İş arkadaşim buluşmak istedi

Nanelilimon11

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2024
128
152
33
Merhabalar, sizinle bu konuyu konuşmak istediğim için üye oldum..
Bir iş sebebi ile yaklaşık 2 yıldır yalnızca telefon üzerinden görüştüğüm bir kişi vardı, kendisi benden yaş olarak neredeyse 25 yaş büyük ve benim kadar olduğunu tahmin ettiğim çocukları var.. Bende evliyim bu arada..
Her neyse, telefon konuşmalarımız, dosya hakkında bilgi almak ve vermek şeklinde ilerliyordu.. Ben kendisine 2 yıldır, her zaman bey diye hitap ettim, kesinlikle laubali bir harekette bulunmadım. Kendisi beni ofisine davet etti, kahve içmeye ve tanışmaya bende bir gün ziyaretinize geliriz. Teşekkür ederim dedim.
Geçen gün yine mesaj attı, merhaba nasılsınız, işler şu şekilde ilerliyor diye yazmış. Bende, teşekkür ederim siz nasılsınız dedim.
İşle ilgili bir kaç soru sordum. İyi günler diledim.
Bir mesaj daha geldi, çok iyi bir insan olduğumu düşündüğünü, iyi insanlar iyi ki var dedi.
Bende teşekkür ettim. Akabinde doğum günümü sordu, neden sorduğunu anlamadım ama söyledim ve bana hediye almak istediğini söyledi..
Bende, evli insanlarız, yanlış anlaşılmaya mahal vermenin gerek olmadığını, arkadaşca konuştuğumu ve yalnızca iş için konuştuğumu söyledim..
Haklısınız dedi. Hemen iyi günler diledi.
Ama ben inanılmaz rahatsız oldum... Kibar olmak nezaketli olmak kötü bir şey mi? O kadar sıkıldım ki bu konuya başıma ağrı girdi resmen. Babam yaşında koca adam, 2 yıldır iş için sadece telefonla konuştuğumuz bir insanın nasıl oluyorda böyle yaptığını anlayamadım.. Eşime anlatmadım birsey. Çünkü kendisi tanınan birisi ve gider yakasına yapışır. Moralim bozuldu. Modum düştü..
Açıkçası hiç beklemediğim birseydi.. Hem büyük hemde tanışmıyoruz bile...
Sizler bu durumlarla nasıl baş ediyorsunuz?
Hepinize teşekkür ederim.

Bir iş sebebi ile yaklaşık 2 yıldır yalnızca telefon üzerinden görüştüğüm bir kişi vardı, kendisi benden yaş olarak neredeyse 25 yaş büyük ve benim kadar olduğunu tahmin ettiğim çocukları var.. Bende evliyim bu arada..
Her neyse, telefon konuşmalarımız, dosya hakkında bilgi almak ve vermek şeklinde ilerliyordu.. Ben kendisine 2 yıldır, her zaman bey diye hitap ettim, kesinlikle laubali bir harekette bulunmadım. Kendisi beni ofisine davet etti, kahve içmeye ve tanışmaya bende bir gün ziyaretinize geliriz. Teşekkür ederim dedim.
Geçen gün yine mesaj attı, merhaba nasılsınız, işler şu şekilde ilerliyor diye yazmış. Bende, teşekkür ederim siz nasılsınız dedim.
Bir mesaj daha geldi, çok iyi bir insan olduğumu düşündüğünü, iyi insanlar iyi ki var dedi.
Bende teşekkür ettim. Akabinde doğum günümü sordu, neden sorduğunu anlamadım ama söyledim ve bana hediye almak istediğini söyledi..
Bende, evli insanlarız, yanlış anlaşılmaya mahal vermenin gerek olmadığını, arkadaşca konuştuğumu ve yalnızca iş için konuştuğumu söyledim..
Ama ben inanılmaz rahatsız oldum... Kibar olmak nezaketli olmak kötü bir şey mi? O kadar sıkıldım ki bu konuya başıma ağrı girdi resmen. Babam yaşında koca adam, 2 yıldır iş için sadece telefonla konuştuğumuz bir insanın nasıl oluyorda böyle yaptığını anlayamadım.. Eşime anlatmadım birsey. Çünkü kendisi tanınan birisi ve gider yakasına yapışır. Moralim bozuldu. Modum düştü..

Kibar olmak ayrı, gereksiz muhabetti uzatmak ayrı.
Siz nekadar iyi niyetli olursanız olun maalesef insanlar suistimal etmeye hazır.
Mesela ofisine davet ettiğinde gerek yok iş böylede ilerliyor diyebilirsiniz. Veya doğum gününü sorduğunda direk kestirip atabilirsin söylemek neden? İş muhabbeti kurduğum biri ne münasebet doğum günümü sorar.

Sizden bağımsız olarak bu tipler eşleri yaş aldığı halde kendileri yerinde sayıyor zannediyor genelde. Bu durumu da kanıtlamaya çalışıyorlar işte. Halbuki yaş aldığımızı, albenimizin değiştiğini , vücudun ve zihinin de değiştiğini kabul etmek gerekiyor. Nasıl insan karakter olarak olgunlaşıyorsa fiziksel olarak da değişiyor. Her iki cinste para ve ikna kabiliyeti bir yere kadar çapkınlığı destekliyor da o da bir yere kadar oluyor. Kabullenmek lazım

Olur boyle vakalar bu tipleri kafaya takmaya degmez...belli yasi asmis amcalar bi firsat cikinca sanslarini deniyorlar, hele ki bi de ziyarete gitseydin abooo ne kadar civik bi sohbetin icinde bulurdun artik kendini is igrenc cinsel sorular imalara kadar gelirdi...benim de basima geldi gercekten 1-2 yil suruyor cesaret toplamalari, ben de igrenmistim ama benim gorusmeme sansim vardi..

Bence telefonda konusma bu kisiyle mail atarak sor ne soracaksan..aradiginda da mail tercih ediyorum yogunum de acma..

Sizden bağımsız olarak bu tipler eşleri yaş aldığı halde kendileri yerinde sayıyor zannediyor genelde. Bu durumu da kanıtlamaya çalışıyorlar işte. Halbuki yaş aldığımızı, albenimizin değiştiğini , vücudun ve zihinin de değiştiğini kabul etmek gerekiyor. Nasıl insan karakter olarak olgunlaşıyorsa fiziksel olarak da değişiyor. Her iki cinste para ve ikna kabiliyeti bir yere kadar çapkınlığı destekliyor da o da bir yere kadar oluyor. Kabullenmek lazım

Aynen aynen...ozellikle de cinsellik olarak 20liklerle yarisirim kafasindalar bunlar, konu sahibi ile kafasinda fanteziler kurduguna da eminim..iyyy abaza pörsümüş amca vakasi...buna aslinda sey diyeceksin direkt: amcaaaa kus kolay kolay otmez senin, onun disinda da siirlerini dinleyemicem ahahaha

Cevaplarınız için teşekkür ederim..
Benim yapım böyle gerçekten, kolay kolay art niyet aramam.. Düşünmem. Kendisi de yaşadığımız yerde tanınan bilinen bir insan, yaşı çok büyük, 2 yıldır tanışıyoruz telefon üzerinden bu yüzden laf olsun diye sorduğunu düşündüm ve önemsemedim... Fakat bu bana ders oldu ve kendime kızdım. Herkesi kendim gibi sandığım için...
Nazik ve kibar olmayi farklı algolayan bir kesim var karşımızda..
Ofis davetini de eşime söylemiştim.. Yani birlikte gitmekti niyetim m.
Bundan sonra dosya takibini başka birisine devredicem...
Sinirlerim bozuldu.

Kibar olmak ayrı, gereksiz muhabetti uzatmak ayrı.
Siz nekadar iyi niyetli olursanız olun maalesef insanlar suistimal etmeye hazır.
Mesela ofisine davet ettiğinde gerek yok iş böylede ilerliyor diyebilirsiniz. Veya doğum gününü sorduğunda direk kestirip atabilirsin söylemek neden? İş muhabbeti kurduğum biri ne münasebet doğum günümü sorar.
Çok haklısınız ama ben karşımda genç bir bey olmadığı ve uzun zamandır konuşuyoruz hiç birbirimizi tanımıyoruz şahsen bu yüzden kayda almadım.. Taa ki, hediyeyi bahane edip görüşmek istediğini anlayıncaya kadar..

Bir arkadaşım üni.de sekreterdi koskoca akademisyenin biri kıza ya.şıyordu. Koskoca derken yaş olarak. Böyle saçlar bembeyaz göbekli möbekli adam. Başta anlatınca arkadaşım yanlış anlamıştır demiştim içimden ama ben de gördüm adamın tavırlarını. Bunlar artık andropozu da geçmiş ölmeden önce son tur hevesleri sanırım Allah ıslah etsin.

ya ofise davet etmekte veya ziyarete gitmekte bi sakınca yok
zaman zaman biz de müşterilerimizi ziyaret ederiz hiç de yanlış anlaşılmaz
beraber iş yaptığı insanla tanışmak, ofisini görmesini istemek, nezaketen bi kahve ikram etmekte sakınca görmüyorum
iş yapıyoruz ve insanız sonuçta, bunda bi anormallik yok
olur yani öyle, bi gün kahve içmeye beklerim falan denir nezaketen. buraya kadar okey bence
ama doğum günü sormak, hediye almak istemek falan düpedüzz yürümek
çüş diyorum

Bzeınerkek ler öyle orta yaş bunalımı herhalde bu olsa gerek...

Adama çok yüz vermeyerek, ağzının payını verip kibarlık falan gözetmeyerek .
Adama yüz verdiği sonucuna nasıl ulaştın bu konudan? Yaşın daha ergen olduğu ve okuldaki yaşıtların dışında erkeklerle muhatap olmadığın için diye düşünüyorum bu yorumunu. Bu tarz erkeklerin yüz bulmaya ihtiyacı yok. İş hayatında insanlara nezaketli davranmak çok normal. O kişiyle sürekli ortak iş yapıyor ve muhatap oluyorsun. Okulda birine gıcık oldum muhatap olmayayım gibi bir şey değil bu. Nezaketli davranmak yüz vermek anlamına gelmiyor.

ya ofise davet etmekte veya ziyarete gitmekte bi sakınca yok
zaman zaman biz de müşterilerimizi ziyaret ederiz hiç de yanlış anlaşılmaz
beraber iş yaptığı insanla tanışmak, ofisini görmesini istemek, nezaketen bi kahve ikram etmekte sakınca görmüyorum
iş yapıyoruz ve insanız sonuçta, bunda bi anormallik yok
olur yani öyle, bi gün kahve içmeye beklerim falan denir nezaketen. buraya kadar okey bence
ama doğum günü sormak, hediye almak istemek falan düpedüzz yürümek
çüş diyorum
Zaten bende ofis ziyaretini o yüzden ciddiye almadım. Çünkü bu bir proje yaklaşık 3 yıllık bir iş.. Davet etti çok kez.. eşime ilettim ve niyetim eşimle gitmekti.. Doğum günü meselesine kadar, ben birsey düşünmedim... Normal geldi bana.
Telefonu açıp, merhaba müsait misiniz, nasılsınız demek de art niyet aramadım açıkçası. Eşim de arıyor, müşterilerini hal hatır soruyor, direkt konuya giremiyor...
Ama niyeti farklıymış.. Sinir oldum. Çatladım 🤷

Adama yüz verdiği sonucuna nasıl ulaştın bu konudan? Yaşın daha ergen olduğu ve okuldaki yaşıtların dışında erkeklerle muhatap olmadığın için diye düşünüyorum bu yorumunu. Bu tarz erkeklerin yüz bulmaya ihtiyacı yok. İş hayatında insanlara nezaketli davranmak çok normal. O kişiyle sürekli ortak iş yapıyor ve muhatap oluyorsun. Okulda birine gıcık oldum muhatap olmayayım gibi bir şey değil bu. Nezaketli davranmak yüz vermek anlamına gelmiyor.
Çok doğru, bu yüzden de yanlış anlaşılmak çok üzücü yada karşı taraf için buna ihtiyaç yok belki de hep böyle şeyler yapıyor ama ben bilmediğim için sinir oldum.

X