Tüp Bebek Sürecim

Eveeet herkese selam, bugün opu oldum. 4 yumurta toplanmış, ne yazık ki beklenenden de düşük oldu. İnşallah kalitelidir ve tutar🙏🏻 Büyük ihtimalle salı transferim var, doktorum yumurta sayısı az olduğu için 5.güne ilerletip risk almayalım dedi ben de katılıyorum. Prednol, tetra ilaçları ve progestan fitil verildi. Prednol her akşam 1 tane, tetra 6 saatte 1 yani günde 4 tane içilecek, progestan ise yarın başlanacak ve günde 3 kez ikişer tane kullanılacak. (Araştırma yapanlara bilgi olsun bunlar😊)
Şans yanımda olsun🍀

Bu sabah yani yumurta toplamadan (opu) 1 gün sonra aradılar ve 4 yumurtadan 2sinin döllendiğini takipte olduklarını söylediler. Yarın tekrar arayıp transfer gününü belirleyeceklerini söylediler. Muhtemelen salı yani 3.gün embriyosu transferi olacak. Rabbim yardımcım olsun inşallah güzel olacak🌸

Herkese selamlar, dün itibariyle tüp bebek sürecine başlamış bulunuyorum. Bu süreçte yaşadıklarımı deneyimlerimi benim gibi sürece başlarken araştırma yapanlara ışık olması adına yazmaya karar verdim.

İlk olarak 30 yaşındayım, 1 buçuk yıllık evliyim. 1 yıldır bebek düşünüyoruz ve olmadı. Başlarda sadece takvimden ovülasyon takip edip denedik, sonrasında ovülasyon testleri ile denemeye devam ettik, bu süreçte avokadolar vitaminler arı sütleri vs kullandık eşimle ama bir sonuç elde edemedik. Daha sonra hormon testleri yaptırdık eşimde de bende de herhangi bir sorun çıkmadı doktorlarımız her şey normal denemeye devam dedi. Ancak yine olmadı. Doktorum folik asit verdi kullanmaya başlamam için.

Aradan biraz zaman geçti benim reglim düzensizleşmeye başladı, 2 hafta hiç kesilmedi, kesildi 2 hafta sonra tekrar regl oldum vs kısacası ne hormon ne psikoloji kalmadı ve ankara şehir hastanesine gittim. Berbat bir yer. Benim derdim reglimin kesilmesiydi o hariç her şeyde denek gibi kullandılar, hormon testi yapıp haftaya gel dediler. Haftaya 8de sonucumu görüşmek için gittiğim hastanede ordan oraya ordan oraya denek gibi kullandılar beni ve öğlen artık sinir krizi geçirmemek için 12.30-13.00 gibi çıkıp gittim. Hormon değerlerimin normal olmadığını öğrendim kendi doktoruma gittim. Bir anda beynim reglden bebeğe geçti. Doktorum yumurta rezervinin düşük olduğunu, ilerleyen zamanlarda daha zor olacağını ve bebek için bir an önce bişeyler yapmam gerektiğini söyledi. Tanıdığı bir doktora yönlendirdi ve tüp bebek sürecim başladı.

Eylül ayında tüp bebek merkezi ile görüştük muayene oldum. Doktor bey sürecin nasıl ilerleyeceğini ne kadar sürdüğünü vs her şeyi detaylıca anlattı. Aşılamanın başarısının düşük olduğunu ve kadını gereksiz yıprattığını söyledi. İki ay zaman verdi durumun çok kötü olmadığını bu süreçte de rapor çıkarabileceğimi söyledi. Bilmeyenler için: evliliğiniz, sgk durumunuz vs ile rapor çıkardığınızda devlet ilaçlar için epey bir destek sağlıyor ödemeniz gereken ilaç ücreti azalıyor, ilaçlar çok pahalı ve bulunması zor ilaçlar bu arada. Tavsiyem mutlaka hastane veya merkezle bu konuda görüşüp varsa onların anlaşmalı olduğu eczaneden veya direkt kendilerinden ilaç temin etmeniz. Biz rapor çıkaramadık bir sebepten ve merkez bu konuda sağolsunlar destek oldular bize maddi açıdan.

Adet ile randevu oluşturup gelmem söylendi ve dün adetimin 2.günü için randevu oluşturup merkeze gittim. Muayene oldum doktorum kist gördüğünü söyledi istersen bu ay bekleyelim istersen başlayalım dedi ben başlamayı tercih ettim. Bu süreç öyle bir süreç ki psikolojik olarak çok ezici. Ben kendimi aylardır buna hazırlıyorum alıştırmaya çalışıyorum psikolojik olarak.
Neyse dün akşam gonapeptyl ile başladım. Bu akşam yine gonapeptyl, meriofert ve gonal f olacak, cumartesi muayene olacağım. İlerleyen zamanlarda yine gelişmeleri yazacağım. Şimdilik ilaçlar ücretler vs hakkında sorusu olan olursa yanıtlayabilirim.

Maddi manevi çok yıpratıcı bir sürece adım attık bakalım inşallah alnımızın akıyla çıkarız sonu mutluluk olur. Şimdilik pozitif düşünmeye alışkanlıklarımı değiştirmeye düzenlemeye çalışıyorum. İnşallah herkes için hayırlı ve güzel sonuçlar duyarız burada sevgili anne adayları🌸
Ablacım ilaçlar muayene ücreti ne kadar tuttu acaba

Ablacım ilaçlar muayene ücreti ne kadar tuttu acaba
İlaçlar 6500 civarı tuttu, ilk muayeneye 900 verdim, eşimle birlikte bir tane tetkik istendi ona 900-1000 gibi bişey verdim. Daha sonraki kontroller vs tüp bebek ücretinin içinde olduğu için ek bir ücret vermedim canım

Bu sabah yani yumurta toplamadan (opu) 1 gün sonra aradılar ve 4 yumurtadan 2sinin döllendiğini takipte olduklarını söylediler. Yarın tekrar arayıp transfer gününü belirleyeceklerini söylediler. Muhtemelen salı yani 3.gün embriyosu transferi olacak. Rabbim yardımcım olsun inşallah güzel olacak🌸
Geçmiş öncelikle. Umarım tez zamanda evlatlarımızı kucaklarımıza alabiliriz. Genetik test yaptırdınız mı acaba?

Merhaba 🙋🏼‍♀️ Ben de dün tüp bebek tedavi sürecine başladım. 25 yaşındayım, iki yıldır evliyim. Bizde sperm sayısı düşüklüğü var. Ben evlenir evlenmez, hiç denemeden eşimi de alıp önce muayeneye gittim. Hormonlarım ve yumurtalıklarımda hiçbir problem çıkmadı, çok şükür. Eşimde sperm sayısı düşüklüğü var ve sperm hareketliliği de oldukça az. 9-10 ay boyunca ilaçlarla ve bitkisel kürlerle sperm sayısını artırmak için uğraştık ama hiçbir sonuç alamadık. Sperm sayısı aşılama için uygun bir sayıya gelince aşılama denedik.

Devlet hastanesine gitmek gibi büyük bir hata yaptığım için tek bir aşılama yaptırabilmek için 7-8 ay boyunca uğraştım. Aşılama için birkaç ay Gonal-F iğne vurdum. Her seferinde bir aksilik çıktı, iğneyi yüksek doz kullandığımda 3-4 yumurta birden büyüdüğü için çoğul gebelik riskinden dolayı tedaviyi iptal ettiler. Başka bir ay ise yine iğneden dolayı yumurtam fazla büyüdüğü için kendi kendine çatladı. En sonunda aşılama yapabildik ama sonuç olumsuz oldu.

İkinci aşılama için doktora gittiğimde kullandığım ilaçlar ve iğneler yüzünden geçen aydan kalan birkaç yumurtalığın çok fazla büyüdüğünü ve vücuttan atılmadığını, kiste dönüştüğünü öğrendim. Direkt aşılamadan vazgeçip tüp bebek için muayeneye gittim. Geçen ay kistlerin gitmesi için ilaç kullandım. Çok şükür ki bu ay kistler yok oldu ve tüp bebek tedavisine başladık. Hormon tahlili sonuçlarım gayet güzel geldi. 187.5 doz Gonal-F iğne, folik asit ve Azitro adında bir hap kullanıyorum. Doktorum embriyoları dondurup iki adet döneminden sonra transfer yapalım dedi. Rahimin dinlenmesi, hormonların düzene girmesi açısından daha iyi olacağını söyledi. Pazartesi günü tekrar kontrole çağırdı. İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız 🌸
Merhaba bizde de benzer bir sorun var. Embriyolarımızı genetik teste yolladık malesef sonuçları kötü geldigi için transfer yaptıramadık. Sizin durumunuz nedir? Genetik yaptırdınız mı acaba?

Geçmiş öncelikle. Umarım tez zamanda evlatlarımızı kucaklarımıza alabiliriz. Genetik test yaptırdınız mı acaba?
Teşekkürler, yok hayır yaptırmadık hangi aşamada yapılıyo onu da bilmiyorum. Şu an 2.günde embriyolar, doktorum ve embriyologlar da böyle bir şey söylenmedi

Rica ederim😊 ben rapor çıkaramadım bu arada o yüzden ilaçlar bu kadar tuttu, rapor çıkarınca devlet bir kısmını karşılıyor ücretin yarısını belki daha azını ödüyorsun bilgine😊
Benim.yasim 21 olduğu için SGK'dan hiçbir şekilde yararlanamiyoruz

Teşekkürler, yok hayır yaptırmadık hangi aşamada yapılıyo onu da bilmiyorum. Şu an 2.günde embriyolar, doktorum ve embriyologlar da böyle bir şey söylenmedi
5. güne çıkan embriyolara yapılıyor. Sizin sadece yumurta rezervi azlıgı sorununuz oldugu için belki önermemiştir doktorlar. Umarım güzel haberler alırsınız. Nerede tedavi oluyorsunuz acaba?

5. güne çıkan embriyolara yapılıyor. Sizin sadece yumurta rezervi azlıgı sorununuz oldugu için belki önermemiştir doktorlar. Umarım güzel haberler alırsınız. Nerede tedavi oluyorsunuz acaba?
Olabilir bilemiyorum ben çok yeniyim bu süreçte, inşallah hepimiz güzel haberler alalım🙏🏻 Ankara tüp bebek merkezi

Embriyonun 2.günü gelişmeleri: embriyoloğum aradı ve döllenen 2 embriyoloğun gelişimini takip ettiklerini ancak istedikleri gibi olmadığını söyledi. Birisi orta kalite, diğeri ondan daha düşük kalitedeymiş. Yarın sabah yeniden arayacaklar umarım bir sorun veya terslik olmaz. Olası transfer saatim 13.30 olarak belirlendi. Allah yardımcım olsun🍀

Embriyonun 2.günü gelişmeleri: embriyoloğum aradı ve döllenen 2 embriyoloğun gelişimini takip ettiklerini ancak istedikleri gibi olmadığını söyledi. Birisi orta kalite, diğeri ondan daha düşük kalitedeymiş. Yarın sabah yeniden arayacaklar umarım bir sorun veya terslik olmaz. Olası transfer saatim 13.30 olarak belirlendi. Allah yardımcım olsun🍀
Guzel haberlerini bekliyoruz 🙏🙏🙏🦋

İlaçlar 6500 civarı tuttu, ilk muayeneye 900 verdim, eşimle birlikte bir tane tetkik istendi ona 900-1000 gibi bişey verdim. Daha sonraki kontroller vs tüp bebek ücretinin içinde olduğu için ek bir ücret vermedim canım
Devlete mi gidiodunuz acaba ?

X