Veliler ve öğretmen arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

Ben de bunu kabullenemiyorum zaten, defalarca konuşmaya gittim. Tedavi sürecinde desteğini bekledim. Hiç önemsemedi, mecburen rehber öğretmenle devam ettim sürece.
Gerçekten kopya çekmiş dahi olsa inanın bu kadar üzülmezdim, konuşurduk çözerdik birlikte. Tek üzüldüğüm nokta çocuğu yaftalaması ve arkadaşlarının yanında küçük düşürmesi.
Kalem kutusunu yere atınca kalemleri dağılmış, başka bi arkadaşı toplamış. Velisi anlattı çocuğundan dinlemiş. O halde düşününce çok üzülüyorum
Öğretmeniyle konuşun bence bir daha böyle bir olay yaşanırsa şikayet edeceğinizi dile getirin

Teşekkür ederim düzelttiğiniz için. Doğru diyorsunuz idareye vermek lâzım. Yanlış olmuş rehber öğretmen. Ben de öğretmenim ama bir olayda hep rehber hocamızla yürüttük aklım oraya gitti.
Ya ksuura bakmayın çok arada kaldığımız olaylar maalesef rehber öğretmenin yetkisi yok idare söyleyince bizde idareyi arkamiza alıp çalışabiliyoruz kendi başımıza bir şey yapsak sonuçta iş arkadasin ve olay çok farklı yerlere gidiyor.

Arkadaşlar merhaba,
Benim bir yeğenim var. Altlı üstlü oturuyoruz. Akşamları birlikte yer iceriz yatmaya evime çıkarım.

Yeğenim 3.sinif. Dikkat eksikliği nedeniyle bir süredir tedavi görüyoruz. Çok şükür gittikçe iyi bir hal aldı. Zeki bir çocuk, tedaviyle birlikte tüm derslerinde bir iyileşme mevcut. Ek olarak özel ders de aliyor.
Öğretmenimiz bu süreçte bize çok yardımcı olmadı, geçen yıldan itibaren çok hareketli olması nedeniyle çocuğa karşı önyargılı. Ama kullandigi ilaclar nedeniyle de cok durgunlasti, eski yaramaz halinden eser yok. Eskiden ayni yerde 10 dakika oturmazdi, hiperaktifdi. Öğretmenin de kendince haklı nedenleri vardır muhakkak. Rehber öğretmenimiz bizimle aynı görüşte, iyileşme konusunda bizimle aynı fikirde.

Önceki gün bir sınava girdi tüm soruları doğru yapmış. Sınıfta başka full yapan yok. Rehber öğretmen de onayladı.

Öğretmenimiz tüm çocukların içinde yeğenimi kopya çekmekle suçlamış. Çocuk da yemin edince kalem kutusunu almış hırsla yere fırlatmış. Çocuk ağlayarak eve geldi. 1-2 veli ile konuştuk, çocuklarına sordular. Onlar da olayın gerçek olduğunu ifade etmişler. Rehber öğretmenimiz hocaya bulaşmak istemiyor gibi bir hal içinde, bize yol gösteremedi. Çocuk 2 gündür ben kopyacı değilim, arkadaşlarım kopyacı diyor diye ağlıyor.

Bu durumda ne yapmak lazım, hocayla da sürtüşmek istemiyoruz. Nihayetinde çocuğumuz ona emanet. Bugün öğretmeni ile de görüştük, yanlış anlamıştır dedi cıktı gitti. Lütfen bize bi yol gösterin, yasal olarak haklarımız nedir?

Not: Bu arada çocuğun velileri haklarını arayabilecek insanlar değil, yaşca da bir hayli büyükler. Ciddi saglik sorunlari nedeniyle mecburiyetten dunyaya gelmis bir cocuk. 1. sınıftan bu yana veli toplantılarına dahi ben gidiyorum, dersleriyle de ben ilgileniyorum. Yol gösterirseniz sevinirim.

Şimdiden tesekkurler :)

o insan müsveddesinin eğitim hayatının kopyayla geçtiği ortada, böyle öğretmen olunmaz. öğretmenlik nispeten kolay girilen ve bol mezun veren bölüm haline geldiğinden böyle tipler de öğretmenlik taslayabiliyor ne yazık ki.. ama bu tiplerin yumuşak yüz ve insanca iletişime kapalı evrimin alt basamaklarında takılmış insan artıkları olduklarını bildiğimden size biraz daha sert tepki vermenizi önerebilirim. deli deliyi görünce sopasını saklar diye bir söz vardır. kopya çektiğini görmediği, sınav anında tespit edemediği öğrenciye sonrasında önyargıyla böyle muamele edemez. edebildiğiniz her yere şikayet edin, okulda da rezil edin. bu devirde edebiyle duran edepsizce eziliyor maalesef :KK43: rehber öğretmenin çok etkili olacağını sanmıyorum herif çirkefse huzurunu kaçırmak istemeyeceğinden pasif kalmayı seçecektir.

Öğretmenle konuşmaya çalıştık ama inkar ediyor. Öyle bi olay olmadı diyor. Hadi bizim cocugumuz yalan soyledi diyelim, diğer çocuklar da mi yalan söylüyor dimi? Bugün de çocuğu sıkıştırmış, ailene burda olanları bi daha anlatırsan seni tuvalete kitlerim demiş. Çocuk okula gitmek istemiyor
bizim okulda da ilac kullanan dikkat eksikligi var denen dolu cocuk var ilac icince bir degisim goremiyorum veli inanmak istemiyor ısrarla nasil degismez diyor ilaca gerek yok desek de olmuyor icince cocuk daha bi garip oluyor ama ayni cocuklar saatlerce telefonda oyun oynarken dikkati dagilmiyor..OKulda olanı evde farklı anlatanlar da çok inanın aile gelip sorunca sasırıyoruz ..Anne baba ilgisizse evde ilgi yoksa okuldan ve ogretmenden kimse mucize beklemesin lutfen yaş buyuk de olsa dogurmus veli toplantisina nasıl gidemez anlamadım hadi anne gidemedi baba da mı gidemiyor

Okul idaresine durumu ve talebinizi belirten bir dilekçe yazın (sınıf değişikliği).Öğretmenin yaptığı davranışı tarihle belirtin.Konu çözüme ulasmazsa BİMER e başvurma hakkim saklı kalmak üzere öğrencime uygulanan ve onun özgüvenine,psikolojisine ve okula gitme isteğine zarar veren, çocuğumun güvendiği/emanet ettiğim öğretmen tarafından uygulanan bu davranışların sonlandirilmasina yönelik sınıf değişikliği talebimin dikkate alinmasi ve sonucun tarafıma iletilmesi diyin.Gelen evraga kayıt edilmesini sağlayın ve no'yu alin .Yalniz veli yapicak bunları.

Müdürle konustugunuzda en fazla sınıfını değiştirmeye ikna edersiniz. Çokta fazla birşey yapmayacaktir. Sonra muhakkak bimere şikayet ediniz. Çocuğu koruyun lütfen karşınızda psikolojisi bozuk merhametsiz bir insan var.

Rehber öğretmen ile yaptığınız görüşmelere tarih ve konu olarak kısaca yer verin.....tarihinde yaptığım görüşmede bana ....konularında bilgi verilmiştir.....konularında çocuğun yaşadığı durum /psikolojik şiddet rehber öğretmene anlatılmıştır."Sinif öğretmeni kendi yetiştirdiği bir öğrencinin sınavlarda başarılı olamayacağına yönelik düşüncelerinin hıncını çocuktan çıkarmaktadır."

Sınıf degisikligi isteyin tabiki de fakat öğretmenin yaptığı yanına kar kalmasin. Gerekli şikayetlerini her yere yapınız.

o insan müsveddesinin eğitim hayatının kopyayla geçtiği ortada, böyle öğretmen olunmaz. öğretmenlik nispeten kolay girilen ve bol mezun veren bölüm haline geldiğinden böyle tipler de öğretmenlik taslayabiliyor ne yazık ki.. ama bu tiplerin yumuşak yüz ve insanca iletişime kapalı evrimin alt basamaklarında takılmış insan artıkları olduklarını bildiğimden size biraz daha sert tepki vermenizi önerebilirim. deli deliyi görünce sopasını saklar diye bir söz vardır. kopya çektiğini görmediği, sınav anında tespit edemediği öğrenciye sonrasında önyargıyla böyle muamele edemez. edebildiğiniz her yere şikayet edin, okulda da rezil edin. bu devirde edebiyle duran edepsizce eziliyor maalesef :KK43: rehber öğretmenin çok etkili olacağını sanmıyorum herif çirkefse huzurunu kaçırmak istemeyeceğinden pasif kalmayı seçecektir.
Cok haklısınız, aslında şimdilik medeni davranmaya çalışıyorum. Okuldan bi çözume ulaşamazsam gerekirse bakanlığa bile giderim. Edebe edepsizlikle karşılık verme konusunda çok haklısınız, kaç kez gittim benzer muameleler görüyorum. Öğretmenin olmadığı bi grup daha var whatsapp ta ordan yazdım. Neredeyse tüm veliler şikayetçi. Örgütlenmeyi ve toplu hareket etmeyi düşünüyoruz.
Yorumunuz için teşekkür ederim

Zaten hayatı,içinde bulunduğu durumu anlamlandırma çabası bu kadar zorken lütfen onu o öğretmenle daha fazla yormayın.Bu sadece kopya çekti ,çekmedi meselesi değil.Çocuğun eğitime ,okula karşı tutumunu da olumsuz etkileyecek bir durum.Bir öğretmen ve bir anne olarak tekrar söylüyorum lütfen öğretmenini değiştirin.

bizim okulda da ilac kullanan dikkat eksikligi var denen dolu cocuk var ilac icince bir degisim goremiyorum veli inanmak istemiyor ısrarla nasil degismez diyor ilaca gerek yok desek de olmuyor icince cocuk daha bi garip oluyor ama ayni cocuklar saatlerce telefonda oyun oynarken dikkati dagilmiyor..OKulda olanı evde farklı anlatanlar da çok inanın aile gelip sorunca sasırıyoruz ..Anne baba ilgisizse evde ilgi yoksa okuldan ve ogretmenden kimse mucize beklemesin lutfen yaş buyuk de olsa dogurmus veli toplantisina nasıl gidemez anlamadım hadi anne gidemedi baba da mı gidemiyor
Tüm okul sürecini yıllardır ben takip ettiğim için yalan söyleyeceğine ihtimal vermiyorum. Zaten başka veliler de kendi çocuklarına sordu. Kalem kutusunu yere atınca bi tanesi çok korkmuş,

Ailesi ilgisiz değil. Eğitimsizler ve yaşca biraz büyükler. Annesi yanımda gelir ama kendini ifade edemez. O yüzden ben gönüllü olarak ilgileniyorum. Işten gelince hemen alt kata inerim, yemek yeriz 9 gibi çocuk uyur zaten. Ders çalışırız kitap okuruz oyun oynarız film seyrederiz bazen.
Tablet konusunda da sadece hafta sonları 1'er saat hakkı vardır, saat aralığını söylerim ısrar etmez. Bırakır

Cok haklısınız, aslında şimdilik medeni davranmaya çalışıyorum. Okuldan bi çözume ulaşamazsam gerekirse bakanlığa bile giderim. Edebe edepsizlikle karşılık verme konusunda çok haklısınız, kaç kez gittim benzer muameleler görüyorum. Öğretmenin olmadığı bi grup daha var whatsapp ta ordan yazdım. Neredeyse tüm veliler şikayetçi. Örgütlenmeyi ve toplu hareket etmeyi düşünüyoruz.
Yorumunuz için teşekkür ederim
rica ederim ne demek :KK52: böyle eğitim öğretimle ilgili konular çok çok önemli aslında. öğretmenler sorumluluklarının ve önemlerinin farkında değiller maalesef. küçük yaştaki bir çocuğun tüm dünyasını değiştirebilirler, en ufak bir hareketleri, davranışları onların algı yapısını, değer yargılarını şekillendiriyor veya adalet duygusunu zedeliyor. keşke çok daha iyi ve sıkı bir eğitimden geçseler, şartları iyileştirilse ve gerçekten geleceğimizi emanet edebileceğimiz tıynette insanlar öğretmen olsa...

ayrıca size gönülden teşekkür ediyorum, Allah iyiliğinizin karşılığını iki dünyadada misliyle ödüllendirsin

Okul idaresine durumu ve talebinizi belirten bir dilekçe yazın (sınıf değişikliği).Öğretmenin yaptığı davranışı tarihle belirtin.Konu çözüme ulasmazsa BİMER e başvurma hakkim saklı kalmak üzere öğrencime uygulanan ve onun özgüvenine,psikolojisine ve okula gitme isteğine zarar veren, çocuğumun güvendiği/emanet ettiğim öğretmen tarafından uygulanan bu davranışların sonlandirilmasina yönelik sınıf değişikliği talebimin dikkate alinmasi ve sonucun tarafıma iletilmesi diyin.Gelen evraga kayıt edilmesini sağlayın ve no'yu alin .Yalniz veli yapicak bunları.

Rehber öğretmen ile yaptığınız görüşmelere tarih ve konu olarak kısaca yer verin.....tarihinde yaptığım görüşmede bana ....konularında bilgi verilmiştir.....konularında çocuğun yaşadığı durum /psikolojik şiddet rehber öğretmene anlatılmıştır."Sinif öğretmeni kendi yetiştirdiği bir öğrencinin sınavlarda başarılı olamayacağına yönelik düşüncelerinin hıncını çocuktan çıkarmaktadır."

Cok teşekkür ederim, daha önce böyle birşey tecrübe etmemistim. Sayenizde yazacaklarımı zihnimde biraz olsun toparladım.

Valla belki haksızım ama ben olsam ortalığı ayağa kaldırırım.. o okula giderim o çocuğu cümle aleme rezil ederim.. bütün velilere rezil ederim.. hadi kopya çekti sandı dimi?? Tehdit etmek ne demek?? Hemen alın o sınıftan çocuğu... bu dünyada eli maşalı olacaksın valla.. yoksa pısırıklıkla işler yürümüyo..

Müdürle konustugunuzda en fazla sınıfını değiştirmeye ikna edersiniz. Çokta fazla birşey yapmayacaktir. Sonra muhakkak bimere şikayet ediniz. Çocuğu koruyun lütfen karşınızda psikolojisi bozuk merhametsiz bir insan var.
Evet çok haklısınız, bunu sadece yeğenim için değil muhattap olan tüm çocukların iyiliği için yapacağım. En azından bi soruşturma açılır, başka veliler dinlenir. Belki öğretmen de rahatsızdır. Niyetim bağcıyı dövmek kesinlikle değil, en az hasarla herkesin iyiliğine olsun istiyorum

Sınıf degisikligi isteyin tabiki de fakat öğretmenin yaptığı yanına kar kalmasin. Gerekli şikayetlerini her yere yapınız.
Evet çok haklısınız, bunu sadece yeğenim için değil muhattap olan tüm çocukların iyiliği için yapacağım. En azından bi soruşturma açılır, başka veliler dinlenir. Belki öğretmen de rahatsızdır. Niyetim bağcıyı dövmek kesinlikle değil, en az hasarla herkesin iyiliğine olsun istiyorum

Cok teşekkür ederim, daha önce böyle birşey tecrübe etmemistim. Sayenizde yazacaklarımı zihnimde biraz olsun toparladım.
Ben birseylere gıcık olup sınıfına islak mendil isteyen,malzeme aldıran öğretmene ıslak mendil gondermeyip avukata danışma masrafı veren,avukat yardımıyla dava dilekçesi hazırlayan veli gördüm.Siz çocuğu korumak için elinizden geleni yapın.Cocukla rehber öğretmen görüşecek ve sınıfını seviyormusun? Öğretmenini seviyor musun gibi sorular soracak.Yasadiklarini anlatsın.Sinifimi seviyorum,öğretmenimden ayrılmam derse sınıfı değişmez

Zaten hayatı,içinde bulunduğu durumu anlamlandırma çabası bu kadar zorken lütfen onu o öğretmenle daha fazla yormayın.Bu sadece kopya çekti ,çekmedi meselesi değil.Çocuğun eğitime ,okula karşı tutumunu da olumsuz etkileyecek bir durum.Bir öğretmen ve bir anne olarak tekrar söylüyorum lütfen öğretmenini değiştirin.
Cok teşekkür ederim, biz çocuğun üzerine titrerken, onu kazanmaya çalışırken birinin çıkıp herşeyi alt üst etmesi çok zoruma gidiyor :KK43:
Yeri geliyor işimden feragat ediyorum, tatilimden feragat ediyorum. Öğretmenimiz herşeyi yıktı atti

Ben birseylere gıcık olup sınıfına islak mendil isteyen,malzeme aldıran öğretmene ıslak mendil gondermeyip avukata danışma masrafı veren,avukat yardımıyla dava dilekçesi hazırlayan veli gördüm.Siz çocuğu korumak için elinizden geleni yapın.Cocukla rehber öğretmen görüşecek ve sınıfını seviyormusun? Öğretmenini seviyor musun gibi sorular soracak.Yasadiklarini anlatsın.Sinifimi seviyorum,öğretmenimden ayrılmam derse sınıfı değişmez
Ne acaip insanlar var cidden ya,
Ben de en çok hangi arkadaşını seviyorsun öğretmenini seviyor musun gibi sorular sordum geçenlerde. Pedagok tavsiye etmişti. Öğretmenimi seviyordum ama bize çok kızıyor demişti. Ben de disiplin kurmaya çalışıyor zannetmiştim. Bela geliyorum demiş meğer.
Uygun bir dille anlatirim ben ona ..

rica ederim ne demek :KK52: böyle eğitim öğretimle ilgili konular çok çok önemli aslında. öğretmenler sorumluluklarının ve önemlerinin farkında değiller maalesef. küçük yaştaki bir çocuğun tüm dünyasını değiştirebilirler, en ufak bir hareketleri, davranışları onların algı yapısını, değer yargılarını şekillendiriyor veya adalet duygusunu zedeliyor. keşke çok daha iyi ve sıkı bir eğitimden geçseler, şartları iyileştirilse ve gerçekten geleceğimizi emanet edebileceğimiz tıynette insanlar öğretmen olsa...

ayrıca size gönülden teşekkür ediyorum, Allah iyiliğinizin karşılığını iki dünyadada misliyle ödüllendirsin
Amiiin, cümlemizin inşallah. Benim bi çocuğum yok, bekarım. Herşeyimi bu çocuğa adadım desem yalan olmaz. Onu hayata kazandırıp iyi ve başarılı bi insan yapabilirsem hayatımın en anlamlı eseri olacak. Bazen evlilik konusunda karamsarlığa kapılıyorum, mutsuz bi ilişkim vardı. Şimdi diyorum ki belki de bu çocuğun bana ihtiyacı olduğu için Allah gitmemi istemiyor.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim

X