Genetik bakılan pgt li embriyonun düşükle sonuçlanması

Yaşım 38 erken düşüklerim oluyordu pgt li tüp bebek yapılmalı denildi yaptırdık ama pgt bastırdığımız halde aynı şey başımıza geldi tekrar aynı hafta aynı gün kalp atışı durdu doktorum bağışıklık bakalım bundan sonra tekrar yapalım 2 ay sonra gel dedi kendin düşük yap bunu dedi yapamazsan kürtaj ol dedi kendim düşük yapmadığım için kürtaj için gazi üniversitesi hastanesine gittim ve düşük meteryalinin genetiğine baktırmak istedim sanki kalbime doğmuş çıkan son ve gazi hastanesinin profesör genetik doktorunun söyledikleri bizi şok etti doktor anlattı ve arkasına ekledi pgt yaptırın bundan sonra tüp bebeğe başlayın dedi o zaman dedik bu tüp bebek ve pgt si bakıldı güvenilir bi merkezde tekrar yaptırın bunun genetiğine bakıp bu problemi saptamamak mümkün değil dedi sapma olabilecek bi durum değil dedi ısrarla sorduk sapma yaşanabilir mi diye asla sapma olamaz bu değer için sapma söz konusu olmaz iyi bakılmamış denildi onun için doktorumuzla görüşmeye gittik ve doktorumun rahatlığı beni çok üzdü 2 dakikasını bize ayırmadı oğlunu okuldan alması gerekiyormuş bu durumlar olabilirmiş ona göre ve sonra aradı bahçecide beklemeyin yapılan tedavilerin raporlarını istedik doktora haber gitmişki yapılan tedavi raporları ne işinize yarayacak almayın diye defalarca söyledi. Düşün yaptığımda basıl olsa pgt yaptırdım genetiği temiz diye genetik testi yaptırmasaydım bana bağışıklık bakıp bağışıklık baskılayıcı ilaçlar verecekti ve sonuç yine değişmeyecekti ben sağlığımdan olacaktım belki hiç insafları tok lütfen iyi araştırıp güvenilir kurumlara gidin bizleri sadece para olarak görüyorlar

Canim benim de gebelik oluştu şimdi değerlerim 45-67-112-111-156 dalgalı bir şekilde gidiyor. Yani sağlıklı bir gebelik değil düşecek büyük ihtimal. Böyle olunca pgt li yaptirmadigima pişman olacak gibi oluyorum, sonra senin gibi konuları görünce herşey Allah'tan diyorum
Çok geçmiş olsun benimki nadir görülen bi olay tamamen genetik bakan şabaratuar hatası hastalığı saptayıp imha etmesi gereken embriyoya temiz onayı vermiş ve transfer yapıldı güvenli kurumlarda yaptırmanızı tavsiye ederim benim gittiğim yer sadece para düşünüyordu bunu anlamıştık ama bi kere tedaviye başlamıştık dönüşüm olmadı ama böyle bi hata yapılabileceği hiç aklıma gelmedi

Yaşım 38 erken düşüklerim oluyordu pgt li tüp bebek yapılmalı denildi yaptırdık ama pgt bastırdığımız halde aynı şey başımıza geldi tekrar aynı hafta aynı gün kalp atışı durdu doktorum bağışıklık bakalım bundan sonra tekrar yapalım 2 ay sonra gel dedi kendin düşük yap bunu dedi yapamazsan kürtaj ol dedi kendim düşük yapmadığım için kürtaj için gazi üniversitesi hastanesine gittim ve düşük meteryalinin genetiğine baktırmak istedim sanki kalbime doğmuş çıkan son ve gazi hastanesinin profesör genetik doktorunun söyledikleri bizi şok etti doktor anlattı ve arkasına ekledi pgt yaptırın bundan sonra tüp bebeğe başlayın dedi o zaman dedik bu tüp bebek ve pgt si bakıldı güvenilir bi merkezde tekrar yaptırın bunun genetiğine bakıp bu problemi saptamamak mümkün değil dedi sapma olabilecek bi durum değil dedi ısrarla sorduk sapma yaşanabilir mi diye asla sapma olamaz bu değer için sapma söz konusu olmaz iyi bakılmamış denildi onun için doktorumuzla görüşmeye gittik ve doktorumun rahatlığı beni çok üzdü 2 dakikasını bize ayırmadı oğlunu okuldan alması gerekiyormuş bu durumlar olabilirmiş ona göre ve sonra aradı bahçecide beklemeyin yapılan tedavilerin raporlarını istedik doktora haber gitmişki yapılan tedavi raporları ne işinize yarayacak almayın diye defalarca söyledi. Düşün yaptığımda basıl olsa pgt yaptırdım genetiği temiz diye genetik testi yaptırmasaydım bana bağışıklık bakıp bağışıklık baskılayıcı ilaçlar verecekti ve sonuç yine değişmeyecekti ben sağlığımdan olacaktım belki hiç insafları tok lütfen iyi araştırıp güvenilir kurumlara gidin bizleri sadece para olarak görüyorlar
Ya şaka gibi çok geçmiş olsun😞 inşallah bu son üzüntünüz olur. Benim de pgt’ye giden embriyomda 6. Kromozom eksikliği vardı doktor açıkça “bunu sana transfer etsem tutar ama düşer ve zaten sağlıksız seni boşuna yıpratmamak için bu embryoyu imha ediyoruz” dedi. Malesef biçok merkez gebelik haberini verdim havasında. Sonrasında sağlıklı ve canlı doğumu çok da takmıyorlar açıkçası.özellikle bahçeci de ticarethaneye dönüşmüş. İspatlayabildiğiniz için bence dava açın yada en azından şikayet edin. Ama yıpranacaksanız salın gitsin Allahından bulsunlar. Başka dondurulmuş embriyonuz var mıydı yoksa bence hemen değiştirin

Ya şaka gibi çok geçmiş olsun😞 inşallah bu son üzüntünüz olur. Benim de pgt’ye giden embriyomda 6. Kromozom eksikliği vardı doktor açıkça “bunu sana transfer etsem tutar ama düşer ve zaten sağlıksız seni boşuna yıpratmamak için bu embryoyu imha ediyoruz” dedi. Malesef biçok merkez gebelik haberini verdim havasında. Sonrasında sağlıklı ve canlı doğumu çok da takmıyorlar açıkçası.özellikle bahçeci de ticarethaneye dönüşmüş. İspatlayabildiğiniz için bence dava açın yada en azından şikayet edin. Ama yıpranacaksanız salın gitsin Allahından bulsunlar. Başka dondurulmuş embriyonuz var mıydı yoksa bence hemen değiştirin

1 tane embriyom daha var ama o kuruma güvencim kalmadı orda devam etmeyeceğim sanırım zaten pgt tüp bebek de düştü artık olmaz dedi bize doktor bağışıklık kaldı onada ben güvenmiyorum garantisi yok dedi çocuğunuz olmayacak dedi yüzüme ama düGün bakmamışlar ki pgt ye ben onlar yüzünden tedavimi bırakacaktım insanın hayatını etkiliyorlar bana genetik labaratuarını savunuyor Bahçeci benim yaşadığım maddi manevi fizyolojik durumum ne olacak peki kimin umurunda yaşadığımız çöküntü

Hayır kesinlikle vazgeçmek yok son ana kadar mücadeleye devam Allahın izniyle umutsuz olmayalım.Hamile kalabilmeniz bile bir umut iyi merkez seçerek yola devam edin medipol mega bağcılarda gonca hoca var bizimde 4 yıl olmadi 1 defa gebe kalamadim 2 aşılama negatif 1 tup negatif 2.cide kaldım hamd olsun ilk defa kimyasal bile olmamıştı ama hep dua daima dua 8.aydayım az kaldi hamd olsun lütfen sizde öyle ticarethanelere para kaptırmayın iyi yumurta ve kaliteli spermle olacak bu iş Allah isteyen herkese hayirlisindan versin

1 tane embriyom daha var ama o kuruma güvencim kalmadı orda devam etmeyeceğim sanırım zaten pgt tüp bebek de düştü artık olmaz dedi bize doktor bağışıklık kaldı onada ben güvenmiyorum garantisi yok dedi çocuğunuz olmayacak dedi yüzüme ama düGün bakmamışlar ki pgt ye ben onlar yüzünden tedavimi bırakacaktım insanın hayatını etkiliyorlar bana genetik labaratuarını savunuyor Bahçeci benim yaşadığım maddi manevi fizyolojik durumum ne olacak peki kimin umurunda yaşadığımız çöküntü
Pes etmeyin ama ailevi sorunlarınız varsa çözmeye çalışın birlikge mücadele etmeniz daha doğru olur benimde 8nci denemem de oldu herşey nasibini bekliyor biraz gayret gerekiyor biz dua edelim veren Rabbim

Pes etmeyin ama ailevi sorunlarınız varsa çözmeye çalışın birlikge mücadele etmeniz daha doğru olur benimde 8nci denemem de oldu herşey nasibini bekliyor biraz gayret gerekiyor biz dua edelim veren Rabbim
Olması imkansız denildiği için psikolojim çok bozulmuştu bağışıklığım kabul etmediğini söylemişti eşime bu yükü yüklemek istememiştim kendimce o dönem bunları duyunca o psikoloji ile ama çok şükür öyle düşünmeyi bırakmıştım. Tekrar deneyeceğim inşallah olur.

Merhaba kızlar 3 kez normal yolla gebe kaldım ve 2 si boş keseydi 1 tanesinin kalp atışı 6+2 de durdu doktorlar bize pgt li tüp bebek önerdi bizde araştırıp labaratuarı gelişmiş olduklarını söyledikleri için Ankara’da bulunan BAHÇECİ TÜP BEBEK merkezine gittik yumurta toplama işlemi yaptıktan sonra 2 tane 5. Gün embriyomu AVRUPA by ıgenomıx e gönderdiler ve 2 embriyomda temiz olduğu söylendi transfer sürecim başladı ilk transferimi 11 Mayıs 2023 tarihinde yaptılar kimyasal gebelik oluştu sonrasında 6 ay bekleyelim dediler ve 3 Şubat 2024 tarihinde 2. Transferim gerçekleşti embriyom tuttu 5. Haftada gittik kese ve embriyo göründü 7. Hafta embriyonun 6+2 de kaldığı gelişmediği kalp atışı olmadığı söylendi doktorun 1 hafta bekleyin kendi düşmezse aldırın burda alırsam ücret alırım dedi bende 1 hafta bekledim düşük gerçekleşmediği için gazi üniversitesi hastanesine gittim ve orda genetiğine bakalım neden düşük olduğunu araştıralım dediler pgt li tüp bebek olduğunu söyledim o zaman gerek yok denildi ama ben genetiğine tekrar bakılmasını istedim ve düşük metaryelimden genetik bakıldı 20 martta kürtaj oldum 15 mayısta genetik sonucum çıktı sonucuma göre transfer edilmemesi gereken hastalıklı yaşaması mümkün olmayan kromozom bozukluğu olan bi embriyoyu bana transfer etmişler genetik doktoru bize pgt li tüp bebek yaptırın dedi bizde zaten bu pgt li tüp bebekti dedik profesör şaşırdı güvenli bi merkeze yaptırın dedi bu sonucu bugün işe başlayan bi embriyolok bile %100 saptardı dedi pgt de %100 bulunabilecek bi değer dedi şok geçirdik eşimle Bahçeci tüp bebek merkezine gittik doktorumuz Berfu hocaya sonucu gösterdiğimizde olabilir böyle şeyler demesi daha da beni şok etti genetik doktoru bu mutlaka pgt de saptanabilir olduğunu söylediği galde Berfu hoca bana hala AVRUPA by ıgenomıx i savundu. Şimdi benim maddi manevi yaşadığım bu durumun hesabını kim verecek boşuna Aldığım o tedavilere mi üzüleyim vurunduğum iğnelere mi üzüleyim ki aradan 4 aya yakın bi zaman geçtiği halde iğne yaptığım yerler ağrıyor morartılarım yeni geçti bunlara mı üzüleyim yaşadığım travmaya mı üzüleyim önce bebek tuttu sonra tekrar olmadı üstelik doktorum artık bi çözüm kalmadığını söylemişti tedaviden vaz geçmiştik evliliğim bitme noktasına geldi Berfu hoca bağışıklık kısmı karanlık kısım dedi bi o kaldı demişti artık çocuk olması umutsuz konuşmuştu inanın evliliğim bitme noktasına geldi öyle zor zamanlar geçirdik ki bize pgt yapıp mutlaka çocuk sahibi olursunuz dediler sonrasında olmayınca psikolojimiz bozuldu ve şimdi pgt sine bakılan embriyonun hastalıklı olduğu çıktı bunun hesabını bize kim verecek maddi manevi o kadar yıprandık ki bu süreçte lütfen gittiğiniz yerleri araştırarak güvenilir kurumlara gidin.
Okurken ağladım😞😢 bende bahçeci de denedim ağır kalp anamoli oldu gebeliğim sonlandırıldı. Yani en kaliteli embriyo dediler. Sonra genetiğe gittik bu annoli büyük ihtimalle rastlantısal dediler. Şimdi yeni merkez bakıyorum. Benim de evliliğim çok stresli geçiyor. 4 tüp bebek büyük bir acı kayıp ve maddi manevi çöküş😞 canım acıyor ve seni çok iyi anlıyorum. Bana da şimdi genetik taramalı dediler. Yani doktorlar bu konu da ikiye ayrılmış. Kimisi genetik tarama gen hastalığınız yoksa boşuna diyor. Kimisi yapılmalı diyor. Hangisine inanmaz bacım😢😢😢 gözlerim şiş her gün ağlıyorum acımızı ne duyan var ne anlayan.

Kızınızdan sonra düşük falan yaşadınız mı?
40 yaşında oğlumu doğurdum. Hiç tüp bebek önermedi doktor bize. Nipt testi yaptırdık sadece 14. Haftada. Sadece yaştan dolayı mı önerdiler?

Okurken ağladım😞😢 bende bahçeci de denedim ağır kalp anamoli oldu gebeliğim sonlandırıldı. Yani en kaliteli embriyo dediler. Sonra genetiğe gittik bu annoli büyük ihtimalle rastlantısal dediler. Şimdi yeni merkez bakıyorum. Benim de evliliğim çok stresli geçiyor. 4 tüp bebek büyük bir acı kayıp ve maddi manevi çöküş😞 canım acıyor ve seni çok iyi anlıyorum. Bana da şimdi genetik taramalı dediler. Yani doktorlar bu konu da ikiye ayrılmış. Kimisi genetik tarama gen hastalığınız yoksa boşuna diyor. Kimisi yapılmalı diyor. Hangisine inanmaz bacım😢😢😢 gözlerim şiş her gün ağlıyorum acımızı ne duyan var ne anlayan.
Merhaba Melisa bizimde genetiklerimiz temiz çıkıyor ama embriyoda sperm ve yumurta birleşirken olabiliyormuş. Biz temiz görünüyoruz ama sperm veya yumurtada olabilir ve o geni aktarabilirsiniz dedi genetik soktorları spermi ve yumurtayı ölçebilecek bi cihaz dünyada yok dediler. Onun için size her ne kadar ben pgt mağduru olsamda size öneririm güvenilir bi kurumda yaptırın lütfen bende tekrar tedaviye başlayacak olursam tekrar pgt yaptıracağım.

Çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm kesinlikle belirttiğiniz kurumları aynı zamanda sağlık bakanlığına da şikayet edin ve davacı olun insan hayatı ile bu kadar kolay oynayamazlar

X