Tüp Bebek Sürecim

Merhaba bizde de benzer bir sorun var. Embriyolarımızı genetik teste yolladık malesef sonuçları kötü geldigi için transfer yaptıramadık. Sizin durumunuz nedir? Genetik yaptırdınız mı acaba?
Ben genetik yaptırmadım. Benim böyle bir durumdan haberim de yoktu açıkçası 😔

Evet ne yazık ki tüp bebek maddi manevi zorlu bir süreç..
Öncelikle sonucunuz çok güzel olur inşallah. Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Tüp bebek tedavisi tam olarak ücret nedir bilgi verebilir misiniz

Öncelikle sonucunuz çok güzel olur inşallah. Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Tüp bebek tedavisi tam olarak ücret nedir bilgi verebilir misiniz
Amin inşallah teşekkür ederim🍀 Her merkezde değişiyor ücret, tam bir şey söylenemez. Şimdiye kadar takviye ilaçlar iğneler vs 7000 civarı oldu. Tüp bebek ücretleri de özelde ortalama 20-30bin arası

Amin inşallah teşekkür ederim🍀 Her merkezde değişiyor ücret, tam bir şey söylenemez. Şimdiye kadar takviye ilaçlar iğneler vs 7000 civarı oldu. Tüp bebek ücretleri de özelde ortalama 20-30bin arası
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Beta sonucunuzu da bizimle paylaşın lütfen. Hayırlı sağlıklı bir evladınız olsun inşallah

Herkese selamlar, dün itibariyle tüp bebek sürecine başlamış bulunuyorum. Bu süreçte yaşadıklarımı deneyimlerimi benim gibi sürece başlarken araştırma yapanlara ışık olması adına yazmaya karar verdim.

İlk olarak 30 yaşındayım, 1 buçuk yıllık evliyim. 1 yıldır bebek düşünüyoruz ve olmadı. Başlarda sadece takvimden ovülasyon takip edip denedik, sonrasında ovülasyon testleri ile denemeye devam ettik, bu süreçte avokadolar vitaminler arı sütleri vs kullandık eşimle ama bir sonuç elde edemedik. Daha sonra hormon testleri yaptırdık eşimde de bende de herhangi bir sorun çıkmadı doktorlarımız her şey normal denemeye devam dedi. Ancak yine olmadı. Doktorum folik asit verdi kullanmaya başlamam için.

Aradan biraz zaman geçti benim reglim düzensizleşmeye başladı, 2 hafta hiç kesilmedi, kesildi 2 hafta sonra tekrar regl oldum vs kısacası ne hormon ne psikoloji kalmadı ve ankara şehir hastanesine gittim. Berbat bir yer. Benim derdim reglimin kesilmesiydi o hariç her şeyde denek gibi kullandılar, hormon testi yapıp haftaya gel dediler. Haftaya 8de sonucumu görüşmek için gittiğim hastanede ordan oraya ordan oraya denek gibi kullandılar beni ve öğlen artık sinir krizi geçirmemek için 12.30-13.00 gibi çıkıp gittim. Hormon değerlerimin normal olmadığını öğrendim kendi doktoruma gittim. Bir anda beynim reglden bebeğe geçti. Doktorum yumurta rezervinin düşük olduğunu, ilerleyen zamanlarda daha zor olacağını ve bebek için bir an önce bişeyler yapmam gerektiğini söyledi. Tanıdığı bir doktora yönlendirdi ve tüp bebek sürecim başladı.

Eylül ayında tüp bebek merkezi ile görüştük muayene oldum. Doktor bey sürecin nasıl ilerleyeceğini ne kadar sürdüğünü vs her şeyi detaylıca anlattı. Aşılamanın başarısının düşük olduğunu ve kadını gereksiz yıprattığını söyledi. İki ay zaman verdi durumun çok kötü olmadığını bu süreçte de rapor çıkarabileceğimi söyledi. Bilmeyenler için: evliliğiniz, sgk durumunuz vs ile rapor çıkardığınızda devlet ilaçlar için epey bir destek sağlıyor ödemeniz gereken ilaç ücreti azalıyor, ilaçlar çok pahalı ve bulunması zor ilaçlar bu arada. Tavsiyem mutlaka hastane veya merkezle bu konuda görüşüp varsa onların anlaşmalı olduğu eczaneden veya direkt kendilerinden ilaç temin etmeniz. Biz rapor çıkaramadık bir sebepten ve merkez bu konuda sağolsunlar destek oldular bize maddi açıdan.

Adet ile randevu oluşturup gelmem söylendi ve dün adetimin 2.günü için randevu oluşturup merkeze gittim. Muayene oldum doktorum kist gördüğünü söyledi istersen bu ay bekleyelim istersen başlayalım dedi ben başlamayı tercih ettim. Bu süreç öyle bir süreç ki psikolojik olarak çok ezici. Ben kendimi aylardır buna hazırlıyorum alıştırmaya çalışıyorum psikolojik olarak.
Neyse dün akşam gonapeptyl ile başladım. Bu akşam yine gonapeptyl, meriofert ve gonal f olacak, cumartesi muayene olacağım. İlerleyen zamanlarda yine gelişmeleri yazacağım. Şimdilik ilaçlar ücretler vs hakkında sorusu olan olursa yanıtlayabilirim.

Maddi manevi çok yıpratıcı bir sürece adım attık bakalım inşallah alnımızın akıyla çıkarız sonu mutluluk olur. Şimdilik pozitif düşünmeye alışkanlıklarımı değiştirmeye düzenlemeye çalışıyorum. İnşallah herkes için hayırlı ve güzel sonuçlar duyarız burada sevgili anne adayları🌸

26 Ekim 2022
Bu akşam gonal f, gonapeptyl ve meriofert iğnelerimi yaptım. Aralarında sadece yakan ilaç gonapeptyl. Yakan dediysem arı sokması gibi bişey, ilacı sıktıkça yanmaya başlıyor ve bikaç dk daha yanma hissediliyor. Sonrasında da kaşındı biraz bende. Diğerlerinde hiçbir şey olmadı his olarak🤷🏻‍♀️

27 Ekim 2022
Bu akşam gene dünkü üç iğneyi oldum. Öğlenleri de 1 adet decavit vitamin kullanıyorum doktorumun önerisi ile.

29 Ekim 2022
Bugün ultrasona girdim, gonal f 200den 150ye düşürüldü, gonapeptyl yarım doza düşürüldü meriofert 2 günlük verildi. Pazartesi yeniden ultrasona randevu oluşturuldu. Şimdilik foliküllerin çok olmadığı ama yolun çok başında olduğumu ve bir folikülün önden gittiğini söyledi doktorum..

31 Ekim 2022
Bugün yeniden ultrasona gittim, doktorum 4-5 tane yumurta olduğunu durumun çok parlak olmadığını yumurta rezervim düşük olduğu için ilaç dozlarını yüksek kullandığımı ve muhtemelen taze transfer yapacağını söyledi. Bir miktar üzgünüm çoğu kişinin 15-20 yumurtası toplanıyor benimki 4-5 tane ve bazıları boş da çıkabilir, ama önemli olan yumurtanın kalitesi ve 1 tanesi bile anne olmaya yetiyor diye pozitif kalmaya çalışıyorum.

3 Kasım 2022
Eveet nerdeyse sona geldim.. Bugün son kontrolüme gittim, doktorum max 7 tane yumurta toplanabileceğini söyledi. Biraz moraller bozuk ama yine de olumlu bakmaya çalışıyorum. Hiç olmayabilirdi, 1 tane bile olsa kaliteli olması önemli, 1 olsun tutsun vs vs.
2 adet ovitrelle(çatlatma iğnesi) verildi. Cumartesi yumurta toplamaya gideceğim.

5 Kasım 2022
Eveeet, bugün opu oldum. 4 yumurta toplanmış, ne yazık ki beklenenden de düşük oldu. İnşallah kalitelidir ve tutar🙏🏻 Büyük ihtimalle salı transferim var, doktorum yumurta sayısı az olduğu için 5.güne ilerletip risk almayalım dedi ben de katılıyorum. Prednol, tetra ilaçları ve progestan fitil verildi. Prednol her akşam 1 tane, tetra 6 saatte 1 yani günde 4 tane içilecek, progestan ise yarın başlanacak ve günde 3 kez ikişer tane kullanılacak. (Araştırma yapanlara bilgi olsun bunlar😊)

6 Kasım 2022
Bu sabah yani yumurta toplamadan (opu) 1 gün sonra aradılar ve 4 yumurtadan 2sinin döllendiğini takipte olduklarını söylediler. Yarın tekrar arayıp transfer gününü belirleyeceklerini söylediler. Muhtemelen salı yani 3.gün embriyosu transferi olacak.

7 Kasım 2022
Embriyonun 2.günü gelişmeleri: embriyoloğum aradı ve döllenen 2 embriyoloğun gelişimini takip ettiklerini ancak istedikleri gibi olmadığını söyledi. Birisi orta kalite, diğeri ondan daha düşük kalitedeymiş. Yarın sabah yeniden arayacaklar umarım bir sorun veya terslik olmaz. Olası transfer saatim 13.30 olarak belirlendi.

8 Kasım 2022
Merkezden aramadılar ben dayanamayıp aradım sıkıntı olmadığı transfer gerçekleşeceği için aramadıklarını söylediler, ben de sıkıntı oldu o yüzden aramadınız sandım dedim🫠
13.30-14.00 arası:
Doktorumla görüştük embriyoya dair bilgi verdi, sıkışık şekilde hazırlanıyorsunuz. Çatalda uyanıkken transferiniz gerçekleşiyor. Vajinanızı sabitleyen bir alet yerleştiriliyor, hemşire o sırada kasık bölgenize ultrason aleti ile bastırıyor ve doktor için görüntü sağlıyor (en zor olanı sanırım sıkışık halde olmak), sonrasında doktorunuz embriyoloğun laboratuvardan verdiği embriyoyu katater ile rahminize yerleştiriyor.
Hiçbir sıkıntı olmadan transferim gerçekleşti hatta doktorum çok kolay oldu dedi😊 inşallah tutunması da kolayca olur minik mercimeğin🍀
Pregestan fitile devam buna ek olarak estrofem ilaç verildi. Saatleri aynı günde 3 kez 8 saat arayla. Bazıları neredeyse koli ile ilaç kullanıyor, benimki 2 tane, bilemiyorum farklılıkların nedenini🤷🏻‍♀️
Sigarayı, kahveyi, kolayı bıraktım. Özellikle kahve çok zor oldu kafeinsiz kahve aldım bakalım onu denicem çünkü ben kahvesiz yapamamm🫢 Ananas, ceviz, fındık, balık vb tüketmeye çalışacağım. 12 gün sonra test vereceğim. İnşallah hamileyim demek de nasip olur🌸
Merhaba öncelikle sürecinizi okudum hakkınızda hayırlısını diliyorum tane tane her şeyi anlatmışsınız👍🙏
Sonucunuzu merak ediyorum sevgiler ♥️

Benimde aynı ilaçlar hastanede 6000 tutar dediler ama vücudun tepkisine göre ayarlandığı için dozaşlar şuan benim ilaçlar 10.500 tutmuş şuan daha devamı gelicek gibi

Benimde aynı ilaçlar hastanede 6000 tutar dediler ama vücudun tepkisine göre ayarlandığı için dozaşlar şuan benim ilaçlar 10.500 tutmuş şuan daha devamı gelicek gibi
Arkadaşlar hepinize sabırlar diliyorum ama inanın ilaçlar 10 bini geçiyor ben kliniğe 23.000 verdim ekstra ameliyatım çıktı polip ameliyatına 3,5 milyar verdim. Hani bir söz var ya semeri ile 80'e patladı sağlık olsun sonuç güzel olsun ama ciddi ticari olmuş bu olay Allah herkese güç versin ne diyeyim

Arkadaşlar hepinize sabırlar diliyorum ama inanın ilaçlar 10 bini geçiyor ben kliniğe 23.000 verdim ekstra ameliyatım çıktı polip ameliyatına 3,5 milyar verdim. Hani bir söz var ya semeri ile 80'e patladı sağlık olsun sonuç güzel olsun ama ciddi ticari olmuş bu olay Allah herkese güç versin ne diyeyim
Aynen arkadaşım artık bir yola girdik burdan dönüşü yok inşallah emeğimize değer

Merhaba arkadaşım sabah test vermiştim estradiol çok yüksek çıktı 2989 bu ne demek moralim çok bozuldu.Bilgin varsa anlatabilir misin
Östrojen hormonu yumurtalıkla alakalı, yüksek olunca gebeliğe engel oluyo diye biliyorum ama yanıltmak istemem mutlaka doktorla görüşün çok geçmiş olsun🙏🏻

Kızlar benim ilaçlar şimdiye kadar 7000 anca tuttu, transferden sonra da sadece fitil ve 1 tane hap verdi doktorum. Bakıyorum herkese 3 iğne 2-3 hap verilmiş🤔 bilmiyorum bana o kadar iğne ilaç vs vermedi doktorum

Östrojen hormonu yumurtalıkla alakalı, yüksek olunca gebeliğe engel oluyo diye biliyorum ama yanıltmak istemem mutlaka doktorla görüşün çok geçmiş olsun🙏🏻

Kızlar benim ilaçlar şimdiye kadar 7000 anca tuttu, transferden sonra da sadece fitil ve 1 tane hap verdi doktorum. Bakıyorum herkese 3 iğne 2-3 hap verilmiş🤔 bilmiyorum bana o kadar iğne ilaç vs vermedi doktorum
Her hikayenin rahmin tedavisi farklı . Benim ilk tedavimle ikincisi bambaşka 🤷 hayırlısı

Kızlar benim ilaçlar şimdiye kadar 7000 anca tuttu, transferden sonra da sadece fitil ve 1 tane hap verdi doktorum. Bakıyorum herkese 3 iğne 2-3 hap verilmiş🤔 bilmiyorum bana o kadar iğne ilaç vs verme

X