Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
medusaa medusaa canım senin bebeğin bi bi ara emmeyi reddediyor du? Az önce doktorun muayene esnasında çektiğim videoyu izledim. Orda şey diyor eğer seni emmeyi reddederse el kundağı yap yani bebeğin ellerini önünde birleştir tut fön makinesi sesi aç bi kaç dakika dursun sonra emzir diyor. İnşallah tekrarlamaz ama yine olursa bi dene istersen

Sorsalar yeğenim de yeğenim derler başkalarına karşı şunu yaptım bunu yaptım derler hepsi aynı model bunların
Kız bide neye sinir oluyorum bak. Alemdürüst görmüyorlar zaten gördüklerinde yada aradıklarında kızıma şey diyolar senin yerin ayrı sen başkasın senin gibi olmaz bilmem ne. Kızı da ben doğurdum oğlanı da. İkiside sizin oğlunuzun çocuğu anamın evinden mi getirdim. Tamam anlıyorum hani kızım cilvelenmeye ele gelmeye başladı oyun istiyor onlardan konuşuyor ediyor filan da niye ayırıyonuz ki öyle de denir mi yani. Hani desem ki kızım kıskanmasın diye öyle yapıyolar yok ciddi ciddi söylüyorlar hatta bana da diyolar kızın yerin ayrı diye. E mübarekler ben kızıma hamileyken oğlan değil diye böyle şekiller yapanda sizdiniz. Aklım ermiyor vallahi

Düşüncesiz insana böyle yaklasiliyo malesef inan bende hiç istemezdim kim ister ki.. düşünsene bu 4.gun ve sadece yatağın üstünde geciriyorsun kapının oraya sadece 3 metre uzunlukta bi alan var.. onda da 2 kişi yan yana yuruyemiyorsun 😔 ama kaynanam mutfagimi yıkacak şuan her şeyi pat küt koyuyo
Çok üzüldüm canım ya . İlk bebek birde , kötü deneyim oldu sizin için . Sen yine eşine üzüldüğünü söyle . Benimde kp gelmek istemiyor , ben gelsin de yalnız kalmasın diyorum . Yoksa kaynanam hemen dönmek ister 😅 en son nasıl istiyorsanız öyle yapın dedim . Mesela doğum başlayınca haber verin gelelim diyorlar bir buçuk saat var aramızda . Gece şiddetli sancılarım vardı , korkuyorum çocuklara ne olcak diye . Hepsi bir tuhaf . Keske ihtiyaç nasılsa konuşup ona göre gelseler . Senin şimdi bir tane , her türlü bakarsın . Eşinle yalnız da kalman lazım , ilk bebek ilk heyecan . Bende öyle değil 😅

Düşüncesiz insana böyle yaklasiliyo malesef inan bende hiç istemezdim kim ister ki.. düşünsene bu 4.gun ve sadece yatağın üstünde geciriyorsun kapının oraya sadece 3 metre uzunlukta bi alan var.. onda da 2 kişi yan yana yuruyemiyorsun 😔 ama kaynanam mutfagimi yıkacak şuan her şeyi pat küt koyuyo
Baya bozulmuşlar belli kafana çalar gibi iş yapıyor sanırım. Ya kocanla gelme sende dimi lohusa kadının evine. Adamda napsın nereye gitsin başka ilde kimseyi tanımaz yer bilmez evde oturuyor haliyle. Hoş gerçi ben bi kaç gün kalıp dönerim torunu görüp diyebilirdi kaynanana. Ay nerden tutsan elinde kalıyor insanın 🤦🏻‍♀️

Kız bide neye sinir oluyorum bak. Alemdürüst görmüyorlar zaten gördüklerinde yada aradıklarında kızıma şey diyolar senin yerin ayrı sen başkasın senin gibi olmaz bilmem ne. Kızı da ben doğurdum oğlanı da. İkiside sizin oğlunuzun çocuğu anamın evinden mi getirdim. Tamam anlıyorum hani kızım cilvelenmeye ele gelmeye başladı oyun istiyor onlardan konuşuyor ediyor filan da niye ayırıyonuz ki öyle de denir mi yani. Hani desem ki kızım kıskanmasın diye öyle yapıyolar yok ciddi ciddi söylüyorlar hatta bana da diyolar kızın yerin ayrı diye. E mübarekler ben kızıma hamileyken oğlan değil diye böyle şekiller yapanda sizdiniz. Aklım ermiyor vallahi
Erkek sevdikleri için öyle diyorlar canım . Bizimkilerde de vardı o durum . Ama yinede yanlış yani , aradaki kıskançlığı arttırıyorlar . İkisinide seviyoruz deyin ne olacak .
Gelmemelerine ayrı gıcık oldum . Yeni doğum yapmışsın arada gidin , yemeği var mı bakın dimi .
Bizimkiler o durumda olsa arayıp ne zaman gelcek torunum babaannesinin evine der . İlk doğumumda eşim zorla götürmüştü , dikişlerim düşmemiş oturamıyorum , sıcakta emziremiyorum . Oda da kimse beni anlamıyor diye hem ağlayıp hem emzirmiştim .

Ayy lüzumsuzlar ikisi de yeğen yani 3 yeğenim var üçünü de ayıramam birbirinden kızı da erkeği de aman boşver iki gün sonra büyüyünce onu da severler çok da lazım değiller zaten 🙎🏻‍♀️

Baya bozulmuşlar belli kafana çalar gibi iş yapıyor sanırım. Ya kocanla gelme sende dimi lohusa kadının evine. Adamda napsın nereye gitsin başka ilde kimseyi tanımaz yer bilmez evde oturuyor haliyle. Hoş gerçi ben bi kaç gün kalıp dönerim torunu görüp diyebilirdi kaynanana. Ay nerden tutsan elinde kalıyor insanın 🤦🏻‍♀️
Gerçekten nerden tutsan elinde kalıyor ama ne yapıyım şuan kendimi çok kötü hissetsem de mecbur boyle olmak zorundaydi diyorum.. Ne huzurum ne psikolojim hiçbir şeyim kalmadk

Korkma ben bile hiç bebek bakmadığım görmediğim halde halletmeye calisiyorum🥰

Hiiiç korkma doğur sonra sende başlıcan şu şöylemiydi sizde nasıl olmuştu bu böylemiydi normal mi diye sormaya 😂 ama güzel bakarsın hiç kafanı yorma korkmada millet nasıl bakıyo senin neyin eksik 😍
Sağolun kızlar inşallah kucağıma sağlıkla alayım da sonra sizin başınızı şişiririm heralde yine 🥹♥️

Erkek sevdikleri için öyle diyorlar canım . Bizimkilerde de vardı o durum . Ama yinede yanlış yani , aradaki kıskançlığı arttırıyorlar . İkisinide seviyoruz deyin ne olacak .
Gelmemelerine ayrı gıcık oldum . Yeni doğum yapmışsın arada gidin , yemeği var mı bakın dimi .
Bizimkiler o durumda olsa arayıp ne zaman gelcek torunum babaannesinin evine der . İlk doğumumda eşim zorla götürmüştü , dikişlerim düşmemiş oturamıyorum , sıcakta emziremiyorum . Oda da kimse beni anlamıyor diye hem ağlayıp hem emzirmiştim .
Aynen kıskançlık arttırıyorlar. E kızın yanında oğlanı sevmeyelim kıskanmasın bilmem ne diyolar. Bin defa anlattım doktor ayrım yapmayın büyük çocuk böyle alışamaz şımartmayın nasıl davranıyorsanız öyle davranmaya devam edin dedi diye. Yok yani oğlan anlamaz falan filan sanıyolar anlamaz ama hisseder. Ayırmayın benim çocuklarımı yani daha net nasıl anlatabilirim ki.
Yok bacım nerde kim soracak yemeğin aşın varmı diye. Kokmaz bulaşmaz olmaları işime geliyor ama çocuk diye beynimi yiyip böyle davranmalarına tav oluyorum. Eşim Allahtan götürüp getireyim lafı yapmıyor sadece evde zorlanmama üzülüyor. Bide o seninki gibi yapsa cidden bende oturur ağlarım yani. Bide daha dikişlerin düşmemiş kendi lütfedip gelemiyor yeni doğurmuş kadını ayağına bekliyor ne çocuk sevecek sözüm ona babaanne ya

Ayy lüzumsuzlar ikisi de yeğen yani 3 yeğenim var üçünü de ayıramam birbirinden kızı da erkeği de aman boşver iki gün sonra büyüyünce onu da severler çok da lazım değiller zaten 🙎🏻‍♀️
Sevecekler zaten oda ele geldimi sevecekler de hisseder yani çocuk. Ben ayırmıyorum onların haddine mi benim çocuklarıma ayrım yapmak deli oluyorum vallahi

Gerçekten nerden tutsan elinde kalıyor ama ne yapıyım şuan kendimi çok kötü hissetsem de mecbur boyle olmak zorundaydi diyorum.. Ne huzurum ne psikolojim hiçbir şeyim kalmadk
Allahtan eşin anlayışlı ya maşallah diyelim nazara gelmeyin. İnşallah normal huzuruna psikolojine dönersin yarın sabah çekirdek ailenle yeni hayatının ilk günü artık tadını çıkar 😍

Kızlar doğumum oldu ama bebişim doğum anında çok yorulduğu için solunum sıkıntısıyla 2 3 gün küvezde kalıcak dün süt sağdım hiç gelmedi bugün tekrar deneyeceğim gelmesi için ekstra ne yapabilirim
İnşallah bebişinle bir an önce kavuşursunuz canım sağlıkla büyüt inşallah🙏🏼 Süt için de zaten başta çok az geliyor diyorlar, stres yapma sütün artarak gelir inş.Beslenmene dikkat et,suyunu iç ve olumlu düşün 🤗

Eki Görüntüle 3427542 kızlar ya göbek bağımız düştü ama böyle bi görüntü var ve kan vardi offfff ne demek bu moralim bozuldu @melegim can gulumsebebek gulumsebebek Chen31 Chen31 @Begonya2
Bana normal geldi canım, bizimkini doktor çöp şiş gibi bir şeyle temizlemişti oğlumda, bunda nasıl olacak bakalım
Kızlar doğumum oldu ama bebişim doğum anında çok yorulduğu için solunum sıkıntısıyla 2 3 gün küvezde kalıcak dün süt sağdım hiç gelmedi bugün tekrar deneyeceğim gelmesi için ekstra ne yapabilirim
Tebrik ederim canım sağlıkla büyüt 🙏🏻 benim 3. gün tamamen gelmeye başladı stres olma sağdıkça az gelse bile sağ sen. Bestlak damla ve begonyanın hoşafı iyi geldi bana
Eşim konuşmuş aksama gidiyorlar
Ay çok sevindim çok şükür 🙌 🤩 bundan sonrası güzel geçer senin için artık

X