Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    146
Ne kadar yorucu insanlar. Susn bizde de bir plan yapilmis iste yok dogumdan once soyle dogumdan sonra soyle. Yahu bir sorun biz sana yardim etmek istiyoruz sana nasil yaparsak daha yardimci olabiliriz ? Olmasi gereken bu degil mi? Biz soyle karar verdik diyip iyilik yapar gibi soyluyorlar ama verilen kararlarin anneye hic faydasi yok. Sirf bu yuzden dogum zamani kadinlara iskenceye dönüyor
Asla aynı olamadılar bi daha : ) Böyle böyle soğuyor insanlar. Kayınvalideme çok üzüldüm mesela kızının yanında olamadı bak sende şenlikli geçti kırılmadı kimse içimizde ukte kalmad hepimiz bir aradaydık ama aynı şeyi bu tarafa yapamadık diye ağladı kadıncağız. Gerçekten yorucu insanlar uzak dursun, tamamen anne nasıl iyi hissedecekse öyle yapılmalı.

Cnm benim de oyle oluyor. Hatta daha erken haftalardan beri öyle. Yururken tutulacak diye korkuyorum. Ben bacak arasina hamile yastigi aldim babyjemin bir ona bak istersen bacaklarin arasina birsey koydugunda gece daha rahat uyursun gun icinde de devamli bel cevirme hareketi yapıyorum ben. En rahatlatan o oluyor.
Benim pelvis ağrısından bacaklarım kapanmıyor zaten afedersin kasık kemiğimi tutup ikiye ayırıyorlar sanki koltuk yastıklarım uzun onla yatıyorum 20. Haftadan beri ama bu bel ağrısı da betermiş hiç bilmezdim inşallah seninde geçer ya :KK43:

Yani soran olsa dersin de sana sormadan evden herhangi birine diyip geliyorlar. Ben mi yabaniyim fazla mi takiyorum anlamiyorum
Yok bacım yok banada aynısını yapıyorlardı Allahtan eşim destekçim en sonunda oda patladı bir gün beni evime gelen beni arasın sizi niye arıyor diye

Tanıman yada samimiyetin önemli değil ki eşinle gitmişsin o kadın rahat hareket edemez uzanamaz kadın kadına olsanız yada ilişkiniz çok çok eskiye dayansa kalkmaz hizmet etmeye çalışmaz yada yanında uzanır emzirir vs o yüzden eve giren çıkan sayısından çok kimin geldiği önemli diyorum ya kayınpederim hastanede bebeği gördü alnımdan öptü çıktı gitti toparlanana kadar evime gelmedi
Biz kadinlar kaldik erkekler gecmis olsub hayirli olsun diyip ciktilar. Görümcesi falan da vardi. Kadinin rahatsizligi her halinden belliydi bence es zamanli olarak kalin ya ben de sıkılıyorum falan dese de bunu nezaretinden yaptığını düşünüyorum. Genel olarak hastane ziyareti cok ince cizgi. 5 dk once birilerine ihtiyacin olabilir en azindan manevi olarak ama 5 dk sonra herkesi defetmek isteyebilirsin.

Benim pelvis ağrısından bacaklarım kapanmıyor zaten afedersin kasık kemiğimi tutup ikiye ayırıyorlar sanki koltuk yastıklarım uzun onla yatıyorum 20. Haftadan beri ama bu bel ağrısı da betermiş hiç bilmezdim inşallah seninde geçer ya :KK43:
Cnm benim ilkinde de boyle olmustu ozellikle doğumdan sonra 1 ay yuruyemedim bebegi egilip besikten alamadim felaketti. Bunda daha erken basladi benim tahminim oturarak calismaktan oluyor. 12 saate yakin calisiyorum devamli oturuyorum. Dikkat ettim hareket ettigimde bu ağrı azaliyor. Ama su bel cevirme hareketi beni cok rahatlatti plates topunda yapiyorum ozellikle o cok iyi geliyor istersen dene canim

Buna çok sinirleniyorum mesela. Neden bir destur alınmaz müsait misin iyi misin diye sorulmaz ki ? Birde anneden her emzirme sonrası bebeği almalarına da gıcık olurum bırak bi bağ kursun emzirmeden emzirmeye mi alacak kadın çocuğunu ?
Elimden bir bardak su içmek istemedi kimse hizmet beklemedi aksine bebeğini al git içeri uzan bir saat çayı koyuyoruz dur emzirme arası bir kahve verelim diye beni desteklediler. Ellerine süpürge alıp toz bezi alıp kapımı kapatıp evi temizlediler mesela. Allah iyilerle karşılaştırsın gerçekten. Anlayışsız insanlar çok zor. Herkese iyi gelecek insanlar iyi geçecek lohusalık süreci diliyorum 🌸
Kesinlikle canm her alanda Allah iyilerle karşılaştırsın inşallah cnm🤲

Cnm benim ilkinde de boyle olmustu ozellikle doğumdan sonra 1 ay yuruyemedim bebegi egilip besikten alamadim felaketti. Bunda daha erken basladi benim tahminim oturarak calismaktan oluyor. 12 saate yakin calisiyorum devamli oturuyorum. Dikkat ettim hareket ettigimde bu ağrı azaliyor. Ama su bel cevirme hareketi beni cok rahatlatti plates topunda yapiyorum ozellikle o cok iyi geliyor istersen dene canim
Dur bende deneyeyim belki faydasını görürüm ağırlık merkezi de değişti artık 8. Aya merhaba diyorum artmadan doğururuz inşallah

Biz kadinlar kaldik erkekler gecmis olsub hayirli olsun diyip ciktilar. Görümcesi falan da vardi. Kadinin rahatsizligi her halinden belliydi bence es zamanli olarak kalin ya ben de sıkılıyorum falan dese de bunu nezaretinden yaptığını düşünüyorum. Genel olarak hastane ziyareti cok ince cizgi. 5 dk once birilerine ihtiyacin olabilir en azindan manevi olarak ama 5 dk sonra herkesi defetmek isteyebilirsin.
Anne nasıl mutluysa öyle olmalı ben lohusa kafasına girmedim belki de çevremdekiler sayesinde bilemiyorum kişiden kişiye değişen bir durum 🫠

Daha hiç bel ağrısı yaşamadım ama yine sabaha kadar ağrıdan yatamıyorum taş gibi karın back sadece sol tutmuyo du şimdi sağda atı 5 te uyudum yine uzaktan Glck iki aile ama azlar bna uğramadan gitmek istemiyorlarmis iki gündür yıkadım bebek elbiseleri ütüleyemiyiyorm nasl akşam ağrıylacm bilmiyorum evim dağınık onu topluyorum yeri silmek işkence resmen 🥺yarın erkenden İzmit umut tepe hastanesine gitmem gerekiyor oğlumun takibi var kan için tum gün ayakta koşturcm yani bna gelmeseler şöyle ayak üstü uğrayıp gitseler bu kız hamile günah diyen yok

Anne nasıl mutluysa öyle olmalı ben lohusa kafasına girmedim belki de çevremdekiler sayesinde bilemiyorum kişiden kişiye değişen bir durum 🫠
Çevreden dolayı tamamen kuzenim doğum yaptı bir sene önce muhteşem bir kayın peder tarafı var kaynana dediki sen bize gün belirle nasl iyiysen öle kadın 12 gün boyunca kapıda yemek verip giti halam döndü o geldi kaldı yanında 5 görümcesi var 5 i dalmadi bir anda kimi evi temizledi kimi ütü yapıyordu kuzeni,m odada hep bebekleydi güldü eğlendi o gün anldm çevrenin anlamını iste herkeste olmuyor bazen kuzenim kızı şuan bir olck muhtemelen kaynana hala birsy yaprkn alırken oğluna değil geline soryo oda ina göre davranyo

Daha hiç bel ağrısı yaşamadım ama yine sabaha kadar ağrıdan yatamıyorum taş gibi karın back sadece sol tutmuyo du şimdi sağda atı 5 te uyudum yine uzaktan Glck iki aile ama azlar bna uğramadan gitmek istemiyorlarmis iki gündür yıkadım bebek elbiseleri ütüleyemiyiyorm nasl akşam ağrıylacm bilmiyorum evim dağınık onu topluyorum yeri silmek işkence resmen 🥺yarın erkenden İzmit umut tepe hastanesine gitmem gerekiyor oğlumun takibi var kan için tum gün ayakta koşturcm yani bna gelmeseler şöyle ayak üstü uğrayıp gitseler bu kız hamile günah diyen yok
Yapma kuzucum kınayan kınasın. Onlar düşünmüyorsa sende düşünme önlerine bi iki dilim tatlı bir bardak çay koy kalkıp gitsinler. Allah yardımcın olsun inşallah kolayca biter işlerin

Çevreden dolayı tamamen kuzenim doğum yaptı bir sene önce muhteşem bir kayın peder tarafı var kaynana dediki sen bize gün belirle nasl iyiysen öle kadın 12 gün boyunca kapıda yemek verip giti halam döndü o geldi kaldı yanında 5 görümcesi var 5 i dalmadi bir anda kimi evi temizledi kimi ütü yapıyordu kuzeni,m odada hep bebekleydi güldü eğlendi o gün anldm çevrenin anlamını iste herkeste olmuyor bazen kuzenim kızı şuan bir olck muhtemelen kaynana hala birsy yaprkn alırken oğluna değil geline soryo oda ina göre davranyo
Bizde aynıyız işte kalabalığız ama boş değil hiçbiri böyle insanların varlığı rahatsız etmez aksine motive eder. Mesela hastaneye o kadar kişi geldi bebeğimi kucağına alan olmadı annem kayınvalidem kız kardeşim ve görümcem dışında gören odaya getirilen kövezden sevdi. Tamamen çevremizdeki insanlara bağlı. Sinir bozucu bi kaç kişi vardı da onlarda dış kapının dış mandalı takamadık o yüzden 😂

Yapma kuzucum kınayan kınasın. Onlar düşünmüyorsa sende düşünme önlerine bi iki dilim tatlı bir bardak çay koy kalkıp gitsinler. Allah yardımcın olsun inşallah kolayca biter işlerin
Vllha öle yapcm galiba Allah kimsenin annesini ailesini 24 saat uzaklıkta ve yolculuk yasak bir anne nasip etmesin 1🥺Bn bugün 33 oldum duygu patlaması yaşıyorum 🤣🤣🤣🤣

benim de kardeşim bana 20-30 dk mesafede olmasına rağmen 15-20 günde bir yanıma geliyor. hamile olduğumu öğrendiğinde eve temizliğe geleceğini söylemişti, 7 aylık hamileyim hala yardıma gelecek :) ben çok da umursamıyorum artık böyle şeyleri, evet insan özellikle ailesinden daha fazla ilgi bekliyor bu dönemlerde ama olmayınca olmuyor. kimseye kızamıyorum da, bir beklentiye de girmiyorum.

benim de 23 yıllık arkadaşlığım ben evlenirken bitmişti, nikah şahidim olacak olan arkadaşım son 15 gün arama ve mesajlarıma cevap vermemişti.

kendini üzmeye değmez, hayatında kalmak isteyen, sana değer veren insanlar bir şekilde yolunu buluyor, tersi içinse ne yaparsan yap hayatında tutamıyorsun.
Ben de umursamak istemiyorum ama hormonlardan mı nedense ara ara bir bilenme hırslanma geliyo😬 annem ilk dogumumda da gelememişti kendisi çok rahatsız wcye zorla gidiyor. Bundada gelmeyecek. Herşeyde peşinden koştuğun kız kardeşi ihtiyacın oldugunda sana sırt döndüğünde insan gerçekten üzülüyor. Neyse kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmazmış hesabı bende bu günleri asla unutmucam🥲 doğumda ve sonrasında bana eşim bakacak. 1+1 suit oda tutup diğer çocuğumu da yanımda götüreceğim.

Vllha öle yapcm galiba Allah kimsenin annesini ailesini 24 saat uzaklıkta ve yolculuk yasak bir anne nasip etmesin 1🥺Bn bugün 33 oldum duygu patlaması yaşıyorum 🤣🤣🤣🤣
Annem 30 dk uzakta ama kendisine zor bakıyor. Kız kardesim 24 saat uzaklıkta ama yakında da olsa gelmeyecek gibi gözüküyor 😁 tek basıma nelerin üstüsinden geldim. Bununda gelirim evelallah 😊 gidemde kocaya kahve yapayım😂 ondan baska kımseden fayda yok gibi duruyo😅

X