Akran zorbalığı ,öğretmenin hakaretleri ve zorunlu okul değişimi acil yardım

Lütfen çocuğunuz kaynaştırma öğrencisi değilse kesinlikle rapor alarak böyle bir şey yapma,lisede kaynaştırma öğrencilerine akran zorbalığı çok daha fazla emin olun.Çocuklar çok acımasız direk afedersiniz gerizekalı bile diyebiliyorlar maalesef
Kaynaştırma raporu her sene alınıyor. Almadığın yıl çocuğun kaynaştırma olmaktan çıkıyor. Yani ilkokul 2de alınan rapor okul hayatı boyunca devam etmez

Allah Allah çok garip yanı çok çok garip .Yani iki taraflı da garip.Siz baya sakinsiniz bana göre yani ben çok sakin buldum hayır tebrik ederim yanlış anlamayın böyle ofkenize hakim olmaniza .Yani özel olarak ele alınacak bir konu soruşturma dahil Milli Eğitim bakanlığına ve gerekirse savciliktan tutunda her yere yol açacak bir konu Tek taraflı dinliyoruz sizi de tanımıyorum lütfen yanlış da anlamayın böyle bir şey nasıl olur durduk yere 8 yaşında çocuğa.Yani soruşturma sonucu ortaya çıkacaktır tabi karsi tarafta bir savunma yapacak belki pedagog eşliginde çocuğunda ifadesi alınacaktir.Yani işte o akran zorbaligi yapan çocuklara çocuk demek de zor geliyor bana üzüldüm tamamen böyle ise olaylara.Yalniz o çocukların akran zorbaligi yapanların yaninada bu çocuk diyerek bu olay bırakılmaz ben çocukları çok sevmeme rağmen sanırım böyle bir olayda sizin gibi serin duramazdim bomba misali patlardim o çocukların ve ailelerinin başına yani şu an bile inanılmaz takdir ettim sizi bende kendi öfkemi çok iyi kontrol ettiğimi sanıyorum sanırım böyle bir konunun içinde olsam baya orman kanunlarına baglardim.O terbiyesiz cetelesmş çocukların ailesinden ve onlardan da şikayetçi olmalisiniz Karsidakiler de çocuk fikrine asla katılmıyorum ben bu konularda insanına denk gelseler keşke .İnşallah geteken yapılır çocuklar okula böyle çetelerden akran zorbaligina ugrasin diye gönderilmiyor siz yapmayın ama ben fena ifşa eder fena linç ettirirdim.İlerinin yetişkin terbiyesizliği onlara iyi tarafsız bakamam ve çocuk vs dinlemeyedebilirim yorumum bu malesef .Kendimden korktum o derece sinir bı durum.İnsanin başını ciddi derde sokar.

Doğru olanı yapmışsınız. Kızınıza daha özenli davranacaklardır. Bunlara önem veren dikkatli bir anne olduğunuz için çekineceklerdir. İyi yapmışsınız. Not: 2. Çocuğumu kreş ve anaokulu ile büyütüyorum.
Bilemiyorum hala icim bir garip.
Baya birşey anlattım sanki kayıt için değilde dertleşme için gittim. Kızımın kollarını gösterdim, sürekli böyle geliyor çok çekingen bir çocuk oldu. Geçen hafta sırtında hep yara vardı, beli yaraliydi dedim. Şaşırdı rehberlik öğretmeni ve mudur. Nasıl buna yönetim tepkisiz kaldı diye. Biz boyle birşeye müsade etmeyiz asla dedi.
Rehberlik öğretmeni ile de konuştum hatta eşim yine kızdı. Neden detaya giriyorsun dedi. Sonra aklımda soru işareti kaldı. Bunları söyledim ama çocuğa etkisi nasıl olur hiç düşünemedim.
Acaba bu çocuk zaten sorun yaşamış etkilenmiştir burda da sorun çıkarir mi acaba yada ne bileyim en ufak bir yaramazliginda acaba "demekki yaramazdi ondan eli kolu yara idi" diyerek etiket yaparlar diye çok korkuyorum. Keşke sıfırdan başlangıç yapıp hiç birşey anlatmadan kaydını yaptirsaydim diye içim içimi yiyor

İyi akşamlar. Biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayın. Okuyanlar destek olursa cok sevinirim.2. sınıfa giden bir kızım var. Gecen seneden beri farklı subeden 5 yasıtı tarafından zobalığa maruz kaldı.Bu konuyu surekli sınıf ögretmenimize ilettim ve halledeceğini söyledi ne yazıkki olaylar büyük zararlara dönüştü. Sene basından beri aynı cocuklar taafından bu sefer kızım fiziksel zarar görmeye başladı.Yine konuyu öğretmene ilettim a çocuklara yapmayın demekten öteye gitmedi. En son kızımın göğüs kafesine taş atılmak suretiyle zarar verdiler. Allah korusun dönüşe olmayan sonuclara mal olabilirdi bu durum. Öncelikle okul yönetimine ardından darp raporu alıp karakola şikayette bulundum.Amacım tabiki bu yastaki çocukların hapse atılması falan değil ailelerin ciddi şekilde tedbir almasını sağlamaktı bunu basardım ama gel gelelim sınıf öğretmenimizle sorunlarımız oluşmaya başladı. Öncelikle kızıma yapılan zorbalıkla ilgili idare ve polise gidişim öğretmene battı Sürekli kararlarımın yanlıs oldugunu kızıma hakaret vari olarak iletti. Sonrasında zamanla kızım sınıfında dışlanmaya başladı Derslerini yapan ,ortama hemen ayak uydurabilen cocugum gitti yerine okula gitmek istemeyen öğretmeninden tabiri caizse nefret eden bir çocuk geldi.Cok basit 2 örnek söyleyeceğim kızım dun tuvaleti geldiği için ögretmeninden izin istemiş sen salak mısın demiş. Bugun kızım basket topuyla oynarken ögretmeni sen özürlü müsün demiş.Şiir yazmalarını istemiş kızımda hevesle şiir yazmıs acıkcası ben begendim ama öğretmeni iğrenç olmus sen buna şiir mi diyorsun demiş.Kızıma ettiği hakaretlerden sonrada annene bunları söyleme yoksa fena olur gibi ithamlarda bulunmus. Bugün artık sınıf değişikliği istedim olumsuz sonuclandı. Kesinlikle kızımı okula kazandırmak isteyen kimse yok .Ne yönetim ne rehberlik ne de öğretmen.Gelelim asıl soruma yarın kızımın okulunu değiştireceğim öncelikle okul değişikliği kızımın isteği artık ögretmenininden korkuyor ve beni aşagılamasını istemiyorum anne utanıyorum diyor aglıyor.Okul değiştirdikten sonra adaptasyon sorunu yasayabilir? Yagmurdan kacarken doluya tutulma ihtimalimizde var biliyorum umarım hiçbiri olmaz? Basına gelen okul değiştiren bu ebeveynlerden ,pedagog veya bu konudaki uzmanlardan destek istiyorum bu süreçte kızımı ve beni neler bekliyor ,neler yapabilirim?En az hasarla bu durumu nasıl atlatabiliriz? Şimdiden teşşkür ederim herkese
Okul değiştirmeniz isabetli olacaktır. Kizkardesim de zorba bir ogretmeni vardı sürekli saç dokulmesi ve git git kilo kaybı başladı. Okuma yazmayı bile söktüğü halde korkusundan yapamiyordu. Annem hemen okulu değiştirdi çiçek gibi açıldı. Şuan hatri sayilir bir okulundan mezun bir şekilde 3 dili aktif konuşuyor ve büyük bir şirketin bölge sorumlusu.

İyi akşamlar. Biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayın. Okuyanlar destek olursa cok sevinirim.2. sınıfa giden bir kızım var. Gecen seneden beri farklı subeden 5 yasıtı tarafından zobalığa maruz kaldı.Bu konuyu surekli sınıf ögretmenimize ilettim ve halledeceğini söyledi ne yazıkki olaylar büyük zararlara dönüştü. Sene basından beri aynı cocuklar taafından bu sefer kızım fiziksel zarar görmeye başladı.Yine konuyu öğretmene ilettim a çocuklara yapmayın demekten öteye gitmedi. En son kızımın göğüs kafesine taş atılmak suretiyle zarar verdiler. Allah korusun dönüşe olmayan sonuclara mal olabilirdi bu durum. Öncelikle okul yönetimine ardından darp raporu alıp karakola şikayette bulundum.Amacım tabiki bu yastaki çocukların hapse atılması falan değil ailelerin ciddi şekilde tedbir almasını sağlamaktı bunu basardım ama gel gelelim sınıf öğretmenimizle sorunlarımız oluşmaya başladı. Öncelikle kızıma yapılan zorbalıkla ilgili idare ve polise gidişim öğretmene battı Sürekli kararlarımın yanlıs oldugunu kızıma hakaret vari olarak iletti. Sonrasında zamanla kızım sınıfında dışlanmaya başladı Derslerini yapan ,ortama hemen ayak uydurabilen cocugum gitti yerine okula gitmek istemeyen öğretmeninden tabiri caizse nefret eden bir çocuk geldi.Cok basit 2 örnek söyleyeceğim kızım dun tuvaleti geldiği için ögretmeninden izin istemiş sen salak mısın demiş. Bugun kızım basket topuyla oynarken ögretmeni sen özürlü müsün demiş.Şiir yazmalarını istemiş kızımda hevesle şiir yazmıs acıkcası ben begendim ama öğretmeni iğrenç olmus sen buna şiir mi diyorsun demiş.Kızıma ettiği hakaretlerden sonrada annene bunları söyleme yoksa fena olur gibi ithamlarda bulunmus. Bugün artık sınıf değişikliği istedim olumsuz sonuclandı. Kesinlikle kızımı okula kazandırmak isteyen kimse yok .Ne yönetim ne rehberlik ne de öğretmen.Gelelim asıl soruma yarın kızımın okulunu değiştireceğim öncelikle okul değişikliği kızımın isteği artık ögretmenininden korkuyor ve beni aşagılamasını istemiyorum anne utanıyorum diyor aglıyor.Okul değiştirdikten sonra adaptasyon sorunu yasayabilir? Yagmurdan kacarken doluya tutulma ihtimalimizde var biliyorum umarım hiçbiri olmaz? Basına gelen okul değiştiren bu ebeveynlerden ,pedagog veya bu konudaki uzmanlardan destek istiyorum bu süreçte kızımı ve beni neler bekliyor ,neler yapabilirim?En az hasarla bu durumu nasıl atlatabiliriz? Şimdiden teşşkür ederim herkese
Geç bile kalmışsınız değişiklikte. O öğrermeni şikayet edin halaretten. Ceza almasa da az bı rahatı kaçsın

Baya birşey anlattım sanki kayıt için değilde dertleşme için gittim. Kızımın kollarını gösterdim, sürekli böyle geliyor çok çekingen bir çocuk oldu. Geçen hafta sırtında hep yara vardı, beli yaraliydi dedim. Şaşırdı rehberlik öğretmeni ve mudur. Nasıl buna yönetim tepkisiz kaldı diye. Biz boyle birşeye müsade etmeyiz asla dedi.
Rehberlik öğretmeni ile de konuştum hatta eşim yine kızdı. Neden detaya giriyorsun dedi. Sonra aklımda soru işareti kaldı. Bunları söyledim ama çocuğa etkisi nasıl olur hiç düşünemedim.
Acaba bu çocuk zaten sorun yaşamış etkilenmiştir burda da sorun çıkarir mi acaba yada ne bileyim en ufak bir yaramazliginda acaba "demekki yaramazdi ondan eli kolu yara idi" diyerek etiket yaparlar diye çok korkuyorum. Keşke sıfırdan başlangıç yapıp hiç birşey anlatmadan kaydını yaptirsaydim diye içim içimi yiyor
Kızınızı ‘çekingen’ diyerek siz etiketlemişsiniz zaten. Bunu lütfen yapmayın, ben de çocukluğumda çekingendim ve öğretmenle annem önümde açıkça bunu konuşurdu. Hala aklımda konuşulanlar 20 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen. Yaşadığım akran zorbalığını değil de bunu hatırladığımda üzülüyorum.

Kızınızı ‘çekingen’ diyerek siz etiketlemişsiniz zaten. Bunu lütfen yapmayın, ben de çocukluğumda çekingendim ve öğretmenle annem önümde açıkça bunu konuşurdu. Hala aklımda konuşulanlar 20 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen. Yaşadığım akran zorbalığını değil de bunu hatırladığımda üzülüyorum.
Evet malesef sonradan düşününce çok üzüldüm ve su an inan çok pişmanım. 5 yaş ileride bunu hatırlar mi acaba ? Birde sizce okulun tutumu kızıma karşı farklı olur mu ?

Bir öğretmen olarak çimlere yazın derim. Araştırılsın bu konu.

Hayır hiç öyle düşünmeyin. Sizin çocuğunuz gibi olanlar maalesef hep böyle ezilen taraf oluyor. Sizi üzmek istemem ama benim oğlum böyleydi. Ortaokula geçecek inş bu yıl. İlkokulda da akran zorbalığıns maruz kaldı. Zaten onlar kaç yıllık eğitimci anlıyorlar çocuğa ilk bakışta. Teneffüste oplum yemekhanedeyken biri gelip kafasına vuruyor bir dahaki teneffüs de aferin böyle adam ol falan diyor. Oğlum ağlarken yakalandı bana da anlattı. Yoksa asla anlatmaz. Ben çok sessiz bir anneyim hiçbir şey için kızmam ama anlatmaz. Kızım 3 yaşında her şeyi ama herşeyi anlatır kreşte olan. Neyse okula gittim öğretmen sınıf sınıf aradı o çocuğu ve bulduk. Bizim öğretmen dedi ki benim çocuğum çok akıllı bir çocuk saf mı buldun diğer öğretmen de hocam bu çocuk yapar beklerim doğrudur. Ve kabul etti bir daha tekrar etmedi. Demem o ki kızınızı ilk görüşte anlamıştır onlar durumu. Dert etmeyin.

X