Vazelin-Limon-Eldiven üçlüsüyle harika eller....

BenLiLa

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
4.200
29
arkadaşlar bilirsiniz burada bişiy öneriyorsam öncelikle kendim denerim ve memnun kalır-sonuç alırsam sizlere öneririm...
el bakımım az önce bitti ve hemen buradan paylasmak istedim...

öncelikle ellerime yoğun olarak vazelin krem sürdüm....
ardından yarım limonu ellerime sıkıp ellerimi iyice ovaladım...
son olarakta ellerime hastanelerde kullanılan steril ameliyat eldivenlerinde geçirdim....

bu arada normal olarak işime devam ettim yani öylece oturup beklemeye gerek yok bu bakım inşanı işindende alıkoymuyor...

yarım saat sonra eldivenleri elimden çıkardığımda ellerimin müthiş görüntüsü eşimin bile hoşuna gitti...
yumuşacık bembeyazhatta ojeden sararmalar meydana gelmeye başlamış tırnaklarım bile bembeyaz olmuştu..

ellerimi halen yıkamadım birazdanda suyla yıkayıp normal bir nemlendirici süreceğim...

kesinlikle tavsiye ederim....

Guzel kür haklisin.
Benim pamuklu eldivenlerim var; krem sürüp gece o hava aldiran eldivenleri de taktigimda (ki yaparsam) sabah mukemmel oluyorlar.
Kisa sure icin plastik eldivenler guzel iyi cozum :). Gunduz bakimi :)

ben bu bakımı gece uyumadan önce yapıyorum.içine balda koyuyorum.yalnız pamuklu eldiven takıyorum.sabah kalkınca ellerim yumşacık oluyor.

bu ameliyat eldivenlerini takınca kötü bi koku bırakıyo ellerde. o koku olmuyomu böyle yapınca hiç sevmem o plastik kokusunu :KK43:

Paylaşımın için sağol lila. Bende bi tavsiyede bulunmak istiyorum arkadaşlar her hangi bir kremi veya vazalini sürdükten sora üzerine limon kolonyası döküp ovun o zaman ne söylemek istediğimi anlarsınız lila arkadaşın anlatmaya çalıştığı el güzelliğini bi dk kaya kalmadan yakalıyorsunuz.

ben de yapmak istiyorum ama benim canımı sıkan başka bişey daha var, parmaklarımın tam ortası yani bükülen yerlerinde son bi senede deterjanlardan ve diğer kimyasallardan dolayı bayaa bi kırışıklık oluştu, hem de bu yaşta:KK43: bunu nası giderebilirim sizce?? herkes eldiven tak dio ama o sadece önlemek içinmiş, ben olanlar da gitsin istiyorumm :KK43:

Arkadaşlar o dediğiniz eldiven bildiğimiz doktor eldiveni mi? Onlar benim bildiğim pudralı filan oluyor. Yoksa başka bir eldiven mi?

bence bahsettikleri bildiğimiz beyaz eldivenler pudralı olanlar bende bugün deneyeceğim bakalım nasıl sonuç alacagim :)

bende deneyeceğim ,annem eskiden evde krem yoksa mutlaka ellerine limon suyu sürerdi.vazelin zaten bence el kremlerinden daha iyi,bunlar bir araya gelince sonuç mutlaka mükemmel oluyordur.kaydirigubbakcemile2

paylaşım için sağol hemen deneyeceğim Bakımlı bir kadın ellerinden belli olur diye düşünüyorum :)

bende kışın yapıyodum ellerimi kremliyip eldiven geçiriyodum sabaha pamuk gibi kadifemsi eller hihoyyyt
dirseklerim içinde yine krem sürüp çorap geçiriyorum
giymediğim bi çorabı parmak uçlarından kestim hatta

çözümler muhtesem arkadaslar
hele şu dirseklere kesik corap olayı da super,
ben de ugrasıp duruyorum dırseklerım yumusasın dıye
aynı uygulamalar ayaklara topuklara da yapılır demekkı
super super :eek:

EVET BENDE AYAKLAR İÇİN DE OLURMU DİYECEKTİM...
dirseklerede çoraba alternatif streç filmler var ya olmaz mı?hem çorapda kremimizi emmemiş olur??

ben pamuklu eldiven ve vazelini yada kremi biliyodum limonu ilk duyuşum ama gerçekten yumuşacık oluyor

ya kızlar bu ellere bağımlılık yapar mı dersiniz?fisfisfis

X