Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    63
Evet canım benimkiler de üçüz :) Dün çok detaylı bakıldı hiçbir problem yok dendi, zaten 1-2 saat içinde lekelenmem de kesildi ama yine de progestanı alacağım bugün. Haftaya salı kendi doktorumda kontrolüm var bakalım inşallah güzel haberler alırız 🌸

Sen şimdi ne yapıyorsun, kaçıncı haftadasın, doktor yat dinlen dışında bir şey dedi mi, takviye ilaç vs verdi mi?
12+2 olduk tüp bebek Dr kanama olunca tek doz prolutex iğne yap demişti en başından beri ben progestan fitil günde 3 defa kullanıyorum dün perinatoloji Dr da bu dönemden sonra iğneyi önermiyorum progestan fitillle devam et dedi

Evet canım benimkiler de üçüz :) Dün çok detaylı bakıldı hiçbir problem yok dendi, zaten 1-2 saat içinde lekelenmem de kesildi ama yine de progestanı alacağım bugün. Haftaya salı kendi doktorumda kontrolüm var bakalım inşallah güzel haberler alırız 🌸

Sen şimdi ne yapıyorsun, kaçıncı haftadasın, doktor yat dinlen dışında bir şey dedi mi, takviye ilaç vs verdi mi?
Sen kaçıncı haftadasin senin daha zor olur benden ilerleyen dönemlerde hele ki üçüz
Bizim eşimin yengesi üçüzleri var 31 haftada doğum yapmıştı ondan hatirliyorum çok zor gecmisti inşallah seninki kolay geçer canım sonraki dönemlerde agirlasiyorlar

Kızlar dün eşim sufle istedi çok canı çekmiş yaptım bende ikimize de yedik bir güzel. Sonra aklıma geldi ya bu yumurta pişmiş midir acaba diye. 200 derece de 9 dakika pişirdim. Pişmiştir dimiiii

Sen kaçıncı haftadasin senin daha zor olur benden ilerleyen dönemlerde hele ki üçüz
Bizim eşimin yengesi üçüzleri var 31 haftada doğum yapmıştı ondan hatirliyorum çok zor gecmisti inşallah seninki kolay geçer canım sonraki dönemlerde agirlasiyorlar
ben de 12+6 bugün, şu anlık çok rahatım inşallah devamı da böyle geçer :) çok sağol canım iyi dileklerin için, ilk defa birisinin bir tanıdığının üçüzü olmuş sayende onu da duymuş oldum 😀

Yani ben normalde 13. Haftadayiz ama doktor ultrasonda baktiginde 13+5 çıktı 15 gün sonra gel dedi onun hesabına göre 16. Haftada istiyor kuzu ama onun ultrason 5 gün işlerden gösterdi beni
Bende 14.haftamdaym canm bir daha da 16.haftanın sonunda randevum ama bana 3 lü yaparz demedi hiç 2 li yaptrdm bi tek
İsterse şayet ne derim bilmem

Günaydın kızlarr, bayadır her şey rutin diye hayatın yoğunluğuna kapıldım hiç yazmadım size, nasılsınız 🌸 bizde her şey normaldi ama dün akşam ilk defa lekelenme gibi kanamam oldu neden oldu anlamadık, hemen acile gittik ancak doktor rahim ağzın kapalı bebekler de normal görünüyor dedi ve progestan başlamaya karar verdi, hiçbir sıkıntım da yok geceden beri, inşallah her şey yolundadır 😓
Günaydın bebeim hoşgeldin özledik kızz seni..
Bende hafif kanama yaşamstm canm kılcal damar kanaması olabilir belki senin de doktor sonuçta iyi demiş bak ne güzel. Kendi Doktor'un ile randevun ne zmn? Oda bir bakar bakalım 🥰
İçin rahat olsun iyilerdir🤩

Salıya az kalmş canm suanda da yokmuş zaten lekelenmen yanii için ferah olsun 🌺🧿

Kızlar dün eşim sufle istedi çok canı çekmiş yaptım bende ikimize de yedik bir güzel. Sonra aklıma geldi ya bu yumurta pişmiş midir acaba diye. 200 derece de 9 dakika pişirdim. Pişmiştir dimiiii
Merhaba canm 9 dakika da pişmiştr yumura bence için rahat olsun

Günaydın bebeim hoşgeldin özledik kızz seni..
Bende hafif kanama yaşamstm canm kılcal damar kanaması olabilir belki senin de doktor sonuçta iyi demiş bak ne güzel. Kendi Doktor'un ile randevun ne zmn? Oda bir bakar bakalım 🥰
İçin rahat olsun iyilerdir🤩
Ahh canım benim içimi rahatlattın teşekkür ederim 🥰 kendi doktoruma haftaya salı gideceğiz ayın 21inde, inşallah o zaman daha detaylı görürüz de hepten rahatlarım

Merhaba kizlar. İkili testi drum bana yaptırmak istiyor musun dedi bnde istemiyorum dedim çünkü oglumdada hiç birşey yaptirmamistim.etrafimda o kadar korkutulupda hamileliği düşünceyle geçen insanlar oldu ve hepsi sağlıklı doğdular. O yüzden kafa karışıklığı olsun istemedim kendim icin de . Yaşım 31 olacak yaptırsam belki riskli bile çıkabilir ki eltim 23 yaşındaydı onda bile riskli çıktı ama kızı maşallah çok sağlıklı. İkili istemedigime dair bı imza attım Dr yinede ense kalınlığı için ultrasona yonlendirdi çok şükür oda normal çıktı. Şimdi demek istediğim şu ki değerleriniz kötü çıksa bile korkmayın. Eltiminki 140 da 1 di. Perinatoloji ona 140 doğumda bir ihtimal down riski demek bu diye söylemişti .
ne güzel demişsin haklısında zaten doktorda bir ihtimal diyor riski yok diye çıkan testlerde sorunlu doğan çocukta oluyor diyor bunlar sadece bir test hiçbiri %100 doğrudur diyemem diyor zaten kesinliği yok yani bu işin yaradan ne derse o oluyor allah sağlık versin hepsine

Günaydın kızlar hepinize cooookkk teşekkürler ediyorum iyi ki varsınız dün Dr randevusundan sonra okadar rahatladım ki anlatamam bebeklerimin özellikle biri hiç durmuyordu Dr ense kalinligini olcmekte bile çok zorlandı ense kalınlığı ve burun kemiği ölçümü gayet güzel geçti bana da nipty testinden bahsetti ama ben yaptırmak istemedim çünkü herhangi bir problem görmedi ve yapılan test sadece tanı amaçlı hamileliği kendime stres içinde yaşamak istedim zaten kanama yüzünden yeterince geriliyorum doğru mu düşündüm sizlere de sormak istedim
Ben yaptirdim o testi ama bnm ense kalinliği 0.22mm yüksel çikti bunfan yaptirdim burun kemiği iyi dddi yine aklımda kalmasın diye yaptirdim bana da sorun yok ense kalınlığıda iyi deseydi yaptirmazdim hoş yaptirdim allah korusun sorun çiksa da yapcak bişi yok aklımsa kalsın istemedm

Ahh canım benim içimi rahatlattın teşekkür ederim 🥰 kendi doktoruma haftaya salı gideceğiz ayın 21inde, inşallah o zaman daha detaylı görürüz de hepten rahatlarım
Ne demek kuzum bence seninde o tarz bi kanama olmuştur:))
Oyy minnak bebeklerim yaaaaa içerde uslu uslu durun anneyi üzmeyin 🥰🥰
Aynen 5 güncük kalmş randevuna sabr:))

Oyy balımm yaa zor geçti desene lohusa dönemin, şimdi belki biraz daha iyisindir
Bu kolik ne zamana kadar sürüyor kii
Allâh yardımcn olsun valla

16.hafta da olacagm sanrm bebeim ayın birinde bakalım göreceğiz:)

Oyy cok şükür arkadaşm daha gözün aydın

Ayy balım ben de bu konuda cok bilgisizim malesef yaa😒
Teşekkür ederim canım koliklik durumu değişkenlik gösteriyor ama genellikle 3 veya dördüncü ayda son buluyor bizimde bir o kadar sürdü maalesef :KK43:

Bende 14.haftamdaym canm bir daha da 16.haftanın sonunda randevum ama bana 3 lü yaparz demedi hiç 2 li yaptrdm bi tek
İsterse şayet ne derim bilmem
Bende yaptırsam mi yaptirmasam mı bilemedim canım hem özele hem devlete gidiyorum ozeldeki doktora soracam eşim yaptır ne olacak diyor ama stresten başka bişey değil gibi geliyor bana

Happy mom uygulaması bıgüne kadar 3-4 kilo almış olmalısın diyorr şuan 13+4 günlüğüz ama sanırım ben sadece 1 belki 1,5aldım sanırım bir haftadırda hastayım boğaz enfeksiyonu oldum fenayım çok vücudumu bitti kilo yok ama akşam yemekten sonra karnım davul bildiğin 6 aylık ben sabah kalktım karnım yok olmuş😅 bi tartıldım 57.60 diyorr😁😁

Happy mom uygulaması bıgüne kadar 3-4 kilo almış olmalısın diyorr şuan 13+4 günlüğüz ama sanırım ben sadece 1 belki 1,5aldım sanırım bir haftadırda hastayım boğaz enfeksiyonu oldum fenayım çok vücudumu bitti kilo yok ama akşam yemekten sonra karnım davul bildiğin 6 aylık ben sabah kalktım karnım yok olmuş😅 bi tartıldım 57.60 diyorr😁😁
Ben 51,5 ile hamile kaldım 49 a düştüm şuan 50 anca oldum :) 12+4 den selamlar :) bulantılar felan herkes de değişiyor durum canım. bebiş kilo alsında ben almasam da olur :) sağlıcakla gelsin hepsi inşallah.

Bende yaptırsam mi yaptirmasam mı bilemedim canım hem özele hem devlete gidiyorum ozeldeki doktora soracam eşim yaptır ne olacak diyor ama stresten başka bişey değil gibi geliyor bana
Devlette ki doktor mu yaptr demişti cannm
Aynen sor yaaa
Genelde 3 lü tarama için cok gerekli değil diyorlar 2 li güzel çıkınca

Canım sen de Bursa'dasın diye hatırlıyorum. Ben Emre Uysal'a gidiyorum muayenelere. Bana tetanoz tek doz yeterli, şeker yüklemesi yapmak yok dedi. Ben kendisine güveniyorum muhtemelen dediği gibi yapacağım. Ama şimdi papp a değerim düşük geldi bebekte kromozomal bir sorun olması ihtimalini elersek başka sorunlar olma ihtimali varmiş düşük papp a değerinin. Gebelik zehirlenmesi, yüksek tansiyon gebelik şekeri erken doğum vb. Fetal DNA nı bekliyorum sonuç gelsin önlemler alacağız dedi. Demek istediğim bu bir süreç ve bazen her şey bir dakikada bambaşka bir yere verilebiliyor. Doktor yap der sonra bir bakarsın yapma der. İzlem yapıp gidişata göre karar verilmesi bence daha doğru
Emre uysal harika bi doktor ilk oğlumun doktoruydu

Bende bugün 13+4 ün canım benimde akşamları çok şişiyor karnım ama ben 3kg almışım ya basenlerim çok çabuk genişledi daha kaç ay var bu basen böyle giderse napacam 😂😂

X