Şimdi yine beni suçlarsınız ama eşimin yaptığına bakın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gece paylaşım yapmıştım. Eşim öğrencileriyle birlikte çocukları eğlendirmek için şehir dışına geziye gidiyorlar. Ve çocuklara yardım için oyuncak felan alıyor. Mesajında gördüm bir bayan hoca da bazı işlerinde yardımcı oluyor oyuncak felan işlerinde 3şimde dün gitmiş oyuncak bakmış kadına da mesaj atmış isterseniz birlikte de gider bakarız diye kadın da olur yazmış. Az önce de eşime bu gün çarşı işi var sanırım beni de bırakır mısın dedim. Önce cevap vermedi sonra yine sordum çok işim var dedi bende benim seninle işim yok zaten sen kendi işine bakarsın sadece iş çıkışı beni de al çarşıya bırak dedim sinirlendi. Sonra bende hayırdır araba da başkasımı olacakta almıyorsun beni dedim hayır dedi diğer odaya gitti. Yaaa ben ne yapayım siz olsanız ne yapardınız bu durumda
Allahümme sabirin.carsiyi işini kocanı kontrol etmek için cikardigin o kadar belli ki. Çocuk gibi kontrol mu edeceksin yoksa kadına bak bak ben karısıylm diye göz dağı mi vereceksin?

Gece paylaşım yapmıştım. Eşim öğrencileriyle birlikte çocukları eğlendirmek için şehir dışına geziye gidiyorlar. Ve çocuklara yardım için oyuncak felan alıyor. Mesajında gördüm bir bayan hoca da bazı işlerinde yardımcı oluyor oyuncak felan işlerinde 3şimde dün gitmiş oyuncak bakmış kadına da mesaj atmış isterseniz birlikte de gider bakarız diye kadın da olur yazmış. Az önce de eşime bu gün çarşı işi var sanırım beni de bırakır mısın dedim. Önce cevap vermedi sonra yine sordum çok işim var dedi bende benim seninle işim yok zaten sen kendi işine bakarsın sadece iş çıkışı beni de al çarşıya bırak dedim sinirlendi. Sonra bende hayırdır araba da başkasımı olacakta almıyorsun beni dedim hayır dedi diğer odaya gitti. Yaaa ben ne yapayım siz olsanız ne yapardınız bu durumda
Adam seni tanıyor, profesyonellik- iş hayatından bir haber olduğunu biliyor. İş arkadaşının yanında rezil olmak istemiyor, o yüzden seni istemiyor. Ben böyle özetleyeyim sen ne anlarsan artık.

Adam seni tanıyor, profesyonellik- iş hayatından bir haber olduğunu biliyor. İş arkadaşının yanında rezil olmak istemiyor, o yüzden seni istemiyor. Ben böyle özetleyeyim sen ne anlarsan artık.
Açıkça söylese problem çıkarmam ki. Neden rezillik çıkarayım böyle olursa sıkıntı zaten

Eşiniz sizi kısıtlayıp sizin yapmandan hoşnut olmayacagı şeyleri yapıyorsa boşanın. Gerçekten boşanın.
Eğitim hayatınızın hiçe sayılması kocanız istedi diye olmuş.
Sizde de vizyon yok.
Anca diplomalar alınmış ama kafalar maalesef aynı kalmış.
Ne size, ne de eşinize egitim hiç bir şey katmamış.
Boş beleş muhabbetler.

Açıkça söylese problem çıkarmam ki. Neden rezillik çıkarayım böyle olursa sıkıntı zaten
Bir söz var "davranışların o kadar yüksek sesle konuşuyor ki söylediklerini duyamıyorum" diye.
Bence seninkisi de o misal. Davranışın problem zaten, telefon karıştırmak, "iş arkadaşı kadın" "iş için" arabaya binecek diye tedirgin olmak ve yanlarında olmaya çalışmak.... Bunlar problem davranışlar.

Bir söz var "davranışların o kadar yüksek sesle konuşuyor ki söylediklerini duyamıyorum" diye.
Bence seninkisi de o misal. Davranışın problem zaten, telefon karıştırmak, "iş arkadaşı kadın" "iş için" arabaya binecek diye tedirgin olmak ve yanlarında olmaya çalışmak.... Bunlar problem davranışlar.
Hayır ben iş arkadaşıyla arabaya binecek diye değil bana yalan söyleyip inkar ettiği için kızdım. Bana açıkça söylese belki bende yardım ederim. Neden beni anlamıyor suçluyorsunuz

Ben de böyle sanıyordum, adam 'karimi erkeklerle calistirmam' diyip eve hapseden biri

Hayır ben iş arkadaşıyla arabaya binecek diye değil bana yalan söyleyip inkar ettiği için kızdım. Bana açıkça söylese belki bende yardım ederim. Neden beni anlamıyor suçluyorsunuz
Güzel, bakımlı, maddi yönden kocasına muhtaç omayan bir kadın anca bu kadar kendini düşürür. Yıllarca oku, mezun ol güzel mesleğin olsun ama kocan höt deyince evden burnunu dışarı çıkarama. Bunun adı aşk sevgi evlilik değil, efendi köle ilişkisi. Efendiniz size ne emrediyorsa onu yapıyorsunuz ama efendi istediği gibi geziyor gidiyor geliyor, karşı cinsle muhabbet kuruyor alışverişe gidiyor. Erkeklerle muhatap olmanızı istemediği için çalışmanıza izin vermiyor öyle mi? Bence bırakır gider daha iyi bulursunuz diye sizi eve kapatmış.

Düşünüyor; eli yüzü düzgün, mesleği var, ailesel - maddi yönden bana muhtaç değil, kıskancım seven kıskanır numarasını yedirir yuttururum eve kapatırım diyor. Ya böyle ya da eğitiminiz mesleğiniz falan yok adamın eline bakıyorsunuz. Başka türlüsü mümkün değil. Mağara adamı kocanız kız öğrencileri alıyor mu derse, hani mezun olunca çalışıp erkeklerle muhatap olacaklar. Diplomasını soruların çalındığı dönemlere mi denk getirdi bu hanzo? Çünkü diploması kağıt olarak kalmış, kafası da mağara dönmeminde. Çocuk yapma çalışmalarını iptal edin rica ediyorum, kocanız gibi barzolar magandalar üremesin.

Bacım açık açık konuş o zaman ne diyelim şimdi biz size? Madem o da sizi çok kısıtlıyor kendi de sizin yapmanızı istemediği şeyleri yapmasın. Birbirinizi kısıtlayıp durun.
Ha ama bu saatten sonra da adam size telefonuna dokundurtmaz bile haberiniz olsun.

Adam gibi bir iş bul çalış sonra da boşan çık git kızım. Eşini haklı bulsak ne, bulmasak ne adam seni eve kapatıp fink atıyor. Eşin haksız yazdım al ne olacak, o eş seni adma yerine koyacak mı :mapus: İş bul, kendi hayatın, sosyal çevren olsun sonra da ne yapmak istediğine karar verirsin. Çocuk mocuk skaın yapma hayatboyu bu adama köle olursun.

Burada kadınlar genel olarak linçlenir çokta kafanıza takmayın. Şüphelerinizde haklı olabilirsiniz ama eşinizi sürekli sorgulayarak biraz sıkmış gibisiniz. Tepkisi ondan da olabilir. KÜl yutmayacağınızı belli edin ama sürekli sorgulayıp hesap sorarak değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X