Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
10+1 çıktım olcumde ama 9+5 im reglime gore. geçmedi aslında var ama sadece aksamları baslıyor gunduz daha iyiym. bas donmesi ise iki haftadir yok. o zaten hayatimi zorlastirmisti bas donmeleri. Midem karnim davul gibi saat 5ten sonra falan yatana kadar patlayacak bomba gibi geziyorum agzimda tatsizlik midem bulaniyor ama kusmuyorum
Anladımm. Bende de baş dönmesi olmadı çok şükür o da çok zordur tahmin edebiliyorum. Şişkinlik bende de çok gerçekten nefes almamı zorlaştıracak kadar çok davul gibiyim ben de. Sabah rahat giydiğim, gömleği içine koyduğum pantolonun öğleden sonra önce düğmesi sonra yavaş yavaş fermuarı açılıyor ve gömlek dışına çıkıyor her gün her gün :KK70:

Anladımm. Bende de baş dönmesi olmadı çok şükür o da çok zordur tahmin edebiliyorum. Şişkinlik bende de çok gerçekten nefes almamı zorlaştıracak kadar çok davul gibiyim ben de. Sabah rahat giydiğim, gömleği içine koyduğum pantolonun öğleden sonra önce düğmesi sonra yavaş yavaş fermuarı açılıyor ve gömlek dışına çıkıyor her gün her gün :KK70:
cogunlikla evden calisiyorum ben ise gittigim zamanlar beli lastikli pantolon giyineniliyorim aksam evde de sadece bol kisa kollu elbise. hem ates basiyor beni hem siskinlik var hic birsey degmesin istiyorum sutyen kullanmayi da biraktim evde gunduz :)
Kendim guya zayif insanim ama kendimi balon gibi hissediyorum 😂 Zaten tartildim klinikte 3 kilo almisim inanamadim ya

Hanımlar ben yine bi salaklık yaptım ya. Bozuk bi şeyin tadını asla almıyorum maalesef. Poğaça yapacaktım sütü ısıttım kesildi. Belki benim hatamdır dedim parmak banıp tadına baktım falan bi sıkıntı yoktu. Sonra eşime tattırayım dedim adam her şeyi tükürdü, bozukmuş meğer :KK43: hani içtim diyemem ama parmakla baktım birkaç kez tadına. Sorun olur mu sizce

Hanımlar ben yine bi salaklık yaptım ya. Bozuk bi şeyin tadını asla almıyorum maalesef. Poğaça yapacaktım sütü ısıttım kesildi. Belki benim hatamdır dedim parmak banıp tadına baktım falan bi sıkıntı yoktu. Sonra eşime tattırayım dedim adam her şeyi tükürdü, bozukmuş meğer :KK43: hani içtim diyemem ama parmakla baktım birkaç kez tadına. Sorun olur mu sizce
zannetmiyorum canım bir şey olacağını

yok ne olacak icsen bile belki birsey olmaz. alkol uyusturucu alan bile saglikli bebek dunyaya getiriyor vallahi burda evsizler var kafa bir dunya sokakta yasiyorlar bir bakmisin karni burnunda hamile. hic birsey olmaz merak etme

zannetmiyorum canım bir şey olacağını

yok ne olacak icsen bile belki birsey olmaz. alkol uyusturucu alan bile saglikli bebek dunyaya getiriyor vallahi burda evsizler var kafa bir dunya sokakta yasiyorlar bir bakmisin karni burnunda hamile. hic birsey olmaz merak etme
Eşim olmasa o poğaçayı o sütle yapardım herhalde hamile olmasam. Hiç tat duyum yok ilginç. Çok teşekkürler canımlar

Eşim olmasa o poğaçayı o sütle yapardım herhalde hamile olmasam. Hiç tat duyum yok ilginç. Çok teşekkürler canımlar
kesik kesik olur bozulan süt peynire döner canım . hatta fazla miktardaysa çöpe dökme. güzelce kaynat içine süt kadar yoğurt koy. sonra kıs altını mis gibi ekşimek elde edersin :)

cogunlikla evden calisiyorum ben ise gittigim zamanlar beli lastikli pantolon giyineniliyorim aksam evde de sadece bol kisa kollu elbise. hem ates basiyor beni hem siskinlik var hic birsey degmesin istiyorum sutyen kullanmayi da biraktim evde gunduz :)
Kendim guya zayif insanim ama kendimi balon gibi hissediyorum 😂 Zaten tartildim klinikte 3 kilo almisim inanamadim ya
Bizim iş yerinde kumaş pantolon ceket zorunluluğu var ya 😕 İlerleyen aylarda çok karışmazlar ne giydiğime muhtemelen ama şu sıralar farklı şeyler giymem biraz dikkat çekebilir. Keşke rahat taytlarla falan gelme şansımız olsa diyorum sürekli ben de. Ben de öğrendiğim günden bu yana 2 kilo aldım. Gerçekten çok erken ve gereksiz oldu bu kilolar. Hep bu mide bozukluğu yüzünden. Ve su içememek / şişkinlik 😒 Ben ortalama bir kilodaydım ama bu gidişle çok kilo alırım gibi. Doktor bana ilk 6 ayda 4 kilo, son 3 ayda 8-10 kilo kota koydu. 2 buçuk ayda 2 kilo hakkı bitti 😂😂

M minikfilozof ”Amannn sizin işinizi gücünüzü mü takıcam ben ya ben Anne oluyorum” de içinden geç :) bundan 5-10 sene sonra belki bu insanlar hayatında dahi olmayacak ama sen bebeğinle en güzel zamanları, hamileliği doyasıya yaşayacaksın şimdi 🥰
İş gelir iş gider. Onlar sana sinir olsun olduğu kadar yap, stres yapma… 🤗
Çok teşekkür ediyorum çok haklısınız da çok stresliyim ya yanlış yapmaktan korkuyorum hep maalesef yoksa gerçekten belki birkaç seneye adlarını unutacağım insanlar da işte

selam hanımlar dünden karnım taş gibi 4 kilo aldım ama bu tuhaf şekilde sertlik var yaşayan var mı aynı durumu .?

Kizlar 10. Haftadayim. Dün gece bende kahverengi lekelenme yaşadım. Ağlayarak ve koşarak hastaneye gittim kalp atışını duydum çok şükür doktor kanama alanın yok dedi. Fitil verdi ama şimdi almana gerek yok önlem amaçlı dedi. Bugün yine geldi hemen ozeldeki doktoruma haber ettim koyu lekelenmede müdahale etmeize fitil almana gerek yok dedi. Ama artık pskolijim bozulmak üzere grupta daha önce tepkilerinizden korktuğum için bor önceki bebeğimi kaybettim olarak söyledim ama 14. Haftada bebeğimi birçok anomali sebebiyle doktorlar kararıyla sonlandirmistik. Şimdi korkularım o kadar arttı ki 11. Haftada fark edilmişti vakit yaklaştıkça çok kötü hissediyorum lekelenme gelince daha da kötü hissettim. Biliyorum lekelenme herzaman bebek sağlığıyla alakalı değil ama ben diğer bebekte 12. hafta boyunca aralıksız kanama yaşamıştım sağlıksız bebek olduğu icin öyle olduğunu söylemişlerdi cok yoğun ilaçlara rağmen kanama durmamisti. Ablam 5 ay hergun kanama yaşadı çocuğu şu an kocaman oldu ve çok sagliklinmasallah şu an kesinlikle her lekelenme sagliksizdir demiyorum ama kendi yasadigim kötü şeylerden dolayı çok gerginim. Bebeğimi üzmeyeyim dedikçe gün içinde sürekli ağlayarak geçiriyorum. Şimdi lekelyi görünce kafamda kurmaya başladım. Yine mi aynı şeyleri yaşayacağım diye. Napilir ne edilir bilmiyorum. Şuanda ağlayarak yazıyorum artık ben kendimi rahatlatamiyorum. Eşim bana ne kadar anlatmaya çalışsa anlamıyorum o da bu durumuma kızıyor artık. Aileme anlatamıyorum üzülmesinler diye arkadaşlarıma anlatamıyorum çünkü bir önceki bebeğin kalbi durdu diye biliyorlar. Sıkıştım kaldım diğer bebeğin anlaşıldığı vakit için 2 hafta kaldı zaman nasıl geçecek bilmiyorum. Lütfen hepinizden dua istiyorum aynı şeyleri yaşamayayim bu sefer hersey çok güzel olsun bebeğim sağlıklı olsun ve bir an önce 2 hafta geçsin. Cok uzun yazdım vaktinizi aldıysam da özür dilerim ama artık biseyleri gerçekliğiyle paylaşıp rahatlamaya ihtiyacım vardı
Canım benim ❤ kaygıların o kadar gerçek ve insancıl ki bence kimsenin üstüne söz söylemeye hakkı yok. Allahın izniyle daha önce yaşadın diye tekrar aynı şeyi yaşamayacaksın 🙏 evet bu biraz korkutucu ama iki hafta sonra derin bir oh çekeceksin, inanıyorum 🙏🤗 seni gönülden kucaklıyorum ve dualarımı gönderiyorum ❤

Son düzenleme:
Ben de anlayamadım neden gerek yok dediğini nasil gunde nasıl kullanıyorsunuz. doktorumla da aramda bi güven problemim var. Bana ne dese güvenemiyorum tek mecburiyetim bir önceki bebeği erken haftada fark ettiği için ona gitmem gerekiyormuş gibi hissediyorum. Bize de ilişki yasaktı hiç denemedim bile. Aslında benim de üzüldüğümde dolayi olmus olabilir. Berbat bi rüya görüp uyanmıştım. Onun etkisinden akşama kadar çıkamadım biraz da iste yoruldum birlikte kombi oldu sanırım. O kadar inanıyorum ki düşüncenin gücüne kötü birseti düşününce onu yaşıyoruz. İçim başka söylese bile sürekli kendim olumalama yapıyorum bebeğin sağlıklı bebeğin seninle bebeğinin eli kolu başı gözü sağlıklı diye. Kesinlikle dediğiniz gibi herseyi hissediyorlar Cok teşekkür ederim yazdığınız için bugün eşimden yazılan fitili almasını isticem.
Sabah iki fitil, akşam iki fitil olarak alıyorum canım ben. Yapmadan önce idrara çık ve yaptıktan sonra 20 dk uzan. Akşam olanı gece yatmadan önce yapıyorum. Tüm gece içimde kalıyor kuzum. Yoğun akıntı yapıyor. Sana tavsiyem havlu peçete koy çamaşırına, yoksa sırılsıklam oluyorsun. Sık sık da değiştir. Herşey İyi olacak kuzum bu sefer 🙏

Son düzenleme:
Yok yok birşey olmaz azcık tadına bakmışsın. Yoğurt, ayran ye iç canım üstüne. Zehirlenme tarzı şeylerde iyi gelir. O kadarcıktan birşey olmaz kuzum, bebeğe gitmez bile o. Zaten daha bizim depolardan besleniyor. Depolarında ne vitaminler vardır, onları hüpletiyordur, dönüp bozuk süte bakmaz yavru kuşunnnn 😍🤗

X