Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    211
Kızlar ben doktora gitmiştim bugün bebeğin kilosu geçen hafta ile aynı dedi 3.500 ölçtü kilosunu 38.haftadayız. Nst de hiç sancım çıkmadı. Normalde bugün kilosu artar ve sezeryan konuşuruz diyorduk ama kilosu artmadığı için perşembe günü tekrar çağırdı. Çatı muayenesi yapacakmış. Böyle olunca bende bir heveslendim. Bu haftada çok kilo almazsak 3.700 falan normal doğum olabilir heralde dimi🙄
✋🏻Bende bugün gittim :) dayanamadim benim nst de sancilar cikti . Bebek çok az kilo almiş bende de 3560 Bişiler dedi . Benimde az aldiği için yine Cuma’ya gel dedi. Önümüzü görelim ona göre konuşayim dedi :) cuma günü bakariz değerlere filan pazartesiye belki gün veririm . Oda sürece bağli dedi . Şeker yeme diye baya tembihledi 😂

Direkt konuya girdiğimden yanls anlaşılmış 😅 onceki gun suyum geldgini yazdgim icin bir daha belirtmedim sabah 7 de suyum geldi hastaneye gittim sancim baslamadi ama bekledik baslamasini bebegin nabzida iyidi sonra geceye dogru hafif sancim basladi bebegin de nabzi bozuldu acikligma bakildi 1 cm ee zaten cocugunda nabzi duzensizdi hemen sezeryana alindi
Kız ben bunak gibiyim kusura bakma unutuyorum hahahaha anladım canım en azından bebeğin gelmek istemis🥰 benimkinjn gelesi yok alcam 😅🤣

tecrubeli hanimlaar size bir sorum olacak cahilligimi maruz gorun ilk gebelik ve etrafimda hic gebe olmadi bu zamana kadar. sancimiz gunlere yayilmis olarak asamali asamali mi geliyor yoksa atiyorum sabah yok ama aksam sancilarim basladi gibi mi oluyoruz? bebis cok buyumeden buyuk ihtimalle cuma gunu suni verecekler insallah gerek kalmadan kendi sancim gelir 🥹 hala beklemedeyim

Evet canım suyum azalmıştı bitmemişti hani sınırda falan demedi azalmış öncede bir gec duşuk hıkayen var dedı çift rahimden kaynaklı olduğunu düşünüyorum plesenta yaşlanması doğuma yakın olur ama sende durum farklı dedı bebegın hareketlerı de azaldı deyınce hiç riske atamam sanada bırakamam evet durur 2 3 hafta daha ama bebek sıkıntıya gırer kalbı durur dedı korkuttu beni
Sende başka şeyler de çıkmış ama benim sınırda dedi az demedi inşallah bitmeden yetişirim ben de 🙏🏼 nasılsın şimdi bebiş nasıl

gulumsebebek gulumsebebek canımmm çok sevindiim sağlıkla büyüt 😍
Hanımlar ben de 39+5 teyim ama hiç sancım falan yok nst de 40ı falan pek görmüyorum ama 2cm açılmam varmış.
Bu kontrolde dr aşağıdan bakıp sıyırma işlemini yaptı. Bu doğumu tetikler dedi.
Mukus gibi bir şey geldi değişik bir histi :/
Çarşamba gününe kadar doğum olmazsa tekrar gideceğim o zaman aşağıdann fitil vereceğim suni sancı dedi olmadı sezeryan olacak. En geç 1i 2 si doğururum ben de

Kızlar bugün doktora gittim 34+5teyim ntsye gittim sancılarım çıktı Protestan fitil verdi acil suyum gelmezse 21 mayısa sezeryan günü aldık. Bebeğim 10 günde 500 gram almış şekerden kaynaklı diyor göbek çevresi büyümüş aşırı morelim bozuldu daha sıkı diyet yap dedi gerçekten bi an önce doğurmak istiyorum artık

Annem ablam senin 40 ı görür diyip duruyo 😩 hatta annem 40 ı doldurur bide 10 gün daha bekler diyo baygınlık geçirecem :ruh:
Yarınki kontrolü iple çekiyorum çatı yapacak acaba hiç açıklık varmı merak ediyorum
Kız ne güzel işte benim annem haftaya gidecek valizini saklamayı düşünüyorum 😂😂

gulumsebebek gulumsebebek canımmm çok sevindiim sağlıkla büyüt 😍
Hanımlar ben de 39+5 teyim ama hiç sancım falan yok nst de 40ı falan pek görmüyorum ama 2cm açılmam varmış.
Bu kontrolde dr aşağıdan bakıp sıyırma işlemini yaptı. Bu doğumu tetikler dedi.
Mukus gibi bir şey geldi değişik bir histi :/
Çarşamba gününe kadar doğum olmazsa tekrar gideceğim o zaman aşağıdann fitil vereceğim suni sancı dedi olmadı sezeryan olacak. En geç 1i 2 si doğururum ben de
Zaten 2cm açıklığın varmış , neden 3 cm olunca serum ile suni sancı vermiyorlar acaba ? İnşallah çok uzun sürmeden hızlıca açılman olur , sağlıcakla doğar 🥰

Doktorum iyi canım güveniyorum ona 🥰 çok sevindim o zaman şuan peki 6 gün geçmiş iyi misin rahat kalkabiliyo musun

Valla bana hep kendi dediği için anlamadım canım hangi degerlerden öğrenildigini ama doktoruna güven benimki bana 2 seçenek verdi tek bi tanesinde örneğin normal doğuma doğru beni itseydi belki bi ihtimal ama öylede yapmadi
Çok şükür canım yatınca kalkması zor oluyor ama bugun daha ıyıyım hanı dayanılmayacak bı ağrı değil bıcak yarası

Malta’na e bebekten mi aldın bir resimi atar mısın eşim avm de şu an alsın gelirken, birde sen kaynattıktan sonra blender mı yapıyorsun yoksa küçük küçük doğruyor musun hepsini
Kurudutlar bütün incir ve kayısıyı dogramis annem içine tarçın karanfil falan da atabilirsin bu arada lezzet veriyor
Ben marketten aldım direkt ebebekten degil canım
Migros Sanal Market: Online Market Alışverişi

Sende başka şeyler de çıkmış ama benim sınırda dedi az demedi inşallah bitmeden yetişirim ben de 🙏🏼 nasılsın şimdi bebiş nasıl
Evet evet canım bende cok sıkıntılar vardı bastan berı onun için kendınle kıyaslama sık sık kontrole gıt ve sık sık bebek hareketlerını takıp et zaten azalsa senın hıssetmemenın ımkanı yok

Zaten 2cm açıklığın varmış , neden 3 cm olunca serum ile suni sancı vermiyorlar acaba ? İnşallah çok uzun sürmeden hızlıca açılman olur , sağlıcakla doğar 🥰
Bilmiyorum ki fitilli sancıyı da ilk defa duydum zaten :/ inşallah canımm gelişmeleri yazacağımm buraya

X