Şimdi yine bana sorunu dersiniz ama siz olsanız ne yapardınız?

Medeni kişiler olarak iş ortamımızda karşı cinsle her ikimiz de muhatap oluyoruz. Her ikimizin de evli olsak da kişisel bir alanı, sınırı var. Sevgi, saygı ve güven problemimiz yok. Dolayısıyla benim ya da bizim açımızdan problem olacak bir durum değil.

Eşime gördüğümü söylesem ve sizin yazdığınız gibi tatlı tatlı konuşsam eşim beni suçlar ve telefonumu neden karıştırdın der. Günlerce küser konuşmaz beni suçlar
Eşinizde akademisyen olmuş ama olgun olamamış o halde , insan eşinin telefonuna izin alarak niye baksın , bu duruma üste çıkmış diyoruz hatayı hatayla bastırmak . Eşinizin yaptığı bu , size tavsiyem bir süre eşinizi umursamayın bakalım ilgisizlik eşinizde ne yaratacak .

Ne alaka, iş arkadaşı ile aynı arabaya binenler bir şeyler mi yapıyor?
Şeyi görmüştüm ben bir arkadaşımda eşi uçağa binmişti bir iş için arkadaş mesajda yazmış “yanında kız mı oturuyor erkek mi diye ? Arkadaşa demiştim lan uçak bu napsın erkek olan yeri mi seçsin 🤣🤣

Eşinizde akademisyen olmuş ama olgun olamamış o halde , insan eşinin telefonuna izin alarak niye baksın , bu duruma üste çıkmış diyoruz hatayı hatayla bastırmak . Eşinizin yaptığı bu , size tavsiyem bir süre eşinizi umursamayın bakalım ilgisizlik eşinizde ne yaratacak .
Evet tamda yazdığınız gibi. Hayatı hatayla kapatıp beni suçlayıp kendisini temize çıkaracak. Böyle olunca da ben agresiftleşiyorum. Ama evet bir süre onu görmeyeceğim. Peki sizce karşılaşmış gibi yapmam doğru mu. Aslında hiç içimden de gelmiyor

Evet tamda yazdığınız gibi. Hayatı hatayla kapatıp beni suçlayıp kendisini temize çıkaracak. Böyle olunca da ben agresiftleşiyorum. Ama evet bir süre onu görmeyeceğim. Peki sizce karşılaşmış gibi yapmam doğru mu. Aslında hiç içimden de gelmiyor
Doğru değil ama şunu yapabilirsiniz sabah cüzdanının anahtarının her ne ise onun yanına minik bir nota “ istemeden de olsa mesajına şahit oldum eşlerin görevi birbirlerine danışmaktır ne zamandan beri bir şeyleri gizler oldun ? Hayırlı yolculuklar canım . Gibi manidar ama lafını esirgemeyen bir tavır olur .

Şeyi görmüştüm ben bir arkadaşımda eşi uçağa binmişti bir iş için arkadaş mesajda yazmış “yanında kız mı oturuyor erkek mi diye ? Arkadaşa demiştim lan uçak bu napsın erkek olan yeri mi seçsin 🤣🤣
secsin ben cok kiniyorum nasil ucakta haremlik selamlik olmaz kac yilindayiz yahuu! Bu sebeple yeni bir firma kurup harem&selam jet koyayim adini diyorum sence tutar mi?

eşim erkeklerle muhatap olmayayım diye çalışmama sıcak bakmadı.
Ama başka bir çalışan kadına sizli bizli gayet nazik davranmış. Saygı gösterip fikrini sormuş. Demek ki sadece sizin çalışmanızda sorun varmış. Size güvenmiyormuş.
Niye kendinize bunu yapıyorsunuz, babanız okutuyor kızımın mesleği olsun ezilmesin diyor ama kocanız o emeği hiçe sayıp çalışamazsın diyor. Yapacak bir şey yok, oturup bekleyeceksiniz. Kocanız kadın çalışanlarla ne gerekiyorsa onu yapacak siz de engel olmayı bırak mık diyemeyeceksiniz çünkü eşitsizliği baştan kabul etmişsiniz. Erkeklerle muhatap olmak kötü bir şeyse eşiniz de erkek. Hatırlatın isterseniz.

X