Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    194
Benim bebek yan durusluymus 28+5 de gittim dün Sağ kismim da doluluk ağırlık hissi vardi normal dedi bebeğin kafası baskı yapıyordur dedi sertleşmelerde normalmis kasılmalar şiddetli olduğu zaman gel dedi sadece 🌸
Sabahları da benimki ya sağda ya solda diğer kısım boşmuş gibi oluyor ayağa kalkınca doluyor tekrar :emir_bebek:

Karbonhidrati normal zamanlarda almamiz çok sağlıklı değilken hamileyken daha dikkatli olmak lazım cevremdekiler ye bebeğin cani çeker diye tuhaf tuhaf konuşuyorlar mesela . 😃
Dondurma yiyorum ben tatlı yerine, beyaz unu kestim tamamen belki o yüzden kilo almamışımdır. Tam buğday unlu hamur işi işine girdim 😅😅

Tecrübelii anneler mesela ben bol bol beyaz çıtçıtlı body almak istiyorum kısa ve uzun kollu. Yenidoğan mı almalıyım 0-3 ay mı?
Canım benim de ilk çocuk ama ben 3 tane yeni doğan 6 tanede 0-3 aylık aldım.Yenidoğan 1 tane uzun ,3 aylıktada 2 tanesi uzun.Uzun olanlar jakarlı kumaş.2 tane de iç dış zıbın aldım göbeği düşüne kadar giydiririm

Kızlar Merhaba
Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.Pazartesi evim boya olacak.Esim boya kokusu olur bitene kadar gider annemde kalırız diyor.Sizce fazla koku olur mu?Kalmak istemediğimi eşime söyledim.
İşin açıkçası k.valideyi seviyorum ama inanılmaz çok konuşuyor.Bana gelir işin gücün var mı geliyim yapıyım diye 3-4 saat oturur nefes almadan konuşup konuşup gider.Kafam gerçekten kaldırmıyor.Karsilikli binalarda oturuyoruz kimseyi kırmak istemiyorum ama eşim her işin içine annesini sokuyor ev boya olacak annem gelir çocuklar doğunca sana zor olur annem gelir 1 sene çocuklara bakmaya yardım eder.E bende ağaç kovugundan çıkmadım bende kendi annem yanımda olsun istiyorum.Baskasinin yaninda dorumdan sonra rahat edemem birde çok kalabalık seven biri değilim.

Kızlar bizde oglumun odasını duzenliyoruz, o bitince artik bebis icin hazirliklara baslayacagiz besik ve dolap oglumdan var yeni bir sifonyer alacagiz ikeadan yine o da. Ardından kıyafetlere baslariz. Oglumdan kalan beyaz bej vs renk durumu iyi olanlari ayırdım hep onlari yikayip asarim eksikleri alirim nasipse
Allah kolaylık versin o yerleşme işi benim gözümde çok büyüyor valla p.tesi boya basliycak sonra yıkama ve yerleşme benimde alınacak bir tek sifonyer kaldı.Gecen hafta bende ikea'ya baktım.Uzeri alt degistirme bölümü olanlara baktım fiyatlar biraz yüksek geldi 8-10 bin arası fiyatlar😨

Günaydın kızlar nasılsınız ne zamandır yazmıyorum ama takipteyim yazılanları pazartesi benimde devlete randevum var orada doğum yapan yakınım da var iki sezeryan bir normal doğum cesaret edip normal doğum yapmayı çok istiyorum (korkularım var o ayrı bi konu) bu duruma doktor ne zaman karar veriyor acaba yani bana doğum zamanı ile ilgili hala bilgi verilmedi erken mi daha 26+4deyim bende
Normal doğum için son haftalar beklenir. Açılma var mı diye alttan bakılır, bebek kafası aşağıda mı, tansiyon sıkıntın var mı, nts kasılma gösteriyor mu vs herşeyine bakılır ona göre normal doğuma engel bir şey yoksa beklenir. 41. Haftaya kadar beklenebilir. Uygun olmazsa mecburen Sezaryan a karar verilir. Sezeryan olacaksa gün ü daha net belli olur. İlk gebelikte 37. hafta şu gün alalım diye söylemişti. Bu defa da Sezaryan olacak ağustos ilk haftasına karar verdik.
Kızlar Merhaba
Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.Pazartesi evim boya olacak.Esim boya kokusu olur bitene kadar gider annemde kalırız diyor.Sizce fazla koku olur mu?Kalmak istemediğimi eşime söyledim.
İşin açıkçası k.valideyi seviyorum ama inanılmaz çok konuşuyor.Bana gelir işin gücün var mı geliyim yapıyım diye 3-4 saat oturur nefes almadan konuşup konuşup gider.Kafam gerçekten kaldırmıyor.Karsilikli binalarda oturuyoruz kimseyi kırmak istemiyorum ama eşim her işin içine annesini sokuyor ev boya olacak annem gelir çocuklar doğunca sana zor olur annem gelir 1 sene çocuklara bakmaya yardım eder.E bende ağaç kovugundan çıkmadım bende kendi annem yanımda olsun istiyorum.Baskasinin yaninda dorumdan sonra rahat edemem birde çok kalabalık seven biri değilim.
Boya kokusu seni de bebeği de etkiler. 2 gün bütün pencereler açık olunca geçiyor. Fırsat varsa bütün gün dışarıda olun, akşam da dışarı yürüyüş bahanesi ile çıkıp, oturup çay içip yatmaya kv e geçersiniz 😄 çocuk doğunca olacak şeylerini şimdi konuşursanız stres yüklersiniz. Sen doğumdan sonra ne istersen ona göre söyler yönlendirirsin. Annen gelirse kim ne der ki, zamanı gelince annem geliyor dersin olur biter 😄

Kızlar Merhaba
Boya kokusu çok bayar seni ekstra hassasız zaten. Bence kal ama çok başım ağrıyor falan de yat dinlemek istemiyorsan. Bazen benim görümcem de böyle bombardıman yapıyor durmadan konuşarak direkt ortasında tuvalete falan gidiyorum ya da koltuk değiştiriyorum çünkü başım kaldırmıyor :KK70: Doğumdan sonrasını da şimdiden düşünme bir süre sonra biz kendimiz kalalım alışalım dersiniz. Zaten karşılıklı binalardaymışsınız kalmaz ama sık gelip gider yapacak bir şey yok bir süre sonra normal düzeninize dönersiniz.

Normal doğum için son haftalar beklenir. Açılma var mı diye alttan bakılır, bebek kafası aşağıda mı, tansiyon sıkıntın var mı, nts kasılma gösteriyor mu vs herşeyine bakılır ona göre normal doğuma engel bir şey yoksa beklenir. 41. Haftaya kadar beklenebilir. Uygun olmazsa mecburen Sezaryan a karar verilir. Sezeryan olacaksa gün ü daha net belli olur. İlk gebelikte 37. hafta şu gün alalım diye söylemişti. Bu defa da Sezaryan olacak ağustos ilk haftasına karar verdik.

Boya kokusu seni de bebeği de etkiler. 2 gün bütün pencereler açık olunca geçiyor. Fırsat varsa bütün gün dışarıda olun, akşam da dışarı yürüyüş bahanesi ile çıkıp, oturup çay içip yatmaya kv e geçersiniz 😄 çocuk doğunca olacak şeylerini şimdi konuşursanız stres yüklersiniz. Sen doğumdan sonra ne istersen ona göre söyler yönlendirirsin. Annen gelirse kim ne der ki, zamanı gelince annem geliyor dersin olur biter 😄
Teşekkür ederim bilgi için canım bu kadar güzel anlatılabilir durum sanırım 🤗 inşallah hayırlısı ile gelirler sanırım benimde temmuz sonu Ağustos başı gibi olur gibime geliyor tam bilmiyorum ama tahminim öyle

Kızlar Merhaba
Canım boya kokusu ağır gelebilir sana ve bebişlere, boşver bi kaç gün çekiver kayınvalideyi bebişler için. Yorgunum uykum var falan deyip uzanırsın riske atma bence

Kızlar Merhaba
Nasıl çamaşır suyu hassas bir madde olarak gözüküyorsa boya da öyle bence istemsizce de olsa ben kendim ve bebeğim için bir iki gün kalırdım sağlık çok daha önemli bence

Kızlar dün geceden olan adet sancısı gibi sancım olup geçiyor arada yalancı sancı böyle bir şey mi acaba??
Dün gece benimde oldu sol tarafta hem kasik hem göbek deliğimin etrafında baya korktum birşey olucak diye bide benim plasenta hala aşağıda riskliyim yani bı rahat hamilelik geciremedim ya

Çatı muayenesi ile açıklık muayenesi aynı şey değil dimi kızlar merak ettiğim için soruyorum daha var bunlar için ama

Dün gece benimde oldu sol tarafta hem kasik hem göbek deliğimin etrafında baya korktum birşey olucak diye bide benim plasenta hala aşağıda riskliyim yani bı rahat hamilelik geciremedim ya
Benim de belimden oldu canım adet olacakmışım gibi dün gece oldu ve bir saat önce falan oldu korktum ben de

Diger 2 kizima hic mama vermedim bu konuda tereddutteyim mecbur kalmadiklari surece vermemelerini isticem ilk tattigi anne sütü olsun istiyorum hem meme reddi de yaşamayız bu sekilde bakalim neler gelişecek hayırlısı
Biz bir gun verdik sonra sut fazla oluyor mama oldugu gibi kalmsiti. Ama sarilik olmamasi icin sezeryandan sonra sut hemen gelmedi benm diger gun geldi

26 +1 benim de. 64 le başladım 73 oldum. Hergün dondurma yiyorum sanırım o yüzden aldım 😄 evde de 16 aylık bebeğim var. Popom yer görmüyor sürekli dolaşıyoruz, yine de aldım.

1 aydan fazla sürdü ağrısı. Magnezyum fayda etmiyor diye düşündüm yine de 2 3 günde bir aldım. Soda içtim. Şimdi daha iyi.
SODA 2/3 GUNDE BIR ICIYORUM AMA BAZEN ASIRI AGRISI VURUYOR :KK43:

Ben alıp ellerine veririm sonuçta yazın da eğitim vs olabiliyor çağırabilirler ve bende gelebilirim diyeceğim . Kimseye sormam ben verirken usulüne göre olur olmaz derler zaten ama sorunca olmaz deyip işin içinden sıyrılır bizim insanlar .
Sormayacam ben de direkt alacam da sonrasinda tekrar calisamaz almak icin ugrasmak istemiyorm. Hani alinmis ornek olsa elimde direkt oranin milliegitimini isaret eder orneklendiririm. Burdakiler biraz ugrastirio

X