Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Kızlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için ama benim bebeğimin kafa çapı şuan 9.7cmmis ve 39+4 günlük kafası.. kisacasi doktor evet bugün alsa beni suniye tamam diyecektim ama haftaya veriyor bana doğumu o zamana kadar zaten yine kafası büyüyecek kilosuda artacak ve düzenli artıyor benimkinin kilosu.. Ben kilodan daha çok kafayada takıldım riske atmak istemedim.. evet spor perine vs yaptım bebek ne güzel ilerliyordu ama gelmekten vazgeçmiş 0.sanci çıkar mı ya çıktı saka gibi.. birde zaten oramız 10 cm açılıyor acilmadiginda kesi atılıyor benimkinin kafası 9.7 cm derken ben açıkçası doğum kanalında vakum tarzı böyle tıbbi gerektirecek bir şey istemedim. Doktorda kilo artınca risk artıyor dedi ama madem öyle niye şimdi almıyon dimi.. Bende şahsen kendimi bırakalı çok oldu çocuğum sağlıklı doğsun başka bir şey istemiyorum bu yola girmiş oldum artık..
@Mavi070707 canım fotoğraf çekimin çok güzel gözüküyor seninki bu arada bence normal doğar düşün doktor bana 2 seçenek sundu ama normal doğumda riskler var dedi ve suni sanciyla dogurtturcakti veya sezaryen ben sezaryen seçtim kan verdim birde varis çorabı aldırıyor onu fa yazdı garip bi ismi vardı ameliyathaneye girmeden giyecekmisim..
Uzun lafın kısası kızlar teşekkür ederim🥹içim rahatladı.. Bazı şeylere işte insan engel olamıyor böyle daha iyi olucam cuma günü inşallah bebrgimi kucağıma aliyorum🥰
Oh mis gibi bir anne olarak içine sinen kararı almışsın canım benim, varis çorabı bende de var 20 gün çıkarmayacaksın sadece duşta çıkar dedi doktor aslında, takınca alışıyorsun canım ilk 5 dakika tuhaf gelir ama o da anestezi etkisiyle hiç etkilenmezsin bile, umarım süreç hem senin için hem de bebeğin için çok güzel geçer, rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin cuma günü artık güzel mesajlarını okuruz inşallah 🙏🏻 😍

Kızlar günaydın.
26.04 te ani zorunlu sezaryana alındım. Plaensenta totalism vardı bilşyosunZ. Ve sancım başlamıştı. çok zorlu bir doğum ve sonrası süreci geçirdm, geçiriyorum hepinizden dua bekliyorum. Doğum yapanlar varsa gözleri aydın olsun. Fırsat bulabilirsem tekrar gireceğim inşallah
Canım çok geçmiş olsun nasılsın peki şuan bebegin nasıl dualarım seninle 🤲🤲

Oh mis gibi bir anne olarak içine sinen kararı almışsın canım benim, varis çorabı bende de var 20 gün çıkarmayacaksın sadece duşta çıkar dedi doktor aslında, takınca alışıyorsun canım ilk 5 dakika tuhaf gelir ama o da anestezi etkisiyle hiç etkilenmezsin bile, umarım süreç hem senin için hem de bebeğin için çok güzel geçer, rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin cuma günü artık güzel mesajlarını okuruz inşallah 🙏🏻 😍
Ayyy 20 günmü kız nasıl bunalmıcaz neyse sağlık için 🤣🤣 sen tümden anestezi aldın ya memnun musun
Amin canım inşallah bende kavuşuyorum sizin gibi Allahin izniylr🥰
Ana😳 senin bebişi tutsak askerliği de orda yapar😂😂😂
Sorma şaka gibi boşa demiyormusum askere göndercem diye 🤣🤣🤣🤣

Kilosu 3700 olmuş kızlar sancı da çıkmıyor doktor 2 seçenek sundu haftaya gelirsem suni ile normal doğum veya sezaryen bende dedim ki ben 3800 üstü normal doğurmak istemiyorum riske atmak istemiyorum evet kilosu artınca risk artıyor dedi sezaryen tarihi verdi 05.05e bende o tarihi istemedim 03.05 istedim kendimce sebeplerden ötürü.. birde her hafta benim 200 alıyor bi geçen hafta 100 almıştı yani kızlar 3900 ile normal doğum yapmak istemedim sancı da yok bir şey yok diye bebegimi riske atmak istemedim şimdi kan verdim tekrar nstye girdim 03.05te saat 8.30da sezaryen gircem maşallah bebeğinde gelesi yok melegim can melegim can sulti tutti sulti tutti gulumsebebek gulumsebebek @kubiskubiskubis golden-snitch golden-snitch @Mavi070707 @ozgeeeee1 @Runam @_Ravzaa_ @mia2023 @Begonya2 ve diğer anneler yazamadığım kim varsa özür dilerim kızlar kafam çok dolu
Ayy sayılı günler geçmek bilmiyor şimdide bekleme sırası sende az kaldı inşallah saglıkla kucagına alırsın kuzum zaten gelecegi yok iyi
Olmuş sezeryan günü almak ya benim bebiş sabahlara kadar uyumuyor giremiyoeum buraya deli oldum 🤭🤭

Kızlaar bebişim de bende iyiyiz şükür. Tam 3 kilo 49cm doğdu. Bırakınca ağlıyor memede uyuyor başladık şimdiden 😂 Rabbim hepinizin yardımcısı olsun sağlıkla kavuşun hepiniz bebişlerinize inşallah
Çok şükür canım gözün aydın saglıkla büyüsün inşallah allahım anneli babalı büyütsün 💗💗

39+2 için verdi ilk bence 05.05 olduğu için öyle verdi.. Bende 39+0 istedim.. benimki her şeye 39 diyo.. ama işte bugün birini dogurtmus 2250 gram 38.hafta suni sanciyla.. benim sancı hiç yoktu o yüzden catiya bile bakmadı.. sancı olsaydı catiya bakıp belki suni yapardı ama zaten sancisi yok 39da alıyım diye mi düşündü bilmiyorum doktora soruyorum bir şey demiyor eşimde konuşmuyor esimede sinir oluyorum
Sancın yok nasıl olsa diye mi 39 dan sonra doğurtmak istedi acaba sezaryen bile olsa, valla senin doktoru çözemedik bi türlü 😄
Canım ben kontrollere tek başıma gidiyorum eşim gelmiyor bile öyle düşün eşine sinir olma 🫣😄 o da ne yapacağını bilemiyordur belki. Neyse doktorun vardır bi bildiği diyip katlancaz artık.

Kızlar sulti tutti sulti tutti @Iremcmgz golden-snitch golden-snitch hangi korseyi kullandınız linki var mı? Şimdiden mi almalıyız yoksa hastane çıkışı da alsak online olarak birkaç güne gelir, yetişir mi?
Canım ben netten değil de görerek aldım çok memnun muyum emin değilim takarken çok zorlanıyorum ama takınca da esnek gibi rahatsız etmiyor toparlıyor mü emin değilim daha iki gün oldu ben alalı

Aynen ya o hoşafı da yapayım dedim gelen giden olunca bir türlü yapamadım aslında şu lohusa zamanında misafir kabul etmemek lazım sabahtan başlıyoruz biz gece uyuyana kadar, geçen birisi dokuz buçukta geliyorum demiş ben de dedim valla gelme ben uyuycam sonra gel dedim. İnsanlar inanılmaz düşüncesiz ya gelme de diyemiyoruz artık telefonu elime almak bile istemiyorum whatsap son görülmemi kapatacam 😂
Aay yok artık ya arkadaşlarım anlayisli Allah'tan. Akrabalar da gelince kısa kalıyor zaten bebiş ağlayınca ben odaya gidiyorum misafirin gittiklerini göremiyorum hiç 😅 kesinlikle yap sütünün arttığını net göreceksin. Annen yapsın hemen 😁

Ayyy 20 günmü kız nasıl bunalmıcaz neyse sağlık için 🤣🤣 sen tümden anestezi aldın ya memnun musun
Amin canım inşallah bende kavuşuyorum sizin gibi Allahin izniylr🥰

Sorma şaka gibi boşa demiyormusum askere göndercem diye 🤣🤣🤣🤣
Canım ben çok araştırdım anesteziyi, doğuma giderken beş kadın bir odadaydık sohbet ettik hepsi doğum yapmış, 3 tanesi spinal olmuş iğne vurulan yerde ağrı oldu dediler benim yengemin oğlu 8 aylık hala bel ağrısı var, kız arkadaşım 4 aylık oldu belim hala ağrıyor diyor, burda melek chen gulumsebebek epidural oldu onlarda öyle bir şey yok mesela kişiden kişiye göre değişiyor, ben riske atmak istemedim kalıcı bel ağrısı olur olmaz ihtimali hiç olmasın direk genel olayım dedim , kendimi dinledim sen de kendini dinle spinalde de bebekle hemen kavuşursun o anı görürsün beni odaya 2 saat sonra götürmüşler , eşim 2 saat boyunca bebek çok ağladı sensiz dedi ben çok üzüldüm mesela genel anestezinin böyle bir dezavantajı var artılarını eksilerini kafanda biç canım senin için önemli olan neyse o tartıda ağır basar canım yine aklına takılan olursa sor canım çünkü bilinmezlik zor ben çok kişiyle konuştum görüştüm yine de kendi bildiğimi yaptım 😂😂😂

Begonyanın tarifini diyorsun değil mi
Evet evet ben onu sonradan gordum. Bu tarifi duymuştum anneme söyledim kuru dut incir diye annem de kayısı falan da görünce evde hepsini karıştırmış çok güzel olmuş. Sütümü de arttırdı bence. Maltana da içiyorum bazen farklılık olsun diye. Eğer alacaksan energy olanı alma emzirenler içemiyormus bu arada

Ayy sayılı günler geçmek bilmiyor şimdide bekleme sırası sende az kaldı inşallah saglıkla kucagına alırsın kuzum zaten gelecegi yok iyi
Olmuş sezeryan günü almak ya benim bebiş sabahlara kadar uyumuyor giremiyoeum buraya deli oldum 🤭🤭
Oyyy sen şekerine kavustun bol bol op uyutmuyorsa sende onu ye 🤭🤭🤣 inşallah canim gerçekten geleceği yokmusmus🤣🤣

Evet evet ben onu sonradan gordum. Bu tarifi duymuştum anneme söyledim kuru dut incir diye annem de kayısı falan da görünce evde hepsini karıştırmış çok güzel olmuş. Sütümü de arttırdı bence. Maltana da içiyorum bazen farklılık olsun diye. Eğer alacaksan energy olanı alma emzirenler içemiyormus bu arada
Malta’na e bebekten mi aldın bir resimi atar mısın eşim avm de şu an alsın gelirken, birde sen kaynattıktan sonra blender mı yapıyorsun yoksa küçük küçük doğruyor musun hepsini

Sancın yok nasıl olsa diye mi 39 dan sonra doğurtmak istedi acaba sezaryen bile olsa, valla senin doktoru çözemedik bi türlü 😄
Canım ben kontrollere tek başıma gidiyorum eşim gelmiyor bile öyle düşün eşine sinir olma 🫣😄 o da ne yapacağını bilemiyordur belki. Neyse doktorun vardır bi bildiği diyip katlancaz artık.
Buyuk ihtimal canim ama iste cocugumda mubarek 5 gunde 200 grqm almis yerinde dursam tamam dicem 🤣Senin vücuduna bir şey olacak hani sezaryen ise kesilecek normal doğum ise sancı cekceksin vs kafasında kendin karar ver ben hepsine saygı duyuyorum modunda ama orda doktoru az daha şey yapabilirdi konusturabilirdi sallıyorum neden simdi almiyoeuz suniye vs doktor bu sefer benle çok rahat konuşuyor ben sinir oluyorum en sonunda da zaten konuşma bitiyor telefona bakıyor mesaj atanlara cevap veriyor ben her kontrolden çıktığımda bi sinir çıkıyorum bugünde o yüzden ayrinsinirli çıkıp birde ağladım 😅 aynen allahtan el becerisi iyi güveniyorum...
Valla iyi sinir olmuyon dicemde seninki özelde çalışıyordu o yüzden bir şey diyemicem🙈

Canım ben çok araştırdım anesteziyi, doğuma giderken beş kadın bir odadaydık sohbet ettik hepsi doğum yapmış, 3 tanesi spinal olmuş iğne vurulan yerde ağrı oldu dediler benim yengemin oğlu 8 aylık hala bel ağrısı var, kız arkadaşım 4 aylık oldu belim hala ağrıyor diyor, burda melek chen gulumsebebek epidural oldu onlarda öyle bir şey yok mesela kişiden kişiye göre değişiyor, ben riske atmak istemedim kalıcı bel ağrısı olur olmaz ihtimali hiç olmasın direk genel olayım dedim , kendimi dinledim sen de kendini dinle spinalde de bebekle hemen kavuşursun o anı görürsün beni odaya 2 saat sonra götürmüşler , eşim 2 saat boyunca bebek çok ağladı sensiz dedi ben çok üzüldüm mesela genel anestezinin böyle bir dezavantajı var artılarını eksilerini kafanda biç canım senin için önemli olan neyse o tartıda ağır basar canım yine aklına takılan olursa sor canım çünkü bilinmezlik zor ben çok kişiyle konuştum görüştüm yine de kendi bildiğimi yaptım 😂😂😂
Bence doğru olan zaten senin ne hissettiğin, hislere göre hareket etmek gerekiyor bazen bize birakilmissa karar ki memnunsun halinden 🥰kıyamam ya seni ozlemis🤭 niye 2 saat sürmüş uzun değil mi🤔

Buyuk ihtimal canim ama iste cocugumda mubarek 5 gunde 200 grqm almis yerinde dursam tamam dicem 🤣Senin vücuduna bir şey olacak hani sezaryen ise kesilecek normal doğum ise sancı cekceksin vs kafasında kendin karar ver ben hepsine saygı duyuyorum modunda ama orda doktoru az daha şey yapabilirdi konusturabilirdi sallıyorum neden simdi almiyoeuz suniye vs doktor bu sefer benle çok rahat konuşuyor ben sinir oluyorum en sonunda da zaten konuşma bitiyor telefona bakıyor mesaj atanlara cevap veriyor ben her kontrolden çıktığımda bi sinir çıkıyorum bugünde o yüzden ayrinsinirli çıkıp birde ağladım 😅 aynen allahtan el becerisi iyi güveniyorum...
Valla iyi sinir olmuyon dicemde seninki özelde çalışıyordu o yüzden bir şey diyemicem🙈
Doktorlar çok sorgulayınca da sevmiyorlar ya ben de bir şey demeye korkuyorum valla 😄 ama telefona bakması falan hoş değil tabi 🙄 evet neden şimdi başlatmıyoruz doğumu diye sorulabilirdi aslında ciğeri gelişmedi diye mi acaba? Neyse artık kararını verdin boşver düşünme hayırlısı ne ise o olsun eğer normal doğum hayırlı olacaksa cumaya kadar kendisi gelsin bebişin 🤗

Eşime sinir oluyorum aslında ama gerçekten çok yoğun çalışıyor bir şey diyemiyorum. Geçen gün nstde herkes kocası ile bekliyordu hatta birisi kardeşini annesini falan da getirmiş bir tek ben tektim, bir evrak unutmuşum 3 kat aşağıya indim tekrar geri çıktım falan. O arada birisi önüme geçmiş, benim önümdeki kadına söyledim arkanızda ben vardım hatırladınız mı diye o da evet evet evrak almaya gitmiştiniz dedi. O sırada ağladım işte ben neden tekim diye 🥲 neyse doğuma gelsin de gelmezsen boşanma sebebi dedim artık ona göre düşünsün 🙄😀

X