2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
selam kızlar konuşma konusu konusulmuş benim kız da geriden geliyor konusma konusunda. Abisi çok çok erken konusmuştu ama kendisii anne baba nene (emziğine diyor 😅) aba (abiye diyo 😅) aavızvız (arı vız vız 😅) sasasaaasaasaa (sar sar sar makarayı 😅). Ama pedegog arkadasım var onunla konuştum. Bunlar yeterliymiş şimdilik ve komut alması önemliymiş. Mesela şunu getir. Al bunu babana ver vb. Panik olmayalım 😂

Ayakkabı nosu ise bir 19 😅 minyon bir kız zaten. 10 kg ama boyunu bilmiyorum. Ben baba ve abi uzun iriyiz aslında ama kızım babannesine çekmiş 😅😅😅

selam kızlar konuşma konusu konusulmuş benim kız da geriden geliyor konusma konusunda. Abisi çok çok erken konusmuştu ama kendisii anne baba nene (emziğine diyor 😅) aba (abiye diyo 😅) aavızvız (arı vız vız 😅) sasasaaasaasaa (sar sar sar makarayı 😅). Ama pedegog arkadasım var onunla konuştum. Bunlar yeterliymiş şimdilik ve komut alması önemliymiş. Mesela şunu getir. Al bunu babana ver vb. Panik olmayalım 😂

Ayakkabı nosu ise bir 19 😅 minyon bir kız zaten. 10 kg ama boyunu bilmiyorum. Ben baba ve abi uzun iriyiz aslında ama kızım babannesine çekmiş 😅😅😅
Bu arada bebeklik boy ve kilosu cok belirleyici degil aslinda. Benim kuzenler hep %90 persentildeydi doktor basketci olcak bunlar falan diyordu 1.75te kaldilar buyuyunce. Ama ufak tefek buyuyen komsu cocugu ergenlikte dev gibi oldu bir anda. Siz anne baba uzunsaniz sizi yakalar bir yerde bence.

Bu arada bebeklik boy ve kilosu cok belirleyici degil aslinda. Benim kuzenler hep %90 persentildeydi doktor basketci olcak bunlar falan diyordu 1.75te kaldilar buyuyunce. Ama ufak tefek buyuyen komsu cocugu ergenlikte dev gibi oldu bir anda. Siz anne baba uzunsaniz sizi yakalar bir yerde bence.
öyle tabi canım da zaten hiç takmıyorum sağlıgı yerinde ya o yeter. Ama büyüyünce diyecek hepiniz böylesiniz ben niye 1.50 kaldım diye 😅 diyeceğim babannene çekmişim diye 😂

Benim kız iri bence. Normal üstünde değerlere ilerledi. 4 kilo 52 cm doğmuştu. Şimdi 11.5 kilo 84 cm
Kiziniza haksizlik etmeyin lutfen gayet minyon bir kuzu bencne:)) zira benim kizce bugunku olcumlerde 13.400 gr, 85 cm cikti.
Ya bebeme bakiyorum vallahi de billahi de pofuduk pofuduk bir bebek degil tamam asla zayif da gorunmuyot imkansiz zaten :KK66:) ama kilo nasil hep boyle cikiyor anlamiyorum. Bu arada benimki de 23 giyiyor, yakindir 24e gecmemiz.

Not: dogum kilosu 3250gr, hastane cikisi 3 kg boy da yanilmiyorsam 52 idi. Hatirlayamadim bi an :)

Kiloyu bilemiyorum ama bildigim kadariyla doktorlar zannediyorum iki yasa kadar boyu oyle pek de sallamiyorlar. Iki yasindan snra daha saglikli bir sekilde, uzun ya da kisa olacak yorumlari yapiyorlar. Simiden pek belli olmazmis.

Kiziniza haksizlik etmeyin lutfen gayet minyon bir kuzu bencne:)) zira benim kizce bugunku olcumlerde 13.400 gr, 85 cm cikti.
Ya bebeme bakiyorum vallahi de billahi de pofuduk pofuduk bir bebek degil tamam asla zayif da gorunmuyot imkansiz zaten :KK66:) ama kilo nasil hep boyle cikiyor anlamiyorum. Bu arada benimki de 23 giyiyor, yakindir 24e gecmemiz.

Not: dogum kilosu 3250gr, hastane cikisi 3 kg boy da yanilmiyorsam 52 idi. Hatirlayamadim bi an :)
Maşallah 😄 yalnız olmadığımıza sevindim. Google a yazınca normal gelişimlerin üzerindeler.

Maşallah bu durumda minyon bir bebek var diyebilirim konu minyon olması değil de bizim yapabileceğimiz bir şey var mı yoksa bi
Hata mı ettik kaygısı bak 24 diyorsun ayağına Allahım 😂 benimki parmak çocuk mu

Maşallah bu durumda minyon bir bebek var diyebilirim konu minyon olması değil de bizim yapabileceğimiz bir şey var mı yoksa bi
Bence kıyaslamaya girmeyin her çocuk kendine has büyük oğlumun 1.5yasinda giydiği numara küçük oğluma küçük oluyor. 22 numara mesela 24de 1.5 yaşa çok büyük geliyor kulağa ama her çocuk farklı. Doğum boyu, kilosu, bebeklik boyu vs ilerki durumunu etkilemiyor,uzun ya da kisa olacak demek şimdiden zor.
Ben 4. Sınıfta sınıfın en uzunuydim boyum 158 di. Ve ben 4. Sınıfta adet oldum boyum 163 simdi ,ablam 175 boyunda adet olmasam.bende uzardim görüldüğü gibi olmuyor bazem

Yerim o pamuk cocugu. Kuzum ne hatasi ne gerekeni allah askina :) Genetik faktorler epeyi etkili ve diger bircok kisinin de soyledigi gibi aslinda su anki tablolari elbette bir fikir verse de gelecege dair, bambaska da olabiliyor.

Mesela ben bebekken kizimdan da kiloluymusum. Ya da erkek kardesim o da asiri kilolu bir bebekmis. Su an tig gibi, kendim icin tig gibi ifadesini su an icin kullanamasam da ortaokulda dalga gecerlerdi ince uzundum dumduz, ve o zamandan snra hep geceleri yemek yerdim biraz kilo aliyim diye ve bu durum 30 yasima kadar hep boyleydi. Sonra ne oldu anlamadim ama o geceleri yedigim yemekler bosa gitmemis sanirim, artik tek bir kilo vermek icin epeyi cabalamam gerekiyor:))

Boy bence zaten epeyi surprizli bir konu. Annem babam uzun kimseler diil, biri 164, digeri 173 cm. Kiz kardesim 175 ben 173, erkek kardesim de 174. Ilkokul da kisa dediklerimiz, ortaokula at gibi gelirlerdir ya da sinifin en uzunu bir an cok uzamaya baslardi vs vs. Hele kizlarda hic belli olmuyor uzun gidip regl olup uzamasi duranlar.. erkekler zaten yaris ati. Birden atiyolar boylari.

Ben takilmiyorum
Uzunmus kisaymis vs. Sadece kilosu biraz dusundurmeye basladi. Gunde iki ya da uc defa mama aliyordu uykudan once. Mamanin olcusunu dusurup dahs sulu yaparak onu hayatimizdan cikarmayi hedefliyorum yakin zaman icin.

Evladin yaninda mi
Sagligi yerinde mi
Sen iyi misin
Basinizin ustunde daminiz
Sogranizda ekmeginiz var mi
Yavruna zaman ayiripp oninla
Oyunlar oynayaniliyor musun..
Evetse,
Gerisi hikaye.

Kizlar benim bambaska bir sorum olacak. Malumunuz kizim artik 15 ayini da geride birakmak uzere ve biz belki 7-8 aydir soyle bir sorun ysiyoruz. Kizim belirli bir yasin uzerindeki erkeklerden korkuyor cekiniyor sevmiyor. Henuz hissettigi seyi bilemiyorum. Babasi esmer sakalli iri bir adam olmasina ragmen ve aralarinin cok guzel olmasina ragmen benzer profildeki erkekler cogunlukla istemedigi gorunce agladigi tipler. Acik havadaysak park bahce yine cok sorun yok. Genc erkeklerle ilgili bir sorun yok. Garsonlara kuryelere bayiliyor mesela. Ozellikle kapali bir mekanda evde vs onlari asla istemiyor, bakip bakip inceleyip korkuyor agliyor. Eltimin kocasi ki 45 yasinda sarisin renkli gozlu, aylarca sevemedi biizmkini. Izin vermedi. Sevmek bir yana ayni odada bile agliyordu simdilerle aralari daha iyi.
Kalabalik bir yere girmekten asla hoslanmiyor agliyor bu yine ev icin gecerli. Kardesimin sozu oldu asla hicbir sey gormedim cunku biz odadan cikmadik kizimla. Esimin yegeninin dogum gunu vardi, biz yine bir odada takildik kizimla. Akranlariyla arasi cok iyi. Genc kizlara ozellikle bayiliyor. Parkta bahcede cocujlarin uzerine atlar neredeyse. Teyzelere bayilir. Opucukler gulucukler pesinden gitmeler vs. Ama kalabalik ve erkek sikinti. Demem o ki ben bu kalabalik ve erkek mevzusunu nasil cozerim? Tecrubesi olan var mi?
Bir de benimki hastane kapisindan girer girmez basliyor miziklamaya. Doktorun odasina girince ise tufan. Katilankatila agliyor. Hangi doktora hangi hastaneye gidersem gideyim hep boyle.

Yerim o pamuk cocugu. Kuzum ne hatasi ne gerekeni allah askina :) Genetik faktorler epeyi etkili ve diger bircok kisinin de soyledigi gibi aslinda su anki tablolari elbette bir fikir verse de gelecege dair, bambaska da olabiliyor.

Mesela ben bebekken kizimdan da kiloluymusum. Ya da erkek kardesim o da asiri kilolu bir bebekmis. Su an tig gibi, kendim icin tig gibi ifadesini su an icin kullanamasam da ortaokulda dalga gecerlerdi ince uzundum dumduz, ve o zamandan snra hep geceleri yemek yerdim biraz kilo aliyim diye ve bu durum 30 yasima kadar hep boyleydi. Sonra ne oldu anlamadim ama o geceleri yedigim yemekler bosa gitmemis sanirim, artik tek bir kilo vermek icin epeyi cabalamam gerekiyor:))

Boy bence zaten epeyi surprizli bir konu. Annem babam uzun kimseler diil, biri 164, digeri 173 cm. Kiz kardesim 175 ben 173, erkek kardesim de 174. Ilkokul da kisa dediklerimiz, ortaokula at gibi gelirlerdir ya da sinifin en uzunu bir an cok uzamaya baslardi vs vs. Hele kizlarda hic belli olmuyor uzun gidip regl olup uzamasi duranlar.. erkekler zaten yaris ati. Birden atiyolar boylari.

Ben takilmiyorum
Uzunmus kisaymis vs. Sadece kilosu biraz dusundurmeye basladi. Gunde iki ya da uc defa mama aliyordu uykudan once. Mamanin olcusunu dusurup dahs sulu yaparak onu hayatimizdan cikarmayi hedefliyorum yakin zaman icin.

Evladin yaninda mi
Sagligi yerinde mi
Sen iyi misin
Basinizin ustunde daminiz
Sogranizda ekmeginiz var mi
Yavruna zaman ayiripp oninla
Oyunlar oynayaniliyor musun..
Evetse,
Gerisi hikaye.
Beni ferahlattın çok teşekkür ederim annelik aşırı evham ve kaygı işi çok doğru söylüyorsun sağlıkla yanımızdalar

Osman hocanın da şu cevabına denk geldim benim gibi kaygılı anneler için 😃

Eklentiler

• IMG_5469.png
    IMG_5469.png
    266 KB · Görüntüleme: 8
X