Safra Kesesinde taş olan arkadaşlar...Her gün

Efsane

bendeniz,güneş55
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2007
3.762
28
69
aç karnına sabah ,keten yağı içilmesinin taşları ve kumu erittiğini ,söyledi dr tvde ,ve kesinlikle safranızı aldırmayın dedi,
20 gün süreyle içilcek, hiç bir yan etkisi yok dedi,paylaşmak istedima.s.

aç karnına sabah ,keten yağı içilmesinin taşları ve kumu erittiğini ,söyledi dr tvde ,ve kesinlikle safranızı aldırmayın dedi,
20 gün süreyle içilcek, hiç bir yan etkisi yok dedi,paylaşmak istedima.s.

canım paylaşımın için teşekkürler benimde safra kesemde milimetrik fakat çok sayıda taş var doktor ameliyat olmamı söyledi bende baharatçıdan keten tohumu yağı aldım 5 gündür içiyorum inşallah faydası olur faydasını görürsem paylaşırım canım tvde hangi doktor söyledi doktorun branşı ne çünkü ben genel cerraha sordum iyaçla taş dökülmez tek çare ameliyat dedi

profösör dr ahmet maranki ,bütün kanallara çıkıyor, web siteside var, benimde saframda taş var 2mm banada ameliyat dedi dr ,ama korktum olmadım ,4 yıldır,
zaten taş düşürmüyor ,,,eritiyormuş ,taşı.......

her salı kanal 7 de 9,5 - 12 arası nur ertürkün proğramındada çıkıyor ,yarın var yine bu doktor kaçırma, geçmiş olsun........

her salı kanal 7 de 9,5 - 12 arası nur ertürkün proğramındada çıkıyor ,yarın var yine bu doktor kaçırma, geçmiş olsun........

canım paylaşımın için teşekkürler ben gebelik düşünüyorumda bu şekilde gebe kalmam mümkün değil ameliyatta olmak istemiyorum inşallah bu keten tohumu işe yarar

canım paylaşımın için teşekkürler benimde safra kesemde milimetrik fakat çok sayıda taş var doktor ameliyat olmamı söyledi bende baharatçıdan keten tohumu yağı aldım 5 gündür içiyorum inşallah faydası olur faydasını görürsem paylaşırım canım tvde hangi doktor söyledi doktorun branşı ne çünkü ben genel cerraha sordum iyaçla taş dökülmez tek çare ameliyat dedi

benimde doğumdan 6 ay sonra amliyatla aldılar safra kesemi kum vardı bende de tek çare ameliyat demişti bu yöntemi duysaydım denerdim.çok ağrım oluyordu çok şükür iyiyim şimdi .geçmiş olsun.ama korkmayın kolay bir ameliyat eğer taş yada kum bağırsak kanalına inmediyse tıkamadıysa kolay oluyor.1 gece yatıp çıkmıştım ben.

Bende safra taşı var içiyorum keten tuhumu ama ameliyetlık diyor doktorum
burda paylaşırım sizlerle düzelme olursa

Sonuc alan varmı bu yöntemden??Varsa lütfen paylasın..

Sonuc alan varmı bu yöntemden??Varsa lütfen paylasın..

canım ben 9 gündür kullanıyorum bu keten tohumu yağını içmeden önce miğdemde böbrek kısmında sırtımda ve göğsümde sürekli ağrı vardı şimdi ağrılarım bayağı bir hafifledi ilaç bittikten sonra tekrar ultrasona giricem sonuç iyimi değilmi sizinle paylaşırım birde ben internetten okudum sabahları aç karnına bir kaşık içip yarım saat sol tarafa dönüp yatıyorum inşallah işe yarar

Arkadaşlar benim de safrada taş var.Bir taneydi ,iki olmuş ayrıca çamurda birikmiş.
Dr amaliyatın tek çözüm olduğunu söyledi.Sancım olduğu zaman müthiş çekiyorum.
Sancım olduğunda alabileceğim bir ilaç verdi,onu kullanıyorum.
Nedendir bilmem amaliyatı düşünmüyorum.Keten tohumu yağını denemeye çalışacağım.
Herkese şifalar diliyorum.

benimde doğumdan 6 ay sonra amliyatla aldılar safra kesemi kum vardı bende de tek çare ameliyat demişti bu yöntemi duysaydım denerdim.çok ağrım oluyordu çok şükür iyiyim şimdi .geçmiş olsun.ama korkmayın kolay bir ameliyat eğer taş yada kum bağırsak kanalına inmediyse tıkamadıysa kolay oluyor.1 gece yatıp çıkmıştım ben.

Benimde aynı şekilde doğumdan 1 ay sonra şiddetli bir ağrıyla patlak verdi ve hemen ameliyat oldum hatta 40 günlük bebeğimde hastanede benimle kaldı tabi 1 gece! korkmayın kızlar çok basit bir operasyon ağrı çektiğinize değmez ama çok ağrınız yoksa keten tohumu yağıda denenebilir umarım işe yarar

Benimde aynı şekilde doğumdan 1 ay sonra şiddetli bir ağrıyla patlak verdi ve hemen ameliyat oldum hatta 40 günlük bebeğimde hastanede benimle kaldı tabi 1 gece! korkmayın kızlar çok basit bir operasyon ağrı çektiğinize değmez ama çok ağrınız yoksa keten tohumu yağıda denenebilir umarım işe yarar

canım sen kapalı ameliyatmı oldun yoksa açık ameliyatmı kapalıda ağrının az olacağını biliyorum ama ben açık ameliyat olucam daha önce sezeryan ameliyatı olduğum için kapalı ameliyat şansım yok o yüzden biraz tedirginim birde ben bebeklerimi kaybettim tekrar gebelik düşünüyorum açık ameliyat olursam gebe kalma sürem bayağı uzayacak galiba bu arada genelde doğum yaptıktan sonra safra taşı şikayetlerinin ortaya çıkması gebelikten kaynaklanıyor olabilir çünkü bazı safra taşları ggbelikte oluşuyor benimkide gebelikte oluştu galisa çok sancım oluyordu fakat gebelik ten kaynaklanıyor sanıyordum meğer taş varmış hepinize acil şifalar diliyorum inşallah bu tohum işe yarar yalnız dikkat edilmesi gereken bir şey var safra taşları yok olsada 1 2 haftada tekrar oluşabiliyormuş bunun için kolesterolünüze dikkat etmeniz ve taş oluşumunu engelleyecek yiyecekler tüketmeniz gerekli geçmiş olsuna.a.s.a.s.

canım sen kapalı ameliyatmı oldun yoksa açık ameliyatmı kapalıda ağrının az olacağını biliyorum ama ben açık ameliyat olucam daha önce sezeryan ameliyatı olduğum için kapalı ameliyat şansım yok o yüzden biraz tedirginim birde ben bebeklerimi kaybettim tekrar gebelik düşünüyorum açık ameliyat olursam gebe kalma sürem bayağı uzayacak galiba bu arada genelde doğum yaptıktan sonra safra taşı şikayetlerinin ortaya çıkması gebelikten kaynaklanıyor olabilir çünkü bazı safra taşları ggbelikte oluşuyor benimkide gebelikte oluştu galisa çok sancım oluyordu fakat gebelik ten kaynaklanıyor sanıyordum meğer taş varmış hepinize acil şifalar diliyorum inşallah bu tohum işe yarar yalnız dikkat edilmesi gereken bir şey var safra taşları yok olsada 1 2 haftada tekrar oluşabiliyormuş bunun için kolesterolünüze dikkat etmeniz ve taş oluşumunu engelleyecek yiyecekler tüketmeniz gerekli geçmiş olsuna.a.s.a.s.

Sevilaycım bende doğumumu sezeryan yaptım yani 45 gün içinde 2 ameliyat geçirdim sen neden kapalı ameliyat olamıyorsun anlayamadım doktorum hiç bir zararının olmadığını söylemişti,benimde 11 tane aslan gibi taşım vardı hala saklarım:) sanırım gebelikte yediğim yumurtaların sonucunda oluştular (her gün yumurta yedim) ben bir kez sancı çektim ama hayatımda yaşadığım en büyük ağrıydı,çaresizlikti çok kötüydü çokkk....neredeyse 15 saat sürdü ölüyorum sandım o yüzden böyle sancıları olan arkadaşlara sesleniyorum ameliyattan korkmayın ,bu rahatsızlıkta ameliyat olmazsa olmazmış o yüzden ertelemeyin ben laparoskopi yönemiyle ameliyat oldum 4 delik açtılar ama hiç ağrı sızı çekmedim ameliyat sonrasında da zaten bebeğim vardı onun derdine düştüm kendimi unuttum birazda ertesi gün taburcu oldum,herkese şifalar diliyorum geçmiş olsun!

merhaba..
bende safra kesesınden amelıyat oldum..
dogumdan 9 ay sonra..bende sezeryanlıyım ve bu dedıgınızı ılk kez duyuyorum..:1closedeyes:
sezeryanlı hastalara da elbette kapalı amelıyat yapılıyor baska bır dr a gıtmenızı onerırım..
operasyonu erteleyenlere de bır an once olup kurtulmalarını cok basıt amelıyattan hemen sonra evlerıne donebılceklerı bır amelıyat oldugunu soylemek ıstıyorum..:nazar:
ertelemeyın netten bıraz arastırın goruceksınız eger kanala duserse pankreasla ılgılı herhangı bır sorunda olume kadar neden olabılıyor..
hem amelıyat hayatınızı hıcbır sekılde etkılemıyor zaten..:sm_confused:
gecmıs olsun dılerım herkeze.a.s.
sorusu olan olursa severek cevaplayabılırım..

dishe handerya kızlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ben genel cerraha özellikle sordum açık mı yoksa kapalı ameliyatmı olucam diye bana sen karından sezeryan ameliyatı olduğun için karın yapışıklarında sorun olabilir o yüzden açık ameliyat olma şansın yüksek dedi birde ben internetten araştırdım aynı doktorun dediği gibi yazıyordu gerçı doktor açık yada kapalı olmasına ameliyatta karar vericez ama muhtemelen açık ameliyat olur dedi tabiki bende gebelik düşündüğüm için açık ameliyat olmak istemiyorum zaten burda iyi bir genel cerrah var birde ona muayene olucam hayırlısı bakalım dua edin bana inşallah sorunsuz kurtulurum

slm arkadaşlar ben safra kesesindeki taşları döksün diye keten tohumu yağı içiyordum 12 gün boyunca içtim sonra internette araştırdım keten tohumu yağı eksi7 derecede soğuk bir ortamda hazırlanıp soguk koşullarda saklanması gerektiği aksi taktirde kansere sebeb olacağı yazıyordu halbuki ben yağı oda sıcaklığında saklıyordum zaten eşim yağı aktardan alırken aktarda rafdan vermiş yani soğukta muhafaza etmiyormuş o yüzden korktum içmedim bu günde doktora gittim taşlarım olduğu gibi duruyordu hiç bir etkisi olmamış belki ben sadece12 gün içtiğim için etkisi olmadı ama genede risk almak istemedim önceki gittiğim doktor kesinlikle ameliyat demişti fakat bu gün gittiğim doktor ilaç verdi taşlar çok küçük olduğu için ilaçla eriyebilir dedi bu ilaçları kullanıp taşlardan kurtulan hastalarımız var dedi eğer sizinde taşlarınız benimki gibi milimetrik boyutta ise taşlar büyümeden doktora gidip muayene olun erken teşhis ve tedavi ile kurtulabilirsiniz belki bu arada doktorum kapalı ameliyat olmamda hiç bir sakınca olmodığınıda söyledi artık taşlar erimesede en azından kapalı ameliyat olma şansı beni sevindirdi hepimize rabbim acil şifalar versin

buğün 17 gün oldu içiyorum keten yağını , 20 gün olunca dr gitçem ,bakalım sonuç nedir:uhm:

arkadşlar içdiğim keten yağın hemen geri çıkardım kusura bakmayın yani kustum
bi işede yaramadı hergün içdim ve cıkardım eşim keten yağını aldığıla fırlatığı bir oldu:KK43:
şimdi tek sorun acık ameliyat çünkü göbek fıtğında olacam onuda alalım diyor doktorumm
annemde kapalı safra taşı ameliyatı oldu beş ay oluyor hala karnı şiş
GÜNEŞİM DOKTOR DA ÇIKINCA YAZ BEKLİYORUZ SONUÇLARIIII AYRICA GECMİŞ OLSUN BURDAKİ BÜTÜN ARKADŞLARAA

1 ay kadar önce ben amelıyat masasına kadar gıttım ama nefes borum dar oldugu ıcın bana narkoz veremedıler,fenalastım benı apar topar yogun bakıma aldılar.O korkuyu heyecanı yasadım ama safra kesem hala benle alamadılar,ünv.ye sevkettıler,ben de gıtmedım..
Vardır bunda bır hayır dedım ve sıfalı bıtkılerı arastırmaya basladım..
Altın otu,gilaburunu tavsıye ettıler ama kullanmıyorum henüz..
Bır de Ahmet Maranki hoca cıkıyor tv.ye bılmem hıc rastladınız mı?Kzmik beden temizligi yapmak ıstıyorum ama lavman isi canımı sıkıyor.

bende kullandım ,ultrasyon çekildi,,taş aynı duruyor birde 2 cm di 3 santim olmuş, birde çamur oluşmuş, yarın tekrar kontrole gidicem,görüştüğüm dr lar kesin ameliyat diyorlar,birde bana canlı bombasın sen şu an dedi,,allak korusun ,delinebilir dedi,taştan dolayı,herkese geçmiş olsunnnnÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook

X