Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Ben de öyle. Kendimi daha hiç hamile gibi hissetmedim hasta gibi hissediyorum mide rahatsızlığım varmış gibi :KK43: Sudan tamamen vazgeçtim ben, yarım bardakla vitamin yarım bardakla da prilam içip çıkarmadıysam ne mutlu bana. Sürekli ayran, sıkma meyve sularıyla günü doldurmaya gayret ediyorum. İdrar koyuluğu bende de var susuzluktan muhtemelen zaten ben pek idrara da çıkmıyorum iş yerinde akşama kadar 1 kez falan. Evde de 1-2 kez o kadar. Cumartesi prilam içmemeyi deneyeceğim hazır evdeyken. Bana gerçekten faydası oluyor mu olmuyor mu artık hiç emin olamıyorum. İçmediğimde de çok bir şey değişmezse belki de devam etmem artık. Çünkü ben çoğu kişiden bulantılarımı direkt kesiyordu, normal yiyip içebiliyordum gibi cümleler duydum ama ben o kadar da tesirini göremedim.
Ben de o kadar etkisini görmedim. Ben sabahları içtiğimi bıraktım. Gece yatarken içiyorum sadece. Öğlen 12de anca uyanıyorum. Ona rağmen sersem gibi oluyorum. Ben de sürekli sorguluyorum acaba işe yarıyor mu diye. Ya evet ben de hasta gibi hissediyorum kedimi. Allah affetsin. Bi de tüp bebek benimki, çok istedim, çok uğraştım, çok acı çektim. Allah'a şükür nasip oldu 🙏❤ hiç şikayet etmemem gerekiyor gibi geliyor ama malesef ben de hasta gibi hissediyorum. Hatta zehirlenmiş gibiyim. Halsizlik, genel vücut ağrısı, mide ağrısı, bulantısı vs. İnşallah son bir kaç hafta 🙏 3. Ay bitince rahat edeceğiz inşallah kuzum. Son 4 hafta inşallah 😍

başka bir bulantı hapı daha varmış. çok daha etkili. bir ebe arkadaşım söylemişti ama bulantılarım normal seyrettiği için ismini not almamıştım . sizin için sorayım doktorunuza danışırsınız. belki o daha iyi gelir.
Randevum 2 hafta sonra. O zamana kadar prilamla ya da onsuz bir şekilde idare edeyim diyorum. 12 hafta da dolmuş oluyor hem, baktım ki hiçbir ilerleme yok o zaman söyleyeceğim doktora canım. Şimdi işe yaramıyor desem ilacı değiştirmez de sabahları da için der. O da çalışırken çok zor :KK43:

S seydaseydas elleri ile yüzünü mü kapatmış yoksa ben mi öyle görüyorum 🙄 e bildiğin bebek olmuş 😍🧿 e benim de aynı o zaman böyle oldu demek ki 🥰 ayyy…
Cinsiyetini ne istiyorsunuz bilmiyorum inşallah sağlıklı olsun da ben erkek görüyorum sanki 🙄 kordonumu acaba 😃
hic farketmiyor cinsiyeti aslinda. kordonu o sanırım eşimde pipisi herhalde diyorda daha bu haftada belli olmaz dedim 🙂

Ben de o kadar etkisini görmedim. Ben sabahları içtiğimi bıraktım. Gece yatarken içiyorum sadece. Öğlen 12de anca uyanıyorum. Ona rağmen sersem gibi oluyorum. Ben de sürekli sorguluyorum acaba işe yarıyor mu diye. Ya evet ben de hasta gibi hissediyorum kedimi. Allah affetsin. Bi de tüp bebek benimki, çok istedim, çok uğraştım, çok acı çektim. Allah'a şükür nasip oldu 🙏❤ hiç şikayet etmemem gerekiyor gibi geliyor ama malesef ben de hasta gibi hissediyorum. Hatta zehirlenmiş gibiyim. Halsizlik, genel vücut ağrısı, mide ağrısı, bulantısı vs. İnşallah son bir kaç hafta 🙏 3. Ay bitince rahat edeceğiz inşallah kuzum. Son 4 hafta inşallah 😍
Son 2 hafta da bana o zaman inşallah :KK43: 🙏 Şikayet değil ki bu ya insanız yani çok istememiz de bir gerçeklik, kötü hissetmemiz de... Hamile değil de gerçekten hasta olsak, ağır bir enfeksiyon geçiriyor olsak ve tam da o zaman diliminde Maldivler'e tatile gitmiş olsak. Denize girmesek, güneşlenmesek, yatakta ağrıdan sızıdan kıvranıyor olsak kimse şey demez. Maldivlere tatile gitmişsin hastalıktan şikayet ediyorsun, hasta da olsan kalk ve denize gir, güneşin tadını çıkar. Demezler di mi ah ya şansa bak falan derler. Ama hamile olunca of desek "kendine gel, şükret, şikayet etme" gibi bi yaklaşım var etrafta. Yahu o başka bu başka ve gerçekten yaşayan biliyor :) :)

Son 2 hafta da bana o zaman inşallah :KK43: 🙏 Şikayet değil ki bu ya insanız yani çok istememiz de bir gerçeklik, kötü hissetmemiz de... Hamile değil de gerçekten hasta olsak, ağır bir enfeksiyon geçiriyor olsak ve tam da o zaman diliminde Maldivler'e tatile gitmiş olsak. Denize girmesek, güneşlenmesek, yatakta ağrıdan sızıdan kıvranıyor olsak kimse şey demez. Maldivlere tatile gitmişsin hastalıktan şikayet ediyorsun, hasta da olsan kalk ve denize gir, güneşin tadını çıkar. Demezler di mi ah ya şansa bak falan derler. Ama hamile olunca of desek "kendine gel, şükret, şikayet etme" gibi bi yaklaşım var etrafta. Yahu o başka bu başka ve gerçekten yaşayan biliyor :) :)
aynen katılıyorum hamileliğin ilk haftaları ben de cok kotuydum basımı donduremıyorum o derece donuyordu kaç hafta surdu midem ayrı basım ayrı. Bir yandan diyorsun belirti işte ne güzel bebek buyuyor ama saniyeler sonra yine modun dusup off ben cok kotuyum demeye baslıyorsun. Ben boyleydim en azından ama yavas yavas azaldı hala var ama bas donmesi yok neyseki sadece midemle uğrasıyorum

Kizlar 10. Haftadayim. Dün gece bende kahverengi lekelenme yaşadım. Ağlayarak ve koşarak hastaneye gittim kalp atışını duydum çok şükür doktor kanama alanın yok dedi. Fitil verdi ama şimdi almana gerek yok önlem amaçlı dedi. Bugün yine geldi hemen ozeldeki doktoruma haber ettim koyu lekelenmede müdahale etmeize fitil almana gerek yok dedi. Ama artık pskolijim bozulmak üzere grupta daha önce tepkilerinizden korktuğum için bor önceki bebeğimi kaybettim olarak söyledim ama 14. Haftada bebeğimi birçok anomali sebebiyle doktorlar kararıyla sonlandirmistik. Şimdi korkularım o kadar arttı ki 11. Haftada fark edilmişti vakit yaklaştıkça çok kötü hissediyorum lekelenme gelince daha da kötü hissettim. Biliyorum lekelenme herzaman bebek sağlığıyla alakalı değil ama ben diğer bebekte 12. hafta boyunca aralıksız kanama yaşamıştım sağlıksız bebek olduğu icin öyle olduğunu söylemişlerdi cok yoğun ilaçlara rağmen kanama durmamisti. Ablam 5 ay hergun kanama yaşadı çocuğu şu an kocaman oldu ve çok sagliklinmasallah şu an kesinlikle her lekelenme sagliksizdir demiyorum ama kendi yasadigim kötü şeylerden dolayı çok gerginim. Bebeğimi üzmeyeyim dedikçe gün içinde sürekli ağlayarak geçiriyorum. Şimdi lekelyi görünce kafamda kurmaya başladım. Yine mi aynı şeyleri yaşayacağım diye. Napilir ne edilir bilmiyorum. Şuanda ağlayarak yazıyorum artık ben kendimi rahatlatamiyorum. Eşim bana ne kadar anlatmaya çalışsa anlamıyorum o da bu durumuma kızıyor artık. Aileme anlatamıyorum üzülmesinler diye arkadaşlarıma anlatamıyorum çünkü bir önceki bebeğin kalbi durdu diye biliyorlar. Sıkıştım kaldım diğer bebeğin anlaşıldığı vakit için 2 hafta kaldı zaman nasıl geçecek bilmiyorum. Lütfen hepinizden dua istiyorum aynı şeyleri yaşamayayim bu sefer hersey çok güzel olsun bebeğim sağlıklı olsun ve bir an önce 2 hafta geçsin. Cok uzun yazdım vaktinizi aldıysam da özür dilerim ama artık biseyleri gerçekliğiyle paylaşıp rahatlamaya ihtiyacım vardı

Kizlar 10. Haftadayim. Dün gece bende kahverengi lekelenme yaşadım. Ağlayarak ve koşarak hastaneye gittim kalp atışını duydum çok şükür doktor kanama alanın yok dedi. Fitil verdi ama şimdi almana gerek yok önlem amaçlı dedi. Bugün yine geldi hemen ozeldeki doktoruma haber ettim koyu lekelenmede müdahale etmeize fitil almana gerek yok dedi. Ama artık pskolijim bozulmak üzere grupta daha önce tepkilerinizden korktuğum için bor önceki bebeğimi kaybettim olarak söyledim ama 14. Haftada bebeğimi birçok anomali sebebiyle doktorlar kararıyla sonlandirmistik. Şimdi korkularım o kadar arttı ki 11. Haftada fark edilmişti vakit yaklaştıkça çok kötü hissediyorum lekelenme gelince daha da kötü hissettim. Biliyorum lekelenme herzaman bebek sağlığıyla alakalı değil ama ben diğer bebekte 12. hafta boyunca aralıksız kanama yaşamıştım sağlıksız bebek olduğu icin öyle olduğunu söylemişlerdi cok yoğun ilaçlara rağmen kanama durmamisti. Ablam 5 ay hergun kanama yaşadı çocuğu şu an kocaman oldu ve çok sagliklinmasallah şu an kesinlikle her lekelenme sagliksizdir demiyorum ama kendi yasadigim kötü şeylerden dolayı çok gerginim. Bebeğimi üzmeyeyim dedikçe gün içinde sürekli ağlayarak geçiriyorum. Şimdi lekelyi görünce kafamda kurmaya başladım. Yine mi aynı şeyleri yaşayacağım diye. Napilir ne edilir bilmiyorum. Şuanda ağlayarak yazıyorum artık ben kendimi rahatlatamiyorum. Eşim bana ne kadar anlatmaya çalışsa anlamıyorum o da bu durumuma kızıyor artık. Aileme anlatamıyorum üzülmesinler diye arkadaşlarıma anlatamıyorum çünkü bir önceki bebeğin kalbi durdu diye biliyorlar. Sıkıştım kaldım diğer bebeğin anlaşıldığı vakit için 2 hafta kaldı zaman nasıl geçecek bilmiyorum. Lütfen hepinizden dua istiyorum aynı şeyleri yaşamayayim bu sefer hersey çok güzel olsun bebeğim sağlıklı olsun ve bir an önce 2 hafta geçsin. Cok uzun yazdım vaktinizi aldıysam da özür dilerim ama artık biseyleri gerçekliğiyle paylaşıp rahatlamaya ihtiyacım vardı
Öncelikle kaybınız için üzgünüm. ama her gebelik bir öncekinden farklı. öncekini düşünüp kendinizi üzmeyin. size tavsiyem muhakkak progestan fitil kullan . neden lekelenmede kullanma dediler anlamadım . benim çoookk az acayip az lekelenmem vardı. 5. haftadan beri progestan kullanıyorum . ve ilişki tamamen hala yasak. bence başka bir doktora daha danışın . moral bozukluğunuza gelecek olursak, dün bende çok berbat bir gün geçirdim ve günlerdir lekelenmem yoktu. o kadar ağladım kendimi sıktım ki . lekelenme geldi bi anda. sonra doktorlara gözüküp içim rahatlayınca lekelenmem geçti. çok tuhaftı. o yüzden ne olursa olur bebekler hissediyor. kendinize iyi bakın ve içinizi ferah tutun . biz kötüyü çağırdıkça kötü şeyler oluyor. iyi düşünmemiz lazım . dua et kuran dinle bide baya rahatlatıyor.

Öncelikle kaybınız için üzgünüm. ama her gebelik bir öncekinden farklı. öncekini düşünüp kendinizi üzmeyin. size tavsiyem muhakkak progestan fitil kullan . neden lekelenmede kullanma dediler anlamadım . benim çoookk az acayip az lekelenmem vardı. 5. haftadan beri progestan kullanıyorum . ve ilişki tamamen hala yasak. bence başka bir doktora daha danışın . moral bozukluğunuza gelecek olursak, dün bende çok berbat bir gün geçirdim ve günlerdir lekelenmem yoktu. o kadar ağladım kendimi sıktım ki . lekelenme geldi bi anda. sonra doktorlara gözüküp içim rahatlayınca lekelenmem geçti. çok tuhaftı. o yüzden ne olursa olur bebekler hissediyor. kendinize iyi bakın ve içinizi ferah tutun . biz kötüyü çağırdıkça kötü şeyler oluyor. iyi düşünmemiz lazım . dua et kuran dinle bide baya rahatlatıyor.
Ben de anlayamadım neden gerek yok dediğini nasil gunde nasıl kullanıyorsunuz. doktorumla da aramda bi güven problemim var. Bana ne dese güvenemiyorum tek mecburiyetim bir önceki bebeği erken haftada fark ettiği için ona gitmem gerekiyormuş gibi hissediyorum. Bize de ilişki yasaktı hiç denemedim bile. Aslında benim de üzüldüğümde dolayi olmus olabilir. Berbat bi rüya görüp uyanmıştım. Onun etkisinden akşama kadar çıkamadım biraz da iste yoruldum birlikte kombi oldu sanırım. O kadar inanıyorum ki düşüncenin gücüne kötü birseti düşününce onu yaşıyoruz. İçim başka söylese bile sürekli kendim olumalama yapıyorum bebeğin sağlıklı bebeğin seninle bebeğinin eli kolu başı gözü sağlıklı diye. Kesinlikle dediğiniz gibi herseyi hissediyorlar Cok teşekkür ederim yazdığınız için bugün eşimden yazılan fitili almasını isticem.

aynen katılıyorum hamileliğin ilk haftaları ben de cok kotuydum basımı donduremıyorum o derece donuyordu kaç hafta surdu midem ayrı basım ayrı. Bir yandan diyorsun belirti işte ne güzel bebek buyuyor ama saniyeler sonra yine modun dusup off ben cok kotuyum demeye baslıyorsun. Ben boyleydim en azından ama yavas yavas azaldı hala var ama bas donmesi yok neyseki sadece midemle uğrasıyorum
Aaaa peki siz kaçtasınız şu an? Ne zaman azaldı şikayetler? Biz bugün 9+5'teyiz

serendipcem serendipcem endişelerinizi çok iyi anlıyorum benzer kaygıları yaşayan biri olarak ama doktorum çok doğru bir şey söyledi. İstersen milyon dolarlar dök eğer sen de kalmayacağı varsa gider, doğacagı varsa gelir… Her gün farklı hissiyatla kalkıyoruz. Ben mesela 5 gün çok iyiyim sonra içimde bir ses hadi git bak kalbi mi durdu belirti mi yok öyle mi böyle mi sorgulayıp duruyor. Ama sonra diyorum kendime hayırlısını istemek öyle önemli ki. 🙏🏻 gerçekten iyi bir insan olacaksa, sağlıklı olacaksa, vatan millet sevgisi duyan, hayvan seven merhametli güzel bir insan olacaksa gelsin. 🙏🏻 Bazen çok endişe etmek doğru değil. Kaygılarımız illa ki olacak ama kendimizi yatıştırmamız lazım ve bunu sadece biz yapabiliriz… Yasadığımız her gebelik bir mucize. İçimizde bir oluşum… bunun için şükrederek mario gibi level atlayarak göreceğiz prensesi ya da prensi… :) ve inşallah suan ki kaygılar için ne gereksizmiş deriz bir gün 🙏🏻

Ben de anlayamadım neden gerek yok dediğini nasil gunde nasıl kullanıyorsunuz. doktorumla da aramda bi güven problemim var. Bana ne dese güvenemiyorum tek mecburiyetim bir önceki bebeği erken haftada fark ettiği için ona gitmem gerekiyormuş gibi hissediyorum. Bize de ilişki yasaktı hiç denemedim bile. Aslında benim de üzüldüğümde dolayi olmus olabilir. Berbat bi rüya görüp uyanmıştım. Onun etkisinden akşama kadar çıkamadım biraz da iste yoruldum birlikte kombi oldu sanırım. O kadar inanıyorum ki düşüncenin gücüne kötü birseti düşününce onu yaşıyoruz. İçim başka söylese bile sürekli kendim olumalama yapıyorum bebeğin sağlıklı bebeğin seninle bebeğinin eli kolu başı gözü sağlıklı diye. Kesinlikle dediğiniz gibi herseyi hissediyorlar Cok teşekkür ederim yazdığınız için bugün eşimden yazılan fitili almasını isticem.
fitilin hiçbir zararı yok . o yüzden anlayamadım her ihtimale karşı verebilirdi. ben sabah akşam 1 er adet ağızdan alıyorum ama fitil daha etkili. benim tahriş olduğu için ağızdan almaya başlamıştım . bende dün kötü bir gün geçirince rüyamda hep ağladım uyandığımda karnım taş gibi olmuştu. bu annelik çok tuhaf gerçekten . eşim çok relax. bebeğimiz iyi sen beni dinle bak hiçbir şeyi yok biraz rahatla diyor. yok ben çok pimpirikliyim . ama işte kendimize ediyoruz zararı. şimdi sizin mesajınızı okuyunca ilişki neden yine yasak dedi ki diye düşündüm kendim için . hani bir şey varda söylemiyorlar mı :KK70: yani niye söylemesinler dimi. gittim gayet kalbi atıyor sağlıklı dediler ama yok ben neden progestanı hala bıraktırmadılar neden ilişki yok dediler. sürekli kuruyorum. valla bebek içerden kirpi gibi saçlarla çıkacak bu gidişle :KK70:

İlk gebeliğinizle ilgili farklı bir durum anlatmanızı çok iyi anlıyorum. Çok üzücü bir durum. Mahalle baskısı her yerde her an hayatımızı resmen mahvediyor. Gerçekten bu duruma mecbur bırakanların umrunda değil şu an yaşadıklarınız. Ne denir bilmiyorum. İnşallah önceki üzüntülerinizin mükafatı olur bu gebeliğiniz sağlıklı huzurlu geçer. 8. Hafta da sanırım ben de bir kez kahverengi lekelenme yaşadım acile gittim. Keseyi gördüler ama her ihtimale karşı progestan iğne vurdular. Kese etrafında küçük de olsa kanama alanı varmış. Sıkıntı yaratmaz dedi doktorum ama bize de 12. Haftaya kadar ilişki yasak. Öğretmenim ayakta kaldığımda özellikle nöbette sancılarım artıyor. Normal dedi doktorum. Yine de korkmamak elde değil. İnşallah bu sıkıntılı dönemler geçer sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi. Dualarım sizinle 🤲❤️

Sakin olun sizi cok iyi anlıyorum ama elden birsey gelmiyor gerçekten. Benim de eşimin 2. kramazomubda inversiyon var genetik anomali bebek riskimiz %50. 9 ay resmen 9 dogurdum bir onceki gebeliğimde ama saglikli bir cocugum oldu cok sukur. Su an da oyle fetal dna sonucunu beklicem. Cok cok iyi anlıyprum sizi aglamalarınızı uzulmelerinizi ama gerçekten yapacak hiçbirsey yok beklemekten baska. Eğer sağlıklıysa ilerleyecek ama sağlıksızsa maalesef gebelik sonlanıyor bunu ben kendime surekli soyluyorum her doktor kontrolu oncesi her yalnız kaldıgımda günlük tutar gibi yazıyorum. Ben kendi adıma hayatın getireceği herseye teslim oldum olacagı varsa oluyor. Iyi dusunup elimizden geldigince sakinc beklemek en guzeli. İstenmedik birsey olursa bile ki daha önce bana da oldu saglıklı gebeliğimden önce, inanın hayatın bir bildiği vardır dedim geçtim baska türlü dusunce insanı yiyip bitiriyor cunku

Bende hiç lekelenme vs olmadı ama doktor önlem amaçlı günde bir tane gece yatmadan fitil olarak kullan dedi yani sana da her ihtimale karşı kullan demeleri lazımdı

Gerçekten önceki yaşadıklarınıza üzüldüm.. bende kanama yaşadım 6+6 da direkt önlem amaçlı progestan başlattı cinsel ilişki bende de yok.. sabah 1 akşam 1 adet kullanıyorum bir daha da kanama yaşamadım 10+2 yim kuzum bazen olabileceğini söyledi doktorum neden olabileceğini tam onlarda kestiremiyor özelde ki hatta kalp atışı başladığı içinde olabilir demişti bana. Lütfen endişelenme bak kalp atışıda varmış zaten kendini ferah tutmaya çalış biliyorum zor ama stress bizi çok etkiliyor biliyorsun

Aaaa peki siz kaçtasınız şu an? Ne zaman azaldı şikayetler? Biz bugün 9+5'teyiz
10+1 çıktım olcumde ama 9+5 im reglime gore. geçmedi aslında var ama sadece aksamları baslıyor gunduz daha iyiym. bas donmesi ise iki haftadir yok. o zaten hayatimi zorlastirmisti bas donmeleri. Midem karnim davul gibi saat 5ten sonra falan yatana kadar patlayacak bomba gibi geziyorum agzimda tatsizlik midem bulaniyor ama kusmuyorum

X