmadı , sancı geliyor gidiyor . Doğum tarihine kadar doğarsa doğar , doğmazsa acaba beklese miydim diye de kendini yorma . Bebeğine kavuşunca şimdiki stresin kalmayacak zaten 🥰❤️yeter ki sen ve bebek iyi olun

Süt sağmıyorum ya sağmam gerekiyor mu? Maalesef göz kenarı hala sarı, sabah 5-10 dk güneşe koydum ha bire süt vermeye çalışıyorum ama süt gitmiyor mu yetmiyor mu anlamadım . Anneme dedim şimdi maden suyunu çıkardım dolaptan bir bardağa koyayım akşama kadar gidip gelip bardağı çalkalayayım belki iyi gelir annem deneyelim dedi
Canım ben süt sagdim kaşıkla verdik sonra bebek o akşam çok uyudu biz de korktuk. Bebiş 20 dk emip uyuyordu ben de doydu diyip bırakıyordum çünkü sagip kaşıkla verince öğürdü falan bir de uyanmadı uzun süre. 3. Gün dr'a gittik Dr kilosu düşmüş mamaya baslayalim dedi. Ben de sütüm var ama emip uyuyunca doydu sanıyordum dedim. Sütün varsa sagip kaşıkla verebilirsin dedi. Ben de sütü sagip kaşıkla verdik canım. Sen de sagip bir bak bakalım sütün gelmesini iyice tetikle. Biz bu şekilde devam ettik kilosu da düzgün arttı, mama da kullanmamış olduk sarilik değeri de düştü. Maden suyunu da ağzındaki pamukcuklar temizlenmiş oldu, sarılığı da azalttı herhalde bilmiyorum ne işe yaradi ama ben verdim maden suyunu. Dikkat etmen gereken şey 0 gaz olması bildiğin su oluyor. Küçük kavanoza koyduk oradan bir çay kaşığı verdik emdikten sonra

Amin inşallah canim doğal akışı bozdum diye belkide ama yapacak bir şey yok onu riske atamazdim doktorda dedi risk artıyor diye giderek şeye de kızdım madem öyle niye şimdi suni vermiyon bana dimi ille 39ya
Benimkide 38de sezeryanla alırım istersen dedi tüp bebek olduğu için riske atmak istemiyor tercihi bana bıraktı zaten bebeğimde iri. Bugün ilk defa ntsye bağlanıcam bende merak ediyorum nolucak 4 gündür sabahları karın ağrısıyla uyanıyorum hakkımızda hayırlısı 🫶🏻

Kızlar birde kafası 39+4 mu ne çıkıyor haftaya gitsem 40 kusur olacak yani nasıl ciksrcam ya nasıl moralim bozuldu başladım ağlamaya sezaryene karar verdim
Ağlayıp üzülme doğru karar vermişsin. Normal doğum çok zorladı bence böylesi çok daha rahat olacak.
Bebeği riske atmaya hiç gerek yok canım 🌸

X