2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    272
Merhaba benim bebeğim 3080 gr doğdu bir haftalikken 2700 olmustu fazlaca kilo kaybetti sonra bir aylıkken 3800 oldu 60 günlük kontrolde 5000 gram olmuştu, şimdi 71 günlük 5200 gram yani 11 günde 200 gram ancak almış. Bundan sonra kilo alımı azalacak tabi bebişler hareketleniyor her ay birer kilo alamaz. Persentiline bakıcaz artık kızlarla erkeklerin persentili farklı. Yani şu tabloda en ust ve en alttaki cizgiler arasinda biyerlerde olmasi ve kendi çizgisini takip etmesi önemli aşağı düşmemesi lazım. Millet yorum yapmaya bayılır hiç canınızı sıkmayın sağlıklı olsunlar yeter
Ya inşallah saglikli olsunlarda. Teşekkür ederim

Adetim 4 gün gecikti 🥵 sadece dışarı şekilde korunuyoruz. Emziriyorum yumurtlama günlerde kanlı akıntı olmuştu 1 2 gün. Hamile degilimdir demi :KK43: hem sezeryan oldum Dr çok rahat 1 sene sonra bile yeniden sezeryan olabilirsn dedi. Ayyy daha 1 yaşini doldurmadan yeniden 😳
Adetinizi düzenli mi oluyorsnz

Adetim 4 gün gecikti 🥵 sadece dışarı şekilde korunuyoruz. Emziriyorum yumurtlama günlerde kanlı akıntı olmuştu 1 2 gün. Hamile degilimdir demi :KK43: hem sezeryan oldum Dr çok rahat 1 sene sonra bile yeniden sezeryan olabilirsn dedi. Ayyy daha 1 yaşini doldurmadan yeniden 😳
Adetinizi düzenli mi oluyorsnz
40 gün lohusa kanamam oldu sonra da adet olmadım 71 günlüğüz şuan dün bi kanlı akintim oldu devamı gelmedi. Hayırlısı olsun canım olursa da ikiz gibi büyürler🙂

40 gün lohusa kanamam oldu sonra da adet olmadım 71 günlüğüz şuan dün bi kanlı akintim oldu devamı gelmedi. Hayırlısı olsun canım olursa da ikiz gibi büyürler🙂
🤣 ay olursa ben kesin çıldırırım.
En çokta şöyle oluyor ya emzirdigim halde hamile kalmişim hiç farkinda olmadim. Bilmem 4 ay sonra ögrendim demeleri. 😄 biz 9 ay boyunca bekliyoruz. Onlar havadan 4 ay kapiyorlar. 😄
Ay benim zatn kan uyuşmazligim da var. Bu bebegimide de bir ayağım hastanede geçti her ay hastanede yattım. Riskli gebelik geçiriyorum ben oyle olursa bu bebegimi kve emanet edemem. Içim rahat edemez.

Kızlar merhaba. Bebeğim 66 günlük. 63 günlükken 5.350 gr yani 2 aylikken oyle kiloda. Dogdunda 3 kl hastaneden çikişda 2.900 gr dı 1 ay kilosu 4.400. Yani ilk ay 1.500 gr almiş ama bu ay 950 gr halbuki biraz toparlansin diye her gece 60 cc mama bile veriyorum. Üzüldüm az almasina :KK43: benim bebegimin yüzü küçük oldugu için zayif gözüküyor. Hem belli yani boyu falanda uzamış . Hastaneden çikişta giydirgimiz kiyafeti o zmn baya büyüktü içinde yüzüyordu resmen. Ama şuan tam oluyor.
Herkeste eskisinden azıcık azıcık kilo almiş diyor. Takmiyorum aslinda ama bir yerde sinirimi bozmaya başariyorlar.
Canım biz sizden daha kilo alıyoruz biliyorsun, mesela 2 haftadır hiç kilo bile almadık neredeyse. Bir kilo almış şahane asla takılma millet sever yorum yapmayı biz 800 gram aldık ilk ay düşün, ikindi ayda öyle sen kafana sakım takma sakın

Kızlar bizde 2 aylık aşılarımızı bugün olduk çok şükür hiç bir sıkıntısı yok ateş filan olmadı 😊 ve süpriz bir güncelleme geldi benim oğlana şok oldum ama dönüyor sabah sırt üstü yaptırmıştım sağa dönmüş az öncede yine sırt üstü bırakmıştım mutfağa gittim geldim sola dönmüş ben şok artık koltukta bırakamam pat düşer korktum valla aslında 4.ayda döner bebekler çok şaşırdım bu kadar erken olmasına 😃

Biz ikinci ay aşılarini olduk ben çok kararsiztim, sonra da KKK ve su çiçeği aşılarını yaptırıp geri kalanı yaptırmayı düşünmüyorum açıkçası, hacamata da ağır metallari vücuttan artırmaya çalışacağım elimden geldiğince. 6 ayda bir hacamat yaptirarak
2. Ay aşısı dediğinhepatit A nın 2. Dozu mu ?
Ay ne güzel dedin. Hacamat ben de düşünüyorum. Kardeşim yaptırmıştı minik bir kupa. Kkk aşıları derken tüm dozları mı kastediyorsun bu arada ?

X