Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    201
26 +1 benim de. 64 le başladım 73 oldum. Hergün dondurma yiyorum sanırım o yüzden aldım 😄 evde de 16 aylık bebeğim var. Popom yer görmüyor sürekli dolaşıyoruz, yine de aldım.

1 aydan fazla sürdü ağrısı. Magnezyum fayda etmiyor diye düşündüm yine de 2 3 günde bir aldım. Soda içtim. Şimdi daha iyi.
Ayy günlerimiz bile aynı ben de aynı vallahi yarım gün kreşe verdim 30 aylık tam kalan yarım gün de park vs geçiyor peşinde koşuyorum aürekli ama yine de alıyorum anlamadım 😳 neyse emzirirken güzel vermiştim yine emer inşallah bebişte yine güzelce veririm inşallah 🙏🏼☺️ sağlıklı olsunlar da geris boş 🙏🏼 ilki sezeryan mıydı benim sezaryen doktor ağustosun ilk haftası planlarız dedi senin de öyle mi acaba 🤭

Bu hafta yunus cavusa gittim burada en cok soylenen iki isimden biri. Ama hala sezaryeni kim yapacak emin deilm. Kimse ceraahi kismini soylemio . Su doktorun ameliyati iyi die falan
epidural mi genel anestezi mi düşünüyorsun? ilk gebelikte aldığım epiduralden sonra yaşadığım bel ağrısından dolayı çekiniyorum ama bebeğin ilk doğduğu anı da görmek istiyorum kafam karışık. genel anesteziden sonra kendine gelmek de uzun sürüyor 2 gün uykulu gezmek istemiyorum galiba yine göze alıp epidural sezeryan isteyeceğim
kizlar siyatik agrisi yasayan var mi ya benim sag tarafim tutulmus gibi oluyo saga donuk duramiyorum yada sirt ustu ozellikle aksamlari oluyo
ben de bu son günlerde bel ağrısı çok oluyor ve çok çabuk yorulup uzanmak ya da oturmak istiyorum

Kızlar kıyafet yıkama ütüleme valiz vs girişenler oldu mu ben biraz pimpirikliyyim ne düşünsem de kesin başıma gelir :KK70: Herşey hazır başlamamak için zor duruyorum tecrübelilerden önerileriniz nedir. İlerleyen haftalarda çok zorlanırım gibi geliyor

Kızlar kıyafet yıkama ütüleme valiz vs girişenler oldu mu ben biraz pimpirikliyyim ne düşünsem de kesin başıma gelir :KK70: Herşey hazır başlamamak için zor duruyorum tecrübelilerden önerileriniz nedir. İlerleyen haftalarda çok zorlanırım gibi geliyor
üşenmesem başlıcam da önce dolapta yer ayarlama işelerini halletmem gerektiği için erteliyorum sürekli. bence başlanabilir artık

Ben her ne kadar daha fazla alsam da benim doktorum ilk 6 ay 6kg son 3 ay 6 kg dedi toplam 12 kg yani. senin de buna uygun görünüyor bence takma kafana diyet mi yapacakmışsın
yani diyet yapamam zaten alel acele beslenmelerim hep zararli bir sey yemiyorum da :) yani meyve falan severim kesemem. sagol canım :)

bende 170 im 69 la hamile kaldim sigarayi birakmistim asiri hizli bi kilo alma dongusundeyken hamile kaldim yillardir 63tum 69da hamile kaldim 80.70 im 81 de sen ona gecen hafta gittigimde bana kizdi matematigim yetmedi kac kilo aldin dedi 😂 6 kilo fazlayla gidiyosun dedi ama normal yiyorum zaten tup mideliyim oyle bi porsiyon bi yemegi imkansiz bitiremiyorum zaten daha azini yesem bebegi beslemem mumkun degil yani ama asiri hizli kilo aliyorum saglik olsun napiyim bodundayim
yani evet saglık olsun sag salim olsun da gerisi bos canım saglıgımızı etkilemeyecek boyutta olsun yeter bende o moddayım. Ilkinde de boyleydim aynı besleniyorum

Saçma sapan korkutmuş seni resmen hiç takılma bence. Benim ilk hamileliğimde de doktorum boyuma kiloma göre 12 kg kilo alma sınırın demişti ve 12 kg alarak bitti ilk hamileliğim. Şimdi 52 kg ile hamile kaldım ve 59 kg oldum. Çok çok normal bir kilo almışsın, şimdiden 15-20 kilo alanlar var Allah aşkına onlara demeleri gerekiyor çok kilo aldınız diye hiç takılma. Sinirlendim azıcık 😂😂
cok sagol canım valla moral oldunuz tesekkur ederim :) di mi sonucta cok kilo ile hamile kalmadik normal gidisatimiz bence de

Yok canım ya çokta değil açıkçası niye abartmış bu kadar anlamadım ben şeker yüklemesi de yaptırmıyorum sürekli ölçüyorum zaten kendim ilk gebeliğimde yaptırmıştım bi sorun çıkmadı onda da kilo alımım az değildi yani şimdide haftanın 5 günü yürüyüş yapıyorum boğazımdan kısmadım ama canım çekerse yiyorum yani sadece gece tatlı tüketmemeye çalışıyorum dahasını da yapamayacağım 😂
evet bende yuruyus yapiyorum elimden geldigince her gun zaten 10k adim atmis oluyorum illa is guc cocuk park derken

Ya dün benide aile hekimi hemşiresi aradı ve inanır mısınız aynı şeyi dedi. Doktorumun hep normal gidiyoruz demesine rağmen hemşire bana diyo ki gebe olmanız cok yemenizi gerektirmez çok hızlı kilo aldınız. Moralimi bozdu🤣 bir daha ararsa açmayacagım ben.
ahahah yaaa herhalde onlarda da bir uyarı mekanizmasi var baksaniza herkese ayni sey dnemis

cok sagol canım valla moral oldunuz tesekkur ederim :) di mi sonucta cok kilo ile hamile kalmadik normal gidisatimiz bence de
Aynen öyle canım çok kilo aldın denilecek bir kilo almamışsın. Bundan sonrasında hızlı alınıyor daha temkinli gidip 12 kg gibi bitirirsen mis

Ben 68le hamile kaldım şu an 77yim boyum 165. İlk 4 ay hiçbişey yiyemedikten sonra mide bulantıları geçti ve dikkat etmeden yedim napayım ama bence sizinki gayet ideal bundan sonra biraz daha dikkat eder yürürüz sonra zaten doğumla emzirmeyle gidiyor diyo herkes 😌

Ben 4. Ayımdan beri düzenli magnezyum kullanıyorum ama geceleri bacak ağrım çok oluyor bu gece mesela hiç uyutmadı desem yeridir ve yataktan kalkıp yere bastığımda ayak tabanlarım o kadar ağrıyor ki sanki 20-30bin adım atmışım gibi öyle bir ağrı.
kesinlikle 4. ayda bitmisti kilolar inanılmaz hizli gidiyor emzirme vs derken

kizlar siyatik agrisi yasayan var mi ya benim sag tarafim tutulmus gibi oluyo saga donuk duramiyorum yada sirt ustu ozellikle aksamlari oluyo
Bende siyatik var canım. Kitleniyordum resmen 1 ay önce falan doktora gittim siyatik dedi egzersiz verdi ama hamileyken çok zor yapılacak haraketler o yüzden yapamadım açıkçası. Ara ara giriyor çok oturunca çok hareketli olunca falan değişiyor açıkçası. Baya da kitliyor beni ama yapacak bir şey yok maalesef ☹️

herkese merhaba ☀️ dün doktor randevum vardı , kilom için azar işittikten sonra burayı okudum ve yalnız olmadığımı gördüm 🙈
Ben 1.60 boy 69 kilo hamile kaldım , şimdi 76.5 olmuşum bir ton laf işittim dün , bana çok gelmedi ama .. neyse dikkat edeceğiz napalım.. insülin direncim var zaten :/
Canım kilo olayında söylenenlere çok takılmamak lazım. Tabiki ne kadar az kilo alsak o kadar iyi ama özel bir durum yoksa hamilelik sonuna kadar 12-15 kg hedef olsa max ve buna göre ilerlersek çiçek🌸

Her şeyi düşünüp 7.ay ile birlikte hazırlıkları tamamlamakta fayda var diye düşünüyorum ben. İlk gebelikte 7.ay da her şeyim hazırdı. İyi ki de hazırmış 8aylıkken acil doğumum oldu

üşenmesem başlıcam da önce dolapta yer ayarlama işelerini halletmem gerektiği için erteliyorum sürekli. bence başlanabilir artık
Ben de dolap düzenlenecek diye aynı şekilde erteleyip duruyorum😂😂😂 çalışıyorum bir de bu hafta sonu belki girişebilirim

X