2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    272
Bende kyvldnın mutfaga girmesini istemiyorum titiz değil çünkü tiksiniyorum o yuzden herseyı ben yapıyorum o gelınce dolayısıyla çok yoruluyorum gelmesin diye kırk takla attım ki gercekten de doktorumuz yasakladı bıze 3 ay misafiri
Benim bebeğimde bi hafta yenidoğan yoğun bakımda yattı normalde bize de yasak ama artık duramıyorum diyip gelmiş

Ben doğduğundan beri sadece anne sütü veriyorum. Eğer 2 saatte 1 emerse memem hiç sertleşmiyor yumuşak oluyor. Ne zamanki 4 saatte 1 emiyor o zaman anca sertleşiyor. Bence yumuşak olması süt olmadığı anlamına gelmiyor çünkü bebeğimin kilo alımı da önde gidiyor. Meme yeterli sütü topladığında onu taşıyabiliyor ve yumuşak kalıyot. Ne zaman çocuk emmezse fazla süt oluşup öyle sertleşiyor bence. Yumuşaklık süt yetersşzliği demek değil bence öyle olsa bebdğim kilo almazdı
Canım benimde öyle göğüslerim yumuşak bende acaba süt mü yok diyorum, kaç günlüksünüz bebiş kaç kilo aldı

Ben ilk eve yakın bir çocuk doktoruna gittim o da direk alerji süt ürünleri yeme dedi bir hafta sora başka bir doktora gittim onun da çocuğu çoklu besin alerjisiymiş 3 yaşına gelmiş hala devam ediyormuş bir yaşında bitenlerde var dedi ilk 3 ay hatta bir yıla kadar deri ve kan testleri sonuç vermiyor dedi bunları yeme dedi sora sıra ile açıp deneme yaparız dedi olmazsa alerji bölümüne yönlendiririm ilerde dedi çok huzursuzluk öyküsü olan bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu var mı ona bakarız dedi obada bakıldı baya zor oldu kız bebek olduğu için neyse bari o temiz çıktı..

Benim önceden hipertansiyon teşhisim vardı ama hamilelik boyunca hep düşüktü. doğumda çok düştü hatta yükselttiler ondan iki gün sonra tekrardan yüksek tansiyon şikayetim başladı. Tansiyon araştırırken genelde böbrekten kalpten diye araştırıyorlar böbrekten değildi ama şimdi hamilelikte eski geçirdiğim başka bir ameliyat izinden dolayı karnım çok değişik şekilde büyüdü aşırı sivridi böbrekler belki sıkışmıştır diye düşündüm bu konulardan biraz anlayan birisi söyleyince mantıklı geldi. Şimdilik coraspin ve tansiyon ilacı kullanıyorum. Önümüzdeki ay kardiyoloji doktoruna gitmem gerekiyor doğum doktorum oraya gitmemi söyledi. Yediklerime de dikkat ediyorum biraz hafifledi hatta çok şükür bayağı iyi tuzlu şekerli ve hamurişi uzak dur. Bu arada ben Ahmet boyunca idrar yolları enfeksiyonu çok geçirdiğim için antibiyotik kullanıp durdum birkaç kere. Gönderdiğiniz fotoğraflarda en sondaki fotoğraf benim bebeğin yüzünde çıkanlara benziyor. Ama bu kadar çok yok
Beni hamileyken kardiyolojiye göndermişlerdi bişey çıkmadı kalpte ama streste etkiliyor bence benim nabızda hep yüksek çıkıyordu çarpıntım çok olur taşikardim falan ama kalp doktoru sorun görmedi. Yine sende bir görün tabi canım

Kızlar bir ayın sonunda kv geldi dayanamadı görmek istiyorum dedi neyse dedim geldiği ilk gün bebeği emzirirken tepeme dikildi daha bebek mememi tuttu eliyle mememe bastırdı nefes alamıyormuş çocuk ya dedim dur daha yeni tuttu ayarlayacam ben böyle ölen çocuklar var dedi😬 neyse dedim çocuğu emziriyorum elini ayağını tutuyor sevmiyor o sinirleniyor dedim kaç kere söyledim gene aynı emzireyim elimden almayı bekliyor karşı koltuğa geçiyorum dibime oturuyor gelip gaz cikarmaya çalışıyorum çok sert vuruyorsun annesi diyor surekli bir uyarı ev 24 derece iki kat giydiriyoruz yetmiyor yelek giydirmeye zorluyor donunu tek yapıyorum iki olsun diyor çocuğun diz arkalari terliyor sürekli beşiğin etrafında yüzünü ortelim nefesinden üşür diyor delirtecek beni bana çok sıcak çocuğu böyle giydirme diyen kocam anasına ses etmiyor geldiği ilk gün benle uyusun ben bakarım dedi yok öyle birşey dedim aldım yanıma çocuğu asla bir yardimi yok anca bebeği almaya çalışıyor bu sabah bir baktım odaya daldı bebeği aldı elimden çıldırmak üzereyim 😬
15 gün boyunca aynılarını birebir yaşadım canım nasıl sabrettim bende bilmiyorum 😬

15 gün boyunca aynılarını birebir yaşadım canım nasıl sabrettim bende bilmiyorum 😬
Mümkün olduğunca çocuğu vermemeye çalışıyorum inşallah anlar artık yeter bide bugün burnum akıyor gibi dedi bende hasta olursan karantina çocuğa yaklaşamazsin dedim çocuk şuan uyuyor sesli nefes alıyor gibi geliyor bana inşallah hasta etmemiştir delirecem

Mümkün olduğunca çocuğu vermemeye çalışıyorum inşallah anlar artık yeter bide bugün burnum akıyor gibi dedi bende hasta olursan karantina çocuğa yaklaşamazsin dedim çocuk şuan uyuyor sesli nefes alıyor gibi geliyor bana inşallah hasta etmemiştir delirecem
Allah korusun inşallah ya çok sinir bozucu böyle dönemler

Beni hamileyken kardiyolojiye göndermişlerdi bişey çıkmadı kalpte ama streste etkiliyor bence benim nabızda hep yüksek çıkıyordu çarpıntım çok olur taşikardim falan ama kalp doktoru sorun görmedi. Yine sende bir görün tabi canım
Benim hamilelikte demirin çok düşük olduğu için kalp çarpıntısı arttı demir yüklemesi yaptıktan sonra geçti o da etkiliyor aklında olsun. Tabii görüneceğim inşallah. Allah şifa versin hepimize

Niqu Niqu canım benim bebekte bir iki gündür reflü diye dusndugim belirtiler var senjn bebekte mi vardı nasıl anladım bı dennenyapiosin csnim bunun icin

Cnm bnde ilk çocugu küçük olanlar nasıl bakıyor dıye merak içindeyım, bn oyuzden yaş farkı istıyordum hep😂evlendiğimden beri

Oğlum 12 yaşında yeri gelıyor kardeşiyle ılgılenıyor okuldan gelınce. Çoğu işini artık kndı yapıyor

Kısa sureliğine kızı bırakabılıyorum, atıştırmalığını, banyosunu, ödevini, kndi yapıyor, ev işlerınede yardım edıyor bna.
Oyuzden bnım oğlumun bakımı yok senın dedıgın küçük çocugu olanlar için gecerli bnce😊
Evet canım seninki büyükmüş maşallah yardimi bile var 🧿🥰

Ben ilk eve yakın bir çocuk doktoruna gittim o da direk alerji süt ürünleri yeme dedi bir hafta sora başka bir doktora gittim onun da çocuğu çoklu besin alerjisiymiş 3 yaşına gelmiş hala devam ediyormuş bir yaşında bitenlerde var dedi ilk 3 ay hatta bir yıla kadar deri ve kan testleri sonuç vermiyor dedi bunları yeme dedi sora sıra ile açıp deneme yaparız dedi olmazsa alerji bölümüne yönlendiririm ilerde dedi çok huzursuzluk öyküsü olan bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu var mı ona bakarız dedi obada bakıldı baya zor oldu kız bebek olduğu için neyse bari o temiz çıktı..
Anladım canım çok geçmiş olsun inşallah kısa sürede her şey hallolur bazı yerler 4 aylıkken alerji testini yapıyor ama sanırım 6 aylıkken daha net oluyor inşallah hamgisiyse bulunur da rahat edersin 🙏🏻

Hanımlar merhaba 31 mart doğumlu kız bebişim var doğduğu günden beri sadece koynumda uyuyor tuvalete bile zor gidiyorum kucağımda uyuduğu için rahat uyuyamadigini düşünüyorum bebişimi yatağına nasıl alistirabilirim neler yapmalıyım

Bu Sleepy ne saçma bir bezmiş ya, baby turco da bari hiç sızdırma yaşamıyordum bunda 2 saat sonra çiş sızıyor. kaka olsa anlarım da. şaka gibi, tövbe bir daha almam

Özellikle kardiyolojiye gittin de mi bir şey söylemedi? Yani böbreklere bakılmadı benim ama böbrekten olabilir dediler sadece. Bol yürü hareketsiz kalma dediler . çok fazla çıkıp ve inmediği için verdikleri ilacı günde altı tane bile içebileceğimi söylediler. Beyin kanamasından bile şüphelendiler tomografi çekildi ilk günler o yüzden tansiyon yüksekken ilaç içmemezlik olmaz Allah korusun neye sebep olacağını bilemezsin benim vücudum yüksek tansiyona alışkın olduğu için o kadar yüksek tansiyon da beyin kanaması geçirmemişim. 17-12 oluyordu hep. şimdi 14’e 9 falan oluyor. Daha fazla çıkıyorsa da bilmiyorum ölçmüyorum artık psikolojim bozuldu. Düzenli bir şekilde ilacimi içiyorum. Günde ikiye düşürdüm. Alfamed adı
evet özellikle kardiyolojiye gittim benim genelde 14-9 ama 12 -13 te oluyor çok değişken :KK43: hamilelik düşünsem sorun olur mu ona da çekindim

X