2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
4. Ayda 600 gr almışız. Doktor iyi buldu.
Aile hekiminin verdiği demir damlası yerine başka vereceğim, onu kullanın dedi. Mama destekli gittiğimiz için mamanın içinde demir varmış. 5. Ay başlıycaz dedi. Ek gıdaya da mama destekli gittiği için 5 ayda başlayacakmışız.
Bı benım doktor az buldu 550yı ya 🫤

Hangi doktor
Neler planladınız
Kaçıncı aydasınız
Bu hafta sabah akşam pirinç unu+alerji maması ile yapılmış bir ek gıdası var. Bir hafta sonra öğlene yeşil kabak+patatesli ek gıda eklenecek. Sonrasında belirli günlerde bu sebzelere pırasa ekleyip deneyeceğiz. Bekleyeceğiz. Kanlı kaka olmazsa o da güvenli besin statüsüne geçecek. Farklı sebzeleri de aynı şekilde ekleyerek deneyeceğiz. 10 gün de böyle devam edip sonra ikindi beslenmesine de meyve ekledi. Miktarlarını, yapılış şekillerini anlattı. Önümüzdeki bir ay böyle bir sürecimiz var.

500 gram ve üstü almasını normal sayıyorlar kuzum. Biz kilodan ötürü 6-7 doktor gezdik. Hepsinin dediği aynıydı…

He ama şöyle de bir şey olabilir. Persentili düşmemesi için daha fazlasına ihtiyacı olmuş olabilir
Muhtemelen persentılden dolayı dedı, mamada 600 sınır dedı, dozunu artıralım, bır de ne kadar ısterse o kadar ver dedı.. Ben zaten artırmıstım bır ıkı gun oncesınden ama kılo almasına etki etmeden kontrolumuz oldu

İkinci 3 ayda 600-800 gr arası diye biliyorum. Şimdi şişmanlatmaya çalışıyoruz, sonra zayıfladın diye uğraşcak 😂
Valla yaa, gecen agzına elma dedgdırdım bı hosuna gıttı, ver dıye agladı resmen cekınce.. Allahım ınsallah yıyen bebek olur dıye dua ettim

Kızlar sağlık ocaklarının verdiği damlalar yerine ocean kullanan var mı varsa hangileri atabilirmisiniz ben bana berilenleri atayım

Eklentiler

• IMG_3764.jpeg
    IMG_3764.jpeg
    185,4 KB · Görüntüleme: 21
Sağınca da kac ml olduğunu görmek stres yapıyor. Artık birazda bunaldım pompadan🥺

Bimde e bebekte olduğundan hic haberim yok annem almıştı, bende bitek bizde var sanıyorum, tavsiye ediyim demiştim tesadüf olmuş 😅

Peki bunun hakkında ne düşünüyorsunuz kızlar? Damagina her şeyi sürtüyor zedelicek diye korkuyorum
Çok oldu bende dışardan aldım çok seviyoruz tırtılımızı🤗

Kızlar sağlık ocaklarının verdiği damlalar yerine ocean kullanan var mı varsa hangileri atabilirmisiniz ben bana berilenleri atayım
Ocean 400 d vitamini kullanıyorum kiza kendime de 1000ligi yarın kontrolümüz var demir ilacı başlanacak

Ferrum ve tera d3 d vitamini kullanan varmı yada içeriğinden haberdar olan eczacılara güvenmiyorum
Ferrumda Yardımcı maddeler
iki çeşit metil paraben ve propil paraben var
Şeker var
Sodyum hidroksit varmış hepsi birbirinden zararlı
Sizin demir ilaçlarıda böyle mi
Benim demir desteği ocean microfer d vitamini ocean 400 memnunum canım

Bekledim bekledim dördüncü ay azalır geçer diye hiçbir değişiklik olmadı kusmasında
Ve ben çok yoruldum artık
5 aylık olduk nerdeyse
Osman gönülaldan online görüşme satın alsak muayene edemeyeceği için tam bir sonuç elde edebilir miyiz
Yada siirtte bir hastaneye götüreceğiz
Fakat iyi bir doktora denk geleceğimizi zannetmiyorum devlet çok kalabalık özellerde de pek memnun kalmıyorduk
Burda seni benden iyi anlayacak kimse yok, inan. Banyodan çıkarıyorum yatırıyorum, yattığı an kusuyor saçlar kusmuk oluyo sürekli böyle. Ben artık saldım, umursamıyorum. Becerebilir misin? Sağlığı yerinde mi? Yerinde. Kusmuklu geziyorum şaka yapmıyorum, hiç umrumda değil artık.

Ocean microfer demir desteği ve ocean 400 d vitamini kullanıyorum sağlık ocağınin verdiklerini geri iade etmeyi düşünüyorum

Bende bugün hastanedeydim kızlar özel hastane de nefroloji bölümü yokmuş kızım yine idrar yolu enfeksiyonu olunca ultrason la böbreğe bakıldı hamile iken ayrıntılı ultrason da böbrekte genişleme vardı evet hala var ve böbrek çıkışında darlık varmış bu yüzden kum birikmiş yarına nefroloji için sıra alabildim inşallah ameliyat demez ilaçla fln düzelir küçücük bebeğim amelyat zor olur 😢

Doktora güneş kremi ve denize girebilir miyiz diye sordum. 6 ay öncesi çok tavsiye etmiyorum ama zaten soğuktur bi sokar çıkarırsınız dedi. Şapkası kafasında olsun, uzun kollu mayolardan kullanın, güneş kremi de kullanın dedi.
Yaz için kafam karışık uzun kollu mayo bakıyorum bir de kolluk ya da yüzme simidi gibi bir şeyler. Bulduklarımı aşağıya ekliyorum. Mambobaby güzel, bebeğin gövdesi suda oluyor bunda, parasını hak eder mi acaba? Diğer gölgelikli olana ise çocuğu oturtuyorsun direk 1-2 yaş diyor onda da. Ya da kollukla mı başlasak erken mi olur kolluk için? Kafamda deli sorular 😅

Eklentiler

• IMG_8734.jpeg
    IMG_8734.jpeg
    90,1 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_8735.png
    IMG_8735.png
    287,4 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_8736.png
    IMG_8736.png
    224,3 KB · Görüntüleme: 19
Yaz için kafam karışık uzun kollu mayo bakıyorum bir de kolluk ya da yüzme simidi gibi bir şeyler. Bulduklarımı aşağıya ekliyorum. Mambobaby güzel, bebeğin gövdesi suda oluyor bunda, parasını hak eder mi acaba? Diğer gölgelikli olana ise çocuğu oturtuyorsun direk 1-2 yaş diyor onda da. Ya da kollukla mı başlasak erken mi olur kolluk için? Kafamda deli sorular 😅
Canım Uv korumalı ve enseyi yanakları örten şapkalı olan modellerden aldım ben, uzun kol bacak baksam da biraz şort gibi modeller.
Simitler konusunda ben çok kararsızım çünkü banyoda bile kendimden ayıramiyorum, denizde bu sene kucak dışında durur mu emin olmadığım için ya hic almicam ya en ucuzdan denemeye başlıcam

Bende bugün hastanedeydim kızlar özel hastane de nefroloji bölümü yokmuş kızım yine idrar yolu enfeksiyonu olunca ultrason la böbreğe bakıldı hamile iken ayrıntılı ultrason da böbrekte genişleme vardı evet hala var ve böbrek çıkışında darlık varmış bu yüzden kum birikmiş yarına nefroloji için sıra alabildim inşallah ameliyat demez ilaçla fln düzelir küçücük bebeğim amelyat zor olur 😢
Geçmiş olsun inşallah ameliyatla sonuçlanmaz Allah kolaylıklar versin 🤲🏻

X