Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Benimki bazen bi yerlerini bi dayiyor üst taraflara nefesim kesiliyor resmen. Akşam dik uyudum gibi bişi 😂😂 nefesim kesilince anliyorm var bi yerde şişlik😂
Di mi nefes kesiciler 🤣🤣
Doktora sordum ya geçen gittigimde hareketli bebek iyidir dedi 😅😅 ben saldım uyutmazsa da yapacak bir şey yok birlikte uyur uyaniriz 😅
Hı hı evet çok iyidir, anlatmıycam bir şey, yaşayınca görürsün 😂😂

Valla en iyisi dusunmemek galiba canim. Ben hic düşünmüyorum. Kim gelirse gelsin kim giderse gitsin. Yanimda kim kalır onu bile takmiyorum kafaya🤣🤣 kayinvalide var es var bir de kardeslerim var. Birileri duruma gore kalir heralde diyorum🤣🤣 simdi planlasam planladigim gibi olmazsa stres yaratacak bende o yuzden akisina biraktim. Yalniz kalmayayim da 😄😄
aynısını düşünüyorum ben de, gelene gelme demem, gelen gelir zaten, gidene kal diyemem, giden gider zaten :KK70: isteyen gelsin, isteyen görsün, seviyorlar ki geliyorlar demek lazım. diğer türlü kafaya takıyor, canını sıkıyor insan çünkü.

Kizlar bu arada dogum iznine ayrildim. Muhtesem biseymis evde olmak. Ama zaman cok hizli geçiyor. Ve ben planladığımdan cok daha agir aksak ilerliyorum sanki. Normalde eksikleri tamamlar yavas yavas hastane cantasini hazirlarim diyordum. 36. Haftaya dogru da sacimi kestirir boyatirim gibi planlamistim. 2 gun once birden bire bir duygu geldi icime ya erkenden dogurursam naparim diye😄🥹 o yuzden once kuafore gidip sacimi kestirip boyattim. Alisverisleri zaten yapmıştım ama eksikleri tamamlayip hastane cantasi olusturmaya giristim. Ama sandığımdan daha cok is oldugunu, umdugum kadar da hizli hareket edemedigimi farkettim🤣🤣
ay darısı başıma, ben de izne ayrılmak istiyorum artık. ama daha 5 haftam var. işler hallolur merak etme, çamaşır yıkama 1 gün, ütü 1 gün, çantaya da 1 gün desen 3 günde hastaneyle ilgili her şey bitiyor.

Kızlar sizin bebişler uyku düzeni oturttu mu yaa? Benim oğlan ne zaman uyuyor, ne zaman uyanık hiç belli değil. Sürekli bir atraksiyon halinde. İçerde aksiyon filmi mi çekiyor napıyor anlamadım 🤣🤣
benim kız benim gibi sakin bir kız olacak belli, ama yaklaşık hep aynı saatlerde hareket ediyor, belli bir düzeni var gibi geliyor bana. zayıf hamile kalanlarda bebek hareketleri daha çok hissediliyor diye okudum geçen gün. ben biraz tombik bir gebeyim, o yüzden daha az hissettiğimi düşünüyorum. yoksa ultrasonda her defasında çok hareketli görüyoruz.

benim kız benim gibi sakin bir kız olacak belli, ama yaklaşık hep aynı saatlerde hareket ediyor, belli bir düzeni var gibi geliyor bana. zayıf hamile kalanlarda bebek hareketleri daha çok hissediliyor diye okudum geçen gün. ben biraz tombik bir gebeyim, o yüzden daha az hissettiğimi düşünüyorum. yoksa ultrasonda her defasında çok hareketli görüyoruz.
Evet hareketleri daha çok hissetmeni sağlayan çeşitli faktörler var. Belki de sakin, seni yormayan bir bebek olur 🥰

Ya aslında tam da uyku düzeni oturtma zamanları, ama tam tersi uyanıklık düzeni oturtuyorlar sanki 🤣 Acıtıyor bir de bazen. Ben de yerimiz mi dar yoksa yerimiz mi dar ne var ne var diye Sezen Aksu'dan çalıyorum😂😂
Evet yapıştırınca sağlam yapıştırıyor yeri daraldı gariplerimin napsınlar vurdukça zıplatıyolar işte 😅

Bende bilir misin bilmem friends diye bir dizi vardı orda phoebe diye bir karakter vardı. Şarkılari vardı böyle saçma sapan konulardan. Şuan o moddayim şarkı gibi konuşuyorum genelde. Mesela bugün yatağı kuruldu bebisin onla ilgili bisiler mırıldandım 😅 eşim çok gülüyor o halime.
Ne güzel maşallah Allah neşeni daim etsin 🥰

arasta arasta senden görüp Umaybebe’den reflü yatağı almıştım. Onunla birlikte gelen kafa yastığı var ya gözüme büyükmüş gibi geliyor. Bebek eve geldiği ilk günden itibaren onda yatabilir mi? Bu konuda çok bilgim yok. Bir de bebeklerde yastık kullanılmaması lazım ya bu zarar vermez di mi? Normal yastık gibi değil biliyorum ama bi tedirgin oldum. :)

Bir de eşim onu görünce yüzyılın icadını görmüş gibi bayıldı. 😄 Çanta gibi olması evin her yerinde kullanacağımız bir yatak olması onu çok cezbetti. 😄

Ya gidipte almiyacm tabikide sadce sancı çıkınca bana verilenle aynımı hani benim kasilmam bugün arti o yüzden merak etim sağol yinde 😌
Rica ederim ama hani sana doktorun progestan vermişti, hani sen yine her zamanki gibi korkmuştun, hani biz her zamanki gibi seni teselli etmiştik😄 Hatırladın mı?

arasta arasta senden görüp Umaybebe’den reflü yatağı almıştım. Onunla birlikte gelen kafa yastığı var ya gözüme büyükmüş gibi geliyor. Bebek eve geldiği ilk günden itibaren onda yatabilir mi? Bu konuda çok bilgim yok. Bir de bebeklerde yastık kullanılmaması lazım ya bu zarar vermez di mi? Normal yastık gibi değil biliyorum ama bi tedirgin oldum. :)
Canım ilk aylar yastık pek önerilmiyor, şimdi kullanabilirsin, kullanamazsın diyemeyeceğim açıkçası. O yastığı ben duruma göre ayarlıycam, ne desem yanlış olabilir. Seni yanlış yönlendirmek istemem, ama yatağı beğenmenize sevindim, hakikaten gönül rahatlığı ile önerdim. Çok kullanışlı bir şey🥰

Hangi ilaçları alyon cnm benim kasilmalar artı sırtımda ikindiden yana yaniyo ayaklarim çok üşüyor
Kendim doğurunca 1 sen doğurunca 2 kez rahatlicam 😂
Tatlışkom kasılma değildir yalancı sancıdır onlar doğuma hazırlanıyor vücutlarımız keşke beni iş yerinde bir görsen ya 9 saat sandalye tepesindeyim sırtımın belimin ağrısını tarif edemem ayağa kalkmam 2 gün sürüyor normallll valla normal

Tatlışkom kasılma değildir yalancı sancıdır onlar doğuma hazırlanıyor vücutlarımız keşke beni iş yerinde bir görsen ya 9 saat sandalye tepesindeyim sırtımın belimin ağrısını tarif edemem ayağa kalkmam 2 gün sürüyor normallll valla normal
Emin ol hepimiz rahatlıycaz, biz 1 doğururken Efla 9 doğuruyor😅

Emin ol hepimiz rahatlıycaz, biz 1 doğururken Efla 9 doğuruyor😅
Kızı hamile olduğuna ikna ettik susam kadar bebeğin avukatlığını yaptım hayır karnında kesin hamilesin diye şimdide doğurmuyosun diye ikna etmeye çalışıyorum ilginç bir hal aldı ortalık E Eflatunc 😬
Hayırlısıyla 35i bir görsek 💃

Bende o sandalyeden seke seke kalkiyorum belim cok fena tutuluyor izne ayrilmayi bekliyorum. Boyunda tutuluyor ayrıca aci aciyi bastiriyor. Sureklide tuvalete gitme istegi seke seke bel tutarak tuvalete kosma fasli😃

Ben o günleri bilmiyorum da, bugünlere ziyadesiyle şahidim 😂😂
Ah ah sor bak söylesin bana o yüzden bebeğimin avukatı diyor 😂😂😂😂
Bende o sandalyeden seke seke kalkiyorum belim cok fena tutuluyor izne ayrilmayi bekliyorum. Boyunda tutuluyor ayrıca aci aciyi bastiriyor. Sureklide tuvalete gitme istegi seke seke bel tutarak tuvalete kosma fasli😃
penguen gibiyim yürürken ayağa kalkıp 2 dakika bekliyorum yürümek için yoksa kitleniyorum hani çizgi filmlerde ses çıkar ya gacır gucur belden kafadan falan öyleyim 😂

X