Sizce ben hasta mıyım?

Böyle takıntısı olan insanları ben gibi düzensiz evi olanlara davet etmek istiyorum. Bi de bizimkini adam etseniz 😅 takıntısı iyiye yönlendirmek adına 🤪
Şakası bir yana psikolojik bir destek alabilirsiniz zihninizde sürekli bunun yer etmesi sağlıklı bir ruh hali değil.

Bence sorununuz daha da ilerlemeden psikolojik yardım alın, aileniz sizi idare eder veya çok yakın arkadaş çevreniz bir yere kadar tolere eder lakin siz en büyük kötülüğü kendinize yapıyorsunuz, şimdi yaşınız gençtir pek anlamazsınız ama biraz daha yaş alınca hem ruhen hem bedenen çok hastalanırsınız, ben sizden çok daha ileri boyut titizlerle zaman geçirdim cidden hayatı kendilerine zindan ediyorlar, düşünün ki eline aldığı kalemi bile kullanmadan önce çamaşır suyuyla yıkayan mı dersiniz, sokakta üstüne tozlar yapışmıştır diye derisini tahriş edene kadar keseleyen mi dersiniz🙄

Hepsi belli bir yaştan sonra çok hasta oldu, şimdi bir tane var bizim sokaktaki bir apartmanda yaşıyor, yok böyle bir şey, kadın her gün sabah 7‘den gece 11-12’ye kadar aralıksız temizlik yapıyor, tüm ev her gün yine ve yeniden elden geçiyor, temizlik takıntısı artık onu sinir hastası yapmış, kendisini mahvediyor ama bir tane de kızı var çocuk 9-10 yaşlarında, o çocuğunda elinde süpürge balkonu bile milim milim süpürüyor sonra yıkıyor, koca halıları silkeleyeceğim diye uğraşıyor, oynaması gereken yaşta ev temizliği yapıyor ve şahsen üzülüyorum, kızı bile temizliği şimdiden takıntı yapmış.
Evet sanırım destek almalıyım. Böyle bir insan olmak kesinlikle istemiyorum..

Bence de normal değil hiç birimiz yere dökülen çayı meyve suyu damlasını orada bırakmayız anında siler ne gerekirse yaparım ama tüm evi neden silip süpüreyim
Hem bu kdr emek hem sonuç yok diyorsunuz. Bir yerde dur demelisiniz
Robot supurge alın günlük çalışsın.
Ayda 1 genel temizlik için yardımcı alın
Ama onu beğenmedim ben baştan yapayım şu eksik kaldı ile olmaz
Kızınızdan hayatınızdan caliyorsunuz
Robot süpürge eşim defalarca almak istedi ben istemedim kendim süpürmek istediğim için. İlla süpürge almak istiyorsan şuankinin daha iyisini alalım dedim. O sapı tutmam lazım 😁 e haliyle orta yolu bulamadık henüz.

Evet sanırım destek almalıyım. Böyle bir insan olmak kesinlikle istemiyorum..
Kendi sağlığınız ve çocuğunuz için olmayın da zaten, temizlik iyi bir şey, kimse pis olmasın ama abartmaya gerek yok.
Bizim bir tanıdık aşırı titizliğinden çocuğunun arkadaşlarıyla oynamasına bile izin vermezdi, sokakta mikrop kapar, üstü kirlenir diyordu, arkadaşları oynarken çocuk pencereden bakıyordu, çocuk bu mikrop da kapacak üstü de kirlenecek, büyüyünce annesine isyan etti annesi ne kadar titizse kız da o kadar pasaklı oldu :) pasaklı derken pis gezmezdi ama aman her yerim toz oldu, aman ev dağıldı diye dertlenmezdi annesi de çıldırırdı.

Eski komşum öyleyi, temizlik benim için terapi derdi. Durumunun anormal olduğuna kendisine ve ailesine iyilik değil kötülük yaptığına ikna edemedim kendisini. Gerçekten temizliğe giden zamanla çok daha faydalı şeyler yapabilirsiniz. Hiç kimseye değilse bile kendinize acıyın, her zaman genç kalmayacaksınız. Bi de çocuğunuza böyle bir rol model mi olmak istersiniz onu da düşünün. Temizlik çok nankör bir şey bu kadar ilgi alakaya değmez.

Valla benimde kafamda hep ev isleri. Obsesifligimde var yani.ama ev daginikken mutlu olamiyorum.ev temizse benden mutlusu yok.
Ama asiri yormuyorum kendimi cunkü haliyi supürgenin kucuk fircasiyla supurmekten kollarim rahatsizlandi. Doktor yumusak dokuyu zedelemissin dedi.6 ayda zor gecti.
Bide nekadar temizlik yaparsan yap ertesi gün yine yerler hep kıl toz.ama bi akrabam var evine orduda gitse yerlere zerre pislik düşmüyor. Pisliği kendi kendine yok eden bir alet aldıgina inanıyorum :KK53:

Kendi sağlığınız ve çocuğunuz için olmayın da zaten, temizlik iyi bir şey, kimse pis olmasın ama abartmaya gerek yok.
Bizim bir tanıdık aşırı titizliğinden çocuğunun arkadaşlarıyla oynamasına bile izin vermezdi, sokakta mikrop kapar, üstü kirlenir diyordu, arkadaşları oynarken çocuk pencereden bakıyordu, çocuk bu mikrop da kapacak üstü de kirlenecek, büyüyünce annesine isyan etti annesi ne kadar titizse kız da o kadar pasaklı oldu :) pasaklı derken pis gezmezdi ama aman her yerim toz oldu, aman ev dağıldı diye dertlenmezdi annesi de çıldırırdı.
Kızımın hareketlerini asla kısıtlamam dağıtsın pisletsin yeterki o an yaptığı şeyden zevk alsın. Elinde ekmekle gezer kraker poğaça farketmez böyle şeyleri kendime dert etmiyorum e ama her bulduğunu ağzına attığı içinde manyak gibi peşinde geziyorum dışarı çıktığımızda da aşırı bişey olmadığı sürece çok müdahale etmiyorum hareketlerine mikrobu da almasını gerektiğini düşünüyorum. Tanıdığınız beni 50 ile çarpmış mübarek yazık çocuğa 🙄

Benim babaannemde boyle. Temizlik yapmaktan genc yasta parmaklari yamulmaya basladi. Bacaklari varis icinde kaldi. Doktor artik bez bile sikmamasi gerektigini soyledi. Ama temizlik yapmadan duramiyor, agri icinde yine is yapiyor. Ileride geri dönüşü olmayan problemlerle karsilasabilirsiniz lutfen destek alin

Valla benimde kafamda hep ev isleri. Obsesifligimde var yani.ama ev daginikken mutlu olamiyorum.ev temizse benden mutlusu yok.
Ama asiri yormuyorum kendimi cunkü haliyi supürgenin kucuk fircasiyla supurmekten kollarim rahatsizlandi. Doktor yumusak dokuyu zedelemissin dedi.6 ayda zor gecti.
Bide nekadar temizlik yaparsan yap ertesi gün yine yerler hep kıl toz.ama bi akrabam var evine orduda gitse yerlere zerre pislik düşmüyor. Pisliği kendi kendine yok eden bir alet aldıgina inanıyorum :KK53:
Mutluluk konusunda kesinlikle hemfikiriz.

İyi günler herkese :)

Temizlik, düzen konusunda bitmek bilmeyen takıntılarım var ve son bir kaç gündür ciddi derecede yorulduğumu farkettim. Özellikle kafa olarak. Evde hiç oturmuyorum hiç oturamıyorum kafam sürekli evdeki düzenle ilgili hesap kitap halinde. Yani öyle evim öyle cillop gibi bal dök yala değil ama benim sorunum şurda başlıyor, yerde bir kırıntı gördüğümde onu alıp atmak yerine süpürgeyi açıyorum sonra hızımı alamayıp bütün evi süpürüyorum. Günde kaç kere süpürge açtığımı sayamadım. Misal süpürgeyi açamadım, kızımla ilgileniyorum yemesi içmesi oyunu uykusu, benim aklım hep yerdeki kırıntıda yada herhangi bi yerdeki lekede, unutmuyorum huzur bulamıyorum. Eve biri geldiği zaman normal vakit geçiriyoruz yeme içme kahve vs fakat masaya çay mı damladı veya yere birşey mi döküldü benim orda filmler kopuyor. Muhabbete hiçbirşeye konsantre olamıyorum düşündüğüm tek şey o an itibariyle kendi halime kalınca temizlemeye ayırayacağım vakit. Yani saçma evet biliyorum ama öteki türlü adeta huzur bulamıyorum. Dışarı çıkacaksak eğer evde hiç bir iş bırakmak istemiyorum e eşimde söyleniyor haliyle. Banyoya giriyor çıkıyor ben arkasından banyoya giriyorum, yerde bir tane saçını görsem yine alıp atmak yerine komple banyoyu temizliyorum. Rahat olamıyorum tezgahtaki bir bardak bile beni rahatsız ediyor. 3 ay önce evimizi taşıdık. Diğer oturduğumuz ev sıfır dublexti ev de kalemle çizilmiş gibiydi yine böyle psikopat hareketlerim vardı ama yaptığım işte gözüküyordu. Şuanki evimiz kötünün iyisi, evden çıkan ev sahibiydi evi de abartmıyorum ahır gibi kullanmış, adam etmek için eşimle epey uğraştık. Değinmek istediğim son üç ayda evin eski oluşundan mıdır nedir iyice psikopatlaştım. Yani şunu da belirtmek istiyorum kızımın hareketlerini yemesini içmesini dağıtmasını asla kısıtlamıyorum hatta ne oluyor biliyor musunuz. Mama sandalyesinde yemeğini yerken üstünü başını heryerini batırıyor buna asla müdahale etmiyorum yeterki yemeğini yesin, bana komple evi temizlemek bi yerleri silmek için bahane oluyor, onu yaparken şunu da aradan çıkartayım gibi, o an bile hesap kitap yapıyorum. 😁 Eşim kızıyor haklı biliyorum ama kafamdaki düşüncelere engel olamıyorum ve dediğim gibi bedenden ziyade kafam da yoruldu artık. Biryere gittiğimizde bile en basit örneği evde bir işim yarım mı kaldı çamaşır katlamak mesela ben sadece çamaşırları düşünüyorum. Kızımı gece uyutunca dinlenmek yerine daha zahmetli olan işleri yapıyorum mutfak dolabı silmek buz dolabını silmek vs gibi. Yani bir de size de oluyor mu dün derleyip topladığım ev bugün aynı. Ben sanki gidip başkasının evini silip süpürüyorum, şuan heryer heryerde bu nasıl olabiliyor anlamıyorum 😁 Bilmiyorum umarım doğru cümlelerde ifade edebilmişimdir, sorarım size ben sizce psikopat mıyım hastamıyım sizce bu yüzden destek almalı mıyım?
Okurken ben yoruldum 🤦🏻‍♀️Ben bukadar temizlik düzen düşünecek kadar hayati sevmiyorum ya vala bacım şuan senin yaptıkların ve yapmak istediğin temizlik beni yordugu için kalkıp bı kahve yapcam kendime 😅
Şaka bir yana canının kiymetini bil boşver bu kadar kafanı yorma damlayan çaya dökülen kırıntılaya

Kızımın hareketlerini asla kısıtlamam dağıtsın pisletsin yeterki o an yaptığı şeyden zevk alsın. Elinde ekmekle gezer kraker poğaça farketmez böyle şeyleri kendime dert etmiyorum e ama her bulduğunu ağzına attığı içinde manyak gibi peşinde geziyorum dışarı çıktığımızda da aşırı bişey olmadığı sürece çok müdahale etmiyorum hareketlerine mikrobu da almasını gerektiğini düşünüyorum. Tanıdığınız beni 50 ile çarpmış mübarek yazık çocuğa 🙄
Tanıdığım titizler ileri boyuttaydı, ben onlarlayken ruhen yoruluyordum sıkılıyordum da çünkü ellerinde sürekli bir bez, fıt fıt fıt ortalık siliyorlar, koltuktan kalkıyorsunuz kalktığınız yeri inceliyorlar, çay içerken bardağını dudak izi yaptınız mı acaba diye bile huzursuz oluyorsunuz, ben rahat biriyim evime gelen huzursuz olmasın isterim, yemek masasında sohbeti severim mesela, hemen sofrayı kaldırayım derdine düşmem, kırıntı olmuşsa misafir varken aklım o kırıntıya gitmez o yüzden de titizliğe saygı duyarım lakin abartıldığında rahatsız oluyorum, ki eşim de titizdir yerde bir tek saç görse temizlenmeden içi rahat etmez, valla ben yapamam o yüzden o süpürüyor bende ayaklarımı uzatıp çay keyfi yapıyorum, kendine yapıyorsun diyorum biraz rahat olmak lazım, ki ev işi zaten nankördür, siler süpürürsünüz arkanızı bir dönersiniz yine her yer toz içinde.

Yerde kırıntı varsa süpürürüm ama sadece kırıntıyı yani,bütün evi değil. Kaldı ki bizim evde kırıntı da olmaz,banyoda saç da olmaz. Bir başkasının evinde bunları görsem bir daha giremem o eve şahsen. Dün akşam bir komşumun kedisine yemek vermeye gitmek zorunda kaldım,2 dakikada beyaz çoraplarım kapkara oldu,sokak kapısının önünde dahi kek kırıntıları vardı midem bulandı. Böyle pis de olmayın elbet ama canınızın da kıymetini bilin yani,ötesi delilik çünkü

Yerde kırıntı varsa süpürürüm ama sadece kırıntıyı yani,bütün evi değil. Kaldı ki bizim evde kırıntı da olmaz,banyoda saç da olmaz. Bir başkasının evinde bunları görsem bir daha giremem o eve şahsen. Dün akşam bir komşumun kedisine yemek vermeye gitmek zorunda kaldım,2 dakikada beyaz çoraplarım kapkara oldu,sokak kapısının önünde dahi kek kırıntıları vardı midem bulandı. Böyle pis de olmayın elbet ama canınızın da kıymetini bilin yani,ötesi delilik çünkü
Komşunuz da abartmış darkmore, evcilli evler düzenli olarak süpürülmeli, köpeğimiz var her gün süpürge açılıyor çünkü ne olursa olsun tüy döküyor.

Komşunuz da abartmış darkmore, evcilli evler düzenli olarak süpürülmeli, köpeğimiz var her gün süpürge açılıyor çünkü ne olursa olsun tüy döküyor.
Evet zaten ben de kedi için üzüldüm, o pislikte insan yaşayamaz,kedi napsın garibim?

Hani kedili köpekli evde kıl tüy olur çok normal,ama kek kırıntısı nedir hem de kapı önünde? Çoraplarım olmasa ayaklarım yere yapışırdı pislikten.Başarmak zor olsa gerek.

Ya o bende de oluyor bazen ama dızgınlıyorum...Sadece eve tek bir kişi misafir bile gelse gittiğinde yarım saat bıle otursa banyo,tuvalet temızlıyorum kullandıysa şayet...O gün temızlemıs ve herseyını yıkamıs dahi olsam...Birara bende takıldım..Mutfak özellıkle hergun süpürge tutuyorum elımdeyken hadı odaya da gıreyım dıyorum..Çocuk faktörü de etkılıyor tabı..Kesın toz olmustur,cocuk oyun oynuyor süpürmeliyim,silmeliyim..Bir bakıyorum ben hiç uzanmamısım..Oturmamısım...

Kafada bitiriceksiniz...Hayır dedim bigün b*k olsa üstünden atlayıp kitap okucam net..Bu ne yaa..Kısırdöngüye dönüyor..Ne bel kalıyor ne de bacak...Gece sanki taş tasımıssın gibi ağrılar...En azından program yapın iki gün de bir gibi..Şimdi onu uyguluyorum bazen başa sarsamda bazen dinleniyorum
😁

Bakın şunu net söylüyorum..Hangi takıntınız olursa olsun...Dişinizi sıkın en en fazla üç gün yapmadıgımızda yapasımız gelmıyor..Tamamen düşünceyle alakalı..Duygusal dalgalanmalar,aileden getirdiğimiz travmalar hepsi hepsi böyle saçmalamamıza sebep oluyor☹️

X