Kısır döngümün bataklığa doğru yol alması

Temizlik için sporu da erteliyorum. Kilo aldım. Diyete başladım bu ara. Çabuk yorulan bir bünyem olduğu icin spordan sonra ev işi yapamam diye kaç zamandır erteliyorum.
Aslında pek çok konuyu temizlik için erteliyorum.
Ramazan öncesi tam temizlik konusu düzene girmiş gibiydi. Ramazanda tekrar dagildim.
İpin ucu temizlikte biliyorum ama bahsettiğim gibi önce benim bazı şeyleri düzene koyup kadını öyle cagirmam lazım.
Aslında psikolog işi bu ara bütçemi çok zorladığı için kadın çağırma olayını düzenli yapamayacaktım.ama sonra dedim ki hayır benim önce bunu düzene koymam gerekiyor. Ne olursa olsun bunu ayarlicam. Her hafta yarım gun şeklinde biriyle konuştum. Ama geçen hafta cagirmadim. Bu hafta cagircam diye de stresliyim. Haftaici çok fazla vaktim olmuyor. Bugün ve yarınim vardı. Bugun yine böyle geç yattigim için yarınım bitti gibi düşünüyorum. Çünkü hep böyle oluyor. Ne zaman hah bu hafta tamam az kaldı işler bittu desem bir uyku dengesizliği ile haftaya yine düzensiz ve işleri bitirememis başlıyorum.
Yani temizlik neden bu kadar sorun ben bilemedim açıkçası :işsiz: Geç kalkmaktan kastınız ne mesela tam olarak? Her gün mü temizlik yapıyorsunuz/ya da yapmanız gerekiyor? Eviniz çok mu büyük? Bana sorununuz program yapmakla çözülebilir gibi geldi, eşiniz de yardımcı anladığım kadarıyla, yemek işi mesela benim en zoruma giden şey, eşiniz bunu çözüyorsa bence çok iyi bişey (benimki yumurta bile kıramaz da).

• Beğen
Reactions: Gif
Temizlik için sporu da erteliyorum. Kilo aldım. Diyete başladım bu ara. Çabuk yorulan bir bünyem olduğu icin spordan sonra ev işi yapamam diye kaç zamandır erteliyorum.
Aslında pek çok konuyu temizlik için erteliyorum.
Ramazan öncesi tam temizlik konusu düzene girmiş gibiydi. Ramazanda tekrar dagildim.
İpin ucu temizlikte biliyorum ama bahsettiğim gibi önce benim bazı şeyleri düzene koyup kadını öyle cagirmam lazım.
Aslında psikolog işi bu ara bütçemi çok zorladığı için kadın çağırma olayını düzenli yapamayacaktım.ama sonra dedim ki hayır benim önce bunu düzene koymam gerekiyor. Ne olursa olsun bunu ayarlicam. Her hafta yarım gun şeklinde biriyle konuştum. Ama geçen hafta cagirmadim. Bu hafta cagircam diye de stresliyim. Haftaici çok fazla vaktim olmuyor. Bugün ve yarınim vardı. Bugun yine böyle geç yattigim için yarınım bitti gibi düşünüyorum. Çünkü hep böyle oluyor. Ne zaman hah bu hafta tamam az kaldı işler bittu desem bir uyku dengesizliği ile haftaya yine düzensiz ve işleri bitirememis başlıyorum.

Ya başlangıçta ev ahir gibi de olsa çağırın. Gelen arkadaşa durumu açıklayın yapamadım kusura bakmayın normalden daha dağınık diye. İlk sefer için ekstra saatler olacak şekilde biraz daha fazla ücret teklif edin. İnanın sizinkinden çok çok daha kötü evler görmüşlerdir. O yüzden bu kadar stres yapmayın yani zaten ev temiz olsa cagirmazdiniz ki.

Ben dehbli biriyim ve ayni ama ayni sizin gibiyum. Her şeyi basitlestirin. Kafanızdaki şu olmalı bu olmalılari atin. Mesela ev toplamadan yürüyüşe cikmicam önce ev toplansın. Hayır ne münasebet. Canınız istiyorsa çıkın yuruyun bir iyi gelir. Veya şunu şunu yapmadan temizlikçi çağırmicam. İşte şunu şunu yapicam. Çocuk şu yemeği yemeli illa. Ben şunu şunu yapmalıyım. Onceliklendirme sorununuz var. Detaylarda bogulmussunuz. Mükemmelliyetcilikten kaynaklanan bir paralize olma hali var. Her şey minimum olabilir. Ve bazı işleri yapabiliyorsaniz başkalarına paslayabilirsiniz. Birine bir iş yapması için para verebilirsiniz veya yardım isteyebilirsiniz. Yardım istemek çok kötü bisey diil.

Maksimum 3 şeye karar verin, bunlar ne olabilir?

1. Vitaminlerimi düzenli almak
2. Temizlik için yardımcı çağırmak
3. Sabah erken uyanmak ve uykumu düzene sokmaya çalışmak

Bu üçünden sonra sağlıklı beslenip yürüyüşe çıkabilirsiniz. Mesela kursa şu an gidemeyecek halde misni, bırakın. Donmus sebzeyi hazir kofteyi firina verip makarna yapabilir misiniz onu yapin basit ama saglikli. Atilacak seyleri cat diye atabilir misiniz tamam o kadar ideal bir cozum değil ama bu seferlik yapin yani ne yapalım. Her seyi asiri iyi yapamayiz. Bazen yapabiliriz ama demek ki su an basitlesmeye ihtiyac var. Yani gerçekten hayatı basitlestirin biraz.

• Beğen
Yani anne olduktan sonra kim uykusunu tam alıyor ki. Bence sizin gözünüze büyüyor ev işi yapmak. doktorunuza danışıp Takviyeler kullanın enerjiniz yetmiyorsa. Ben çocuklara üzüldüm o çocuklar sabah kahvaltısını falan yapmıyor mu? Nasıl güne başlıyor o çocuklar? İlk çocuktan sonra anlamadınız mı ikinci çocuk ile daha zor olacağını? Evde iki yetişkinsiniz biriniz süpürse diğeriniz siler nasıl bu kadar kirli olabilir iki yetişkinin olduğu ev ya
Çocuklar akşam yere dökülen kırıntıları sabah yiyor öyle kahvaltı yapıyor.

İlla bir dram çıkaracaksınız. Yazdım konuda sabah çocuklarla eşimin ilgilendiğini ve yemeklerin ona ait olduğunu. Buna benim kahvaltim ve çocukların kahvaltisi da dahil. Kahvaltı da yemeği kapsadığı için ekstra belirtmedim.
Birinci çocuktan sonra ikincinin zor olup olmayacağı belli olmaz. Birinci çocuğum daha rahat bir çocuktu çünkü. Artı birinci çocuk çok sağlıklı doğup ikincisi sağlık sorunları ile de doğabilir ya hani.
Şey mi bu mesela aynı filmi ikinci kez izlemek gibi mi saniyorsunuz?

Siz ben olabilirsiniz bence 😊 burcunuzu da tahmin edebiliyorum. Mükemmeliyetçilik bela gibi biseydir insanı tüketir.
Ben hem psikolojik destek alıyorum hem de vitaminlerimi tamamen arttırdim.
Çünkü öncelikle fizyolojik olarak tam olmadan psikolojik olarak da iyi olunmuyor . Psikolojik olarak iyi olmayimca da fizyolojik hastalıklar çıkıyor tam bir kısır döngü.
Aynı şekilde biz de araba aldık binlerce adım yürüyen ben markete bile araba ile gider oldumm hızlıca da kilo aldım.
Psikolog sürekli hareket diyor ama asla yapamıyorum hiç enerjim yok
Bana göre hep çok işim var hep evim pis
Ben de bu yüzden kadın cagiramamistim 😔
Nolursa olsun sporu hayata sokmak gerekiyor sanırım
Ben de kullanıcı adınızdan bir burç tahmini yaptım ama hadi ilk siz söyleyin. :)

Tek tek cevap vermek istiyorum ama şu an o kadar vakit ayiramayacagim. Genel olarak cevap vereyim. Kendim hem psikiyatriste hem psikologa gidiyorum. Panik atak ve anksiyete için ilaçlarım var. Takviyelerim de çok uzun zamandır var ve kullanıyorum. Ama düzensiz kullanmaktan artı mide bağırsak sorunları yaşamamdan dolayı sanırım yeterince yükselmiyor. Zaman zaman anksiyete kaynaklı ilaçların sıcaklık etkisiyle bozulma düşüncesi falan da geliyor. İlaçlarla bir boğuşma halim var o ayrı bir konu ona deginmeyeyim şimdi.
Çocuk da yaş olarak küçük olduğu için oyun terapisi ile terapi görüyor. Psikolog birşeyin tetiklediğini söyledi. Bu hafta hatta ne tetikliyor olabilir diye sordu. Çünkü terapi sonunda korkusunun etkisinin aynı olmadığını ama yeni seansta yine aynı güçlü etkiyi yaşadığını söyledi.
Pazar günü oldukça azimli bir şekilde işlerimi hallettim. Dün ofis günü olduğu için çok yoğundu. Bugün de oldukça yorgun ve hastalıklı uyandım. Ek olarak ertesi gün tatil olduğu için evden başka bir yere geldim.. bend n şimdilik bu kadar.
Önceliği ev düzenine verdim şimdilik. Buna odaklanarak kısa sürede halledecegim.
Biraz umutsuzum. Çünkü ben pazar günü full odak iki odayı hallederken salonu çocuklar iyice kötü hale getirmişti. Bazen suya yazı yazmak gibi hissediyorum yaptığım şeyleri.
Günün başlangıcında eşim çocuklar ve evle ilgilendiği için işi ile akşam ilgileniyor çoğunluk.
Ben de akşam ev işine yoğunlaşıyorum şeklinde oluyor.
Henüz uyku saatini çok erkene alamadık. Çünkü zaten uykuya başlasak 3 saat sürecek şimdi bütün işlerimi kalacak korkusu da etkili oluyor. O yüzden en azından benim ev düzeni il ilgili olayimi halledersem uykusunu da öne cekeriz. Su 1-2 haftayi bir gayret daha gösterip ayarlamaya çalışacağım bakalım.
Normal şartlarda uykuyu öne çeksek benim enerjime ve ev düzenine de çok faydası olacak ama bu konuyu halletmek çok daha zor ve uzun geliyor. Daha önce başarısız oldum çünkü. Biraz daha terapiler etkisini gösterirse umarım kolaylaşır. Şimdilik benden bu kadar. Siteye de anca girdim. Odaklandım full işlerime. Odaklaninca ayrı bir enerji geldi.

Oğlunuzun uykusu mu gelmiyor yoksa geliyor da uyumak istemiyor mu? 3 saat boyunca ne yapıyorsunuz uyuması için?

Ek olarak endoskopi sonucunda alınan biyopsi çıkmış. Atrofik gastrit diyor. Nedir ne değildir diye bakarken takviyelerin damar yoluyla verilmesi gerektiği, hap olarak verilmesinin çok işe yaramayacagi falan yazılmış. Değerlerim belki bundan da yükselmemis olabilir. B12 yi en son hap olarak vermişti doktor. Diğerlerini de hap olarak aliyorum. Yarın sonucumu göstermek için doktora randevu alayım. İnşallah gastroenterolog degerlerimi yükseltecek bir yol gösterir bana

Oğlunuzun uykusu mu gelmiyor yoksa geliyor da uyumak istemiyor mu? 3 saat boyunca ne yapıyorsunuz uyuması için?
Yatakta kivraniyoruz. Yatakta geciyor genelde. Uykudu geliyor. Çok uykusu oluyor ama korku geliyor. Tövbe tövbe diyor hatta çoğu zaman. Aklına gelenler gitsin diye. Ben çoğu zaman korkusu üzerine konusturuyorum. Babası ile uyursa ayağına masaj yapıyor. Ortopedik bir sorunla doğmuştu. Ayakları ağrır genelde. Masaji zaten yapmamız gerekiyordu. Bunu uyku ile de bagdastirdi genelde uyumadan önce ister. Takıntılı biraz da masajı şöyle yapın böyle yapın diye yönetmeye çalışır eder. Bazen kendini kasittirir. Ama korkulari başlamadığı donem bu süreler daha kısa sürüyordu. Korkusu olduğunda , benle uyumayı daha çok tercih ediyor ve süre daha uzun oluyor. Babası ile korkusu geçmiyor. Onla uyumaya başlarsa bir saat sonra falan benim yanıma gelmek istiyor. 1-2 saatte benle uyuması sürüyor.

Çocuklar akşam yere dökülen kırıntıları sabah yiyor öyle kahvaltı yapıyor.

İlla bir dram çıkaracaksınız. Yazdım konuda sabah çocuklarla eşimin ilgilendiğini ve yemeklerin ona ait olduğunu. Buna benim kahvaltim ve çocukların kahvaltisi da dahil. Kahvaltı da yemeği kapsadığı için ekstra belirtmedim.
Birinci çocuktan sonra ikincinin zor olup olmayacağı belli olmaz. Birinci çocuğum daha rahat bir çocuktu çünkü. Artı birinci çocuk çok sağlıklı doğup ikincisi sağlık sorunları ile de doğabilir ya hani.
Şey mi bu mesela aynı filmi ikinci kez izlemek gibi mi saniyorsunuz?
Çok detaya girersem çıkamam. Demek ki sorumsuzsunuz. Size kalan derleyip toparlama bölümünü bile yapmıyorsunuz anladım

Ya bu konudan anladığım kadarıyla sizin ciddi sağlık sorunlarınız var mide bağırsak aşırı düşük değerler panik atak. Hicbir şeye yetisememeniz normal. Sağlığınıza kavussaniz düzelir.

• Beğen
Kadınlık iş birakmasam gene iyi. Yani o seviyeye gelemiyorum ki. Döngü gibi oluyor işte. Hafta boyunca kadın cagirmalik seviyeye gelsin diye uğraşırken hepten batıyor.
Bu arada full evden çalışma düzenim yok. Bazı günler gidiyorum. Haftada belli günler gidiyorum. Gittiğim günler akşam 9 da geliyorum. O günler hepten başa sarıyor. Ev daha hızlı dağılıyor çünkü ben yokken

Kardeşim de şu an size benze bir döngü yaşıyor ; iki çocuk, iş hiç bitmiyor, sürekli bir yerlere yetişilecek, eşinin kendi işi var adam sabah 11 den gece 4 e kadar dükkanda. Bu düzen onbeş yıldır devam ediyor dur yok durak yok, okullar, kurslar, sporlar, etkinlikler, yazın deniz fasılları, kışın ayrı bir terane, gün içinde okula getir götür akşam spora getir götür .... Kardeşime de söylüyorum size de tavsiyem aynı bırakın artık ipin ucunu, yaşayacağınız hayat bir tane bazı şeyler de eksik olsun, ev eksik olsun, çocuk az etkinlik yapsın, dersine kendi çalışsın, kendi kendilerine vakit geçirsinler biraz bırakın ne olur bırakın. Bakın insanlar bir hastalık geldiği zaman toptan temelden her şeyi bırakıyorlar kimse de ölmüyor onlar bırakınca. Siz iyi olun ki uzun yıllar evlatlarınızın yanında kalın ,en önemlisi sağlıklı sıhhatli var olmanız. Ev mi dağılmış dağılsın, pislenmiş mi bok götürsün, yemek mi yok olmasın ama sizin günde bir saat bile olsa kendinize ait bir zamanınız olsun biraz es verin. O düşük vitaminlerle, yorgunlukla kendi vücudunuzu yiyorsunuz yapmayın bırakın anladığım kadarıyla maddi durumunuz kötü değil bir yardımcı tutun en azından yarım gün gelsin ortalığı çekip çevirsin doktora verene kadar konforunuza verin, kendinize dikkat edin

Yatakta kivraniyoruz. Yatakta geciyor genelde. Uykudu geliyor. Çok uykusu oluyor ama korku geliyor. Tövbe tövbe diyor hatta çoğu zaman. Aklına gelenler gitsin diye. Ben çoğu zaman korkusu üzerine konusturuyorum. Babası ile uyursa ayağına masaj yapıyor. Ortopedik bir sorunla doğmuştu. Ayakları ağrır genelde. Masaji zaten yapmamız gerekiyordu. Bunu uyku ile de bagdastirdi genelde uyumadan önce ister. Takıntılı biraz da masajı şöyle yapın böyle yapın diye yönetmeye çalışır eder. Bazen kendini kasittirir. Ama korkulari başlamadığı donem bu süreler daha kısa sürüyordu. Korkusu olduğunda , benle uyumayı daha çok tercih ediyor ve süre daha uzun oluyor. Babası ile korkusu geçmiyor. Onla uyumaya başlarsa bir saat sonra falan benim yanıma gelmek istiyor. 1-2 saatte benle uyuması sürüyor.
Bu korku için terapi alıyorsunuz anladığım kadarıyla. Hiç düzelme olmadı mı? Bir de korkusunun ne olduğunu biliyor musunuz? Karanlık mı? Kabus mu? Aklına gelen nedir yani? Bir de denemediyseniz beyaz gürültü deneyebilirsiniz. Klima sesi, doğa sesleri, yağmur sesi gibi.. Bunlar rahatlama hissi veriyor ve uyumayı kolaylaştırıyor. Üzüldüm çocuğunuza eminim o da rahatsızdır bu durumdan.

Bunu yaşamayan anlamaz… Allah kimseyi de sağlığıyla sınamasın. Vücudunuz alarm veriyor bu kan değerleriyle ayakta kalmanız bile mucize. Hemen bir hafta tatil verip onlan değerleri için ne yapılabiliyorsa yapın. Ben doktora gittim verdiği takviyelerle toparladım. Diş sıkması için de çözüm var.

Ev iş çocuklar kendim arasında çözemedigim kısır döngüm şu an bataklığa döndü bunu farkediyorum. Batacak olan da benim çıkacak olan da ama yine de konu açmak istedim.
Her gecen gün zaman daha yetersiz geliyor anlamadığım bir şekilde.
Uyku bana yetmiyor. Çünkü kan değerlerim iyi değil. Ferrritin 3 falan..B12 düşük, d düşük. Folat düşük.
Uyku bana yetmiyor çünkü gece dişlerimi sıkıyorum. Uyandığımda üzerimden kamyon geçmiş gibi oluyor.
Uyku bana yetmiyor çünkü gece korkuları olan ve 7 yıldır her gece çok zorla uyuttugumuz bir oğlum var. Abisi 2 yaşından beri kendi kendine odasında kesintisiz uyurken bu çocuk böyle oldu. 2-3 saat uykuya geçiş süreci sürüyor. Korktuğu için uyumaya direniyor. Her hafta psikologa gidiyoruz.
Gece 2-3 gibi uyuduğum için sabah çok geç kalkıyorum. Daha erken ayilamiyorum. Eğer alarmla uyanirsam daha da sersem olduğum için alarmsiz uyanmaya çalışıyorum.
Eşim de ben de evden çalıştığım için yenilen içilen daha fazla. Bulaşık, çamaşır döngüsünü bir oturtamadim.
Haftalık kadın alacagim. Gelen kadınlar da ev çok pis olunca laf ediyor. O yüzden kabasini almak istiyorum. Oyuncak, kıyafet falan derken ben evin kabasini alana kadar kadın cagiramaz hale geliyorum. İsim ucu açık bir iş. Yani öyle 8 saat çalıştım bitti gibi bir iş değil. Dolayısı ile zihnimde sürekli yer tutuyor.
Çocukların sporu, psikologu, kendi psikologum, rahatlamak için aldığım masaj paketi, ve başka bir hobi kursu falan derken her gün evden bir şekilde çıkmış oluyorum. Temizlik işi ki kabasindan bahsediyorum bir türlü tamamlanmiyor.
Bu arada soracaklar için eşim yemekleri hallediyor. Çocukları okula götürüp getiriyor. Haftasonu kursa götürüyor. Yemeklerin tamamı onda. Çünkü ben yemek olayına yetisemiyorum.

Neye yetisiyorsun derseniz valla ben de bilmiyorum düşünme konusu sanırım daha çok. Artık ajanda tutuyorum daha terli toplu olayım diye. Kronometre falan tutuyorum. Kk da ethan başlığında görmüştüm sanirim.
Kendimle müthiş bir mucadele içindeyim. Fakat yok. Su an çıkmaya çalıştığım döngü adeta bir bataklık gibi geliyor.
Saat 23 e kadar ev işi yaptım. Güne çok geç basladim bu arada. Uyandigim saati söylesem şok olursunuz..bugün ben bile şok oldum.
O ara çocuklar henüz uyumamisti. Çünkü illa günü bitirin hadi yatın diye benim demem lazım. Ben diyince eşim büyüğü yatırdı. Ben küçüğü aldım. Şimdi saat oldu 2. Yarın çocuğun toplantısı var 11 de. Erken kalkmam lazim. Bu saatte yatınca asla dinlemiyorum. Uykusuz olunca da gözüm görmüyor. Bildiğiniz görmüyor. Böyle yazıyı okuyamama gibi değil de. Nasıl desem hafif flu gibi, yada böyle kafama bişi ile vurmuşlar da sersem olmuşum gibi. Ve sadece sabah değil. Gün icinde boyle oluyor. Ekrana falan bakamıyorum. TV izleyemiyorum . Ev işini yaparken böyle nasıl desem aktif olamıyorum.
Kan değerlerinden mi anksiyeteden mi sebep ne bilmiyorum. Göz doktoruna gittim birşey yok dedi. Detaylı da muayene etti.
Yarın belki bazısı için koca gün. Ama toplantı ile bir kısmı geçecek. İş yeriyle alakalı en az iki saat yarın bir çalışma yapmam lazım. Kalan süre içinde biliyorum ki evdeki işlerimi yetistiremeyecegim.
Çocuğun uyuma sürecinde zaten yeterince gerildim, artı bu yarınki stresle eminim gece yine dişlerimi sıkıcam.
Yani bilemiyorum nasıl cikicam bu döngüden.
Hepsinin kuyruğu birbirine bağlı. Birini duzeltsem diğerleri de düzelecek ama. Henüz basaramadim.
Sorununuz geç uyanmak onu hallettiğinizde gün size yetecektir

Ev iş çocuklar kendim arasında çözemedigim kısır döngüm şu an bataklığa döndü bunu farkediyorum. Batacak olan da benim çıkacak olan da ama yine de konu açmak istedim.
Her gecen gün zaman daha yetersiz geliyor anlamadığım bir şekilde.
Uyku bana yetmiyor. Çünkü kan değerlerim iyi değil. Ferrritin 3 falan..B12 düşük, d düşük. Folat düşük.
Uyku bana yetmiyor çünkü gece dişlerimi sıkıyorum. Uyandığımda üzerimden kamyon geçmiş gibi oluyor.
Uyku bana yetmiyor çünkü gece korkuları olan ve 7 yıldır her gece çok zorla uyuttugumuz bir oğlum var. Abisi 2 yaşından beri kendi kendine odasında kesintisiz uyurken bu çocuk böyle oldu. 2-3 saat uykuya geçiş süreci sürüyor. Korktuğu için uyumaya direniyor. Her hafta psikologa gidiyoruz.
Gece 2-3 gibi uyuduğum için sabah çok geç kalkıyorum. Daha erken ayilamiyorum. Eğer alarmla uyanirsam daha da sersem olduğum için alarmsiz uyanmaya çalışıyorum.
Eşim de ben de evden çalıştığım için yenilen içilen daha fazla. Bulaşık, çamaşır döngüsünü bir oturtamadim.
Haftalık kadın alacagim. Gelen kadınlar da ev çok pis olunca laf ediyor. O yüzden kabasini almak istiyorum. Oyuncak, kıyafet falan derken ben evin kabasini alana kadar kadın cagiramaz hale geliyorum. İsim ucu açık bir iş. Yani öyle 8 saat çalıştım bitti gibi bir iş değil. Dolayısı ile zihnimde sürekli yer tutuyor.
Çocukların sporu, psikologu, kendi psikologum, rahatlamak için aldığım masaj paketi, ve başka bir hobi kursu falan derken her gün evden bir şekilde çıkmış oluyorum. Temizlik işi ki kabasindan bahsediyorum bir türlü tamamlanmiyor.
Bu arada soracaklar için eşim yemekleri hallediyor. Çocukları okula götürüp getiriyor. Haftasonu kursa götürüyor. Yemeklerin tamamı onda. Çünkü ben yemek olayına yetisemiyorum.

Neye yetisiyorsun derseniz valla ben de bilmiyorum düşünme konusu sanırım daha çok. Artık ajanda tutuyorum daha terli toplu olayım diye. Kronometre falan tutuyorum. Kk da ethan başlığında görmüştüm sanirim.
Kendimle müthiş bir mucadele içindeyim. Fakat yok. Su an çıkmaya çalıştığım döngü adeta bir bataklık gibi geliyor.
Saat 23 e kadar ev işi yaptım. Güne çok geç basladim bu arada. Uyandigim saati söylesem şok olursunuz..bugün ben bile şok oldum.
O ara çocuklar henüz uyumamisti. Çünkü illa günü bitirin hadi yatın diye benim demem lazım. Ben diyince eşim büyüğü yatırdı. Ben küçüğü aldım. Şimdi saat oldu 2. Yarın çocuğun toplantısı var 11 de. Erken kalkmam lazim. Bu saatte yatınca asla dinlemiyorum. Uykusuz olunca da gözüm görmüyor. Bildiğiniz görmüyor. Böyle yazıyı okuyamama gibi değil de. Nasıl desem hafif flu gibi, yada böyle kafama bişi ile vurmuşlar da sersem olmuşum gibi. Ve sadece sabah değil. Gün icinde boyle oluyor. Ekrana falan bakamıyorum. TV izleyemiyorum . Ev işini yaparken böyle nasıl desem aktif olamıyorum.
Kan değerlerinden mi anksiyeteden mi sebep ne bilmiyorum. Göz doktoruna gittim birşey yok dedi. Detaylı da muayene etti.
Yarın belki bazısı için koca gün. Ama toplantı ile bir kısmı geçecek. İş yeriyle alakalı en az iki saat yarın bir çalışma yapmam lazım. Kalan süre içinde biliyorum ki evdeki işlerimi yetistiremeyecegim.
Çocuğun uyuma sürecinde zaten yeterince gerildim, artı bu yarınki stresle eminim gece yine dişlerimi sıkıcam.
Yani bilemiyorum nasıl cikicam bu döngüden.
Hepsinin kuyruğu birbirine bağlı. Birini duzeltsem diğerleri de düzelecek ama. Henüz basaramadim.
Dikkat eksikliği hastalığınız olabilir mi?

X