Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    146
Kızlar bebeğim ultrasonda 5 gün küçük çıkıyor bebeği geriden gelen varmı? Beslenmeme de çok dikkat ediyorum ama kan akımları da iyi çıktı şükür neden böyle anlayamıyorum 🥹

Ben tam 2 haftadir bu kafadayìm😢
Nasıl olacak nasıl yapıcam
Nasıl cocuklarla ilgileneceğim
İş guc düşünüyorum
Yaza denk gelmesine üzülüyordum sıcak diye
Simdide iyiki diyorum en azindan okullari yok
Birde aklima kotu kotu seyler geliyor
Bana bisi olursa diye
Ben tam o kafaya girmisim🫣😂
Kızdım şuan sana niye öyle şeyler düşünüyorsun bir can gelecek Allah kolaylığını verir yanındakilerin nasıl büyüdüğünü anladın mı ben anlamadım şahsen 🥹

Bence okulların tatil olması mükemmel oldu ya hem bağ kurulur hem havalar güzel eve kapanmak zorunda kalmayız hem hastalık derdi yok. Eylülde okul açılacak bebişlerle de 2 ay yalnız kalıcaz mükemmel zamanlama bence 🫠

Kızlar bebeğim ultrasonda 5 gün küçük çıkıyor bebeği geriden gelen varmı? Beslenmeme de çok dikkat ediyorum ama kan akımları da iyi çıktı şükür neden böyle anlayamıyorum 🥹
yapısal küçük olabilir geç döllenme olabilir kemikleri ince olabilir 5 gün farkı kafana takma bence ultrason -/+ 10 gün sapma gösteriyor sağlıklıysa tamamdır, beslenmede bi yere kadar 🫠

Her akşam kızımı yatırdıktan sonra 10-15 dakika gelir karnıma yaslanır mırmırlanır sevdirir kendini gider 🥰
Ya ben de hayvan sayfalarına soracaktım, çok ilginç bir şey yaşıyorum. Kedilerimden bir tanesi çok enteresan şekilde bebeğime sahip çıkıyor. Ben yatağıma yatınca sola dönük yatıyorum, bel boşluğuma çıkıyor ve sabaha kadar üstümde yatıyor. Bazen sağa dönmem gerekiyor, dönüyorum, çıkıp diğer tarafta aynı şeye devam ediyor. Eğer gece o saatte yatağa gitmezsem, merdivenlerde bekleyip ben yatak odasına çıkana kadar bana bakıp söyleniyor. Hamilelikten önce yapmazdı bunu. Belim kanadım tutuluyor resmen, çok hafif de değil.

Ya ben de hayvan sayfalarına soracaktım, çok ilginç bir şey yaşıyorum. Kedilerimden bir tanesi çok enteresan şekilde bebeğime sahip çıkıyor. Ben yatağıma yatınca sola dönük yatıyorum, bel boşluğuma çıkıyor ve sabaha kadar üstümde yatıyor. Bazen sağa dönmem gerekiyor, dönüyorum, çıkıp diğer tarafta aynı şeye devam ediyor. Eğer gece o saatte yatağa gitmezsem, merdivenlerde bekleyip ben yatak odasına çıkana kadar bana bakıp söyleniyor. Hamilelikten önce yapmazdı bunu. Belim kanadım tutuluyor resmen, çok hafif de değil.
Aşırı hisliler bizimki kızımdada böyleydi kızım doğdu beşiğin ya başında yatardı ya altında yatardı pusete koyardım başında beklerdi koltukta battaniyesi varsa gider onun üstünde uyurdu. Bak gör doğunca da aşırı sahiplenecek bilinçli yapıyolar bence ben bunu 2 gebeliğimdede gözlemledim

Canım aynı gün içinde doktorum ultrasonla baktı 4 gün önde çıktı, başka bir ultrasonda radyolog baktı 2 gün geride çıktı. Bak aynı gün diyorum, 3 aydan sonra ultrason yaklaşık değer veriyor, hiç üzme kendini.

5 gün bisey degil
Bana 2 hafta geriden geliyor diye diye
Ne kadar üzmüştü
Sonra bi dogurdum
4 kilo 55 cm
Tosun dogurdun dediler😅
Kafana takma beslenmene dikkat et canım
Kızdım şuan sana niye öyle şeyler düşünüyorsun bir can gelecek Allah kolaylığını verir yanındakilerin nasıl büyüdüğünü anladın mı ben anlamadım şahsen 🥹

Bence okulların tatil olması mükemmel oldu ya hem bağ kurulur hem havalar güzel eve kapanmak zorunda kalmayız hem hastalık derdi yok. Eylülde okul açılacak bebişlerle de 2 ay yalnız kalıcaz mükemmel zamanlama bence 🫠
Valla niye oyle oldu bilmiyorum
Hic bi zaman bu kafada olmazdım
Her isimi kendim yaparım
Bu sefer sorumluluklarimi yerine getirmeyecegim diye
Kafama takiyorum sanırım
Birazda bana baksinlar canım napayım🫣

Aşırı hisliler bizimki kızımdada böyleydi kızım doğdu beşiğin ya başında yatardı ya altında yatardı pusete koyardım başında beklerdi koltukta battaniyesi varsa gider onun üstünde uyurdu. Bak gör doğunca da aşırı sahiplenecek bilinçli yapıyolar bence ben bunu 2 gebeliğimdede gözlemledim
Bana da bilinçli geldi. Diğerleri ilgili değil ama bu bambaşka ilgi gösteriyor. Erk hayvanı diye bir şey var acaba öyle bir durum mu diye süphelenmeye başladım.

5 gün bisey degil
Bana 2 hafta geriden geliyor diye diye
Ne kadar üzmüştü
Sonra bi dogurdum
4 kilo 55 cm
Tosun dogurdun dediler😅
Kafana takma beslenmene dikkat et canım

Valla niye oyle oldu bilmiyorum
Hic bi zaman bu kafada olmazdım
Her isimi kendim yaparım
Bu sefer sorumluluklarimi yerine getirmeyecegim diye
Kafama takiyorum sanırım
Birazda bana baksinlar canım napayım🫣
Ay baksınlar nolcak 15-20 güne en geç ayaklanırsın ne ev çöker ne aç kalırlar merak etme. Ben diyorum neden yatmamışım acaba 40 gün keyfini sürseymişim keşke 3. Gün ayaklandım 15. Gün yalnız bakmaya başladım bu sefer kayınvalideme dedim artık bilgeyim korkun benden 1 ay yataktan çıkmicam canın sağolsun beni bunla mı korkutuyorsun diyor 😂😂😂
Süt kampı kurucam kendime yicem içicem keyfime bakıcam 💃

Bana da bilinçli geldi. Diğerleri ilgili değil ama bu bambaşka ilgi gösteriyor. Erk hayvanı diye bir şey var acaba öyle bir durum mu diye süphelenmeye başladım.
Bilmem öyle olsaydı elim kolum çizik içinde gezer miydim emin değilim kızımıda çok dövdü yanından geçerken yapıştırıyo bana tırnakları 😂

Bilmem öyle olsaydı elim kolum çizik içinde gezer miydim emin değilim kızımıda çok dövdü yanından geçerken yapıştırıyo bana tırnakları 😂
Bak bu geceden bir foto. Bekliyo yine merdivenlerde 😹

Eklentiler

• IMG_20240514_234556.jpg
    IMG_20240514_234556.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 57
Sistemle alakalı canım. Bunu bu saatten sonra herkes yaşayacak. Turnaabulut 29 nisanda kadındoğuma muayene olmuş. Yani bugün tam 15 gün olduğu için, bugüne randevu alamıyor. 15 gün dolmadığı için muayene oldu görünüyor. Aynı branşa 15 gün icinde randevu alamıyor. Şikayet etse bakanlığın kendisini bakanlığa şikayet etmiş olacak. Yeni yönetmelik böyle.
He simdi anladim ben olayı. Ama daha once de başıma geldi demisti sanki yanlış mı okudum bilmiyorum ama sonucta o zamanlar sistem bu sekilde degildi. Bir de mesela son haftalarda bizi haftada bir cagiracaklar nasil randevu alıp gideceğiz randevusuz zaten bakmazlar kafamda deli sorular 🙄

He simdi anladim ben olayı. Ama daha once de başıma geldi demisti sanki yanlış mı okudum bilmiyorum ama sonucta o zamanlar sistem bu sekilde degildi. Bir de mesela son haftalarda bizi haftada bir cagiracaklar nasil randevu alıp gideceğiz randevusuz zaten bakmazlar kafamda deli sorular 🙄
İlk randevunda sor bunu, doktorun ona göre yönlendirme yapacaktır.

Buna yazasim geldi o kadar güzel ki okulların olmaması o değerli anllari oğlumla paylaşacm ki okul olsaydı da ilk haftası ful izin yaptrirdim o ilk günleri görmek için çok sabırsızlanıyorum kendileri 8 yıldır bekleniyor da🤣tek yapmak istediğim eve kapanmamak okul ödev erken kalk yok biraz toparliyinca hop istediğim parka hop yürüyüş ikisi ile çok güzel günlerimiz olck inanıyorum 🥺

İstanbul mu? Hangisi? Anlaştınız mı? Bu arada acıbademin kendi kordon bankası var.
Benim doktorum dış merkezden kendi ekibiyle gelecek. Hastaneyle görüşmedik. Hastane çantasi icin liste veriyormuş hastane. Aldiniz mi onu?
Ben bugun anlasma yaptım yasam bankasi ile haberlesecegiz demistik size de söylemek istedim.

Yarın arasan alacaktın aslında. Son muayenen 29 nisan göründüğü icin reddetti seni. Bak eşin sağlık çalısanı, bağlı bulunduğu birimin yönetimine gitsin, orada izah ederler daha iyi anlarsınız. Tüm yönetimlere aynı yönetmelik gitti, bunu hastane yapmıyor canım, bakanlık yapıyor.
Teşekkür ederim balım eşim hastahane sisteminden 6 gün sonraya randevu aldı hemen bana 16 sı yerine 22sinde gidicem hastahaneye olsun nasip böyleymiş diğer türlü zaten kime gitsem birşey yapan olmazdı

X