2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    291
Kızlar bu dönem atak haftasımı bilen varmı 11 haftalık bebeğim şimdiye kadar gülerek sakince benim yanına gelmemi bekleyen bebem çığlık çığlığa uyanıyor çok üzülüyorum alıuorıö kucagıma susuyor emziriyorum uyuyor normal herşey buruaa kadar uyanana kadar uyanınca gene çığlık ağlamalar :KK43: bizden hafta olarak önden giden arkadaşlar doktora gittinizmi siz böle birşey yaşadınızmı acaba noldu bebeme bozuldu nazaramu geldi

Ben geçen gün bebeğimi aldım annemin boş evine dinlenmeye gittim.Ay dünya varmış acıktıkca dışarıdan söyledim direk çöpü çöpe bitti.Sadece bebek bakmak yorucu değil ama ev temizlik yemek çamaşır kedi derken insanın perti çıkıyo
Evet ya kedı de ayrı bır bakım istiyor

genel olarak memnunum sleepyden ama küçücük :KK43:
Bende ilk sleepyle başladım ama bebişimin poposu nemli kalıyodu pamukluydu içine su çekmiş pamuk gibi düşünün rahatsız edici tene temas edince , ondan değiştirdim molfixin sarı ambalajlısından aldım kupkuru içerisinde tomurcuklar var pamuk değil onun içine hapsoluyo bebeğimin ppoposu kuru çişi dokunmuyor bile ona :) bi kez ufağından alın deneyin memnun kalırsınız bence birde arka sırt kısmıda uzun kakası filanda taşmıyor ben baya rahatt ettim hatta pişman oldum ilk neden bunlardan biryle başlamamışım diye

Benımkı vr da ne ise yarıyor ha var ha yok ınankı gece çocuk bende gündü bende bır gece uyanık oluyor tv bakıyor bebegın ahladıhını duyunca mama yapıp geliyor o bıde bulasık çok camasır çok o zaman bakıyor eskıden bulasık toplardı camasır toplardı geçen ev sıour dedıö robotun var ya dedı koltukların üstü drdım ec temız dedı kactı
Sorsan ama o olmasa nasıl bakarsın çocuğa 😅

Ataklar hıc bıtmıyor benom sıpaşsr uyudu ıkısıde bırı bır kanepede dıgero otekıde inanır mısınız adım atmaya halım yok herkesı yatagına yerleştirmeye bende otırdugumnyerde uyuyacam bugün anca camasır yerlestırrbıldım pazara çıktım markete gıttım alıncaklar edılecek yerlestır benim adam bendız hayatta gıtmez a101 de bıngo yumuşatıcı 45 tl 10 tl üstüne ü haberınız olsun bıngo sıvıda 79 mu neydı bıttı mı herşey aynı anda bıter mı yazlıklar çıkardım montlar kaldırıdmderkrn

Pipi altında et parçası gibi bşşey var mı? Benim oğlum sünnet olalı 1 hafta oldu. Bide kilolu olduğundan gömülü pipi oldu içeride kaldı 😬 parmağımla ara ara bastırıyorum yapışıklık olmasın diye ama pipi altındaki et tuhafıma gitti. Devlette yaptırdık biz
Bizde yaptırıcaz ama devletye yer bulamadık nasıl aldınız acaba bir sene randevu yok diyor istanbuldaki hastaneler resmen istanbulda herkesin bu sene opğlu olmuşta hepsi gene bu sene randevu almış gibi :)

Gayet iyi saatlerde yatiyo. Bu şekilde devam ettirin. 4. Ay atağında uyku gerilemesi olur uyumak istemez dalaman uykuya vs siz gene de bu saat aralığında uyku öncesi yaptığınız rutinlerle devam edin. Büyüdükçe gece uykusuna geçiş saatleri daha ileriye gidecek fakat şuan en ideal zaman dilimi 7 9 arası. Tabii 6 da yatirabilirsinjz eğer gündüz uyumadiysa yada çok yorgun düştüyse hastalık varsa vs. Bebeklerde çocuklarda büyüme hormonu gece salgilanir hani uykusunda büyüsün diye ninni söylenir ya aslında o söz çok doğru yerinde bi söz. Uyudukça büyür uyanıkken aldığı bilgiler uykuda pekisir. Bu saatlerde uyuyan ve gece 1 2 beslenme için uyanan bebekler 4 5 yada 6 gibi uyanır. O saatlerde uyanması ve bakımı zor oluyo ama bebeklerin gelişimi için yatış kalkış saati çok önemli.hatta size önerim bi akşamlık oturmaya gideyim bugünlük 10 da yatirayim bebekte uslu uslu duruyo diye bi kaçamak yapmayın. 1 günlük o kaçamak bi anda her şeyi şaşırtır. Siz yorgun hissettiğinizde bebekle yatın uyuyun daha dinç hissedersiniz bebek uyusun bi kaç saat siz takılıp öyle yatın ama bebeğiniz maks 9 da uykuya geçmiş olsun. Bebekler rutini ve sınırları sever asla unutmayın bir ömür sınırlar koyarak büyütüp yetistiricez tabii kararında sınırlar.
Katılıyorım. Bebekler rutini sever. Mesela ilk zamanlar akrabaya komşuya götürürler. Akşam eve gelince çocuk deli gibi ağlar. Nazar değdi derler ya. Aslında çocuğun rutini bozuldu, huzuru kaçtı. Ondan ağlıyor.

😩 uyku eğitimi vermeye başlayalım o zaman şimdi 😅
Bu ataktan sonra daha sağlıklı olurmuş ama rutinlerin saatlerine bi ayarlama yapabiliriz 🤔
Aa öyle bişeyde mi varmış ne yapmamız lazım
Ben sunu denemeye karar verdim eğer gündüz uyumazsa uyusun diye zorlamayacağım. Bazı bebekler uyku sever benimki sevmeyen tarafta ne yazık ki. Gece çok yatıyor. Uyku rutinlerimizi uyku tulumu giyme şarkı söyleme vs saat olarak öne çekmeyi planlıyorum. Eğer uyumazsa birkaç saat sonra tekrarlayacagim. Eninde sonunda uyuyacak 🤭

Eklentiler

• IMG_7686.jpeg
    IMG_7686.jpeg
    194,8 KB · Görüntüleme: 32
X