Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    192
Bu aralar sezeryan sonrasi bebekleri vermeyim birkac saat riskli diyerek ve 3 bin liralik mama alip bebegi beklediklerini öğrendim 2 arkadasim doğum yapti diyarbakr memorialda bu sekilde bir durum yaşamışlar en basindan
Yunus bey bowerde. Eski dotkorm memorialde. Mamayi ben kendim alacam zaten sarilik olmasn die en azindan bir gun vermek lazm

Tecrübelii anneler mesela ben bol bol beyaz çıtçıtlı body almak istiyorum kısa ve uzun kollu. Yenidoğan mı almalıyım 0-3 ay mı?

Biberon lansinoh biberon hangisini aldınız?
Ben biberon almadım ihtiyaç olursa almayı düşünüyorum kaşık biberon varmış ondan almayı düşünüyorum meme reddine sebep olmaması için ayrıca şırınga da önerdiler. Biberon alacak olursam philips avent veya comotomo galiba çok fazla duyduğum markalardı çevreden.

Tecrübelii anneler mesela ben bol bol beyaz çıtçıtlı body almak istiyorum kısa ve uzun kollu. Yenidoğan mı almalıyım 0-3 ay mı?
Tecrübeli değilim ama 2 takım hastane çıkışı aldım gerisini 0-3 ay aldım zıbın alt üst takım ve tulum olacak şekilde belki bir takım daha yenidoğan alabilirim emin değilim.

epidural mi genel anestezi mi düşünüyorsun? ilk gebelikte aldığım epiduralden sonra yaşadığım bel ağrısından dolayı çekiniyorum ama bebeğin ilk doğduğu anı da görmek istiyorum kafam karışık. genel anesteziden sonra kendine gelmek de uzun sürüyor 2 gün uykulu gezmek istemiyorum galiba yine göze alıp epidural sezeryan isteyeceğim

ben de bu son günlerde bel ağrısı çok oluyor ve çok çabuk yorulup uzanmak ya da oturmak istiyorum
bana direk siyatik dedide ne yapcam bilemedim ya uf

Kızlar kıyafet yıkama ütüleme valiz vs girişenler oldu mu ben biraz pimpirikliyyim ne düşünsem de kesin başıma gelir :KK70: Herşey hazır başlamamak için zor duruyorum tecrübelilerden önerileriniz nedir. İlerleyen haftalarda çok zorlanırım gibi geliyor
ben dolaplar gelsin icine duzenleyicileri halledip hemen basliycam

Bende siyatik var canım. Kitleniyordum resmen 1 ay önce falan doktora gittim siyatik dedi egzersiz verdi ama hamileyken çok zor yapılacak haraketler o yüzden yapamadım açıkçası. Ara ara giriyor çok oturunca çok hareketli olunca falan değişiyor açıkçası. Baya da kitliyor beni ama yapacak bir şey yok maalesef ☹️
ayh benide iste gece tuvalete kalkiyoruz ya kitlenmis oluyorum nineler gibiyim ayh ayh ayh oyh oyh oyh sjsjsj

Ayy günlerimiz bile aynı ben de aynı vallahi yarım gün kreşe verdim 30 aylık tam kalan yarım gün de park vs geçiyor peşinde koşuyorum aürekli ama yine de alıyorum anlamadım 😳 neyse emzirirken güzel vermiştim yine emer inşallah bebişte yine güzelce veririm inşallah 🙏🏼☺️ sağlıklı olsunlar da geris boş 🙏🏼 ilki sezeryan mıydı benim sezaryen doktor ağustosun ilk haftası planlarız dedi senin de öyle mi acaba 🤭
Emzirirken ben de güzel verdim, Sezaryan oldum. Doğumdan 1 hafta sonra 10 kilo gitmişti, 4 ay sonra da eski kiloma döndüm. 13 ay emzirdim, karnımdaki için bırakmam gerekti 🥲 inşallah bu da emer.kiloyu hiç düşünmüyorum elbet veririz. İlk doğuma arasında 1.5 yıl olacak o yüzden mecburen sezeryan. Tahmini 7 8 ağustos olur dedi Dr.
Kızlar kıyafet yıkama ütüleme valiz vs girişenler oldu mu ben biraz pimpirikliyyim ne düşünsem de kesin başıma gelir :KK70: Herşey hazır başlamamak için zor duruyorum tecrübelilerden önerileriniz nedir. İlerleyen haftalarda çok zorlanırım gibi geliyor
Haziranda bayramdan sonra hazırlayacağım inşallah. Erken doğum riski yoksa, şimdi yıkayıp ütülesem 3 ay sonra dolapta tozlu bulurum sanırım 😄
Kızlar hem anne yanı hem park yatak almaya gerek var mı sizce? Park aldım ama anne yanı alsam mı çok kararsızım
Ben sadece park yatak kullandım. Dönmeye başlayınca 5. Ay sonunda yatağını aşağı katına indirdim

Bol bol alacaksan 0 3 ay bile küçük gelebilir. Yenidoğan 20 gün kadar kullandım. Sonra 0 3 aya geçtim. Bence uzun kollu 6 9 daha fazla kullanırsın. Ben ilk bebeğimin küçülenlerini kullanacağım, eksik gördükçe alırım diye planladım.

Kızlar selamlar nasilsiniz? Herkes iyidir umarim. Ben bir cilginlik yapip 5 yas ve karnımdaki bebe ile Mardin gezisi yapip geldim. Iyi geldi ama yuruduk yorulduk sag salim döndük :) Anneler gununuzu kutluyorum hepimiz saglıkla alalim bebislerimizi insallah
Teşekkürler ben yavaş yavaş kendimi ağır hissetmeye başladım bile.. Mardinli olarak mardin güzel bir yer eski mardin'e gittiniz değil mi ☺ çok özledim mardini 😞

Emzirirken ben de güzel verdim, Sezaryan oldum. Doğumdan 1 hafta sonra 10 kilo gitmişti, 4 ay sonra da eski kiloma döndüm. 13 ay emzirdim, karnımdaki için bırakmam gerekti 🥲 inşallah bu da emer.kiloyu hiç düşünmüyorum elbet veririz. İlk doğuma arasında 1.5 yıl olacak o yüzden mecburen sezeryan. Tahmini 7 8 ağustos olur dedi Dr.

Haziranda bayramdan sonra hazırlayacağım inşallah. Erken doğum riski yoksa, şimdi yıkayıp ütülesem 3 ay sonra dolapta tozlu bulurum sanırım 😄

Ben sadece park yatak kullandım. Dönmeye başlayınca 5. Ay sonunda yatağını aşağı katına indirdim

Bol bol alacaksan 0 3 ay bile küçük gelebilir. Yenidoğan 20 gün kadar kullandım. Sonra 0 3 aya geçtim. Bence uzun kollu 6 9 daha fazla kullanırsın. Ben ilk bebeğimin küçülenlerini kullanacağım, eksik gördükçe alırım diye planladım.
O zaman yenidoğan az alıp diğerlerini yatırım yapayım 😌

Gerçekten çok pahalı kıyafetler. bir kaç tane almak ile bitmiyor hem fazla hem ay ay sürekli büyük olmak gerektiği için çok tutuyor. neyseki oğlumdan kalanlar yepyeni onları kullancam bebeklik kıyafetlerini saklamıştım. emzik, göğüs pedi,banyo malzemeleri vs bakmam lazım biara. beşik, mama sandalyesi ve bebek arabası da almıştım.
Canım ben cinsiyeti belli olduktan sonra lcw internet sitesini hergün gezdim parça parça her ay 500-600 tl alışveriş yaptım kıyafet olarak herşeyi bitti totalde 5-6 bin tl tutmuş en az 9 ayına kadar kıyafet ihtiyacı olmaz :KK70:
Şimdi de yeni yeni emzik göğüs pedi bezi vs ihtiyaçlarını alıyorum. Bebek arabası vb son aya bıraktık

X