Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kilosu 3700 olmuş kızlar sancı da çıkmıyor doktor 2 seçenek sundu haftaya gelirsem suni ile normal doğum veya sezaryen bende dedim ki ben 3800 üstü normal doğurmak istemiyorum riske atmak istemiyorum evet kilosu artınca risk artıyor dedi sezaryen tarihi verdi 05.05e bende o tarihi istemedim 03.05 istedim kendimce sebeplerden ötürü.. birde her hafta benim 200 alıyor bi geçen hafta 100 almıştı yani kızlar 3900 ile normal doğum yapmak istemedim sancı da yok bir şey yok diye bebegimi riske atmak istemedim şimdi kan verdim tekrar nstye girdim 03.05te saat 8.30da sezaryen gircem maşallah bebeğinde gelesi yok @melegim can sulti tutti sulti tutti gulumsebebek gulumsebebek kubiskubiskubis kubiskubiskubis @golden-snitch Mavi070707 Mavi070707 @ozgeeeee1 @Runam _Ravzaa_ _Ravzaa_ @mia2023 @Begonya2 ve diğer anneler yazamadığım kim varsa özür dilerim kızlar kafam çok dolu
İyi yapmışsın kuzum hayırlısıyla sağlıkla gelsin inşallah 🙏🏼 Tarihte iyi yapmışsın 05.05 yığılır insanlar 03.05 daha sakin olur

C6E8E263-4768-4C77-BE56-6791F75FC6BF.jpeg

Fotoğraf çekimi yaptırdım fotolar geldi bende doğurabilirim artık rahat rahat 😂😂😂 cesursavasci cesursavasci

Kızlar birde kafası 39+4 mu ne çıkıyor haftaya gitsem 40 kusur olacak yani nasıl ciksrcam ya nasıl moralim bozuldu başladım ağlamaya sezaryene karar verdim
Üzülme canım normal olsun diye elinden geleni yaptın, bende aynı şeyleri hissediyorum seninle. Doktora gidiyorum şimdi aynı konuşmayı yapacağız bizde doktorumla eminim. Normal doğumu çok istiyordum açıkcası sürekli çalıştım hareket ettim dikkat ettim eğitimlere katıldım. Ama elimizden daha fazlası gelmiyor maalesef. Bebişlerimiz için hangisi iyiyse öyle olsun, onlar iyi olsunlarda🌸💖

Kilosu 3700 olmuş kızlar sancı da çıkmıyor doktor 2 seçenek sundu haftaya gelirsem suni ile normal doğum veya sezaryen bende dedim ki ben 3800 üstü normal doğurmak istemiyorum riske atmak istemiyorum evet kilosu artınca risk artıyor dedi sezaryen tarihi verdi 05.05e bende o tarihi istemedim 03.05 istedim kendimce sebeplerden ötürü.. birde her hafta benim 200 alıyor bi geçen hafta 100 almıştı yani kızlar 3900 ile normal doğum yapmak istemedim sancı da yok bir şey yok diye bebegimi riske atmak istemedim şimdi kan verdim tekrar nstye girdim 03.05te saat 8.30da sezaryen gircem maşallah bebeğinde gelesi yok @melegim can sulti tutti sulti tutti gulumsebebek gulumsebebek kubiskubiskubis kubiskubiskubis @golden-snitch Mavi070707 Mavi070707 @ozgeeeee1 @Runam _Ravzaa_ _Ravzaa_ @mia2023 @Begonya2 ve diğer anneler yazamadığım kim varsa özür dilerim kızlar kafam çok dolu
Hakkınızda hayırlısı olsun. Bence doğru karar vermişsiniz. Önemli olan sağlıkla almak. O zamana kadar kendi gelirse de iyi olur. Değilse kilolu doğum riskli bişey. Sağlıkla kucağınıza alın inşalalh 🙏🏻

Benimkide 38de sezeryanla alırım istersen dedi tüp bebek olduğu için riske atmak istemiyor tercihi bana bıraktı zaten bebeğimde iri. Bugün ilk defa ntsye bağlanıcam bende merak ediyorum nolucak 4 gündür sabahları karın ağrısıyla uyanıyorum hakkımızda hayırlısı 🫶🏻
Benim doktorumda aynısını düşünüyor. Kilo
Olayı da çok etkiliyor. 39. Haftaya kadar beklerim ama dedç
Yani
Sanırım 38+3 -4 -5 gibi felan alır yani.

Kızlar 2-3 gündür boğazım çok kötü ağrıyor ve her gün daha kötü olarak uyanıyorum öksürük de başladı doktora sordum bol su iç dedi sağolsun inanılmaz yardımcı oldu napcam ben ya🥹
Geçmiş olsun canım benim de öyle bir haftadır t.ğba kuruyemişte satılan zencefilli şeker var ya o iyi geliyor yumuşatıyor sen de dene istersen
Hakkında hayırlısı olsun canım 🙏🏻
Kızlaar bebişim de bende iyiyiz şükür. Tam 3 kilo 49cm doğdu. Bırakınca ağlıyor memede uyuyor başladık şimdiden 😂 Rabbim hepinizin yardımcısı olsun sağlıkla kavuşun hepiniz bebişlerinize inşallah
Ayy çok sevindim kavuştunuz bebişinle maşallah 🧿🥰
Kızlar birde kafası 39+4 mu ne çıkıyor haftaya gitsem 40 kusur olacak yani nasıl ciksrcam ya nasıl moralim bozuldu başladım ağlamaya sezaryene karar verdim
Canım sen hep normal doğum için hazırlandın aslında bir sürü hareket yaptın masaj yaptın bana kalırsa 4 kiloya kadar doğururdun, ki benim çevremde de 3700 ve üzeri normal doğuran var epey. Ben de biliyorsun 3. trimesterimi yatarak geçirip sonra normal doğuma girdim. Bebek bir şekilde çıkıyor yani ben senin çok zorlanacağını düşünmemiştim açıkçası normalde. Ama doktor da riske atmayalım dediyse onu dinlemen daha mantıklı tabi. Belki o zamana kadar bebiş gelmeye karar verir 😇 biz ne yaparsak yapalım onlar seçiyorlar geleceği yolu zamanı.
BEN SİZE MÜKEMMEL BİR HABER VERECEĞİM TEYZOLAR BİZ SABAH TABURCUYUZ 🥰🌸
Çok sevindim canım Allah bir daha ayırmasın 🙏🏻🌸

Kızlar bende bu sayfayı uzaktan takip edenlerdenim Allah'ım hepimize bebislerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin size bişey sormak istiyorum doğum nişanı kanlı mi oluyor bende az önce sarı sümük gibi bir parça geldi sonra daha ufak bir parça geldi bu nişan olabilir mi
Sanmıyorum canım benim de doğumdan on gün önce aynısı oldu ama doğum başlamadı sancı mancı hiç olmadı
Canım benim çok çok iyi düşün maşallah bebeğin gayet güzel kilosu ama sen de önemlisin şu süreçte sezaryenden sakın korkma sana asla sezaryen diye tavsiye vermem ama bugün 5. Günüm toz aldım evi topladım yerleri silcem şimdi korse de taktırdı doktor göbek de iyi çok şükür 🙏🏻 normal doğum olsaydı 10 tane dikiş atılırdı çok rahat , herkes o dikişlerin zor olduğunu söylüyor her tuvaletten sonra saç kurutma makinesi kullanmak gerekiyor işte oturmak zor oluyor diyordu ama bu kişiden kişiye göre değişiyor belki de senin dikişin hiç olmayacak çünkü bayağıdır uğraşıyorsun perine masajıyla umarım hakkında hayırlısı olur canım benim, benim bebeğim de 3600 dü bir hafta önce, doğum yapacağım gün 3780 oldu yani bir haftada 180 gram almış ve ben o hafta doğru düzgün bir şey yemedim hastaydım antibiyotik bile kullandım , son bir haftada bence senin bebeğin de 100 den fazla alır sen yesen de yemesen de. Allah yardımcın olsun inşallah doğum şeklin ne olursa olsun umarım senin ve bebeğin için en güzeli olur 🙏🏻

Canım ben süt sagdim kaşıkla verdik sonra bebek o akşam çok uyudu biz de korktuk. Bebiş 20 dk emip uyuyordu ben de doydu diyip bırakıyordum çünkü sagip kaşıkla verince öğürdü falan bir de uyanmadı uzun süre. 3. Gün dr'a gittik Dr kilosu düşmüş mamaya baslayalim dedi. Ben de sütüm var ama emip uyuyunca doydu sanıyordum dedim. Sütün varsa sagip kaşıkla verebilirsin dedi. Ben de sütü sagip kaşıkla verdik canım. Sen de sagip bir bak bakalım sütün gelmesini iyice tetikle. Biz bu şekilde devam ettik kilosu da düzgün arttı, mama da kullanmamış olduk sarilik değeri de düştü. Maden suyunu da ağzındaki pamukcuklar temizlenmiş oldu, sarılığı da azalttı herhalde bilmiyorum ne işe yaradi ama ben verdim maden suyunu. Dikkat etmen gereken şey 0 gaz olması bildiğin su oluyor. Küçük kavanoza koyduk oradan bir çay kaşığı verdik emdikten sonra
Ben de olmazsa öyle deneyeyim canım maden suyu çıkardım dinlendiriyorum ama benimkinde ağzında pamukcuk yok sadece sarılık var iyi gelir mi bir annene sorsana 🙏🏻

Kızlar tek tek alıntılayamadım. Allah razı olsun hepinizden. İnşallah sizde sağlıkla kavuşun bebişlerinize 💕
Sabah 6bucuk gibi hastanedeydik yatış yapıldı kan nts derken 7bucuk olmadan ameliyathaneye aldılar hızlı gelişti de psikolojik kurbanlık koyun gibi hissettim 😂😂 brandayı muşambayı oydular kağıt gibi kızım seni yırttılar çınladı kafamda 🤣 ameliyat başlayıp yaklaşık 35-40 dk sonra 08:08 de oğlum doğdu ağlayışını duydum duygusaldı o kısım vallahi muayene edip sarıp yanıma getirip sonra babaya götürdüler giydirmeye filan. Ondan yaklaşık 40 dk sonrada ben odaya geldim. Sütüm geldi sarı sarı. Daha hiç Yürümedim hemşireyi bekliyorum uyuşukluğum geçti. Sondayı epuralden sonra taktılar bişey hissetmedim hala takılı.
Az emiyor uyuyor dön dolaş emzir durumu şuan mamaya gerek yok dedi ebe olursa da veririm mama var yanımda hazır getirmiştim hiç öyle takıntım yok. Hatta doysun derdindeyim doymadığı için habire uyanıyor huzursuz. Regl sancısı gibi sancım var rahim kendini toparlıyormuş normalmiş olması gerekiyormuş hemşire öyle söyledi. Dikiş ağrım yok henüz uyuşuk zaten o kısım. Şimdilik böyle bizde durum bide aşırı uykum var 😴

Kızlar tek tek alıntılayamadım. Allah razı olsun hepinizden. İnşallah sizde sağlıkla kavuşun bebişlerinize 💕
Sabah 6bucuk gibi hastanedeydik yatış yapıldı kan nts derken 7bucuk olmadan ameliyathaneye aldılar hızlı gelişti de psikolojik kurbanlık koyun gibi hissettim 😂😂 brandayı muşambayı oydular kağıt gibi kızım seni yırttılar çınladı kafamda 🤣 ameliyat başlayıp yaklaşık 35-40 dk sonra 08:08 de oğlum doğdu ağlayışını duydum duygusaldı o kısım vallahi muayene edip sarıp yanıma getirip sonra babaya götürdüler giydirmeye filan. Ondan yaklaşık 40 dk sonrada ben odaya geldim. Sütüm geldi sarı sarı. Daha hiç Yürümedim hemşireyi bekliyorum uyuşukluğum geçti. Sondayı epuralden sonra taktılar bişey hissetmedim hala takılı.
Az emiyor uyuyor dön dolaş emzir durumu şuan mamaya gerek yok dedi ebe olursa da veririm mama var yanımda hazır getirmiştim hiç öyle takıntım yok. Hatta doysun derdindeyim doymadığı için habire uyanıyor huzursuz. Regl sancısı gibi sancım var rahim kendini toparlıyormuş normalmiş olması gerekiyormuş hemşire öyle söyledi. Dikiş ağrım yok henüz uyuşuk zaten o kısım. Şimdilik böyle bizde durum bide aşırı uykum var 😴
Ay maşallah sen anlattıkça ben de hayal meyal hatırlıyorum genel anestezi olunca hep eksik eksik benimkiler😂😂 umarım herşey güzel ilerler hemen hızlı toparlarsın inşallah Allahın izniyle 😍🙏🏻

X