Veliler ve öğretmen arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

Öğretmenle konuşmaya çalıştık ama inkar ediyor. Öyle bi olay olmadı diyor. Hadi bizim cocugumuz yalan soyledi diyelim, diğer çocuklar da mi yalan söylüyor dimi? Bugün de çocuğu sıkıştırmış, ailene burda olanları bi daha anlatırsan seni tuvalete kitlerim demiş. Çocuk okula gitmek istemiyor
Yok artık bir de çocuğu mu sıkıştırmış. Hemen yarın milli eğitime gidip bir şikayet dilekçesi verin sonra bimer i arayıp bir de oraya şikayet edin. Ama mutlaka dilekçe verin. Ondan sonra öğretmenliğin adı kötüye çıkıyor.

Ne iyi yüreklisiniz siz öyle,sizi çok iyi anlıyorum ben de çok duskunumdur yegenlerime.

Bir öğretmen olarak yorumlayacaksam maalesef öğretmenin yaptığı davranış cidden çirkin olmuş,belki de gerçekten kopya çekmişte olabilir ama muamele bu olmamaliydi,öğretmenle de konusmussunuz ilk adım bu olmalı,bence bu saatten sonra takipte kalın mutlaka ve başka bir sorun görurseniz öğretmenle alakalı şikayet edin bir üst merciye,kimse çocuğu hakarete uğradsin diye okula göndermiyor cocuklarini.

Bu ilaçlardan benim bir öğrencim de kullanıyor ve resmen çocugu aptallastirdi ya:KK43: ne güzel siz de ise yaramis umarim sorunlarıniz çözülür.
Ilk cumlenizi okuyunca gözlerim doldu, çok teşekkür ederim iyiki geldiniz.
Ben de aynı şeyi söyledim bugün öğretmenine, kopya çekse ve siz bana bunu söyleseydiniz size teşekkür bile ederdim, zira bu bir sorun ve önlem almak için bana rehber olmuş olurdunuz dedim. Yada bi kenara çekip bunun yanlış olduğunu siz anlatabilirdiniz dedim. O direkt inkar ediyor, hatta ilaçların etkisiyle hayal görmüştür diyor :KK43:

Evet tedavinin olumlu etkilerini gördük çok şükür, bizim de ilk 1 ay saflaştı, melul melul bakıyordu. Sonra toparladı. Inşallah öğrenciniz de ßifa bulur

bu tuvalete kitleme olayı doğruysa büyük tramva. Olayı iyice öğrenin ama.zamaninda 3-4 öğrenci bana iftira atmıştı demedigim şeyleri dedim diye söylemişler filan.

Yok artık bir de çocuğu mu sıkıştırmış. Hemen yarın milli eğitime gidip bir şikayet dilekçesi verin sonra bimer i arayıp bir de oraya şikayet edin. Ama mutlaka dilekçe verin. Ondan sonra öğretmenliğin adı kötüye çıkıyor.
Teşekkür ederim, işini hakkıyla yapan öğretmenlerimiz iyiki varlar ve bana da yol gösterenler oldu sağolsunlar. Yarın gelişmeleri yazacağım tekrar

Okul yönetimi yoktu bugün, sadece rehber öğretmenle görüşebildim. Yarın yine gideceğim. Çözülmezse de Milliegitime
Rehber öğretmeninin yapabileceği çok bir şey yok çocukla görüşüp tutanak altına alır ama disiplin merci idare bir de velisi gerekiyor sizi okulda muhatap almazlar . Yanınızda veliyle gidin

bu tuvalete kitleme olayı doğruysa büyük tramva. Olayı iyice öğrenin ama.zamaninda 3-4 öğrenci bana iftira atmıştı demedigim şeyleri dedim diye söylemişler filan.
Ben de o yüzden hassas davranıyor. Bizim ufaklık yalan söylemez eminim ama nihayetinde çocuk. Diğer konu ile ilgili olarak başka veliler çocuklarına sordu onlar da aynı şekilde anlatiyor

Şu da var direk şikayet etmekte doğru değil . Bir öğrencim ısrarla şiddet grodugunu söylüyordu sonra ortaya çıktı ki kardeşi olmuş şiddet gördüm deyince velisi daha fazla ilgilendi vs . Bir de siz öğrencilerle muhatap olmazsınız okul idaresi ve rehber öğretmen görüşür sizin diğer çocuklara soru sormanız da uygun degil

Rehber öğretmene sözlü değil yazılı başvurun. Sözlü olduğu için ilgilenmez. Şimdi bir dilekçe yazın yarın götürüp eline verin. O zaman mecburi işleme koymak zorunda . Lütfen her işleminizi yazılı yapın.

Şu da var direk şikayet etmekte doğru değil . Bir öğrencim ısrarla şiddet grodugunu söylüyordu sonra ortaya çıktı ki kardeşi olmuş şiddet gördüm deyince velisi daha fazla ilgilendi vs . Bir de siz öğrencilerle muhatap olmazsınız okul idaresi ve rehber öğretmen görüşür sizin diğer çocuklara soru sormanız da uygun degil
Evet haklısınız, ben tanıdığım velileri aradım. Rica ettim çocuğunuza sorar mısınız laf arasında diye. Kesinlikle başka çocuklarla görüşmem zaten. Teşekkürler tavsiyeniz için

Rehber öğretmene sözlü değil yazılı başvurun. Sözlü olduğu için ilgilenmez. Şimdi bir dilekçe yazın yarın götürüp eline verin. O zaman mecburi işleme koymak zorunda . Lütfen her işleminizi yazılı yapın.
Dilekçe okul idaresine verilir rehber öğretmen disiplin merci değil bu konuda idarenin bir şeyler yapması gerekiyor . Rehber öğretmenle diğer öğretmenin statüsü eşit ve öğretmen şikayeti idareye yapılır

Evet haklısınız, ben tanıdığım velileri aradım. Rica ettim çocuğunuza sorar mısınız laf arasında diye. Kesinlikle başka çocuklarla görüşmem zaten. Teşekkürler tavsiyeniz için
Ben de rehber öğretmeniyim maalesef bazen veliler yanlış adımlar atabiliyor tebrik ederim sizi

Aaa çok teşekkür ederim, bu hiç aklıma gelmemişti. Hatta önce iş yerimdeki şirket mailimden göndereyim okula, ardından da dilekçeyi teslim edeyim. Annesinin imzasıyla yazarım dilekceyi

Sınıf öğretmeniyim benimde hiperaktifliğe yakın öğrencim var ileri derecede dikkat dağınıklığı var 5 dk ilgisini sabit tutabilmiş göremedim. Ders dinlemediği gibi arkadaşlarının dinlemesine de engel oluyor. Böyle durumlarda sabrım taşıyor tabi ama sadece sözel olarak uyarmakla kalıyorum. Öğretmenin yaptığı çok çirkin. Nasıl olur da 3. Sınıfa kadar getirdiği öğrencinin zekası hakkında bilgi sahibi olamaz? Ve nasıl olur da sınıfta full doğru yapan yokken onu kopya çekmekle suçlar? Akıl alır gibi değil.

Sınıf öğretmeniyim benimde hiperaktifliğe yakın öğrencim var ileri derecede dikkat dağınıklığı var 5 dk ilgisini sabit tutabilmiş göremedim. Ders dinlemediği gibi arkadaşlarının dinlemesine de engel oluyor. Böyle durumlarda sabrım taşıyor tabi ama sadece sözel olarak uyarmakla kalıyorum. Öğretmenin yaptığı çok çirkin. Nasıl olur da 3. Sınıfa kadar getirdiği öğrencinin zekası hakkında bilgi sahibi olamaz? Ve nasıl olur da sınıfta full doğru yapan yokken onu kopya çekmekle suçlar? Akıl alır gibi değil.
Ben de bunu kabullenemiyorum zaten, defalarca konuşmaya gittim. Tedavi sürecinde desteğini bekledim. Hiç önemsemedi, mecburen rehber öğretmenle devam ettim sürece.
Gerçekten kopya çekmiş dahi olsa inanın bu kadar üzülmezdim, konuşurduk çözerdik birlikte. Tek üzüldüğüm nokta çocuğu yaftalaması ve arkadaşlarının yanında küçük düşürmesi.
Kalem kutusunu yere atınca kalemleri dağılmış, başka bi arkadaşı toplamış. Velisi anlattı çocuğundan dinlemiş. O halde düşününce çok üzülüyorum

Dilekçe okul idaresine verilir rehber öğretmen disiplin merci değil bu konuda idarenin bir şeyler yapması gerekiyor . Rehber öğretmenle diğer öğretmenin statüsü eşit ve öğretmen şikayeti idareye yapılır
Teşekkür ederim düzelttiğiniz için. Doğru diyorsunuz idareye vermek lâzım. Yanlış olmuş rehber öğretmen. Ben de öğretmenim ama bir olayda hep rehber hocamızla yürüttük aklım oraya gitti.

X