Safra Kesesinde taş olan arkadaşlar...Her gün

arkadaslar bn yaklasık bır bucuk aydır kullanıyorum bu yagı ama agrılarım hala aynı bndemı etki etmedi bılmyorum ama bu aralar kontrole gidcem ama sanırım bu sene basında konusulmus burda ozamandan beri kullanan varsa bu konuda bişeyler yazabılırmi:KK70::kedi:

arkadaslar bn yaklasık bır bucuk aydır kullanıyorum bu yagı ama agrılarım hala aynı bndemı etki etmedi bılmyorum ama bu aralar kontrole gidcem ama sanırım bu sene basında konusulmus burda ozamandan beri kullanan varsa bu konuda bişeyler yazabılırmi:KK70::kedi:

annemin safra kesesinden dolayı bizde bir ara hastaneye çok gidip geldik..üniversitesi hastanesiydi gün vermek için arayacağız demişlerdi ama yoğunluktan dolayı aramamışlardı...çünkü annemin dr u büyük vakalarla ilgilenen bir hocaydı ama ne oldu 39 derece ateşle acil olarak aldılar ve ameliyat olana kadar çok ağrı çekti...
keten yağının faydasını bilemem ama en fazla cok ufak durumdaki yeni oluşmaya başlayan taşlara fayda eder en fazla...onuda bıraktığınız zamandan sonra tekrar devam edecektir.yani ömür boyu etki göstermezkaydirigubbakcemile2
alternatif tıpa güvenen ve inanan biriyim...ama bir yere kadar...
safra keseniz varsa bence bekletmeden ameliyat olun sonra annem gibi kapalı olup 3 tane ufak dikişle kurtulmak varken,acil açık ameliyata alınırsınız.geçmiş olsun...

ibrahim gokcek in sitesinde ingiliz tuzuyla tas dusurebilecegi yaziyor ayrica ingiliz tuzunu da bu siteden alabilirsiniz ahmet maranki nin kozmik beden temizligini yapabilirsiniz

merhaba arkadaşlar, safra kesemde taş varmış, afyonda safra kesesinden (laporoskopi) ile ameliyat olanlar var mı? hangi doktoru önerirsiniz.

safra taşları ancak cerrahi yoldan hallolabiliyor,böbrek taşları düşürülebiliyor çünkü çıkış var ancak safra kapalı bir organ olduğu için taşın düşürülümesi imkansız..

Arkadaşlar bendede safra taşı var.Amaliyatı 4 yıldır erteliyorum.
Ara ara çok şiddetli sancı yapıyor.Taşım 1 tane.
Dr ların söylediği böbrek taşının düştüğü veya eridiği ama safrada taşın kesinlikle hem düşmediği hemde erimediği.O yüzden bu tür yağları lütfen emin olmadan kullanmayalım.
Üstelik taşın sayısı önemli değil ister bir olsun ister beş önemli olan bir kere sancı yapmış olmasıymış.
Yazdan kışa kıştan yaza erteliyorum.Hayırlısı inşallah büyük sıkıntı yaşamam.
Hepimize şifalar diliyorum.

bendede de taş varmış sezeryanla ameliyat oldum 25 gün önce dr konturole gitiğimde dr safra kesende taş gördük dedi şaşırdım bana şidettli bir ağrısı yok bide sezeryanda iç kanama geçirdim o ameliyat masasına yatmaktan korkuyorum

arkadaşlar kapalı ameliyatta da narkoz mu veriliyor.benim annemde de taş var.narkozdan korktuğu için ameliyattan kaçıyor.

arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum annemde safra kesesi taşı vardı tanıdğımız aktar gilaburu suyunu tavsiye etmişti annem ameliyattan çok korktuğu için bunu denedi 7 _8şişe içti nasıl içilceğini aktar söylüyo zaten ve bıraktı işe yaramıyo diye:) bugun ultrason çekildi 25mm olan taş 15mm inmiş yani küçülmüş yani bu kolay kolay olcak bişey değil doktor demiiş ne yaptın?? annemde gilaburu suyu içtim demiş devam et demiş belki hepsi erir ameliyata gerek kalmaz.tekrar başlıycak kullanmaya sizlerlede paylaşmak istedm inşAllah sizlerede iyi gelir hele daha küçükse taşlarınız mutlaka iyi gelir kaybolur ameliyat olmaktan iyidir banada bi Allah razı olsun dersinz Allah herkze şifa versn

arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum annemde safra kesesi taşı vardı tanıdğımız aktar gilaburu suyunu tavsiye etmişti annem ameliyattan çok korktuğu için bunu denedi 7 _8şişe içti nasıl içilceğini aktar söylüyo zaten ve bıraktı işe yaramıyo diye:) bugun ultrason çekildi 25mm olan taş 15mm inmiş yani küçülmüş yani bu kolay kolay olcak bişey değil doktor demiiş ne yaptın?? annemde gilaburu suyu içtim demiş devam et demiş belki hepsi erir ameliyata gerek kalmaz.tekrar başlıycak kullanmaya sizlerlede paylaşmak istedm inşAllah sizlerede iyi gelir hele daha küçükse taşlarınız mutlaka iyi gelir kaybolur ameliyat olmaktan iyidir banada bi Allah razı olsun dersinz Allah herkze şifa versn

mrh dertli kul bende yeni üye oldum aslında sizin yazdığınız msja cvp vermek istedim benimde safra kesemde taş var 22 mm gilaburuyu bende duydum hatta şu an meyvesini gönderdiler bana yolda bende onu deneyecektim sizin yazdıklarınızda umut oldu bana ameliyattan korkuyorum bir de bugün ingiliz tuzunu deneyeceğim umarım işe yarar herkese acil şifalar diliyorum

kızlar birde belirtileri neler onu merak ediyorum daha doktora gıtmedim ama.. ayakta kalınca karnım şişiyor benim tek sıkıntım bu?

Slm arkadaşlar merhaba,
Sizin umudunuzu kırmak istemem ancak benimde safra kesemde taş vardı ve bende gilaburu suyu içtim aylarca bi etkisi olmadı :KK43:( en büyüğü 8 mm çok sayıda taşım vardı benim, gilaburu suyundan bi fayda bulamayıncada İbrahim Saraçoğlunun geçen yıl önerdiği safra kesesi taşı için olan kürü uyguladım.Kürde iğde, karahindiba ve bir ot daha bulunan bi kür uyguladım ondan sonrada sanırım işe yaradı ama ben daha çok rahatsızlanmaya başladım ve karaciğer enzimlerim çok yükseldi..500 lü değerlere çıktı..Bu enzimler Alt Ast ve gama gulutamin denilen değerlerdi..Bunlar çok yüksek olunca ve düşmeyince bu değerler karaciğer rahatsızlıklarından şüphelenildi ve karaciğerden biyopsi oldum, çok fena zor birşeydi Rabbim kimseye vermesin..Sonra enzimlerim düştüğü an hemen ameliyata aldılar ve şuan Rabbime hamdolsunki çok iyiyim..Tabi enzimlerim yüksekken sürekli acillik oluyordum ve haftada rahat 3 kez acildeydim.Yemek yiyemez oldum tam 15 kilo verdim,kabak pirinç domates sıfır yağ bu şekilde yemekler pişirerek yedim, birde muz ki buna rağmen rahatsızlanıyordum..:KK43: Tabi bu kadar şey yaşarken bende birde anksiyete oluşmuş ve ameliyattan sonra psikaytra göründüm yetmedi şuan antidepresan kullanıyorum. .Ama Rabbime hamdolsun her zaman şuan çok iyiyim..Demek istediğim bir hastalık ufak bir ameliyat kaçtım, bitkisel bişeylerle kendim halldeyim iatedim ama daha fena şeyler başıma geldi..Bence doktorunuz ameliyat ol diyorsa olun ve bu safra ameliyatını uzatmayın derim ben size kardeşlerim..Yazarken bile yaşamış gibi oldum, yaşadıklarımı yaşayın istemem, hayat bizim, hastalıklarda oluyo eziyet etmeyin ufak bi ameliyat olun kurtulun :)))

Arkadaşlar safra kesesi taşı için keten yağını günde ne kadar içmeliyim bilgi verirseniz sevinirim ameliyat olmak istemiyorum

canım sen kapalı ameliyatmı oldun yoksa açık ameliyatmı kapalıda ağrının az olacağını biliyorum ama ben açık ameliyat olucam daha önce sezeryan ameliyatı olduğum için kapalı ameliyat şansım yok o yüzden biraz tedirginim birde ben bebeklerimi kaybettim tekrar gebelik düşünüyorum açık ameliyat olursam gebe kalma sürem bayağı uzayacak galiba bu arada genelde doğum yaptıktan sonra safra taşı şikayetlerinin ortaya çıkması gebelikten kaynaklanıyor olabilir çünkü bazı safra taşları ggbelikte oluşuyor benimkide gebelikte oluştu galisa çok sancım oluyordu fakat gebelik ten kaynaklanıyor sanıyordum meğer taş varmış hepinize acil şifalar diliyorum inşallah bu tohum işe yarar yalnız dikkat edilmesi gereken bir şey var safra taşları yok olsada 1 2 haftada tekrar oluşabiliyormuş bunun için kolesterolünüze dikkat etmeniz ve taş oluşumunu engelleyecek yiyecekler tüketmeniz gerekli geçmiş olsuna.a.s.a.s.
dishe handerya kızlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ben genel cerraha özellikle sordum açık mı yoksa kapalı ameliyatmı olucam diye bana sen karından sezeryan ameliyatı olduğun için karın yapışıklarında sorun olabilir o yüzden açık ameliyat olma şansın yüksek dedi birde ben internetten araştırdım aynı doktorun dediği gibi yazıyordu gerçı doktor açık yada kapalı olmasına ameliyatta karar vericez ama muhtemelen açık ameliyat olur dedi tabiki bende gebelik düşündüğüm için açık ameliyat olmak istemiyorum zaten burda iyi bir genel cerrah var birde ona muayene olucam hayırlısı bakalım dua edin bana inşallah sorunsuz kurtulurum
Ben iki tane sezaryan oldum ama safra ameliyatimi kapali yaptilar hiç sorun cikmadi.

Meraba hayırlı günler annenin durumu nasıl iyilestimi taşlarını dusurebldmi

X