2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    291
Gayet iyi saatlerde yatiyo. Bu şekilde devam ettirin. 4. Ay atağında uyku gerilemesi olur uyumak istemez dalaman uykuya vs siz gene de bu saat aralığında uyku öncesi yaptığınız rutinlerle devam edin. Büyüdükçe gece uykusuna geçiş saatleri daha ileriye gidecek fakat şuan en ideal zaman dilimi 7 9 arası. Tabii 6 da yatirabilirsinjz eğer gündüz uyumadiysa yada çok yorgun düştüyse hastalık varsa vs. Bebeklerde çocuklarda büyüme hormonu gece salgilanir hani uykusunda büyüsün diye ninni söylenir ya aslında o söz çok doğru yerinde bi söz. Uyudukça büyür uyanıkken aldığı bilgiler uykuda pekisir. Bu saatlerde uyuyan ve gece 1 2 beslenme için uyanan bebekler 4 5 yada 6 gibi uyanır. O saatlerde uyanması ve bakımı zor oluyo ama bebeklerin gelişimi için yatış kalkış saati çok önemli.hatta size önerim bi akşamlık oturmaya gideyim bugünlük 10 da yatirayim bebekte uslu uslu duruyo diye bi kaçamak yapmayın. 1 günlük o kaçamak bi anda her şeyi şaşırtır. Siz yorgun hissettiğinizde bebekle yatın uyuyun daha dinç hissedersiniz bebek uyusun bi kaç saat siz takılıp öyle yatın ama bebeğiniz maks 9 da uykuya geçmiş olsun. Bebekler rutini ve sınırları sever asla unutmayın bir ömür sınırlar koyarak büyütüp yetistiricez tabii kararında sınırlar.
O civarlarda uyuyo 23.00-00.00 ya da 02.00-03.00 gibi beslenip tekrar yatıyo sabahta max 06.00 ya kadar
Evet gecen gün gitmiştim bugün uyutup indim arkadaşlarımın yanına mesela
Bundan sonra onu uyutup inme kararı aldım gerekirse eşim durur ya da kamera koyar inerim diye düşündüm zaten apartman içi

Katılıyorım. Bebekler rutini sever. Mesela ilk zamanlar akrabaya komşuya götürürler. Akşam eve gelince çocuk deli gibi ağlar. Nazar değdi derler ya. Aslında çocuğun rutini bozuldu, huzuru kaçtı. Ondan ağlıyor.
Kesinlikle ben 4 ay oldu akşam 5ten sonra gitmem bi yere. Neden çünkü tövbe ettirdi. 😄

Biz evde ne zaman fısıltıyla konuşsak ses çıkarmamaya çalışsak uyanıyor. Ama ilginç bir şekilde bas bas tekno müzilk açıypruz. Bağıra çağıra konuşuyoruz mışıl mışıl uyuyor. Hatta böyle poposuna falan vuruyorum sallıyorum uyanmıyor.

Oğlum gunduz uyurken yurudugm terlikle ses çıkması, kısık sesle konussaksa uyanır, yukarda komşu takur tükür temizlik yapsada gene uyanır.ama akşam 8de sonra ne yapsaksa hiç uyanmaz.

O civarlarda uyuyo 23.00-00.00 ya da 02.00-03.00 gibi beslenip tekrar yatıyo sabahta max 06.00 ya kadar
Evet gecen gün gitmiştim bugün uyutup indim arkadaşlarımın yanına mesela
Bundan sonra onu uyutup inme kararı aldım gerekirse eşim durur ya da kamera koyar inerim diye düşündüm zaten apartman içi
Ne olursa olsun bebeği yalnız asla bırakmayın. Yani kamera koyar inerim dediniz ya işte onu yapmayın. Mutlaka yanına saniyeler içinde gidebilecek biri olsun

Ne olursa olsun bebeği yalnız asla bırakmayın. Yani kamera koyar inerim dediniz ya işte onu yapmayın. Mutlaka yanına saniyeler içinde gidebilecek biri olsun
Benim eltim bebeğini evde bırakıp çocuklarını okula götürüyordu. Çok akıllı kendisi:KK53:

Benim eltim bebeğini evde bırakıp çocuklarını okula götürüyordu. Çok akıllı kendisi:KK53:
Bubsekilde bebekler ölüyor işte. Daha 15 20 gün önce 4 aylık bebek evde yalnız bırakılmış ve boğulma sebebiyle vefat etti. Rabbım çaresiz kimsesiz bırakmasın fakat en ufacık minicik ihmale bile gelmez. Mevlam korusun sakınsın. Bunları yazarken bile ellerim titriyor

Kızlar bez değiştirirken bakıyorum pipisinin oralarda yeni çişini yapmış gibi damlalar oluyor birkaç seferdir öyle olunca her seferinde denk gelmez herhalde dedim bezle mi ilgili anlamadım Goon kullanıyorum. Genelde 3 saatte değiştiriyorum.

Bubsekilde bebekler ölüyor işte. Daha 15 20 gün önce 4 aylık bebek evde yalnız bırakılmış ve boğulma sebebiyle vefat etti. Rabbım çaresiz kimsesiz bırakmasın fakat en ufacık minicik ihmale bile gelmez. Mevlam korusun sakınsın. Bunları yazarken bile ellerim titriyor
Çok haklısın ben yanı başımda olduğu halde gece sık sık uyanıp nefes alıyor mu diye kontrol ediyorum. Allah korusun herşey saniyelik gündüz de gözümün önünde uyuyor yoksa rahat edemem.

Çok haklısın ben yanı başımda olduğu halde gece sık sık uyanıp nefes alıyor mu diye kontrol ediyorum. Allah korusun herşey saniyelik gündüz de gözümün önünde uyuyor yoksa rahat edemem.
Ahh bende öyleyim. Uyurken wc ye bile gidemezdim. Telsiz aldim artık birazcık bebeği bırakıyorum ama telsiz çıt dese saniyesinde koşmak değil kanatsız uçuyorum. Son 10 gündür nezle gibi sizin gibi geceleri nefesini dinliyorum aldı mı tikandi mi rahatmı diye uyku yok.

Lohusa depresyonu şimdi başlamış olabilir mi ki 😕 her şey batıyor ve çok mutsuzum hele ki eşimle sürekli kafamda konuşup konuşup duruyorum kavga ediyorum kendi kendime
Olabiliyormuş diye okudum. Çok yorulduğumuz ve kendimize zaman ayıramadığımız için olabilir. Valla benim de eşimle bi iyi günüm varsa diğer günler kötü

X