Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    133
Valla korktum bu mesajdan sonra 😀 perşembe gidicem bi görüneyim ben en iyisi
Korkutmak için yazmadım canım ama yani çektiğim buydu 😀 çünkü ben kabız değildim neden böyle oldu diye sormuştum doktora o da demişti ki hamile ile iken çıkmış iç kısımda.. Ondn yazmak istedim

Merhaba , kese tahminini bilmiyorum da kalp atış hızı tahmini baya tutuyor :) 140 ve üstü erkek altı kız diyorlar, benim 140 dı erkek :)
Benm doktorumda alakası yok demişti inanma bunlara diye 😂 137 idi kalp atışı erkek benim ki. Kızımda da 142 idi. Yani tamamen saçmalık olduğu belli 😂😂

Kızlar bu yapay zeka chatgpt var ya, yeni bir versiyonu yayınlanmış, görüntü üzerinden yorum ve analiz yapıyor. Son ultrasonuma ait tüm resimleri, videolardan aldığım ekran görüntülerini falan ekledim bana öyle detaylı bir analiz yaptı ki inanamadım. Plasentanın yeri, kalınlığı, bebekteki oran ve hesaplamalar ve kilosuna dek her şeyi bir kaç görüntü üzerinden yorumladı. Varsa böyle şeylere merakınız deneyebilirsiniz. Doktoruma sormadığım ya da aklıma gelmeyen her şeyden bahsetti. Cidden adeta bir ultrason teknisyeni:) Türkçe dil desteği de var.

Haberiniz olsun:)
😂😂 Kız chatgbt yi kullanıyorum bazı işlerimde ama inan bunu yaptırmak aklıma gelmemişti 😂😂 Microsoft un copilot ta yapar mı acaba jdjsjsjs

Kızlar iyi akşamlar bı duyuru yapmak istedim 🌸
Liste başındakilere özelden msj atıyorum yanlış anlaşılmasın niyetim sizi taciz etmek ya da darlamak değil 😅

Bu mesajların sebebi hem güncelleme yapmayanlar unutmuş olabileceğinden hatırlatma yapmak hem de listeyi güncellemek. Kimi arkadaşlar takibi bırakmış ya da dile getirmek istemiyorum ama olumsuz bir şeyler yaşamış habersizce dertlerine yanıp gitmişler. Uzun süre haber alamadıklarımızı listeden çıkardım. Olaki tekrar iletişime geçerlerse tabiki seve seve tekrar eklerim 🌹

Kızlar ben bugün doktor kontrolüne gittim. Her şey yolunda çok şükür bir sıkıntı yok. Yalnız doktorla saçma sapan bir şey yaşadım sinirlerim bozuk ağlıyorum 2 saattir. Değiştiricem doktoru. Beylikdüzü Bahçeşehir esenyurt bölgesinde gittiğiniz ve memnun kaldığınız bir doktor var mı.
Bağcılar Medipol mega üni hastanesi yakın mıdır oraya acaba ya .O hastanenin doktorları gerçekten çok iyi hangisine gitseniz memnun kalırsınız hastanenin olanakları da çok iyi

Ben devlette randevu almaya çalışıcam. Alamazsam özelde ki doktorun 2500 tl fiyat verdi.
Ama devletteki eğitim araştırma gayet detaylı bakmıştı ilk oğlumda😊
Ballikocum eğitim araştırmadan nasıl ayrıntılı randevusu alınıyor? Mhrsden sadece muayene alabiliyoruz. Önce muayene olup sonra doktordan tarih mi alıyoruz acaba?

Kızlar selam bi kaç gündür makatta kaşıntım var doktora sordum bugün kabizlik yaşadığım için sıklıkla . Kabizliga bağlı hemoroid olabilir dedi bi kaç guj takip et geçmezse bi genel cerrah görsün dedi hiç var mı aranızda böyle bisi tecrübe eden ?
Ben de yasadim hatta baya surdu belki 2 ay. Hemoroid var bende de genel cerrahiye gittim sıkıntı yok dedi ama kortizonlu krem verdi. Kendi doktorum da uc gunden cok kullanma deyince biraktim. Bi sure devam etti ama ben sahsen kullandigim multivitaminlerden suphelendim. Z fol ve sonrasinda da elenatal kullandim. Elenatali 2 gunde 1 e dusurunce gecti mesela.

İyi akşamlar kızlar bu hafta eşimle çok gergin geçirdik

Bugün ultrason öncesi bebeğimin hareketleri azdı doktor bir sıkıntı göremiyorum dedi ama bu durum biraz beni üzdü
19+1 deyiz

Sizde durumlar nasıl 🫥
Canım ben hissetmiyorum bile daha çok erken dedi doktorum 19+3 um ben telaş etme böyle daha çok çok erken düzene girmesi 24-25 i buluyormuş

Çok sağ ol canım 24-25 ancak hissederiz o zaman değil mi
Ben bugün arkadaşlarımla konuştum hatta bu konuyu doğum yapmış arkadaşlarımla sordum hep ne zaman hissettiniz diye ? Valla 22 dem önce hissetmedik dediler benim doktorum da 20-22 arası hissedersin demişti oyuzden telaş etmiyorum evet erken hissedenler var ama korkulacak bisi yok sende içini ferah tut hersey yolunda 24-25 itibariyle baya net hissediliyormuş hareketleri uyandırır o zaman diyorlar ☺️ beklicez 🤗

Biraz dertleşmek için yazıyorum..
Fetal dna testini rahat bir gebelik için yaptırdım ama resmen bugün gittiğim devlet hastanesi Kd doktoru bir daha gelme dedi.Ilk randevum ,husumetim yok 🫤
Geçen ay ayni devlet hastanesinin başka doktoruna randevu buldum.Ultrason sırasında amniyotik bant gördüm deyip bir telaşa düşürdü beni.Ilk kez duyduğum bir olay,nedir ne değildir derken dehşete düşüren sonuçlar..Hemen ertesi gün özele gittim doktor göremedi ters bir durum,hadi devletin doktorunada gideyim dedim.
Perinatolojiye yeşil alan,gittigim doktor bu kadar büyük amniyotik bant olmaz dedi.
Bir ay sonra halsizlik vs sebebiyle bi kan tahlili yaptırayım diye bugün randevuma gittim Devlet hastanesine.
Neymiş efendim burası kadın doğummuş,gebe olmazmış.Dogum şeklim sezeryansa özele gidip takibimi o doktor yapacakmış, gününü ayarlayacakmiş.Ya suyum patlarsa o an ne yapacakmış bu hastanede ?Yeterli ekipmani yokmuş devlet kızarmış kendisine.4 tane doğum hastanesi varmış onlara gidecekmişim.Bana hastane isimlerini sayıyor.Ben sadece tahlil istedim bir de mümkünse ultrasondan bakılmasını rica ederim dedim.Ultrasona gerek yokmuş hadi bakayimmiş,Bir sürü laf,bir daha gelmeyin bize,hasta kadinlardan hastalik bulasirmis(alttan muayene yok bir de )
Ultrasona bakti ileri hafta gözüküyor dedi kalktı. Bir resmini alabilir miyim dedim verme zorunluluğu yokmuş ama neyse vereyim dedi.
Ya ben anlamıyorum. Zaten ozele gittim ,ama ben sadece devletin bana tanıdığı hakkı kullanarak,tahlil istedim çünkü çok bitkinim. Ilaclarin yaramadığını düşündüm.Bir de bu hastane bana 10 dakika,diğer dogum hastaneleri ise en yakını 40 dakika uzakligimda.Basit bit test için neden onca yolu aç gideyim ki?
Sağlık ocağı doktorum aylardir izinde,oraya da gidemiyorum.
Nedir bu doktorların istedigi bizden?
Daha 4 ayligim su patlarsa kanaman olursa ben ne yaparım bu hastanede diye bana soruyor.Detayli ultrason mu istedim anlamadim sadece kan değerlerim için bir tahlil sebebiyle gittim.Mecburmuyuz özele gidip 1000 tl verip tahlil yaptırmaya?
Bir daha asla asla asla...Devletin yakınından geçmem.Uzun oldu ama kusura bakmayın.
Başka bir anneninde doktoruyla olan sıkıntını okudum, bugün başımdan geçeni yazmak istedim😕

Ben bugün arkadaşlarımla konuştum hatta bu konuyu doğum yapmış arkadaşlarımla sordum hep ne zaman hissettiniz diye ? Valla 22 dem önce hissetmedik dediler benim doktorum da 20-22 arası hissedersin demişti oyuzden telaş etmiyorum evet erken hissedenler var ama korkulacak bisi yok sende içini ferah tut hersey yolunda 24-25 itibariyle baya net hissediliyormuş hareketleri uyandırır o zaman diyorlar ☺️ beklicez 🤗
İnşallah içini çok ferahlatttın Allah razı olsun 🤗 sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 💗

X