Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları buz gibi ayaklar ve kronik idrar yolu enfeksiyonu

Ben
Günde 1 bardak mı😮
Çaktırmadan intihar mı ediyorsun.
Kış olduğu için 1.5 litre içmelisin.
Yazın daha fazla.
Böyle kurtulamazsın enfeksiyondan.
Su idrar yollarını temizler.
soğan kürünü tavsiye ederim çok etkili.
İnternetten bakabilirsin.
Üşümeni bilemiyorum kansızlık Demir yada vitamin eksikliğin olabilir.
Sabah akşam pekmez yiyebilirsin
eskiden fil gibi su icerdim. Mide bulantısı olunca böyle oluyor bulanmiyorsada 3 bardaktır gene az. Belki zayiflayamamamda bu yuzden

Böbreklerine baktır derim
Gecmiş olsun
Edit:kronik idrar yolu enf da böbrekler ve mesane kesinlikle incelemeli
Zaman kaybetme..

Ben

eskiden fil gibi su icerdim. Mide bulantısı olunca böyle oluyor bulanmiyorsada 3 bardaktır gene az. Belki zayiflayamamamda bu yuzden
Su çok önemli. Mide bulantısı neden oluyor. Su bulandırmaz. Psikolojik mi acaba.
susuzluk ilerde tansiyon hastalığı dahil pek çok soruna yol açabilir. Taş oluşabilir.
İhmal etme.

benimde fibromiyalji + anksiyete ve yıllanmış fibromiyalji sebebiyle kronik depresyon var benzerlerini yaşadım. Bundan önceki mesajda nasıl rahatladigjmi yazdım. Eğer fibromiyalji ve anksiyeteniz varsa en önemli çözüm kafanız rahat olacak olumlu düşüneceksiniz mukemmelliyetciligi bırakıp hayatinizdaki negatifleri yok sayarak bu hastalığın etkilerinden kurtulabilirsiniz birde kas esnetme egzersizleri ile

Sporu düzenli yapıyorum ama düşüncelerimden vazgeçemiyorum aksine daha da gözüme batıyor her şey. Havanın iyice soğumasıyla ağrılar yavaştan başladı önceden olsa bu zaman ağrıdan ağlıyor olurdum sporun özellikle pilatesin ciddi etkisi var.

Şuan iş yerindeyim termal çorap var üstüne kalın çorap üstüne bot ama ayaklarım buz.
Parmaklarımı hiç söylemiyorum bile.
Eldivenle çalışmakta zor.
Varsa çözüm bana da söyleyin.

Sporu düzenli yapıyorum ama düşüncelerimden vazgeçemiyorum aksine daha da gözüme batıyor her şey. Havanın iyice soğumasıyla ağrılar yavaştan başladı önceden olsa bu zaman ağrıdan ağlıyor olurdum sporun özellikle pilatesin ciddi etkisi var.
Çok doğru. benimde zihnimde hep olumsuzluk karamsarlık var farkettigim an hemen olumlu ile degistiriyorum en ufak şeyle bile mutlu olmaya mutlu hissetmeye çalışıyorum inanin etkisi büyük

Ha bu arada pek bilinmez ama enfeksiyonun em büyük sebeplerinden biride elleri yıkamadan wcye girmek. Eller temiz değilken taharet aldıgında enfeksiyon olusuyor.. Eller mutlaka yıkanmalı.. Ve herkesin dedigi gibi bol su içmek.. Ama once üriner sisteme bir baktır ultrasonla umarım iyi haberlerle donersin bizede yaz..
Bol maydanoz ye bu ara.. Cok iyi gelir

Akıntı ve kaşıntı da var mı varsa kadın dogum a git belki vajinadan gelen bir iltihabi durumdur

olumsuz düşünmenize sebep olan şeyler haytınızdaki değiştirebileceğiniz şeyler mi ?
Ben de böyleydim ama benim ailevi problemlerim çoktu. Ve ben ailemden biraz uzaklaştım. Özellikle babam hepimizi hasta etmişti bipolardı. Gamsız olup sırt çevirmeyi öğrendim onlara sanırım. Annem için dayanıyordum ama sonra anneme de kızdım. Annem zamanında buna katlanmayı seçtiyse beni de yıllarca buna mahkum ettiyse ben de böyle devam etmicektim hayatıma. Ailemden bayağı uzakta oturuyorum ve çok seyrek görüşüyorum şu an. Sorunlarıyla hastalıklarıyla ilgilenmiyorum.
iş yerimde müdürümden mobbing görüyordum bunu içime atıp inanılmaz sinir yapıyordum. Bu değiştirebileceğim bir şey değildi. İş değiştiremezdim işimden memnundum. Ve başka yerde aynı şeyleri yaşayabilrdim. Bu adamla mücadele etmeyi ve laflarını k.ç ıma bile takmamayı öğrendim açıkçası.
Siz de biraz olumsuz düşüncelerin kaynağına odaklanmaya çalışın. Ne yapabilirsiniz kurtulmak için bunu düşünün.

benimde fibromiyalji + anksiyete ve yıllanmış fibromiyalji sebebiyle kronik depresyon var benzerlerini yaşadım. Bundan önceki mesajda nasıl rahatladigjmi yazdım. Eğer fibromiyalji ve anksiyeteniz varsa en önemli çözüm kafanız rahat olacak olumlu düşüneceksiniz mukemmelliyetciligi bırakıp hayatinizdaki negatifleri yok sayarak bu hastalığın etkilerinden kurtulabilirsiniz birde kas esnetme egzersizleri ile
Merak ediyorum sırt ağınıza eşlik eden mide bulantısı oluyor muydu çünkü okadar ağır ki ağrılar bu kez ay kesin kalp krizi geçiriyorum deyip daha basıyor çarpıntı oluyor üşüme soğukluk vücutta oluyor muydu

Merak ediyorum sırt ağınıza eşlik eden mide bulantısı oluyor muydu çünkü okadar ağır ki ağrılar bu kez ay kesin kalp krizi geçiriyorum deyip daha basıyor çarpıntı oluyor üşüme soğukluk vücutta oluyor muydu
Mide bulantısı dışında hepsi oluyordu hatta ailem bile birkez kesin kalp krizi geçirdiğimi dusundu ama stres mide bulantısı yapar

ayaklarım hiç isinmiyor evde sürekli sıcak su torbası ile geziyorum. dün okula da götürdüm. Çünkü geçen hafta ayaklarım okulda bir saat dondu diye hemen idrar yolu enfeksiyonu oldum. Bunu yaşayıp cozebilen varmı.
Is yerine ayak ısıtıcısı almıştım sirf bu yüzden

yok geçmez hep dikkat edeceğiz kendimize. Sporu hareketi eksik etmemek önemli.
benim ağrılarımın yeri ve tarzı sebebi ile fibromiyaljiye çok benziyordu. Muayene bulguları onj gösteriyordu.
Bu arada as araştırıldı hla b27 pozitif geldi. Kanda bakılan bir protein as ihtimalini gösteriyor. As ye yöneldiler ama mrlar çekildi kemiklerde eklemlerde hiçbir hasar gözükmediği için fibromiyaljidir ya dediler yine uzun süre.
Bir seferinde kalça kasık ağrısından yürüyemeyecek durumdaydım. Acile gittim iğne olmaya. Acil hekimi bu tipik bir as li yürüyüşü dedi beni bayağı muayene etti ve bir doktora yönlendirdi. Dediği doktora gittim. Adam mr çekti tekrar haatalığın aktif döneminde leğen kemiğimde bulgular çok belirgindi artık. Bu şekilde 7-8 yılda kondu açıkçası.
As yi öğrendikten sonra biraz daha rahatladım sanki kesin teşhis konması beni paikolojik olarak rahatlattı. Evet daha kötü bir hastalıktı eklemlerimde fiziksel hasar kalıyordu ama artık tedavimi olabiliyordum. Çünkü öncesinde hep arada kalıyordu doktorlar. Benim de kafam karışıyordu.
Geçmiş olsun. Yürüyüşünüzden nasıl anladı merak ettim?

Geçmiş olsun. Yürüyüşünüzden nasıl anladı merak ettim?

Teşekkür ederim. sadece yürüyüşüme bakarK aaa sen ankilozan spondilitsin demedi. Muayene ederken ilk defa mı oldu vs ben bütün hastalık teşhisimi arada kalmaları anlatınca adam yürüyüş şeklime baktığında ankilozan spondilit olduğumu düşündüğünü söyledi. Sol kalçadan komple hareket kısıtlılığı mevcuttu. Bir de daha kolay yürüyebilmek için vücudumu hafif öne eğiyordum belden.

ayaklarım hiç isinmiyor evde sürekli sıcak su torbası ile geziyorum. dün okula da götürdüm. Çünkü geçen hafta ayaklarım okulda bir saat dondu diye hemen idrar yolu enfeksiyonu oldum. Bunu yaşayıp cozebilen varmı.
Patik giy mutlaka.. benimde kışın biraz ince çorap giysem yada çıplak ayakla dolansam hemen kasık ağrısı ve ardından idrar yaparken yanma başlıyo.. bu enfeksiyon bir kere yakalandın mi her kış eziyet oluyo.. yani her kis diğer insanlara göre iki kat dikkat etmek gerekiyo

X