Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    194
Emzirirken ben de güzel verdim, Sezaryan oldum. Doğumdan 1 hafta sonra 10 kilo gitmişti, 4 ay sonra da eski kiloma döndüm. 13 ay emzirdim, karnımdaki için bırakmam gerekti 🥲 inşallah bu da emer.kiloyu hiç düşünmüyorum elbet veririz. İlk doğuma arasında 1.5 yıl olacak o yüzden mecburen sezeryan. Tahmini 7 8 ağustos olur dedi Dr.

Haziranda bayramdan sonra hazırlayacağım inşallah. Erken doğum riski yoksa, şimdi yıkayıp ütülesem 3 ay sonra dolapta tozlu bulurum sanırım 😄

Ben sadece park yatak kullandım. Dönmeye başlayınca 5. Ay sonunda yatağını aşağı katına indirdim

Bol bol alacaksan 0 3 ay bile küçük gelebilir. Yenidoğan 20 gün kadar kullandım. Sonra 0 3 aya geçtim. Bence uzun kollu 6 9 daha fazla kullanırsın. Ben ilk bebeğimin küçülenlerini kullanacağım, eksik gördükçe alırım diye planladım.
Benim de 6 ağustos planlandı sağlıkla gelsin miniklerimiz 🤗🙏🏼

yürüyüş motivasyon fotosu bırakıyorum 😅 her ne kadar yürüyüp yürüyüp 10 kilo alsamda 🤭

Eklentiler

• IMG_6693.jpeg
    IMG_6693.jpeg
    162,3 KB · Görüntüleme: 61
Kızlar bizde oglumun odasını duzenliyoruz, o bitince artik bebis icin hazirliklara baslayacagiz besik ve dolap oglumdan var yeni bir sifonyer alacagiz ikeadan yine o da. Ardından kıyafetlere baslariz. Oglumdan kalan beyaz bej vs renk durumu iyi olanlari ayırdım hep onlari yikayip asarim eksikleri alirim nasipse

Yenidoğan aldıklarıma keşke almasaydın dedi herkes hatta 2-4 alsaydın diyen de oldu ama bu çocuk erken ya da küçük doğarsa ne giycek😂😂
Yaa bilemiyorsun işte doğum kilosu ne olacak ne zaman doğacak benim oğlum 4150 doğdu mesela ben çok az yenidoğan giydirip hemen 0-3 aylara geçtim tedbirli olmakta fayda var ben de ilk oğlumun heyecanıyla çok çok almıştım baktım küçülecekler sürekli üst baş değiştirdim giymeden kalkmasın diye 🤭😂

Yunus bey bowerde. Eski dotkorm memorialde. Mamayi ben kendim alacam zaten sarilik olmasn die en azindan bir gun vermek lazm
Diger 2 kizima hic mama vermedim bu konuda tereddutteyim mecbur kalmadiklari surece vermemelerini isticem ilk tattigi anne sütü olsun istiyorum hem meme reddi de yaşamayız bu sekilde bakalim neler gelişecek hayırlısı

Yaa bilemiyorsun işte doğum kilosu ne olacak ne zaman doğacak benim oğlum 4150 doğdu mesela ben çok az yenidoğan giydirip hemen 0-3 aylara geçtim tedbirli olmakta fayda var ben de ilk oğlumun heyecanıyla çok çok almıştım baktım küçülecekler sürekli üst baş değiştirdim giymeden kalkmasın diye 🤭😂
Benimde bebeklerimde normalde 4 ustu dogdular yeni dogan cok az aldım büyüdükçe ihtiyac halinde alırız diye düşündüm hersey elimizin altinda sayilir

Kızlar bugün kontrole gittim 28+2 gözüküyor. 1150 gram olmuş ama ben toplamda 2 kilo almışım yani alınan kilonun hepsi bebekte. Doktorum ayda 1-2 kilo almaya çalış dedi 🙈 Normalde bebek alsın sen alma durumu yok muydu 😅😅 Yiyorum da aslında, nasıl kilo alcam ki bilemedim. 79 la hamile kaldım zaten yeterince kilom var, depodan yiyorum bence 😅😅😅

Günaydın kızlar nasılsınız ne zamandır yazmıyorum ama takipteyim yazılanları pazartesi benimde devlete randevum var orada doğum yapan yakınım da var iki sezeryan bir normal doğum cesaret edip normal doğum yapmayı çok istiyorum (korkularım var o ayrı bi konu) bu duruma doktor ne zaman karar veriyor acaba yani bana doğum zamanı ile ilgili hala bilgi verilmedi erken mi daha 26+4deyim bende

Kızlar bugün kontrole gittim 28+2 gözüküyor. 1150 gram olmuş ama ben toplamda 2 kilo almışım yani alınan kilonun hepsi bebekte. Doktorum ayda 1-2 kilo almaya çalış dedi 🙈 Normalde bebek alsın sen alma durumu yok muydu 😅😅 Yiyorum da aslında, nasıl kilo alcam ki bilemedim. 79 la hamile kaldım zaten yeterince kilom var, depodan yiyorum bence 😅😅😅
Bn de çok az kilo aldım aldığım da bebeğe yaramış çok şükür. Doktor bana kilo al vs demiyor. Kilo konusuna dikkat etmek lazım agirlastikca ağrılar artıyor bence hayat kalitemiz dusuyo en azından benim oyle🫢

Bn de çok az kilo aldım aldığım da bebeğe yaramış çok şükür. Doktor bana kilo al vs demiyor. Kilo konusuna dikkat etmek lazım agirlastikca ağrılar artıyor bence hayat kalitemiz dusuyo en azından benim oyle🫢
Yani bende az kilo almak daha iyi diye biliyorum ama 🤷🏼‍♀️ Beslenmeme dikkat ediyorum, kilo almak için de tatlıya falan gömülmek mantıklı gelmiyor. Şaşırdım bende 😅

Günaydın kızlar nasılsınız ne zamandır yazmıyorum ama takipteyim yazılanları pazartesi benimde devlete randevum var orada doğum yapan yakınım da var iki sezeryan bir normal doğum cesaret edip normal doğum yapmayı çok istiyorum (korkularım var o ayrı bi konu) bu duruma doktor ne zaman karar veriyor acaba yani bana doğum zamanı ile ilgili hala bilgi verilmedi erken mi daha 26+4deyim bende
Benim ilk dogumum olmasa ben de devlette dogum yapmak istiyorum. Bizim hastanelerde kimseyi almıyorlar doğum bitene kadar falan o beni endiselendiriyo🫢

Benim ilk dogumum olmasa ben de devlette dogum yapmak istiyorum. Bizim hastanelerde kimseyi almıyorlar doğum bitene kadar falan o beni endiselendiriyo🫢
Evet burası da öyle dediğim 3 kişinin de yanına kimseyi almadılar biri gelinimizdi kaçak göçek girmiştik ama odasına 🤣🤣🤣

Yani bende az kilo almak daha iyi diye biliyorum ama 🤷🏼‍♀️ Beslenmeme dikkat ediyorum, kilo almak için de tatlıya falan gömülmek mantıklı gelmiyor. Şaşırdım bende 😅
Karbonhidrati normal zamanlarda almamiz çok sağlıklı değilken hamileyken daha dikkatli olmak lazım cevremdekiler ye bebeğin cani çeker diye tuhaf tuhaf konuşuyorlar mesela . 😃

Benim bebek yan durusluymus 28+5 de gittim dün Sağ kismim da doluluk ağırlık hissi vardi normal dedi bebeğin kafası baskı yapıyordur dedi sertleşmelerde normalmis kasılmalar şiddetli olduğu zaman gel dedi sadece 🌸

Okulu arayip soracak misn direkt raporu mu alacaksn. Bizim hoca agustosta dogm yapmisti. Onceden aramis calisir raporu getirecm die olmaz demis memur. O da almamis
Ben alıp ellerine veririm sonuçta yazın da eğitim vs olabiliyor çağırabilirler ve bende gelebilirim diyeceğim . Kimseye sormam ben verirken usulüne göre olur olmaz derler zaten ama sorunca olmaz deyip işin içinden sıyrılır bizim insanlar .

X