Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    115
Merhaba benim de plasentam aşağıdaydı 9 haftalıkken söyledi doktor kanama alanlarım vardı. 9 gün rapor yazdı ardına bayram tatili geldi ben hep yattım ya da oturdum ama ayakta durmadım iş yapmadım kesinlikle 12 hafta bittiğinde kontrole gittik kanama durmuş ve plasenta arka duvara yerleşmiş dedi plasenta 22. Haftaya kadar yukarı çıkabiliyor ama senin mutlaka hiçbir şey yapmadan yatman gerekiyor. Ben devlette çalışıyorum ama hamileyken işten çıkartılma gibi bir durumun söz konusu olamaz şayet olursa dava açtığında işyerine çok ciddi yaptırımları var diye biliyorum mutlaka ama mutlaka dinlenmene beslenmene dikkat et
Ben 14. Haftadayım şu an ve öncesinde kanama alanı falan yoktu hatta cuma günü kontrole gittim o günde bir şey yoktu dün gittiğimize küçük bir kanama alanı görüldü. Bir gün bir güne denk olmuyormuş gebelikte bunu anladım 🥺 umarım çıkartılma gibi bir durum olmaz şu durumda bir de onunla uğraşmayı hiç istemem 🤷‍♀️

Merhaba evet Eurofins firmasına yaptırdım. Doğruluk payı %99.9 diyorlar ona güvendim biraz aslında ama internette yalancı pozitif olayını okuyunca ben de tedirgin oldum açıkçası.. 15 gün geçmek bilmez şimdi bana. İnşallah iyi sonuçlar alırız
Ben de eurofinste yaptırdım. Çok şükür hepsi düşük risk çıktı🤍🙏🏻 umarım hepinizin sonuçları çok iyi çıkar.

Musmutlu bir hafta geçiririz inşallah güzel anneler ☺️💐 Bugün mahallede bir binanın erik ağacına ağzımın suyu akarak baktım şansıma apartmandan birine denk geldik eşim izin aldı ve bir avuç topladı sanırım yediğim en lezzetli erikti çekirdeklerini sakladım ekeriz belki bebemin hatırası olur diye ☺️🧡

Kızlar 17. Haftadayım ara ara kasık ağrım oluyor. Bide bikaç gündür miniğimin hareketlerini hissediyor olabilirmiyim ? Tam göbek deliğinin altında gece uyurken böyle baloncuk patlaması gibi oldu 2 kere. Ondan önce de yine aynı yerde pıt pıtlar ve böyle sanki bişey geçiyormuş gibi bir his oldu.

16+3üm ultrasona göre. ısı bandının markası nedir acaba? cuma doktor randevum var sorayım izin verirse kullanayım ben de. magnezyum da soracağım umarım işe yararlar. evden çalışıyorum, laptop başında koltukta uzanarak çalışıyorum çünkü oturmak da rahatsız ediyor sürekli. herhalde ondan oluyor :KK43:
Beli ağrıyan arkadaşlar için yazıyorum: benim de belimin sağ tarafı hamileliğimin başından beri ağrıyor. Ayağıma doğru bir uyuşukluk oluyor bazen. Zamanla arttı, yürümekte çok zorlanır oldum. Jinekoloğum bu kadar erken başlayan ağrının hamilelikle ilgisi olmadığını söyledi. Ben de beyin cerrahisine gittim. Adam görüntüleme yapamayacağını(Mr vs.) Yapsa da ilaç vs kullanamayacağımı söyledi. Eğer ayaklarımı hareket ettirmekte zorlanırsam, o zaman mecburen görüntüleme yaparız dedi. 20 seanslık fizik tedavi yazdı. Geçen hafta başladım, sanki iyi geliyor gibi. Belini sıcak tut dedi terapist, ben de sıcak uygulama yapmaya başladım(sıcak su torbası kullanmak isteyenler kazalara karşı tedbirli olsun lütfen). Geçmiş olsun herkese.

Kızlar 17. Haftadayım ara ara kasık ağrım oluyor. Bide bikaç gündür miniğimin hareketlerini hissediyor olabilirmiyim ? Tam göbek deliğinin altında gece uyurken böyle baloncuk patlaması gibi oldu 2 kere. Ondan önce de yine aynı yerde pıt pıtlar ve böyle sanki bişey geçiyormuş gibi bir his oldu.
Bebek hareketleri büyük ihtimalle, ben de 17. Haftadayım. Bazen hissediyorum ama bazen hiç hissetmiyorum. Dr, 20. Haftadan itibaren düzenli hissedersin dedi. 💐

Kaşık ağrılarım benim de fazlaca bi kaç gündür ama normal rahim göbek deliğine kadar geldi kızlar bende 17+2 yim . Artık çok hızlı büyüdükleri için normal olduğunu sadece periyodik ağrı olmamasi gerektiğini söyledi doktorum . Bebek baskı yapıp yer açıyor hareket ediyor sıkça ben daha hissetmedim sanırım hiç ya pit pit şeyler var ama bebek hareketi değil gibi 🥹

Benim de yoktu yanma, kramp ve ağrı oluyordu alt karında. Doktorum riske atmayalım yine de idrar kültürü bakalım demişti. Bu haftalar ağrılar da normal aslında. Siz gidecektiniz bugün bişey dedi mi doktorunuz?
Şimdi eve geldim, bebiş iyi şükür. 200 gram olmuş 😂 İdrar yollarında da bir sıkıntı yok, rahim büyüdüğü ve yukarı çıktığı için bu ağrılar herkeste farklı şekilde olabiliyormuş. Dediğiniz gibi normal ağrılar ama şiddeti değişkenmiş işte her annede. Kaslar bağ dokular vs onlardan kaynaklı bir ağrıymış ama tabii önce rahimde açıklık var mı diye baktı yok çok şükür. Açıklık olunca erken doğum riski oluyormuş sanırım. Ama beş gün rapor verdi yat dinlen dedi. Çok eğilip kalkmıştım birkaç gün bu dinlenme iyi gelecek :/ Bi de magnezyuma başlayacağız

Şimdi eve geldim, bebiş iyi şükür. 200 gram olmuş 😂 İdrar yollarında da bir sıkıntı yok, rahim büyüdüğü ve yukarı çıktığı için bu ağrılar herkeste farklı şekilde olabiliyormuş. Dediğiniz gibi normal ağrılar ama şiddeti değişkenmiş işte her annede. Kaslar bağ dokular vs onlardan kaynaklı bir ağrıymış ama tabii önce rahimde açıklık var mı diye baktı yok çok şükür. Açıklık olunca erken doğum riski oluyormuş sanırım. Ama beş gün rapor verdi yat dinlen dedi. Çok eğilip kalkmıştım birkaç gün bu dinlenme iyi gelecek :/ Bi de magnezyuma başlayacağız
Ayy çok şükür çok sevindim 🥰🙏🏼 Evet bu dönemlerde aşırı harekerlerden kaçınmak lazım sanırım, ben de bazen kendimi iyi hissedip fazla yoruyorum sonrası hüsran oluyor. Güzelce dinlenin 😘❣️

Benim de yoktu yanma, kramp ve ağrı oluyordu alt karında. Doktorum riske atmayalım yine de idrar kültürü bakalım demişti. Bu haftalar ağrılar da normal aslında. Siz gidecektiniz bugün bişey dedi mi doktorunuz?
Benimde idrar kültürüm şimdi çıktı. Üreme olmamış. Yani enfeksiyon yok. Sonrasında zaten o çok sıkışma hissi geçti. Ağrılarda bazen oluyor bazen olmuyor. Bu çok tuvalete gitme işi normal bir şey demekki 😌

15. Haftadayım bizimkide 🥑 Ama ben hiç kilo almadım hala yaa 😅 çok zayıf olan arkadaşlar ne durumdasınız bende zayıfım ve minnacık bir göbeğim var hala 😁

X