Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Herkese iyi akşamlar hanımlar, bu sabah işe giderken regl sancısı gibi kasıklarıma ağrı girdi ben de gecer diye onemsememistim. Bugün doktora gitmek durumunda kaldım eğitim cikti hamile olduğuma dair belge isteyip mazeret bildirmek için. Doktora gittiğimde de hala ağrı vardı. Ultrasonda da bebeğin kafası doğum kanalına girmiş cikti. Hoca hemen nst ye alalım dedi orda da sancı çıktı. Sadece düzensiz dedi. İlk defa nst ye girdim bu arada heyecanliymis:) ama bu bebek erken gelir dedi ben 31+4 um normalde.2 kilo olmuş oğlum da . Hoca hicbisey vermedi bu arada kendini yorma artık dedi o kadar. Erkek bebekler geç doğar, geç gelir diyenlere o kadar inanmisim ki şok oldum anlayacağınız . Şimdi zamanında gelmesi için dualara sığındım..

Herkese iyi akşamlar hanımlar, bu sabah işe giderken regl sancısı gibi kasıklarıma ağrı girdi ben de gecer diye onemsememistim. Bugün doktora gitmek durumunda kaldım eğitim cikti hamile olduğuma dair belge isteyip mazeret bildirmek için. Doktora gittiğimde de hala ağrı vardı. Ultrasonda da bebeğin kafası doğum kanalına girmiş cikti. Hoca hemen nst ye alalım dedi orda da sancı çıktı. Sadece düzensiz dedi. İlk defa nst ye girdim bu arada heyecanliymis:) ama bu bebek erken gelir dedi ben 31+4 um normalde.2 kilo olmuş oğlum da . Hoca hicbisey vermedi bu arada kendini yorma artık dedi o kadar. Erkek bebekler geç doğar, geç gelir diyenlere o kadar inanmisim ki şok oldum anlayacağınız . Şimdi zamanında gelmesi için dualara sığındım..
Bütün genellemeler yanlış işte. 2 kiloyu geçmiş, bu durumda emme refleksi ve solunum sıkıntısı hariç küvöze almazlar. Yat dinlen canım, geleceği varsa da gelir. Sağlıkla kucağına al inş. gönül ister zamanınca olsun ama gelmek isterse de vardır bir bildiği🥰

Ay hiç alakası yok bencede ya kız 9 ay erkek 9 ay 10 gün derler görümcem 38de doğurdu erkek arkadaşım 39u görmeden doğurdu erkek ben 39+5te müdahaleyle doğurdum o iş belli olmaz 🫠
Şuan doğuma hazırlanıyor ama bu erken doğum olacağı anlamına da gelmez canım tehlikeli sınırları da aştık çok şükür sen dinlen kafana takma zamanını o bilir 🌸

Kizlar gunun yeni konusu benim ilk dogum sezeryan ikinci de normal denemeyi dusunmuyorum. Yine genel anestezi ile dogurmayi dusunuyorum ama bu sefer ki doktorum cok sasirdi o ana sahit olmani isterim epidural yapalim dedi ama soyle dogumdan once sere serpe uyusam rahatca 😄 cok gerek var mi o ana sahit olmama kararsiz kaldim. Esim girecek doguma o gorur zaten bende uyurken cok onemliyse yanagima yapistirin ten tene temas etsin dedim 😄 velasil kelam sizler ne yapacaksıniz

Ah ah sor bak söylesin bana o yüzden bebeğimin avukatı diyor 😂😂😂😂

penguen gibiyim yürürken ayağa kalkıp 2 dakika bekliyorum yürümek için yoksa kitleniyorum hani çizgi filmlerde ses çıkar ya gacır gucur belden kafadan falan öyleyim 😂
Gecen eşim dalga geciyor. Instagramda bir video vardı Annesinin hamile yuruyusunu taklit eden cocuk gibi yuruyorsun diyor😂😂😂

Kizlar gunun yeni konusu benim ilk dogum sezeryan ikinci de normal denemeyi dusunmuyorum. Yine genel anestezi ile dogurmayi dusunuyorum ama bu sefer ki doktorum cok sasirdi o ana sahit olmani isterim epidural yapalim dedi ama soyle dogumdan once sere serpe uyusam rahatca 😄 cok gerek var mi o ana sahit olmama kararsiz kaldim. Esim girecek doguma o gorur zaten bende uyurken cok onemliyse yanagima yapistirin ten tene temas etsin dedim 😄 velasil kelam sizler ne yapacaksıniz
Çıktığı anı görmek büyüleyici oluyor, ama senin kararın tabi🥰

Canım ilk aylar yastık pek önerilmiyor, şimdi kullanabilirsin, kullanamazsın diyemeyeceğim açıkçası. O yastığı ben duruma göre ayarlıycam, ne desem yanlış olabilir. Seni yanlış yönlendirmek istemem, ama yatağı beğenmenize sevindim, hakikaten gönül rahatlığı ile önerdim. Çok kullanışlı bir şey🥰
Bebek geldiğinde doktorumuza sorarız artık o zaman 🥰

Çıktığı anı görmek büyüleyici oluyor, ama senin kararın tabi🥰
Oyle mi diyorsun bende hep soyle dusunuyorum o igne korkusu belden sonra ameliyathanede o ani beklemek bebegin gördüm muhtesem tabiki sonra dikilme yukari çıkarılma harap olmuyor mu insan. 😥 genel anestezide boyle rüyadan kaldırircasina uyandirdilar kizimi vermislerdi cok konforlu gelmisti. Dedim deneyimi yasayan varsa belki anlatir fikrim değişir ☺️

Oyle mi diyorsun bende hep soyle dusunuyorum o igne korkusu belden sonra ameliyathanede o ani beklemek bebegin gördüm muhtesem tabiki sonra dikilme yukari çıkarılma harap olmuyor mu insan. 😥 genel anestezide boyle rüyadan kaldırircasina uyandirdilar kizimi vermislerdi cok konforlu gelmisti. Dedim deneyimi yasayan varsa belki anlatir fikrim değişir ☺️
Her anım çok güzel geçti, zaten ameliyathaneye girdikten 10-15 dakika icinde doğum gerçekleşti, hiç öyle beklemedim. Anestezi doktorumla sohbet ederken ıngaa sesi gelmeye başladı. Çok rahattı her şey, yine aynısını olacağım. Asla genel anestezi düşünmem.

Ay hayır neden ayıldığın ilk dakikadan itibaren ağrın başlasın ki bebeğini rahat rahat emzirmek 5-6 saat uyuşuk takılmak varken. Epidurali bilmem ben spinalle doğurdum Hiç korkulacak bişey yok koldan kan alırken daha çok iğne hissediyorsun öyle sölim. Batır çek yapıp o bölge uyuştuktan sonra ilacı veriyolar. Başında bi hemşire sürekli seninle konuşuyor müzik çalışıyor bi yandan kakara kikiri yapıyolar nasıl başladı nasıl bitti ben anlamadım sadece hissettiğim hafif sarsılma o kadar, bebeğini görmekte paha biçilemez. 16.10da ameliyathanedeydim 16.34 kızım geldi 16.50de odamdaydım ve gece 12ye kadar sıfır ağrı sızı 🥳

X