Şimdi yine bana sorunu dersiniz ama siz olsanız ne yapardınız?

Bende üni mezunuyum güzel bir mesleğe de sahip olabilirdim falat eşim erkeklerle muhatap olmayayım diye çalışmama sıcak bakmadı. Haa ayrıca yok eşim torpille değil kendi emeğiyle girdi akademiye. Burada neden diplomaları vurguladığınızı anlamadım. Yani insan hislerini duygularını mesleğiyle ya da eğitimiyle mi biçimlendirmesi gerekiyor sizin için? Hayat bunlardan ibaret mi sizce?
Keşke ailemizin bin bir emek vererek okuttuğu kızları diplomasını evinin duvarına asmasaydı… Bu duruma bir ben mi üzülüyorum??

Çok alakası var. Akademik kariyer yapan insan böyle nenem devrinden kalma sacma fikirleriyle kalmaz, kalmamali. Üniversite hayatı - ve devamında akademik kariyeri insanin ufkunu geliştirmiş olur, akademik kariyer yapan insan kadin-erkek demeden birileriyle birlikte bir şeyler yapmayı bilmiş olur. Sizinki sadece gitmiş, gelmiş heralde. Beyin yapısı/ sosyal zekasi köyden çıkmamış büyük amcasından farklı değil.
Sizin de nenenizden farklı değil. Ben utanırdim üniversite okuyup eşim erkeklerle çalışır da onu aldatirim diye beni işe salmasa(!), cebime harçlık koyup ona muhtaç etse.
Ama size normal gelmiş.
İlk yorumumu değiştiriyorum. Is yerinde erkeklerle konuşur diye karısının çalışmasına mani olan adam kesinlikle iş arkadaşına o gözle bakıyordur. Çünkü kişi kendinden bilir işi.
Gidin basın, rezil edin onu
Eşime muhtaç olup ondan harçlık aldığımı da nereden çıkardınız? Maddi manevi muhtaç değilim ve evden çalışıp yüklü miktar kazanıyorum zaten. Benim burada demek istediğim ilk mesajınız da yazdığınıza karşılıktı. Ayrıca basacak bir durum yok. Sadece bana izin vermediği yaptığımda deliye dönecek durumları kendisinin yapması. Ve bunu normalleştirmesi

İnsanlar genelde hayati unv.de ogrenir.Egitim veren kisilerin ilk once kendisinin egitim almasi gerekir.erkeklerle muhattap olma diye calistirmayan kisiye pardon da sana mi soracagim ben bu okulu emek vererek bitirdim beni sindiremezsin diyemediniz mi? Erkeklerle muhattap olmani istemiyorum ne demek yaaa iranda mi yasiyoruz? Kadinin en buyuk ozgurlugu okumak ve sayin cok akademik kocaniz ozgurlugunuzu elinizden aliyor? Ee o zaman okulda kadin ogrencileri de sinifa almasin malum erkek kadinla muhattap olamaz .Kocaniz 1800 lerde mi kaldi bi kontrol edin bence
Iran daha iyi bundan. Bu daha cok Suudi / Afgan kafasi

Eşime muhtaç olup ondan harçlık aldığımı da nereden çıkardınız? Maddi manevi muhtaç değilim ve evden çalışıp yüklü miktar kazanıyorum zaten. Benim burada demek istediğim ilk mesajınız da yazdığınıza karşılıktı. Ayrıca basacak bir durum yok. Sadece bana izin vermediği yaptığımda deliye dönecek durumları kendisinin yapması. Ve bunu normalleştirmesi
Eşiniz yüzünden guzel bir mesleğe sahip olmadığınizı kendiniz söylemiştiniz alintiladigim mesajında. Şimdiyse çalışıp yüklü miktar kazandığınizı söylüyorsunuz. Hangisi doğru?
Ayrıca 22 nişandan 15 mayisa, sadece 3 haftada 4 konu acmissiniz "esime haksızlik mi ettim" diye. Dördünde de herkes sizi haksız bulmus. Bence bu demek oluyor ki evde durmaktan, eşinizin sosyal cevrenize imkan vermemesinden kafayı bozmuşsunuz. Takılacak yer ariyorsunuz. Çünkü oyalanacak hiç bir şeyiniz yok. Ayrıca sizi sosyal hayattan sıfırladıgi için eşinizin sizsiz geçireceği en ufak bir güzel ana bile tahammulunuz yok. Sadece kadin konusjnda değil, akrabalar ya da erkekler de öyle. Bunu söyleyen konularınız da var.
Yazık cidden , 29 yaşında şu hayatı kendinize yediriyorsaniz ne ala

Eşim ünide bir kulüp danışmanı. Cumartesi günü de şehirdışı planları var. Ve gittikleri şehirde ki çocuklara yardım için hediyelik alacaklar. Bugün eşimin mesajına baktım üniden bir bayan hocaya mesaj yazmış ben hediyelik oyuncaklar baktım isterseniz yarın ya da öbürgün birlikte de bakalım alalım. Kadında olur hocam yazmış. Ve bana da yarın araba sana lazım mı diye sordu muhtemelen kendi arabamızla bir bayan hocayla oyuncak almak için gidecekler. Şimdi siz olsanız ne yapardınız? Eşim bildiğimi bilmiyor. Eşimden anlı konum gönderip başka bir arabayla gidip karşılaşmış gibi yapsam suç kimde. Yani uygun mu böyle birşey Allah aşkına
Size haber vermesi doğru olurdu ama yanlış bir şey yaptıklarını söyleyemem. Rahatsız olacağınızı düşünse zaten haber verirdi diye tahmin ediyorum. Bir de sordunuz mu ne yapacağını? Belki sorsanız anlatırdı

Sustuğunuz her şey içinizde kalıp sizi saçma yollara yönlendirir ve mantıksız her şeyi yaptırır , gördüğünüz an tatlı dille böyle böyle gördüm hiç demiyorsun canım bir şeyleri gizler mi olduk şimdi de ? Diyebilirdiniz güzelce konuşup çözülecek şeyi gizlice takip edip karşılaşmış gibi yaparsanız , açık açık problemlere yol açmış olursunuz , bu saçma düşünceyi aklınızdan çıkarın ve eşinizle konuşmayı deneyin 😁
Birbirinizi de böyle şeylerden kıskanacaksanız evliliğinizi gözden geçirin derim.

Eşiniz yüzünden guzel bir mesleğe sahip olmadığınizı kendiniz söylemiştiniz alintiladigim mesajında. Şimdiyse çalışıp yüklü miktar kazandığınizı söylüyorsunuz. Hangisi doğru?
Ayrıca 22 nişandan 15 mayisa, sadece 3 haftada 4 konu acmissiniz "esime haksızlik mi ettim" diye. Dördünde de herkes sizi haksız bulmus. Bence bu demek oluyor ki evde durmaktan, eşinizin sosyal cevrenize imkan vermemesinden kafayı bozmuşsunuz. Takılacak yer ariyorsunuz. Çünkü oyalanacak hiç bir şeyiniz yok. Ayrıca sizi sosyal hayattan sıfırladıgi için eşinizin sizsiz geçireceği en ufak bir güzel ana bile tahammulunuz yok. Sadece kadin konusjnda değil, akrabalar ya da erkekler de öyle. Bunu söyleyen konularınız da var.
Yazık cidden , 29 yaşında şu hayatı kendinize yediriyorsaniz ne ala
Öncelikle evet çalışıp kendi paramı kazanıyorum. Evden bilgisayar üzerinden kimseyle muhatap olmadan kazanıyorum. Bunu düşünmememiş olmazsınız... Aslında evet yaaa doğru yazmışsınız eşim beni kısıtladıkça ben ona sarıyorum. Aslında beni bu hale getiren eşim oldu. Ve kendisi istediğini yapıyor. Oysa benimde sosyal çevrem olabilirdi ve bende eşi dışında bir çok şeyi yapabilirdim. Hatta belki eşimin yaptığı gibi onu ikinci üçüncü olana koyabilirdim... Evet en ufak mutlu anına tahammülüm yok sanırım çünkü eşim benim mutlu olacağım anlarımı elimden aldı ve şimdi bana vermediği hakkı ona vermek istemiyorum

Sustuğunuz her şey içinizde kalıp sizi saçma yollara yönlendirir ve mantıksız her şeyi yaptırır , gördüğünüz an tatlı dille böyle böyle gördüm hiç demiyorsun canım bir şeyleri gizler mi olduk şimdi de ? Diyebilirdiniz güzelce konuşup çözülecek şeyi gizlice takip edip karşılaşmış gibi yaparsanız , açık açık problemlere yol açmış olursunuz , bu saçma düşünceyi aklınızdan çıkarın ve eşinizle konuşmayı deneyin 😁
Birbirinizi de böyle şeylerden kıskanacaksanız evliliğinizi gözden geçirin derim.
Eşime gördüğümü söylesem ve sizin yazdığınız gibi tatlı tatlı konuşsam eşim beni suçlar ve telefonumu neden karıştırdın der. Günlerce küser konuşmaz beni suçlar

X