Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    211
Canım genel anesteziden uyanmak uzun sürüyor maalesef :KK43:
Kuzum ben de doğumhaneden 2.5 saat sonra çıkmıştım o sırada bebeği küvöze koymuşlar üşümesin diye, ben odaya gelince getirmişlerdi cesursavasci cesursavasci
Bu kez de diyim bari benden önce götürmeyin odaya bebeği diye iyi hatırlattın sulti 😀

Doktorlar çok sorgulayınca da sevmiyorlar ya ben de bir şey demeye korkuyorum valla 😄 ama telefona bakması falan hoş değil tabi 🙄 evet neden şimdi başlatmıyoruz doğumu diye sorulabilirdi aslında ciğeri gelişmedi diye mi acaba? Neyse artık kararını verdin boşver düşünme hayırlısı ne ise o olsun eğer normal doğum hayırlı olacaksa cumaya kadar kendisi gelsin bebişin 🤗

Eşime sinir oluyorum aslında ama gerçekten çok yoğun çalışıyor bir şey diyemiyorum. Geçen gün nstde herkes kocası ile bekliyordu hatta birisi kardeşini annesini falan da getirmiş bir tek ben tektim, bir evrak unutmuşum 3 kat aşağıya indim tekrar geri çıktım falan. O arada birisi önüme geçmiş, benim önümdeki kadına söyledim arkanızda ben vardım hatırladınız mı diye o da evet evet evrak almaya gitmiştiniz dedi. O sırada ağladım işte ben neden tekim diye 🥲 neyse doğuma gelsin de gelmezsen boşanma sebebi dedim artık ona göre düşünsün 🙄😀
Yok canım ciğeri vs her şeyi gelişmiş şuan boşluğumu yok anlamadım ki artık bende sorgulamıyorum sinirim tepemde gezdiğim icin🥲
İnsanın zoruna gidiyor bende bebeğimin ilk zamanlarında yalnız gittiğimde ağlardım insanlar eşleriyle geldikleri kendim yalnız olduğum için 🥲kız tövbe de allah korusun bir şey olur 😅🤣

Bubarada varis çorabı anti emboli diye geçiyormuş ve diz üstü diye belirtmis

Kızlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için ama benim bebeğimin kafa çapı şuan 9.7cmmis ve 39+4 günlük kafası.. kisacasi doktor evet bugün alsa beni suniye tamam diyecektim ama haftaya veriyor bana doğumu o zamana kadar zaten yine kafası büyüyecek kilosuda artacak ve düzenli artıyor benimkinin kilosu.. Ben kilodan daha çok kafayada takıldım riske atmak istemedim.. evet spor perine vs yaptım bebek ne güzel ilerliyordu ama gelmekten vazgeçmiş 0.sanci çıkar mı ya çıktı saka gibi.. birde zaten oramız 10 cm açılıyor acilmadiginda kesi atılıyor benimkinin kafası 9.7 cm derken ben açıkçası doğum kanalında vakum tarzı böyle tıbbi gerektirecek bir şey istemedim. Doktorda kilo artınca risk artıyor dedi ama madem öyle niye şimdi almıyon dimi.. Bende şahsen kendimi bırakalı çok oldu çocuğum sağlıklı doğsun başka bir şey istemiyorum bu yola girmiş oldum artık..
@Mavi070707 canım fotoğraf çekimin çok güzel gözüküyor seninki bu arada bence normal doğar düşün doktor bana 2 seçenek sundu ama normal doğumda riskler var dedi ve suni sanciyla dogurtturcakti veya sezaryen ben sezaryen seçtim kan verdim birde varis çorabı aldırıyor onu fa yazdı garip bi ismi vardı ameliyathaneye girmeden giyecekmisim..
Uzun lafın kısası kızlar teşekkür ederim🥹içim rahatladı.. Bazı şeylere işte insan engel olamıyor böyle daha iyi olucam cuma günü inşallah bebrgimi kucağıma aliyorum🥰
Canim benim 3. Normal dogumum var. Bu 4. Gebeligim. 2 cocugumu da 38-39 arasi 3 saatte normal dogumla dogurdum. Bu bebegimin basi cok onden gidiyor 36 haftaligim ama 39-40 hafta cikiyor basi mesela. Doktor riske atmayalim sezaryen ol dedi. Bende tamam dedim. Doktorlar daha iyi bilir zorlamaya gerek yok bence de. 6 mayista 37+2 de sezaryen olacagim

Canim benim 3. Normal dogumum var. Bu 4. Gebeligim. 2 cocugumu da 38-39 arasi 3 saatte normal dogumla dogurdum. Bu bebegimin basi cok onden gidiyor 36 haftaligim ama 39-40 hafta cikiyor basi mesela. Doktor riske atmayalim sezaryen ol dedi. Bende tamam dedim. Doktorlar daha iyi bilir zorlamaya gerek yok bence de. 6 mayista 37+2 de sezaryen olacagim
Birde senin 4.dogumun olduğu halde öyle diyo doktorun.. benimki işte zorlayacakti ama riskli dedi bende istemedim bu riski ilk çocuğum zaten bir kimyasal gebeligim oldu o kadar bekledim ettim emekte verdim spor yaptım perine hurma adacayi vs vs bazen olmayınca olmuyor gerçekten.. Ne kadar şanslısın canım birde 37+2de yapacak.. benimki ille 39da yapıyor sezaryeni

Chen31 Chen31 canım sana da geçmiş olsun burda tuğba kuruyemiş yok malesef bakıym belki alternatif bulurum
Z zaynfuruze sağol canım deneyeyim söylediklerini yani size sorunca bile bi fikir veriyosunuz nane limon olsun ıhlamur olsun kadın ılık su iç diyo sinir oluyorum takma kafana geçer yazsa bundan iyi 🙄🙄🙄

Muayeneden çıktım 48 cm 2650 olmuş 35+6dayım suyum sınırdaymış hafta sonu memlekete gitmek için yola çıkacağız inşallah bir şey olmaz dua edin🙏🏼 hiç fark etmedim azaldığını suyu
Sen nasıl fark ediceksin canım zaten canını sıkma bir şey olmaz allahın izniyle. Antalyaya gidiyorsun değil mi sen gittiğinde daha da azaldıysa alırlar hemen doğuma vakti de güzel zaten

Kuzum ben de doğumhaneden 2.5 saat sonra çıkmıştım o sırada bebeği küvöze koymuşlar üşümesin diye, ben odaya gelince getirmişlerdi cesursavasci cesursavasci
Bu kez de diyim bari benden önce götürmeyin odaya bebeği diye iyi hatırlattın sulti 😀
Bunu biz mi talep ediyoruz biz bir şey söylemezsek direkt ailemizin yanına mı çıkarıyorlar bebeği? Anneannem sen gelene kadar biz sevcez öpcez koklıcaz diyo elim ayağım titriyo ahsjsjsj

Sen nasıl fark ediceksin canım zaten canını sıkma bir şey olmaz allahın izniyle. Antalyaya gidiyorsun değil mi sen gittiğinde daha da azaldıysa alırlar hemen doğuma vakti de güzel zaten
Aynen aktif su gelişi var mı diyor yok yani su gelse zaten hastaneye giderim neyse az demedi sınırda dedi neyse ki gitmeden serum taktırcam bir de o rahatlatır biraz dedi bizim ebe idare edicez artık aynen Antalya 2 gün sürecek mecbur yol dur kalk derken gittiğimde doğurabilirim daha iyi olur benim için de 😂 gidene kadar bekler inşallah

Kızlar ben doktora gitmiştim bugün bebeğin kilosu geçen hafta ile aynı dedi 3.500 ölçtü kilosunu 38.haftadayız. Nst de hiç sancım çıkmadı. Normalde bugün kilosu artar ve sezeryan konuşuruz diyorduk ama kilosu artmadığı için perşembe günü tekrar çağırdı. Çatı muayenesi yapacakmış. Böyle olunca bende bir heveslendim. Bu haftada çok kilo almazsak 3.700 falan normal doğum olabilir heralde dimi🙄

Doktorlar çok sorgulayınca da sevmiyorlar ya ben de bir şey demeye korkuyorum valla 😄 ama telefona bakması falan hoş değil tabi 🙄 evet neden şimdi başlatmıyoruz doğumu diye sorulabilirdi aslında ciğeri gelişmedi diye mi acaba? Neyse artık kararını verdin boşver düşünme hayırlısı ne ise o olsun eğer normal doğum hayırlı olacaksa cumaya kadar kendisi gelsin bebişin 🤗

Eşime sinir oluyorum aslında ama gerçekten çok yoğun çalışıyor bir şey diyemiyorum. Geçen gün nstde herkes kocası ile bekliyordu hatta birisi kardeşini annesini falan da getirmiş bir tek ben tektim, bir evrak unutmuşum 3 kat aşağıya indim tekrar geri çıktım falan. O arada birisi önüme geçmiş, benim önümdeki kadına söyledim arkanızda ben vardım hatırladınız mı diye o da evet evet evrak almaya gitmiştiniz dedi. O sırada ağladım işte ben neden tekim diye 🥲 neyse doğuma gelsin de gelmezsen boşanma sebebi dedim artık ona göre düşünsün 🙄😀
Doğuma da gelir kız o kadar da değil
Ben hiç bilmiyorum canım o anlar hayal meyal hatırlıyorum neler neler demişim annem anlatıyor çok komik 😂sarhoş gibi konuşmuşum salak saçma şeyler demişim hemşirenin elini tutmuşum bırakmamışım hahahahahah😂 küfür bile etmişim düşün kaynanam kayınbabam yanında😂 genel anestezinin böyle dezavantajı da var cesursavasci cesursavasci

Kızlar ben doktora gitmiştim bugün bebeğin kilosu geçen hafta ile aynı dedi 3.500 ölçtü kilosunu 38.haftadayız. Nst de hiç sancım çıkmadı. Normalde bugün kilosu artar ve sezeryan konuşuruz diyorduk ama kilosu artmadığı için perşembe günü tekrar çağırdı. Çatı muayenesi yapacakmış. Böyle olunca bende bir heveslendim. Bu haftada çok kilo almazsak 3.700 falan normal doğum olabilir heralde dimi🙄
Kafa çapı kaç çıktı canım birde bizim bu sancılar nereye gitti ya 🙄 bu arada maşallah inşallah da kilo almaz 3500 şuan aşırı iyi🥹🧿

Doğuma da gelir kız o kadar da değil

Ben hiç bilmiyorum canım o anlar hayal meyal hatırlıyorum neler neler demişim annem anlatıyor çok komik 😂sarhoş gibi konuşmuşum salak saçma şeyler demişim hemşirenin elini tutmuşum bırakmamışım hahahahahah😂 küfür bile etmişim düşün kaynanam kayınbabam yanında😂 genel anestezinin böyle dezavantajı da var cesursavasci cesursavasci
Kv olursa iyi giydiririm ona iyi olur 🤣🤣🤣🤣 canım ben büyük ihtimal belden olcam o anı görmek istiyorum sanki🥹

Bunu biz mi talep ediyoruz biz bir şey söylemezsek direkt ailemizin yanına mı çıkarıyorlar bebeği? Anneannem sen gelene kadar biz sevcez öpcez koklıcaz diyo elim ayağım titriyo ahsjsjsj
Canım ben gelene kadar kimse bebeği ellememiş dokunmamış ağlamış bebek babası bile almamış kucağına . İlk anneyle tanışsın anneyi kucaklasın koklasın demişler ben odaya gelince vermişler kucağıma tabi ben o anları maalesef hatırlamıyorum

X