2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    220
Ben bu anlayışsız hadsiz insanlardan nefret ediyorum ya. 1 haftada eski haline dönmen nasıl mümkün olabilir acaba. Ki mümkünse ve dönmemişsen de bu yine seni ilgilendirir sen bi insan getirdin dünyaya kiloymuş fizikmiş önemli olan o değil hiç üzülme hiç canını sıkma kilo verilir de insanlık sonradan kazanılmıyor. Benim teyzem de daha şimdiden ben doğumdan çıktığım anda karnım inmişti eskiye dönmüştüm diyor daha doğurmadan zorbalıyor ben de o kilodan bahsettikçe inadına kilo alınır da verilir de çok şükür istediğimde zayıflayabiliyorum oğlum sağlıklı olsun sağlıkla gelsin yeter diyorum susuyor
Kesinlikle canım en önemlisi sağlıklı olmakmış ama bu lohusalık nasıl birşeyse hemen herseyden etkılenıyorsun Allahtan bebişim yanımda bı gulumsemesi yetiyor daha bebişin zayıf dogdugunun laf edildiğini hiç anlatmıyorum sankı 40 haftalık dogurmusum gıbı bebegım 35 de dığdu ve gene haftasına gore ıyıydı her gelen cok kucuk cok kucuk cocuğum saglıklıya cok mu onemli kilosu diyorum yarın alır kiloyu da boyuda evet aylıklarıyla eşit olmaz ama ne yapalım

Çok geçmiş olsun canım ya hiç
İyi olmamış bu çok kötü olmuşsundur acıyor mu çok birde bebeginde var nasıl olacak 🥹🥹
Bir yer kotu yandi..su topluyor ama cok sukur acisina suan tahammul edebiliyorum.sabah cidden psikolojik olarak bittim ama.yandim ama aglamaktan yerimden kalkamadim.eşim geldi apar topar duşa soktu yaniklar icin.

Canım bu arada benim silikon uçlardan birisinin ucu iyice açılmış ben de ebebekten bakıyordum yorumlari da inceledim. Göğüs ucu yarası olan anneler silikon uç kullanarak rahatlamislar. Bebeğin hala meme reddi yapıyorsa silikon ucu dene istersen. Keşke direkt memeyi tutsa diyorum ama benimki alıştı silikon uca. Ucum eskisine oranla daha çıkık olmasına rağmen çok açsa tutmuyor. Biraz doyunca tutturabiliyorum bir kaç dk. Sen de yorumlara bakıp dene istersen. En azından meme reddi yaşıyorsan hem memeyi tutar hem de senin yaraların iyileşir medusaa medusaa
Meme reddini aştik canim.kolik doneminde agrisi cokken alamamis meger.cok sukur suan meme de eli ile bana dokunuyor..tarifsiz mutluluk...o nedenle artik gogus ucu yaralarimida umursamiyorum😇

Hanımlar merhaba,
Haziran grubundan geliyorum. 35+1'deyim.Bu gün doktor kontrolde karın çevresinin iki hafta geride kaldığını ve plasentada kalsifikasyon (yaşlanma) olduğunu söyledi. Kilosu da 2300 civarında. Normalde yaşlanma olur ama biraz erken başlamış, haftaya bir daha gel bebeğin geride kalması artmış olursa erken alabiliriz dedi. Biraz endişelendim, böyle bir süreçten geçen var mı? Bir de bebek erken alınırsa ve normal doğum başlamadıysa direkt sezeryan mı oluyor. Doktor erken doğumda normal doğumu başlatabilir mi?

Kayınbabanla beraber aynı odada lohusalık geçirmek istemediğin için mi o bebeğe hazır değilsin ? Kadın deli midir ya? Adam oradayken nasıl rahat etmeni bekliyor? Benim babam hayırlı olsuna bile gelmedi ben rahatsız olmayayım diye, telefonla aradı annem 2 hafta kaldı gitti. Kayınbabam da aynı şekilde hastaneye geldi hayırlı olsuna o kadar. Kayınbabanın küçücük evde lohusa geliniyle kaldığını ilk defa senden duyuyorum canım. Sen boşver sıkma canını , tuhaflık ononlarda
Kadin neye kuduruyor bilmiyorum esimede dedim neden beni sevmiyor dedim..
Mememi kapatıp açmaktan bunaldım yemin ediyorum... benim annemde baktı ben baya toparlandim 9 gün kaldı gitti hemde çocuğuma alışmam içinde gitti çekirdek aile olarak kalabilmek için benim babam bile gelmedi burda ona kızdım baya ama adam düşünceli rahat edemem diye gelmedi.. eşim tatlı dille söylemesine rağmen alinmislar.. demek ki bunların başında kp kukuman kuşu gibi durmuş halden anlamadiklarina göre birde her şeyi geçtim de bebekle ilgili bana laf demesi anneligimden vurması çok zoruma gitti.. Allah uygun görmüş ki vermiş bana bir evlat gerçekten tuhaflık onlarda odada tıkılıp kalcam onlar diğer odada ferah ferah oturcaklar bebeği iki sevecekler ceremesini ben cekicem kan ter içinde bebek klimadan etkilenir diye de klimada açmadık odamıza göre klima çok büyükmüş hasta eder dedi eşim kapıda açamıyoruz derken bugün kurtuluyorum

Kızlar bebiş büyüdükçe süt kapasitem artacak mı? Başta cekemiyordu sagiyordum sonra sagmayi bıraktım epeyidir sagmiyorum normal şekilde devam ediyoruz. Bugün genelde 2 saatte bir emmek istedim. Emzirdim alt degistirdim aynı gogusten bir daha emzirdim derken orada süt bitti sanırım, sinir oldu. Diğer göğse geçince rahatladı. Ee şimdi bebiş 4-5 aylık olunca da böyle mi olacak? Kapasite artacak mı yoksa bu sefer iki göğsü de mi bitirmiş olacak

Kızlar sezaryen dikişleri altında morluk varmış benim, ben bakmaya korktum da annem üzerimi değiştirirken gördü o söyledi. Kan sulandırıcı iğnenin morluğu gibi diyor. Acaba oradan iğne mi yapıldı sizin de var mı? Dikiş kaynaklı mı diye korktum
Uyuşma için deneme yapmış olabilir doktorun. Bnm ilk sezaryen de vardı hoca denene yapmıştı.

Hanımlar merhaba,
Haziran grubundan geliyorum. 35+1'deyim.Bu gün doktor kontrolde karın çevresinin iki hafta geride kaldığını ve plasentada kalsifikasyon (yaşlanma) olduğunu söyledi. Kilosu da 2300 civarında. Normalde yaşlanma olur ama biraz erken başlamış, haftaya bir daha gel bebeğin geride kalması artmış olursa erken alabiliriz dedi. Biraz endişelendim, böyle bir süreçten geçen var mı? Bir de bebek erken alınırsa ve normal doğum başlamadıysa direkt sezeryan mı oluyor. Doktor erken doğumda normal doğumu başlatabilir mi?
Canım aynısını yaşadım ve 34+6 da doktorum bebeği sezeryanla aldı çünkğ bebeğim makat geliş pozisyonundaydı benım bır gec düşük hikayem olduğu için rıske atmadı hem gerılık hemde suyu azalmıştı bebeğimde bi sorun yaşamadım ciğer geliştiricisi vardı

Canım aynısını yaşadım ve 34+6 da doktorum bebeği sezeryanla aldı çünkğ bebeğim makat geliş pozisyonundaydı benım bır gec düşük hikayem olduğu için rıske atmadı hem gerılık hemde suyu azalmıştı bebeğimde bi sorun yaşamadım ciğer geliştiricisi vardı
Küvözde kaldı mı, sizin de iki hafta mı gerideydi? Ne kadar sürede karar verdi doktor almaya acaba? Örneğin ikinci defa gittiğinizde hala geride diyip hemen sezeryan mı alalım dedi

Kızlar bebiş büyüdükçe süt kapasitem artacak mı? Başta cekemiyordu sagiyordum sonra sagmayi bıraktım epeyidir sagmiyorum normal şekilde devam ediyoruz. Bugün genelde 2 saatte bir emmek istedim. Emzirdim alt degistirdim aynı gogusten bir daha emzirdim derken orada süt bitti sanırım, sinir oldu. Diğer göğse geçince rahatladı. Ee şimdi bebiş 4-5 aylık olunca da böyle mi olacak? Kapasite artacak mı yoksa bu sefer iki göğsü de mi bitirmiş olacak
Süt kapasitesi artacak bence, göğüsler depo değil fabrika demişti hemşire ne kadar çok emzirirsen sağarsan o kadar çok gelmeye başlayacak sanırım. Ama tecrübeli değilim tabi tecrübeli anneler yorum yapsın bi de🙈

Artiyor canim.bebek talep ettikce sut artacak..emzir, bol su iç,iyi uyu..

Surdum canim surdum...sag ust bacagimm , baldirim.. hep bu sekil yandi...dikislerim, uykusuzlugun getirdigi migrenim, mememdeki yaralar, iki elimde karpal tunel falan derken..bugun ustune tuz biber oldu.psikolojik olarak bitirdi beni...
Çok geçmiş olsun canım 🙏🏻
Canım bu yapısal ve kan sulandırıcı kullananlarda daha ok oluyor benım vajınamla dıkıs arasında kalan bolgede vardı ve çok ağrımıştı sanki biri bastırmış gibiydi anlamadım ordan ne istediler
Benim de o bölge ağrıyordu sadece 3-4 cm’lik bi alan zaten ama ben dikiş ağrısı diye düşünüyordum annem de ya bastırmışlar ya iğne yapmışlar dedi ama bilemedim dikişlerle ilgili bir sıkıntı olmasın da
Uyuşma için deneme yapmış olabilir doktorun. Bnm ilk sezaryen de vardı hoca denene yapmıştı.
Allah Allah ilginçmiş, ağrısı hala devam ediyor ama 5. gün bugün sende de öyle olmuş muydu?

Bir yer kotu yandi..su topluyor ama cok sukur acisina suan tahammul edebiliyorum.sabah cidden psikolojik olarak bittim ama.yandim ama aglamaktan yerimden kalkamadim.eşim geldi apar topar duşa soktu yaniklar icin.
İnşallah en kısa zamanda geçer canım iyi etmiş soguk duşa sokmakla yanıga en iyi o geliyor kremde aldır hemen ihmal etme allah beterinden korusun

Çok geçmiş olsun canım 🙏🏻

Benim de o bölge ağrıyordu sadece 3-4 cm’lik bi alan zaten ama ben dikiş ağrısı diye düşünüyordum annem de ya bastırmışlar ya iğne yapmışlar dedi ama bilemedim dikişlerle ilgili bir sıkıntı olmasın da

Allah Allah ilginçmiş, ağrısı hala devam ediyor ama 5. gün bugün sende de öyle olmuş muydu?
Hatırlamiyorum cnm.
Benim karnımın içi ve dikiş yerlerinde ağrı var. Bir de kalmadan iğne yapıldı o yerler acıyor kaç gündür geçmedi.

X