Böyle hayat geçmez

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nişan yok mu sizde, düğün öncesi ev kurma hazırlığı falan? Bizde böyle bir şey olsa annem babam yıkar ortalığı. Bir de kadınlar darlıyor babayı, kızı böyle bir aileye vermek için. Geri zekalılık resmen. Şimdi de gelip sahip çıkmıyorlar. Yazık etmişler ömrüne. O aileyi reddetsen yeridir.
Zaten hiçbiriyle konuşmuyorum babam hariç

Bu laflarınızdan siz de sütten çıkmış ak kaşık gibi durmuyorsunuz. Sanki vur kafasına al ekmeğini bir profilsiniz de sürekli suçu başkalarına atıyorsunuz. O evde psikolojinizin sağlam kalması mümkün değil zaten.
Nasıl yani bir profil

Kocana, kaynanana, kayınbabana iki çift laf edebildiğin gün kurtulursun. Onlara gıkın çıkmıyor eltinle kavga ediyorsun, eltine dokunamıyor çocuklarını hırpalıyorsun. Gücün kime yeterse ona tebelleş oluyorsun. Senin gibilerin eline güç geçmesin, o sevmediklerinden daha zalim olacaksın.
Hepsine laf ede biliyorum ama büyük kavgaların olmaması için çokta derine gitmiyorum.demin kreşe götürüyorum şu çocukları oğlan yine ağlıyordu her sabah kreşe giderken konser vermeli.bu sabah da boş bir şey yüzünden ağlıyordu.gördüm kv geldi kızıma diyor “sen bir sus gebersene”delirdim bunun bu lafına.kızıma dedim hadi çık çık yoksa daha beter laflar duyacaksın baksana ne gibi laflar duyuyorsun sabah sabah.kp da duyuyordu .”her gün ben bu evde sinirlenmeliyim her gün şununla bununla sinirlenmeliyim” söyleyip kapıyı çarptım çıktım ama ne yazık ki yine kendime hakim olamadım 😭😭😭😭anlarsınız işte.ama sebep de onlar neden ağlıyıp da milletin dilini benim için uzatıyorsunuz ki?!ha bu arada eltiye gücüm yetmiyor diyorsun da,ben onunla konuşmuyorum konuşmadığım birisine de ancak laf soka bilirim ve bunu da yapıyorum
Git boş eve otur. Ser kilimini yat yere. Hayatınızı kendiniz zorlastiriyorsunuz.

Herkese Selam!şimdi başlarsınız yine Nilu geldi şikayetleriyle hiçbirşey yapmıyor ancak şikayet falan.BDV adı üstünde,bir problem vardırki buraya yazıyorum .inanın arkadaşlar cidden bıktım şöyle yaşamaktan.şu elticikle 10 günden fazla olur ki konuşmuyorum .aslında boş bir şey yüzünden.bir masal vardır sevdiğin insanda kusur olsa bile görmezsin,ama sevmediğin insandaysa tüm kusurları görürsün ben de bunu sevmediğim için konuşmamayı tercih ettim.neyse ben buna ne yapsam bu da aynı bana iade ediyordu mesela tabakları sinirle yerine yerleştirmek gibi.neyse bir kaç gündü durgundu herşey.ama ben yine buna gıcık oluyordum.çocuklarına bağırır dövür kızını bizim yanımızda.iğrenç laflar falan ben sinir oluyordum içten içe buna.ha bu arada çocuğunu benim odama falan bırakmıyor sanki bana çok lazımmış gibi.demin bakıyorum kızım bununla konuşuyor teyze falan diyor,ama bu kızıma cevap vermiyor.kendi çocuğuna da sinirle gel odana falan.neyse benim kız bunun küçük kızını istemeden itti,çocuğun kafası çarptı kapıya başladı ağlamağa,benim de ağzım açıldı kızıma,saydırdım ona,arada laflar da sokuyordum duysun diye.çok korkunc bağırıyordum .neyse oğlumu yıkamaya gidiyordum baktım bu da geliyor kapıyı öyle çarptım ki banyonun..çıkınca kv bana:eek: kapıyı öyle kim çarptı?deli misiniz gidin tımarhaneye falan.dedim geçenlerde sizin yanınızda elti kapıyı çarptı çocuğun tuvaletini öyle itti ki ayagıyla,ona birşey demiyorsunuz benim kapı çarpmamın lafını ediyorsunuz.falan.ya cidden bıktım kendime inanamıyorum nasıl günlere düştüm ben lütfen yardımcı olun .evime gelince anahtarları verdiler teslim ettiler Mayıs 15’e kadar izin vermiyorlar tamire .omdan sonra izin var İnşaAllah bakayım kurtuluyorum şunlardan.hep sinirliyim ya nasıl olCak bu durum böyle
Valla nilu her konun birbirinden ilginc. Birincisi yasam sartlarin gercekten kotu. Senin sartlarinda yasasam ben nasil biri olurdum bilemiyorum. Ama senin gibi de olmazdim. Biraz olgunlas artik. Yakinda kendi evinize de gideceksiniz. Yeni evle birlikte yeni bir hayata basla. Kendini de yenile lutfen

Valla nilu her konun birbirinden ilginc. Birincisi yasam sartlarin gercekten kotu. Senin sartlarinda yasasam ben nasil biri olurdum bilemiyorum. Ama senin gibi de olmazdim. Biraz olgunlas artik. Yakinda kendi evinize de gideceksiniz. Yeni evle birlikte yeni bir hayata basla. Kendini de yenile lutfen
Haklısın benim beynim ergen beyni.benşm yaşındaki birine yakışmıyor böyle hareketler ama öfke anında insanın aklı başında değil ki.çok şükür ki biri az da olsa beni anladı beni bu yaşadığım hayat böyle sinirli yapmış.ben sevmediğim insanlarla bir aradayım nasıl olmamı bekliyor bu insanlar?!şu eltiye sinir olduğum kadar kimseye sinir olmuyorum kadının nefesi bile beni sinir ediyor nerdeyse o derece.mesela çocuğu benim yanıma geliyor banyo temizliyordum.o çocuğuna diyor ki girme oraya!mesela bu yaptığı karşısında ben ne yapsaydım?siz olsanız ne yapardınız?ben çocuğa bakmadım annesinin söyledikleri yüzünden,ama gördüm çocuk bana sesleniyor teyze diye.ben de karşılık verdim,annesi öyle zannediyor ben annesine göre çocukla iyiyim,ve çocuğuna bişey demiyor.bakın işte böyle cılız şeylerle kendimi sinirlendiriyorum

E

Eltini Mi kıskanıyorsun

Bir de çocuklarını manyak etmek istemiyorsan onların yanında eşinle ilişkiye girme

Eşinle ağustosa kadar dayansanız ölmezsiniz
Ne büyük aşkmış arkadaş
Ben Vallahi ay bile geçse istemem.ama o erkek olduğu için istiyor aşkla ne alakası var?!eltinin nesini kıskanıcam ?sevmiyorum arkadaş görmeye sesini duymağa bile tahammülüm yok şu saygısızın

Kaynana koruyor elleyemiyorum demiyorsun da. Neden korksun senden, zaten bir sürü tutanın var evde, bişey yapamıyorsun ki. Başını ağrıtmak istemiyordur yok yere sataşıp. Ezilen egonu kendince güçsüz gördüğün biri üstünden iyileştirmeye çalışıyorsun da eline geçmiyor.
Katip bana ilginç olan o ki,elticik benimle başını ağrıtmak istemiyor yaptıklarıma karşılık vermeyip diyorsun da ,benim onun saç başını yolamama neden güçsüzüm gibi bir anlam veriyorsun .o yapmayınca akıllı,ben yapmayınca korkak mı oluyorum?lütfen cevapla

Anladım.
Erkeğimin istekleri, çocuklarımın ruh sağlığından önemlidir diyorsun
Sen bilirsin
Ya yeter artık ya.beni kınamayın lütfen.benim para falan ihtiyaçlarımın hepsini o ödüyor istediğini yapınca,o da benim istediklerimi yapıyor aksi halde küsüyor konuşmuyor

ayy okudukça üzüldüm o çocuklara, bak dalga geçmek laf sokmak için yazmıyorum ama sen boş ver eltiyi kv'yi, çocuklarına odaklan ya, ellerine telefonu süreli ver, oyun oynayın parka çıkın, dövme annesi onları, sevgini göster, eltinin çocuklara da kızma günah onlar da çocuk, elti de aynı şeyleri yaşıyor eminim, bence birlik olmalısınız kavga edeceğinize.

Korkunç bi annesin, o çocukların sizin elinizden alınması lazım. Biraz anne olun, kocanız seks istedi mi hayır diyemiyorsunuz çocukların yanında yapıyorsunuz, kızınıza deli gibi bağırıp şiddet uyguluyorsunuz kendi küçük egonuzu tatmin ediyorsunuz, kocaya karılık yapmaya gelince var, eltiye göz dağı vermeye gelince var ama “anne” olmaya gelince psikolojim bozuk. Hadi ordan, yaşadığın tüm mutsuzlukları hak ediyosun. Birde başka çocukların yapıp sizinkinin yapamadıklarını karşılaştırıyosunuz utanmadan. Gidin tedavi olun biraz kendinizi geliştirin.

Nasıl yani bir profil
Kadından "elticik" diye bahsederek küçümsemeye çalışıyorsunuz. Kadının sizden çekinmesinden zevk alıyorsunuz. Sizce bunlar normal mi? Ben size üzüldüm tamam o evde çok gerginsiniz psikolojiniz bozuldu ama çocuklarınıza saçma sapan davranmaya hakkınız yok. Doğurduysanız sorumluluğunu almanız ve o çocukları olabilecek en iyi şekilde yetiştirmeniz gerekiyor.

Katip bana ilginç olan o ki,elticik benimle başını ağrıtmak istemiyor yaptıklarıma karşılık vermeyip diyorsun da ,benim onun saç başını yolamama neden güçsüzüm gibi bir anlam veriyorsun .o yapmayınca akıllı,ben yapmayınca korkak mı oluyorum?lütfen cevapla
Senin nasıl sinirini çıkaramayınca içinde patlayıp çoluk çocuğa sardığını okuyoruz ya çiçeğim, yazıyorsun ya hani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X