Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    38
Merhaba arkadaşlar 11 haftalık olduk rica etsem cinsiyet tahmini yaparmısınız
6882E2C2-88D0-4D75-9DFD-D5340CD113FE.jpeg

Kızlar böyle cinsiyet partisi yada ona benzer birşey yaptıracak var mı. Açıkçası eşime çok saçma geliyor bunlar ( galiba çoğu erkek böyle) yani banada pek mantıklı geliyor diyemem. Yaptırasım yok ama sonra böyle içimde kalır mı ay yaptırsa mıydım başkalarını görünce iç geçirir miyim keşke der miyim bilmiyorum kafam karışık. Cuma cinsiyet belli olacak karar vermem lazım doktora söyle yada söyleme demem lazım . Ama ben hala acaba mı diyorum . Siz napıcaksınız
Ya benim arkadaşlarım doktora tembihlemişler sakın söyleme cinsiyet partisi yapacağız diye hiç benlik değil büyük bir şey olacağını sanmıyorum ama bakalım bu ctesiye planladık gibi ne yaparlar bilmiyorum umarım sadece pasta kesip öğreniriz 😬🫣
Kızlar merhaba 10+3 günlüğüz. Ultrason görüntülerimiz iyi çok şükür. Doktorumuz da keyifle muayenemi yaptı.

nipt testinden bahsetti. kesin yaptır demedi ama önerdi.

kendim de sağlık çalışanayım 3 yerden fiyat aldım. 8500-12,000 arasında fiyatlar. sonra biraz yorumlara da baktım. bu testte bile yanılma payı olduğu ve bu nedenle amniyo sıvısı aldırmak durumunda kalanlar ve sonucu temiz çıkan bir çok kişinin de yorumunu okudum.

parasında asla değilim. ama yaptırmalı mıyım yaptırmamalı mıyım emin olamıyorum.

gözüm korktu açıkçası.

yaş 37 ilk gebelik , tüp bebekle kavuştuk miniğime. annem ve ablam da 43 yaşlarında sağlıklı doğum yapmış kişiler. aile de engelli doğum yok çok şükür. eşimin aileisnde de yok. bilemedim karasız kaldım.
Benim yaşım 32 fetal dnayı verdim geçen perşembe 10 güne çıkacak. İmkan varsa yaptırılmalı diye düşünüyorum.doktorun 12. Hafta itibari ile önermişti o yüzden 12. Haftayı bekledim
Merhaba arkadaşlar 💗 Mide bulantıları ile cebelleşmekten çok uzak kaldım buralara. Güzel haberlerinizi gördüm. Cinsiyet tahminleri başlamış 😍 İnşallah sağlıkla gelsinler ♥️♥️ Ben 11+3'üm bugün. Haftaya doktor kontrolüm var. Cinsiyet tahmini yaparız dedi doktorum. Erkek hissedip kız isteyenlerdenim 🎉 Hayırlısı bakalım. Fetal Dna da önerdi bize. Ben Nipt Plus firmasına yaptıracağım sanırım. Siz yaptıracak mısınız ? Nipt plus tecrübesi olan var mıdır ?
Ben yaptırdım medipolde natera firması ile anlaşmalı sanırım imzaladığım formda panoroma falan yazıyordu bakalım nasıl olacak sonuç inşallah her şey yolundadır güzel sonuçlar alırız

Kızlar merhaba 10+3 günlüğüz. Ultrason görüntülerimiz iyi çok şükür. Doktorumuz da keyifle muayenemi yaptı.

nipt testinden bahsetti. kesin yaptır demedi ama önerdi.

kendim de sağlık çalışanayım 3 yerden fiyat aldım. 8500-12,000 arasında fiyatlar. sonra biraz yorumlara da baktım. bu testte bile yanılma payı olduğu ve bu nedenle amniyo sıvısı aldırmak durumunda kalanlar ve sonucu temiz çıkan bir çok kişinin de yorumunu okudum.

parasında asla değilim. ama yaptırmalı mıyım yaptırmamalı mıyım emin olamıyorum.

gözüm korktu açıkçası.

yaş 37 ilk gebelik , tüp bebekle kavuştuk miniğime. annem ve ablam da 43 yaşlarında sağlıklı doğum yapmış kişiler. aile de engelli doğum yok çok şükür. eşimin aileisnde de yok. bilemedim karasız kaldım.
Ultrason ölüçümlerine baktır ikili test yaptır risk oranına göre nipyt yapabilirsinz benim 2li test yapasım bile yok ilk gebeliğimde her yaptırdığım teste problem çıktı çok şükür kızim sağlıklı doğdu

Çok farklı değil o 2 lise olasılık ya yüzde 80 gibi bir sonuç net değil. Bu teste yüzde 99 kesimlik oranı var. Tek fark bu aslında
Biz hastane paketi almıştık cnm ondan baktım bu 2 li ve 3 lü taramalar var paket içinde zaten otomatik yapılacak.ve zaten herkes yaptırıyor onları sanırım, ama diyelim bozukluk olasılığı fazla olsa ikilide çoktan belli olmaz mi peki ? Bunun akabinde bu diğerini yapmak mı mantıklı ki ? Sizin ikili yapıldı mı ? 10-14 arası mıydı o ?benim de yaş 35 ve ilk gebelik , yaştan dolayı ekstra önerir diye düşünmüştüm.illaki bahseder bize bırakır o da büyük ihtimal.üf şu test işleri germese bütün sıkıntılarını çekip, dişimi sıkmaya razıyım gebeliğin de işte :KK43:

Ya benim arkadaşlarım doktora tembihlemişler sakın söyleme cinsiyet partisi yapacağız diye hiç benlik değil büyük bir şey olacağını sanmıyorum ama bakalım bu ctesiye planladık gibi ne yaparlar bilmiyorum umarım sadece pasta kesip öğreniriz 😬🫣

Benim yaşım 32 fetal dnayı verdim geçen perşembe 10 güne çıkacak. İmkan varsa yaptırılmalı diye düşünüyorum.doktorun 12. Hafta itibari ile önermişti o yüzden 12. Haftayı bekledim

Ben yaptırdım medipolde natera firması ile anlaşmalı sanırım imzaladığım formda panoroma falan yazıyordu bakalım nasıl olacak sonuç inşallah her şey yolundadır güzel sonuçlar alırız
Umarım güzel sonuçlar gelir hepimize 🙏🏻

Ne kadar ödediniz acaba ?

Ne kadar ödediniz acaba

Kız demek istedim . Anladığımdan değil ama😇 kız istiyorum belki de ondan herkesin bebeği kız 🤪🤪🥰
Ayy inşallah kızdır gönlüm kızdan yana bir tane 3 yaşında oğlum var birdaha çocuk düşünmediğimiz için rabbim birde kız evlat tattırsın inşallah tabi en önemlisi sağlıklı olması gerisi hiç önemli değil 🥰☺️

Biz hastane paketi almıştık cnm ondan baktım bu 2 li ve 3 lü taramalar var paket içinde zaten otomatik yapılacak.ve zaten herkes yaptırıyor onları sanırım, ama diyelim bozukluk olasılığı fazla olsa ikilide çoktan belli olmaz mi peki ? Bunun akabinde bu diğerini yapmak mı mantıklı ki ? Sizin ikili yapıldı mı ? 10-14 arası mıydı o ?benim de yaş 35 ve ilk gebelik , yaştan dolayı ekstra önerir diye düşünmüştüm.illaki bahseder bize bırakır o da büyük ihtimal.üf şu test işleri germese bütün sıkıntılarını çekip, dişimi sıkmaya razıyım gebeliğin de işte :KK43:
Ben henüz 12. Haftama yeni girdim doktora cuma gideceğim. Doktor bana bakarız ense kalınlığına neye bakılıyorsa işte onlara anormallik görürsek direk 2 li teste yollarım seni fetali falan beklemeyiz dedi . Ama anormallik görmezsek o gün fetal DNA için kan alabiliriz . Fetal DNA yapacaksak 2 liye gerek görmedi kararı bize bıraktı: eşimde öncesinde iki kayıp olunca yaptıralım dedi. Ben yaptırmak istemiyorum aslında beni de testler aşırı geriyor . Beklemekte geriyor . İşte bazı kararlar da bişi diyemiyorum . Adam babası sonuçta kırk yılda birşey istedi iyi yaptıralım demek zorunda kaldım bende

Ben henüz 12. Haftama yeni girdim doktora cuma gideceğim. Doktor bana bakarız ense kalınlığına neye bakılıyorsa işte onlara anormallik görürsek direk 2 li teste yollarım seni fetali falan beklemeyiz dedi . Ama anormallik görmezsek o gün fetal DNA için kan alabiliriz . Fetal DNA yapacaksak 2 liye gerek görmedi kararı bize bıraktı: eşimde öncesinde iki kayıp olunca yaptıralım dedi. Ben yaptırmak istemiyorum aslında beni de testler aşırı geriyor . Beklemekte geriyor . İşte bazı kararlar da bişi diyemiyorum . Adam babası sonuçta kırk yılda birşey istedi iyi yaptıralım demek zorunda kaldım bende
Anladım cnm daha net ve olasılığı yüksek olan varken diğerleriyle uğraşmamak İçin de aslında sizin bu yöntem o zaman mantıklı tabiki yaptırmak.Mesela ben zaten bu dediğin ölçüm ve pakete dahil testleri yaptıracağımdan gidişata göre düşünürüm dedim ama bildiğimden değil aklıma ilk o geldi.Aynı şeyi söylüyorlarsa diye.Umarım güzel sonuçlar olur hepimiz için

X