Şimdi yine bana sorunu dersiniz ama siz olsanız ne yapardınız?

Mrv252525

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2021
129
6
29
Eşim ünide bir kulüp danışmanı. Cumartesi günü de şehirdışı planları var. Ve gittikleri şehirde ki çocuklara yardım için hediyelik alacaklar. Bugün eşimin mesajına baktım üniden bir bayan hocaya mesaj yazmış ben hediyelik oyuncaklar baktım isterseniz yarın ya da öbürgün birlikte de bakalım alalım. Kadında olur hocam yazmış. Ve bana da yarın araba sana lazım mı diye sordu muhtemelen kendi arabamızla bir bayan hocayla oyuncak almak için gidecekler. Şimdi siz olsanız ne yapardınız? Eşim bildiğimi bilmiyor. Eşimden anlı konum gönderip başka bir arabayla gidip karşılaşmış gibi yapsam suç kimde. Yani uygun mu böyle birşey Allah aşkına

Tövbe tövbeeee
İnsan eşini çocuklara yardım için oyuncak almaya gittiği meslektasindan kiskaniyorsa ise de göndermesin.
Gidip de adamı rezil etmeyin, koca universitede görevli adamın eşine bak
Koca üniversite de görevli hocanın eşine bak derken? Burada ki kastınız nedir anlayamadım. Bu duygularım olmamasına ya da düşüncelerimi kısıtlamama bir sebep mi sizce? Ayrıca benzer davranışı ben yapsam eşim asla izin vermez...

Koca üniversite de görevli hocanın eşine bak derken? Burada ki kastınız nedir anlayamadım. Bu duygularım olmamasına ya da düşüncelerimi kısıtlamama bir sebep mi sizce? Ayrıca benzer davranışı ben yapsam eşim asla izin vermez...
Yani böyle geri kafali bir insan yakışmıyor akademik kariyer yapmış,hayatı üniveristede geçmiş bir insana.
Eşiniz belli ki uzak şehir üniversitelerinden mezun, badem biyiklilarin torpiliyle kadroya giren tayfadan. Yoksa gerçek anlamda akademisyen olan bir insan böyle bir hayat arkadaşı seçmezdi asla
Benzer şeyi ben yapsam eşim fazlasıyla tepki gösterir. Bir adamla nasıl başbaşa aynı araba da olursun diye...
Ve böyle ilkel tepkiler vermezdi

Peki eşinizle karşılıklı oturup konuşamıyor musunuz ? Yani o size haftasonu şöyle böyle program var vs demiyor mu ya da siz programın nasıl olacak falan diye konuşamıyor musunuz ?
Sorgulamaktan değil sohbet ve paylaşım yapmaktan bahsediyorum.
Ayrıca o karşılaşma tezgahlarına girip kendinizi küçük düşürmeyin derim.

Eşim ünide bir kulüp danışmanı. Cumartesi günü de şehirdışı planları var. Ve gittikleri şehirde ki çocuklara yardım için hediyelik alacaklar. Bugün eşimin mesajına baktım üniden bir bayan hocaya mesaj yazmış ben hediyelik oyuncaklar baktım isterseniz yarın ya da öbürgün birlikte de bakalım alalım. Kadında olur hocam yazmış. Ve bana da yarın araba sana lazım mı diye sordu muhtemelen kendi arabamızla bir bayan hocayla oyuncak almak için gidecekler. Şimdi siz olsanız ne yapardınız? Eşim bildiğimi bilmiyor. Eşimden anlı konum gönderip başka bir arabayla gidip karşılaşmış gibi yapsam suç kimde. Yani uygun mu böyle birşey Allah aşkına
Koltuğun arkasına saklanıp gidebilirsin en azından baş başa kalmazlar hemde başka arabayla gitmene de gerek kalmaz😁

Yani böyle geri kafali bir insan yakışmıyor akademik kariyer yapmış,hayatı üniveristede geçmiş bir insana.
Eşiniz belli ki uzak şehir üniversitelerinden mezun, badem biyiklilarin torpiliyle kadroya giren tayfadan. Yoksa gerçek anlamda akademisyen olan bir insan böyle bir hayat arkadaşı seçmezdi asla
Bende üni mezunuyum güzel bir mesleğe de sahip olabilirdim falat eşim erkeklerle muhatap olmayayım diye çalışmama sıcak bakmadı. Haa ayrıca yok eşim torpille değil kendi emeğiyle girdi akademiye. Burada neden diplomaları vurguladığınızı anlamadım. Yani insan hislerini duygularını mesleğiyle ya da eğitimiyle mi biçimlendirmesi gerekiyor sizin için? Hayat bunlardan ibaret mi sizce?

Peki eşinizle karşılıklı oturup konuşamıyor musunuz ? Yani o size haftasonu şöyle böyle program var vs demiyor mu ya da siz programın nasıl olacak falan diye konuşamıyor musunuz ?
Sorgulamaktan değil sohbet ve paylaşım yapmaktan bahsediyorum.
Ayrıca o karşılaşma tezgahlarına girip kendinizi küçük düşürmeyin derim.
Ben sormasam söylemez söylese bile ayrıntılarıyla söylemez. Kısa ve öz gidiyoruz bu kadar söyler. Ve bu da bir kadın asla yeterli değildir. Ayrıca karşılaşma tezgahını bende istemem fakat nefis taşıyan biri olarakta bu durumu bilerek susmak ağır gelir.

Bende üni mezunuyum güzel bir mesleğe de sahip olabilirdim falat eşim erkeklerle muhatap olmayayım diye çalışmama sıcak bakmadı. Haa ayrıca yok eşim torpille değil kendi emeğiyle girdi akademiye. Burada neden diplomaları vurguladığınızı anlamadım. Yani insan hislerini duygularını mesleğiyle ya da eğitimiyle mi biçimlendirmesi gerekiyor sizin için? Hayat bunlardan ibaret mi sizce?
Siz bunu niye kabul ettiniz peki? Yıllarca gördüğünüz eğitime ve verdiğiniz emeğe yazık değil mi?

Okudukca kendimizi gelistirdigimizi varsayiyoruz, ondandir.

Çok alakası var. Akademik kariyer yapan insan böyle nenem devrinden kalma sacma fikirleriyle kalmaz, kalmamali. Üniversite hayatı - ve devamında akademik kariyeri insanin ufkunu geliştirmiş olur, akademik kariyer yapan insan kadin-erkek demeden birileriyle birlikte bir şeyler yapmayı bilmiş olur. Sizinki sadece gitmiş, gelmiş heralde. Beyin yapısı/ sosyal zekasi köyden çıkmamış büyük amcasından farklı değil.
Sizin de nenenizden farklı değil. Ben utanırdim üniversite okuyup eşim erkeklerle çalışır da onu aldatirim diye beni işe salmasa(!), cebime harçlık koyup ona muhtaç etse.
Ama size normal gelmiş.
İlk yorumumu değiştiriyorum. Is yerinde erkeklerle konuşur diye karısının çalışmasına mani olan adam kesinlikle iş arkadaşına o gözle bakıyordur. Çünkü kişi kendinden bilir işi.
Gidin basın, rezil edin onu

Bende üni mezunuyum güzel bir mesleğe de sahip olabilirdim falat eşim erkeklerle muhatap olmayayım diye çalışmama sıcak bakmadı.
Eşinizin de sizden bir farkı yokmuş. İnsan hayret ediyor. Halbuki okurken sadece meslek sahibi değil vizyon sahibi de olunmaliydi.

Son düzenleme:
İnsanlar genelde hayati unv.de ogrenir.Egitim veren kisilerin ilk once kendisinin egitim almasi gerekir.erkeklerle muhattap olma diye calistirmayan kisiye pardon da sana mi soracagim ben bu okulu emek vererek bitirdim beni sindiremezsin diyemediniz mi? Erkeklerle muhattap olmani istemiyorum ne demek yaaa iranda mi yasiyoruz? Kadinin en buyuk ozgurlugu okumak ve sayin cok akademik kocaniz ozgurlugunuzu elinizden aliyor? Ee o zaman okulda kadin ogrencileri de sinifa almasin malum erkek kadinla muhattap olamaz .Kocaniz 1800 lerde mi kaldi bi kontrol edin bence

X