Sizce ben hasta mıyım?

İyi günler herkese :)

Temizlik, düzen konusunda bitmek bilmeyen takıntılarım var ve son bir kaç gündür ciddi derecede yorulduğumu farkettim. Özellikle kafa olarak. Evde hiç oturmuyorum hiç oturamıyorum kafam sürekli evdeki düzenle ilgili hesap kitap halinde. Yani öyle evim öyle cillop gibi bal dök yala değil ama benim sorunum şurda başlıyor, yerde bir kırıntı gördüğümde onu alıp atmak yerine süpürgeyi açıyorum sonra hızımı alamayıp bütün evi süpürüyorum. Günde kaç kere süpürge açtığımı sayamadım. Misal süpürgeyi açamadım, kızımla ilgileniyorum yemesi içmesi oyunu uykusu, benim aklım hep yerdeki kırıntıda yada herhangi bi yerdeki lekede, unutmuyorum huzur bulamıyorum. Eve biri geldiği zaman normal vakit geçiriyoruz yeme içme kahve vs fakat masaya çay mı damladı veya yere birşey mi döküldü benim orda filmler kopuyor. Muhabbete hiçbirşeye konsantre olamıyorum düşündüğüm tek şey o an itibariyle kendi halime kalınca temizlemeye ayırayacağım vakit. Yani saçma evet biliyorum ama öteki türlü adeta huzur bulamıyorum. Dışarı çıkacaksak eğer evde hiç bir iş bırakmak istemiyorum e eşimde söyleniyor haliyle. Banyoya giriyor çıkıyor ben arkasından banyoya giriyorum, yerde bir tane saçını görsem yine alıp atmak yerine komple banyoyu temizliyorum. Rahat olamıyorum tezgahtaki bir bardak bile beni rahatsız ediyor. 3 ay önce evimizi taşıdık. Diğer oturduğumuz ev sıfır dublexti ev de kalemle çizilmiş gibiydi yine böyle psikopat hareketlerim vardı ama yaptığım işte gözüküyordu. Şuanki evimiz kötünün iyisi, evden çıkan ev sahibiydi evi de abartmıyorum ahır gibi kullanmış, adam etmek için eşimle epey uğraştık. Değinmek istediğim son üç ayda evin eski oluşundan mıdır nedir iyice psikopatlaştım. Yani şunu da belirtmek istiyorum kızımın hareketlerini yemesini içmesini dağıtmasını asla kısıtlamıyorum hatta ne oluyor biliyor musunuz. Mama sandalyesinde yemeğini yerken üstünü başını heryerini batırıyor buna asla müdahale etmiyorum yeterki yemeğini yesin, bana komple evi temizlemek bi yerleri silmek için bahane oluyor, onu yaparken şunu da aradan çıkartayım gibi, o an bile hesap kitap yapıyorum. 😁 Eşim kızıyor haklı biliyorum ama kafamdaki düşüncelere engel olamıyorum ve dediğim gibi bedenden ziyade kafam da yoruldu artık. Biryere gittiğimizde bile en basit örneği evde bir işim yarım mı kaldı çamaşır katlamak mesela ben sadece çamaşırları düşünüyorum. Kızımı gece uyutunca dinlenmek yerine daha zahmetli olan işleri yapıyorum mutfak dolabı silmek buz dolabını silmek vs gibi. Yani bir de size de oluyor mu dün derleyip topladığım ev bugün aynı. Ben sanki gidip başkasının evini silip süpürüyorum, şuan heryer heryerde bu nasıl olabiliyor anlamıyorum 😁 Bilmiyorum umarım doğru cümlelerde ifade edebilmişimdir, sorarım size ben sizce psikopat mıyım hastamıyım sizce bu yüzden destek almalı mıyım?
ise baslamadan once ben boyleydim aynisi uykudan gozlerim acilmazken aklima takilirdi isler her isi bitirp uyumaya calisrken diger gunun islerini hesaplamaya calisirdm ise baslynca bitti hepsi . Biraz kafanizi dagitcak bi yerlere gidip kalirsaniz duzelir gibi ama gecmezse yardim alin

Durumunuz üzgünüm ki normal değil. Tanı koymak doktorunuzun işi ama anlattıklarınıza göre okb var. Kendiniz belki bunu normalleştirebiliyor olabilirsiniz ama Kızınız için geç kalmadan tedavi olun. Çünkü sizin bu tutumunuz bebeğinizin gelişim dönemlerinde onun hayatını etkileyecek kadar önem taşıyor
Haklısınız, zaten istesem de istemesem de toparlanmam lazım. Bir kaç saat önce hamile olduğumu öğrendim 🤷‍♀️🤗

X