Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları buz gibi ayaklar ve kronik idrar yolu enfeksiyonu

Kan değerlerinize bıktırdınız mı? 2 sene kadar önce ayni sizin durumunuzdaydım enfeksiyondan dolayi idrar yolu yanmasından uzun süre wc den çıkamazdım su tutmak iyi geldiği için ama su da bu konuda dogru değilmiş enfeksiyonu arttırıyormus bir dr 'um oyle söylemişti . Tahlillerinizde kansızlık demir eksikliği varsa bunları öncelikle normale getirin benim sonuçlarım yükseldikçe enfeksiyon sorunum geçti ayaklarımın üşümeside, suan dışarı çıkarken çorap giyiyorum sadece uzun kollu giyiyorum kazak patik panduf çıkarmadım bile .
Eğer ılık suyla yikamazsam sancıdan sizlamadan duramiyorum. Hatta çisimi hiç yapamadım soğuk suyla yıkadıktan sonra acillik oldum. Allah kimseye vermesin basit görünüp zor bir problem

Ben her sabah köpeği gezmeye götürünce, gezimiz bitince, bir tarla veya park gibi yerden geçiyoruz, orda ayakkabılarımı çıkarıyorum ve 20 dakika çimenin üzerinde yalın ayak yürüyorum. Yaz olsun, kış olsun, kar olsun, hiç önemli değil. O kadar iyi geliyorki. Kışın ilk önce ayaklarım buz gibi olurdu ama o 20 dakikayı yine de doldurdum, çoraplarımı ve ayakkabımı giydiğim gibi, ayaklarım sıcacık oluyor. Bazı zaman, akşama köpeği çıkarınca da yapıyorum, eger çok geç olmadıysa.

Çok teşekkür ederim sağolun. Sizde bir daha hiç yaşamazsınız inşallah
Insallah sagolun , birde o donem tavsiye üzerine udi hindi yağı kullanmıştım oda baya iyi gelmisti bir araştırın isterseniz , almak isterseniz aldığınız yer belki soylemezse 14 gün kullanıp 14 gün ara veriyorsunuz.

ayaklarım hiç isinmiyor evde sürekli sıcak su torbası ile geziyorum. dün okula da götürdüm. Çünkü geçen hafta ayaklarım okulda bir saat dondu diye hemen idrar yolu enfeksiyonu oldum. Bunu yaşayıp cozebilen varmı.

yaz günü bile çorapla uyuyorum. Ben de bulamadım bir yolunu. Kışın spor ayakkabı falan giyme okula giderken. Kauçuk tabanlı deri kaliteli botlar giy.
Ben iş yerimde ısıtıcı fan aldım. Kışın onu yakıyorum alttan.
Demir b12 baktır dicem ama baktırmışındır muhtemelen. Benim hep çok yüksek olmasına rağmen ısınamıyorum gerçi.
Yine de kan yapan yiyecekler dur pekmezi kuru meyveler falan kışın iyi oluyor.

yaz günü bile çorapla uyuyorum. Ben de bulamadım bir yolunu. Kışın spor ayakkabı falan giyme okula giderken. Kauçuk tabanlı deri kaliteli botlar giy.
Ben iş yerimde ısıtıcı fan aldım. Kışın onu yakıyorum alttan.
Demir b12 baktır dicem ama baktırmışındır muhtemelen. Benim hep çok yüksek olmasına rağmen ısınamıyorum gerçi.
Yine de kan yapan yiyecekler dur pekmezi kuru meyveler falan kışın iyi oluyor.
Anasinifinda ayakkabıyı çıkarıp sınıf terliği giyiyordum ama sınıf için böyle bir ayakkabı alayım bari. Kan degerleriniz normalse kas romatizmanız varmı. Doktor bana demir eksikliği ve kas romatizmasi yapar dedi bende ikisi de var

Anasinifinda ayakkabıyı çıkarıp sınıf terliği giyiyordum ama sınıf için böyle bir ayakkabı alayım bari. Kan degerleriniz normalse kas romatizmanız varmı. Doktor bana demir eksikliği ve kas romatizmasi yapar dedi bende ikisi de var

kas değil de ankilozan spondilit hastasıyım uzun süre ben de fibromiyalji teşhisi aldım. Sonra ankilozan spondilit olduğu anlaşıldı. 3 yıldır bu yönde tedavi oluyorum. Gayet iyiyim. Gebelikten 3 ay önce ilaçlarımı da bıraktım. Şimdi ilaçsızım gebeyim havalar kötü nazar değmesin yani ağrısızım :)
siz fibromiyaljiden kurtuldum yazmışsınız. İyi misiniz şimdi?

kas değil de ankilozan spondilit hastasıyım uzun süre ben de fibromiyalji teşhisi aldım. Sonra ankilozan spondilit olduğu anlaşıldı. 3 yıldır bu yönde tedavi oluyorum. Gayet iyiyim. Gebelikten 3 ay önce ilaçlarımı da bıraktım. Şimdi ilaçsızım gebeyim havalar kötü nazar değmesin yani ağrısızım :)
maşallah bir daha hiç olmasın. Ben Fibromiyaljiden ölmek isteyecek hale gelmiştim. Demir,B12, d vitaminini olması gerekene yaklaştırıp 3 ayda birde hacamat olarak yüzde yetmiş rahatladım

Sağlık ve yaşam koşullarınız nedir bilmeden buradan öğrendiklerinizi yapmak başka sıkıntılara neden olabilir. Genelde sedanter yaşam tarzından kaynaklanır bu durum bol bol hareket edin hatta spor yapın dolaşım ne kadar düzgün olursa bu sorun ortadan kalkar. Ve kan tahlili yaptırın. Troid, anemi vb sorununuz olabilir.

fibromiyalji değilde ankilozan olduğu nasıl anlaşıldı. banada hep fibromiyalji denildi. ve tedavisi yok diye biliyorum yani şeker hastalığı gibi geldimi gitmiyor

ayaklarım hiç isinmiyor evde sürekli sıcak su torbası ile geziyorum. dün okula da götürdüm. Çünkü geçen hafta ayaklarım okulda bir saat dondu diye hemen idrar yolu enfeksiyonu oldum. Bunu yaşayıp cozebilen varmı.
Karnabahar al suyunu kaynat ic kisa bir sure sonra idrara sıkısacaksin veee gececek (youtube tarifine bakarsin saracoglu kuruydu)kalin corap giy gerekirse 2 tane giy evde patik giy pofuduk ayakkabi al ayaklarini hareket ettir ama ne olursa olsun sicak tut yoksa başa sarar durur, ayrica simdi aklima geldi (afbuyrun)taharetini sicak suyla yap

Arkadaşlarım bana da bir yardımcı olun kaygı bozukluğu altında okb panik atak anksiyete sırayla yaşıyorum 1 yıl önce yaşadığım panik ataklar bende hiç tanımadığım donuk içimi oyan ağrılara sebep oldu iki kürek kemiğimin arası yukarı çekiliyor sanki tarifsiz.. Gebe kaldım 4 ay önce kolum tutmaz oldu saçımı bile toplayamadım.. 2 tane mr çekildi hiç bişey yok.. Bi sol boyun kısmı ağrıyor gözüme vuruyor sürekli sinir sıkılmasına bağlandı yayaya bazen yatınca ayaklarımı yataga sığdıramıyorum sanki çorapla sıkmışlar çıkmıyor huzursuz sürekli sürtüyorum yatağa.. 4 gün önce şiddetli karın ağrısı ile acile gittim ağlayarak gece ameliyata aldılar apandisiti aldılar bi sıkıntı olmamasına ragmen ameliyat sonrası hareketsizlik çarpıntı yaptı ağrılarım arttı göğsüm ağrıyor kemikleri resmen siz ne yaşıyorsunuz #fibromiyalji de

maşallah bir daha hiç olmasın. Ben Fibromiyaljiden ölmek isteyecek hale gelmiştim. Demir,B12, d vitaminini olması gerekene yaklaştırıp 3 ayda birde hacamat olarak yüzde yetmiş rahatladım

ben de öyleydim biliyor musun. Ayağa kalkamıyordum yatamıyordım. İşe gidemiyordum. İğrenç dönemler. hastalığın ne olduğunu bilmediğim saçma dönemler tırmalıyorum doktor doktor geziyordum. Sonra kendi kendimin doktoru oldum. D vit hiç düşmemeli çok etkili bu hastalıklarda. Hacamat hiç yaptırmadım ama düşünüyorum.
Geçmiş olsun valla umarım bir daha öyle şeyler yaşamayız.

Yıllardır kan ilaçları kullandım, d vitamini kullandım ama el ve ayaklarımın buz gibi olması hiç değişmedi. Anemi hala var evde yeleksiz, hırkasız, terliksiz, terliklerin içindede patik bu şekilde dolaşıyorum. Bazen ayaklarımın rengi bile değişiyor. Konuyu bende takipteyim

fibromiyalji değilde ankilozan olduğu nasıl anlaşıldı. banada hep fibromiyalji denildi. ve tedavisi yok diye biliyorum yani şeker hastalığı gibi geldimi gitmiyor

yok geçmez hep dikkat edeceğiz kendimize. Sporu hareketi eksik etmemek önemli.
benim ağrılarımın yeri ve tarzı sebebi ile fibromiyaljiye çok benziyordu. Muayene bulguları onj gösteriyordu.
Bu arada as araştırıldı hla b27 pozitif geldi. Kanda bakılan bir protein as ihtimalini gösteriyor. As ye yöneldiler ama mrlar çekildi kemiklerde eklemlerde hiçbir hasar gözükmediği için fibromiyaljidir ya dediler yine uzun süre.
Bir seferinde kalça kasık ağrısından yürüyemeyecek durumdaydım. Acile gittim iğne olmaya. Acil hekimi bu tipik bir as li yürüyüşü dedi beni bayağı muayene etti ve bir doktora yönlendirdi. Dediği doktora gittim. Adam mr çekti tekrar haatalığın aktif döneminde leğen kemiğimde bulgular çok belirgindi artık. Bu şekilde 7-8 yılda kondu açıkçası.
As yi öğrendikten sonra biraz daha rahatladım sanki kesin teşhis konması beni paikolojik olarak rahatlattı. Evet daha kötü bir hastalıktı eklemlerimde fiziksel hasar kalıyordu ama artık tedavimi olabiliyordum. Çünkü öncesinde hep arada kalıyordu doktorlar. Benim de kafam karışıyordu.

su aliskanligim olması gerektiği kadar değil maalesef. şimdide mide bulsntisindan günde bir bardak zor içiyorum :cry: :olamaz:
Günde 1 bardak mı😮
Çaktırmadan intihar mı ediyorsun.
Kış olduğu için 1.5 litre içmelisin.
Yazın daha fazla.
Böyle kurtulamazsın enfeksiyondan.
Su idrar yollarını temizler.
soğan kürünü tavsiye ederim çok etkili.
İnternetten bakabilirsin.
Üşümeni bilemiyorum kansızlık Demir yada vitamin eksikliğin olabilir.
Sabah akşam pekmez yiyebilirsin

Arkadaşlarım bana da bir yardımcı olun kaygı bozukluğu altında okb panik atak anksiyete sırayla yaşıyorum 1 yıl önce yaşadığım panik ataklar bende hiç tanımadığım donuk içimi oyan ağrılara sebep oldu iki kürek kemiğimin arası yukarı çekiliyor sanki tarifsiz.. Gebe kaldım 4 ay önce kolum tutmaz oldu saçımı bile toplayamadım.. 2 tane mr çekildi hiç bişey yok.. Bi sol boyun kısmı ağrıyor gözüme vuruyor sürekli sinir sıkılmasına bağlandı yayaya bazen yatınca ayaklarımı yataga sığdıramıyorum sanki çorapla sıkmışlar çıkmıyor huzursuz sürekli sürtüyorum yatağa.. 4 gün önce şiddetli karın ağrısı ile acile gittim ağlayarak gece ameliyata aldılar apandisiti aldılar bi sıkıntı olmamasına ragmen ameliyat sonrası hareketsizlik çarpıntı yaptı ağrılarım arttı göğsüm ağrıyor kemikleri resmen siz ne yaşıyorsunuz #fibromiyalji de
benimde fibromiyalji + anksiyete ve yıllanmış fibromiyalji sebebiyle kronik depresyon var benzerlerini yaşadım. Bundan önceki mesajda nasıl rahatladigjmi yazdım. Eğer fibromiyalji ve anksiyeteniz varsa en önemli çözüm kafanız rahat olacak olumlu düşüneceksiniz mukemmelliyetciligi bırakıp hayatinizdaki negatifleri yok sayarak bu hastalığın etkilerinden kurtulabilirsiniz birde kas esnetme egzersizleri ile

X